За име на починал човек.....

  • 18 321
  • 151
  •   1
Отговори
# 105
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
браво, че си взела решение  Hug успех

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Виждам, че сте се активизирали.
snegura4ka, кръсти си детето както ти си решиш. Не името прави човека. Остави поверията. Няма да вземе чужда съдба или тази на починалият. Това са глупости. Чужда съдба не можеш да вземеш.
Никога не съм разбирала сръдните за имената на децата. Моят мъж ми каза да си избера име и да го дам на детето ни. Той нямаше представа какво име ще носи. Аз го видях и името си дойде с него. Просто като го видиш и от вътре ти идва така да го наречеш.
Аз имам мой убеждения като Зла в името не желая. Не обичам дълги имена с повече от едно галено име.....Но това са си мои предразсъдъци. И съм ги казала и се съобразявам с тях.

# 107
  • Мнения: 4 569
Аз също не бих си кръстила детето на починал човек.

Авторката,леко и безпроблемно раждане!

# 108
  • Мнения: 215
Умерено вярвам в суеверия. За да ги има, може би има доза истина в тях, Другото е, че веднъж като си го чул и го знаеш, винаги ще се съобразяваш с него. Аз не бих кръстила дете на починал човек, нито ще разбере че на него са го кръстили, нито ще му се радва.

# 109
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето първо дете е кръстено на починал човек, на баба ми, която обожавам/х..
Не вярвам в суеверия, надявам се детето ми да израстне добро, мило и всеотдайно като баба ми.
Второто си дете мислех да го кръстя на дядо ми, който също е починал преди повече от 12 години, но се роди пак момиче и го кръстих на майка ми.

# 110
  • Мнения: 529
Какво от това,че детето ще се кръсти на починал човек?Аз незнам някой до сега да е живял вечно ,рано или късно всички ще умрем.И каква е разликата между първо и второ дете ? Второто дете друга категория ли се явява-не мога да разбера ? Като един човек е умрял,значи ли това ,че никога не е живял?
Според мен това са си чисти оправдания измислени с цел да не се кръсти детето на бабата или дядото.

# 111
  • Мнения: 1 446
Не съм по суеверията. Името е много важно. Ако вашият близък е бил чудесен човек, помисли за сина си и как той ще наследи всичко хубаво. Ще му разказвате после на кого е кръстен и колко добър човек е бил.

# 112
  • Мнения: 1 092
Умерено вярвам в суеверия. За да ги има, може би има доза истина в тях, Другото е, че веднъж като си го чул и го знаеш, винаги ще се съобразяваш с него. Аз не бих кръстила дете на починал човек, нито ще разбере че на него са го кръстили, нито ще му се радва.
Аз също. Не бих кръстила детето си на починал човек.

Безпроблемно раждане пожелавам на авторката и едно здраво и щастливо бебе, независимо от избора на име   bouquet

# 113
  • Мнения: 1 615
Е, аз пък бих! Даже щях, но се отказах заради един жив със същото име, който щеше не просто да си въобразява, ами и да тръби навсякъде, че е на него. А аз държах, ако ще е така, да се знае на кого е точно. Затова избрахме неутрално име.

# 114
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Аз също НЕ бих кръстила детето си на починал човек... абсурдно е. ( лично мнение )

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Ако някой ден си имам момченце, ще го кръстя на баща си. Умен, добър, грижовен и смел човек беше. Ако вземе и частичка от него ще съм благодарна. Съдбата си я градим сами и изхода за всички е един и същ, рано или късно.

# 116
  • Мнения: 0
Ако някой ден си имам момченце, ще го кръстя на баща си. Умен, добър, грижовен и смел човек беше. Ако вземе и частичка от него ще съм благодарна. Съдбата си я градим сами и изхода за всички е един и същ, рано или късно.
И аз съм на мнението на Сесана.Аз съм кръстена на по4иналият ми брат/катасрофа с моттор на 19 години/А пък ето ве4е 33 години съм си жива и здрава,щастливо омъжена и с 2 прекрасни дъщери.Те не са кръстени на по4инали,о ако имам още едно дете със сигурност бих го кръстила на по4иналите си родители.Те го заслужават!

# 117
  • Мнения: 1 615
Когато някой казва, че нещо е абсурдно, е добре да се обоснове, а да не бърза да се крие зад (лично мнение). Лично мнение можеше да си остане без тази допълнителна фраза "абсурдно е". Ако някой начрича чуждото мнение абсурд, дължи някакво обяснение на потърпевшите.

# 118
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, и аз съм чувала за поверие, че първо дете не се ръщава на починал.

# 119
  • Мнения: 9 990
Аз също НЕ бих кръстила детето си на починал човек... абсурдно е. ( лично мнение )

Всъщност Всички носим име , което е носил и друг, преди да умре, без наше знание и разрешение. LaughingКое му е абсурдното точно? Whistling

Общи условия

Активация на акаунт