Фраксипарин и Аспирин протект - 3

  • 95 074
  • 775
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 269
Да ви попитам къде държите инжекциите в жегите? Пише, че се съхраняват при температура до 25 градуса, мислех, че вкъщи е по-хладно, а днес видях, че е над 25. Дали има проблем с тези, които са стояли известно време на по-високата температура? У нас няма и климатик.

# 31
  • Мнения: 8 904
Да ви попитам къде държите инжекциите в жегите? Пише, че се съхраняват при температура до 25 градуса, мислех, че вкъщи е по-хладно, а днес видях, че е над 25. Дали има проблем с тези, които са стояли известно време на по-високата температура? У нас няма и климатик.
Може да ги държиш в хладилник. Но е хубаво да не си я слагаш непосредствено след изваждане от хладилника, защото инжектирането на студен разтвор е неприятно. Примерно 1/2 - 1 час да престоява на стайна Т и така да си я биеш.

# 32
  • Мнения: 993
В шкафа в банята си ги държа. Не знам колко градуса е, ние сме без климатици, но със сигурност е над 25. И през зимата е така, защото се отопляваме. За сега няма проблем. Смятате ли, че няколко градуса разлика могат да са от значение, наистина?

# 33
  • Мнения: 3 269
Все пак звъннах на доктора, каза, че не би трябвало да е голям проблем, но да намеря по-хладно място,  да не е хладилника обаче.  В понеделник ще отида за нова рецепта за нови инжекции, тези, които са били на топло няма да ползвам. Може би наистина не е толкова страшно, но така ще ми е по-спокойно.

# 34
  • Мнения: 162
И аз ги държа на шкафчето в спалнята,защото прочетох че не трябва да стоят в хладилник.
В моето упътване пише до 30 градуса.

# 35
  • Мнения: 3 269
Ani4ka, не купувам инжекциите от България и на листовката им наистина пише съхранение при температура до 25 градуса - явно тукашният производител се е презастраховал  Peace

# 36
  • Мнения: 162
Ааааа ясно, brawn.А на каква цена ти излиза 1-та инджекция/ 0.3 например/?

# 37
  • Мнения: 3 269
По Здравна каса са, иначе на опаковка от 10 инжекции пише, че цената е 25 евро.

# 38
  • Мнения: 162
Жалко ,че при нас не ги отпускат по ЗК.Само при определени болести,но не и за нашето състояние. Sad

# 39
  • Мнения: 3 269
За съжаление е така, а тези инжекции за нас са животоспасяващи.

# 40
  • Мнения: 162
Да така е. Weary

# 41
  • Мнения: 94
Много странно на мен и аптекарките ми казаха да ги държа в хладилника
Като беше хладно не съм ги слагала в хладилник ,но сега ги слагам - инжекцията ,която ще слагам към 19 ч я вадя по обяд и я оставям на стайна температура ( и у нас няма климатик) , но не зная колко градуса е
И на моята опаковка пише до 30 градуса че се съхраняват
Дали е правилно това което правя не знам ,не съм питала док

# 42
  • Мнения: 2
...май май ще се налага да побия малко в краката фраксито - на корема не се хваща вече , ...
Само, че  на краката отстрани хващам месо но е стегнато аз съм пълничка но набита т.е. това ,което хващам най - вероятно е сланина дали мога да я надупча с фраксито  newsm78

когато коремът ми беше посинял навсякъде вече, биех фраксито отзад на паласките Simple Smile . нямаше проблем

# 43
  • Мнения: 2
И аз като ще се записва, поне да питам...
Мързи ме да търся листовете, които ми даде професори с консултацията му, а пък на последната ЖК Аг -то ми вика: "Ти нали знаеш, че в 36 седмица ще спираш Клексана."  newsm78
На вас до коя седмица ви казаха да си го биете, нещо за секцио да са споменавали...  Rolling Eyes

моята я спряха предния ден, преди секциото. след това я сложиха на следващия ден след раждането - 2 или 3 дена още и край

# 44
  • Мнения: 193
здравейте и от мен,аз ги държа в хладилника и преди да си я бия я изваждам поне 1/2-1ч да постои,
в началото си ги биех в корема влизаше сравнително лесно ,след месец, въпреки,че хващах гънка иглата не пробиваше и много болеше,започнах в ръцете -чудесно и там влизаше гладко ,но сега  от известно време 3-4 дни започна и там да влиза трудно едвам се пробива кожата става една такава еластична и ме боли  Sad и сега се чудя къде другаде мога да ги бия да смена мястото  Thinking аз съм на 0,3 фракси купувам ги на 4,05лв

Общи условия

Активация на акаунт