Сол във водата за къпане...

  • 3 366
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Детето може да получи отравяне от солта във водата.

# 16
  • Мнения: 7 803
аман от глупости  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 485
Моля ти се, недей да слушаш глупости! Като нищо ще глътне малко от водата по време на къпане! Чела съм за смъртни случаи на бебета когато майките по невнимание са слагали сол вместо захар в бебешката манджа.

# 18
  • Мнения: 8 505
Ц! NaughtyИ през ум не ми е минавало.

# 19
# 20
  • Мнения: 1 866
Мисля че вече трябва да престанем в Б-я с маста, солта, а да не говорим с ракиите. Излагаме се! Няма въобще да говоря че има и смъртни случаи с тези масажи с алкохол а сега чувам и за солта. Време е да вземем да четем повече и да се държим като съвременни майки, да решаваме сами как да гледаме децата си а не непрестанно да робуваме на разни баби с дивашки методи!(в никакъв случай не искам да обидя всички баби, да са живи и здрави) Дори и майка ми не е позволила на баба ми да ме натърка със сол а това е било преди близо 30 години!  

# 21
  • София
  • Мнения: 752
Попринцип не слагам. Слагала съм само 2-3 пъти когато Ева беше понастинала и то морска сол...както ние големите си киснем краката в топла вода с морска сол така и нея я понакисна, но иначе това с потта е оляма глупост всички които се потят миришат а едно време са ги къпели със сол във водата.

# 22
# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не не съм слагала,макар,че скоро разбрах,че(когато се роди бебо,живеехме при свеки)свеки докато топлела водата и тайно от мен е слагала,тъй като аз бях твърдо против.Направо побеснях идеше ми да я утрепя,слава Богу ,че му няма нищо,явно е слагала малко.Аз не съм солена и определено не ми мирише потта.

# 24
  • Мнения: 3 611
Аре стига с тея глупости- не умаляхте, ей  ooooh!


Натъркай го хуууубаво със сол, поразтрий го да му попие хуууууууубаво в нежната кожица и след това задължително го увий в пелена- да се позатопли малко...
После отвиваш и бум- във фурната, на 220


П.С. Горе в дясно има Търсачка- ще намериш най-малко стотиnа теми ЗА и ПРОТИВ осоляването.   Wink

# 25
  • Мнения: 2 255
НЕ!!!!

По този повод като се роди малкия и джипито ми вика : "И да не почнеш да слушаш бабите да го къпеш със сол, че ще те утрепя!"
Малко преди аз да родя е имала такова бебенце къпано със сол и получило нещо на кожата(не разбрах какво, ама то все тая), едва го оправили. Та ме подбра още щом дойде у нас, за всеки случай  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 197
Сол не съм слагала , но и не вярвам във връзката между солта и потенето Naughty

Аз също не вярвам във връзката между солта и потенето, затова не съм и помисляла да слагам.

В интерес на истината, обаче, и в защита на солта: кисненето във вана с морска вода е много полезно. В крайна сметка, ако не беше, хората нямаше да дават пари за тези соли за баня, които се продават, и които, макар и ароматизирани и оцветени, са си чиста морска сол.

Разбира се, трябва да се улучи съотношението сол/вода, за да прилича наистина на морска вода. Освен това не мога да кажа със сигурност дали се препоръчва за новородени.

# 27
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Отново поредната бабина рецепта.Категорично не...............Абе тия хора що не си гледат собствената работа , а се бъркат  навсякъде #Cussing out

# 28
# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Всеки път се чудя дали темата не е отишла в историята...и тъкмо си помисля "ДА"...и тя ХОП се пуска от някоя мама заобиколена от знаещи всичко баби...Simple Smile

Ами...би ли потопила новороденото си бебе в морето?
Същото е.
От 1-2 щипки сол едва ли ще му стане нещо лошо, но няма никаква логика да има този ефект.
Напълно излишно е.
Смъртните случаи с бебета се случват само ако се прекали със солта. Едното бебе е беше с втрита в кожата сол....

Общи условия

Активация на акаунт