А самото зачеване- има ли усещания ?

  • 138 117
  • 145
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 914
При първата бременност имах зацапване при имплантирането и никакви други усещания.При втората започна да ми се гади още една седмица преди очакваната менструация и имах леки болки като преди цикъл.Мисля и гърдите се бяха увеличили и зърната изглеждаха някак по-различно.Желая ви успех в бебеправенето.

# 16
  • Мнения: 2 453
Зацапване имах при първата ми бременност (неуспешна), с втората нямах никакво усещане.

# 17
  • Мнения: 134
Нищо не съм усетила....

# 18
  • Мнения: 426
Зачеването, като по филмите с фойерверки... не съм го регистрирала.

  Joy Сега като го прочетох това, ще ви кажа при нас какво се случи, съвсем сериозно. Точно в момента в който свършваме и двамата, отвън започнаха да се чуват силни фойервеки, имаше заря - някой явно си празнуваше нещо, защото не беше някакъв официален празник. Та тогава някакво странно усещане получих, някаква мисъл изведнъж ме връхлетя, че точно в този момент моята яйцеклетка и неговият сперматозоид са се сляли. Не знам защо, но някак си направо физически усетих това сливане. Около две седмици по-късно разбрах, че това наистина е било някакво шесто чувство - бях бременна  Grinning
А що се отнася до чисто физически симптоми като болка и т.н. - не съм усетила, но и не съм се вглеждала толкова. Аз някак си усещах че съм бременна, но го усещах със сърцето си , с интуицията си. Та на шега казано, нашето дете наистина е заченато като по филмите  Laughing

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 907
Единственото,което усетих беше силна болка ниско долу, след няколко дни закъснение и бях сигурна,че ще ми дойде.Не знам дали това е било имплантацията.
Не, това категорично не е било имплантация - тя се случва около седмица след оплождането.

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Нищо не съм усетила. Още повече, че същият ден бях на лекар, който каза че овулация няма  Crazy Един, единствен опит онзи месец, липса на овулация и хоп бебе на 1 година вече  hahaha

# 21
  • Мнения: 1 705
Нищо не усетих.Не съм и предполагала,че може да съм бременна.Хич не се и замислих защо не ми идва.Добре,че една позната ми каза да си взема тест. Crazy ooooh! ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз не съм от тези, които са усетили нещо.
Дъщеря ми знам кога сме я направили (два дена след края на цикъла), не съм имала никакви усещания след това. Болки при закъснението.
При сина ми беше същото. Но като започна да ме наболява корема бях сигурна, че теста ще е положителен.
И двамата ни изненадаха Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 562
В месеца когато забременях бях убедена че вече нямам овулация.Дори гърдите ми не бяха напрегнати.Единствено слабото наболяване и придърпване в яйчниците седмица преди датата на менструацията ме накара да си направя тест с надежда!И слава Богу  Praynig ,беше положителен  Heart Eyes Така че мило момиче,не се вглеждай,не го мисли и бебчето ще стане  Wink

# 24
  • Мнения: 32
Здравейте!  Simple Smile И аз и приятеля ми от скоро (2 седмици) сме в процес на, както вие го наричате "бебеправене".  И на мен ми се иска да има начин да се разбере още на момента. Много се надиавам да съм бременна, това лесно може да се провери с тест, но сърце не ми дава да видя само едната чертичка.

Пожелавам много късмет на всички, които сме се заели с тази прекрасна дейност. Simple Smile

# 25
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Нищо не съм усетила.
По време на имплантацията имах зацапване.

# 26
  • Мнения: 182
Аз усетих с втората бременност, като си направих теста, просто се усмихнах, защото просто вече знаех.

Още от първите дни - крампи в корема, като придвижмане нагоре по тръбите Simple Smile Все едно ти идва цикъла, но от много по-рано и по-различна болка. Тези болки продължиха до 7-10 ден след овулация, след това заглъхнаха. Но гърдите ми станаха по-чувствителни, особено понякога вечер при сваляне на сутиен. Но крампите бяха силното издаване. И болки долу ниско в кръста.  Болка леки в областта над венериния хълм. Такива неща. Нито гадене, нито нещо друго издаде.

Ако четеш английски, провери за много ранни симптоми на www.twoweekwait.com

# 27
  • Мнения: 2 926
Аз усетих нещо - не знам какво беше и дали е било свързано с берменноста, но беше странно.
Понеже от край време си имам проблеми с яйчниците, с кисти и т.н все нещо си ме понаболява ниско долу  и постоянно съм с дискомфорт и тежести.Та около две седмици преди да разбера, че съм бременна лежах след обяд на леглото и изведнъж ме скова зверска болка ниско.Направо въздух не можех да си взема.Понеже съм оперирана и от киста и си помислих, че имам нова киста, която се е спукала, защото съм чувала, че доста боли.Това става в порядъка на 10-15 секунди.Сковава ме тази режеща болка и докато взема телефона и звънна на док, болката изчезна все е едно нищо не е било.
Не знам дали е свързано с бременноста, но просто ми стана много странно как някаква толкова ужасяваща болка може да е еднократна и за толкова кратко...

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Изобщо не съм усетила момента на имплантацията, зацапване не съм имала. Не съм се и вглеждала в тялото си особено, беше ни първия месец на бебеправене и не се замислях над това а и време нямах за мислене Simple Smile Първия тест си го купих на шега след бъзик от колежката а видях 2 чертички и се шашнах  Blush

# 29
  • Мнения: 1 317
С втората бременност имах зацапване 1 седмица преди датата на цикъла.
Бях убедена, че това е признак на имплантация.

Общи условия

Активация на акаунт