Отзиви за Invisalign

  • 168 165
  • 1 110
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 501
Дори с атачмънти ли можеш да си ги избелваш ? Наистина ли е безболезнено ? Аз си платих почти цялата сума, но се случиха непредвидени неща и ще ги слагам следващата седмица във вторник. Страхувам се дали ще издържа на всички грижи покрай лечението с Инвизалайн покрай детето и също така дали ще има много болка.

# 496
  • София
  • Мнения: 337
Ако има атачмънти, зъба под тях според мен няма как да се избели. Първо се чисти зъбен камък и плака, полира се и след тояа се избелва.
Аз в момента се избелвам с ритейнърите.

# 497
  • Мнения: X
Зъба под атачмънта ще го избеля след като ги махна, но не се бях замислила за полирането, дали ще е проблем... то нали е като електрическа четка? Иначе и за зъбен камък си отивам, и при мен оцветяването е по ръбовете на резците - сега като ми се разпериха от разместването резците, между зъбите лъснаха оцветявания, натурпани докато имах постоянен ретайнър залепен, с който почистването беше абсурдно

# 498
  • София
  • Мнения: 337
Като казахте постоянен ритейнър… има ли някой, който е без такъв?
Аз отказах да си слагам, дали не сгреших?

# 499
  • Мнения: X
Моята ОД ми каза, че постоянен се слага при разклащане на зъбите от парадонтоза, а при здрави венци и перидонт е достатъчен вакум. Честно казано, постоянните ритайнъри, дето носих след брекетите, не бяха гаранция за запазване на резултата - те държат само от кучешки до кучешки, не хващат кътниците, и особено ако са сбутани на недостатъчно място, пак се разместват. Даже горния ми ритайнър сам се разлепи от напрежение, че горните ми зъби се върнаха напред

# 500
  • Мнения: 807
Много тъжно, наистина!

Някъде бях чела за вариант постоянен ритейнър + шини ритейнъри, които да се носят нощем от време на време.

Темата за запазването на подредбата и за мен е много интересна. Ще се радвам, ако споделяте.

# 501
  • София
  • Мнения: 337

Някъде бях чела за вариант постоянен ритейнър + шини ритейнъри, които да се носят нощем от време на време.


На мен точна това ми предложи, с постоянен, но само на долната челюст, на горната не можело при мен. И освен това да нося шините - 6-9 месеца постоянно, а след това май само се спи с тях. Шините не го държали чак толкова здраво, колкото постоянния ритейнър. Но понеже пък при мен и задните зъби са с променена позиция, само постоянния не ми върши работа.
С две думи - сложна работа 🙂

# 502
  • Мнения: X
Дали не може да се консултираш още някъде? Наистина, тези постоянни ритайнъри не са работа... то за да задържиш зъбите, рискуваш отвратително много зъбен камък, който се натрупва за нула време, забрави за почистване с конец, и представи си след 20 години гингивит или недай си Боже парадонтоза - заслужава ли си? Дори професионално почистване на зъбен камък не беше качествено с тия ритайнъри, няма как да стигне навсякъде.
Вакум ритайнърите би трябвало да си свършат работата добре, ако ОД си е свършил работата правилно с подредбата на зъбите - моят предишен ОД беше решил да пести място и да реши проблема с протрудиране на резците - изкарва ги напред извън костта, а кътниците ми бяха пак правиха остра V форма захапката, демек тясно небце. Ми няма ретенция, която да задържи неправилно подредени зъби. А за вакум ритайнър, казаха ми, една година всяка нощ спя с тях, после 2-3 пъти седмично, и след няколко години може и да не се налага, според зависи. То реално има ли много разлика между вакум ритайнър и инвизалайн шина, освен че шината не ти пасва точно, за да мести, си разсъждавам аз...

# 503
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Днес ми е първи ден с Инвизалайн и първите часове бях ок, но почна да ми се гади постоянно когато са ми в устата. Как да се справя с този проблем ?

# 504
  • Мнения: 68 824
Дишай през устата.
Не знам помага ли, но като ми правиха секторна снимка мш се догади от накрайника, и жената ми каза да дишам през устата. Помогна.

# 505
  • Мнения: 2
Някой да има скорошен опит с Д-р Петрова и confident dental clinic? Цени, мнения? Обмислям консултация там.
Тя беше първата, при която се консултирах за инвизалайн. Цените бяха доста по-ниски от останалите места, но излезе по майчинство миналата година, не знам дали се е върнала. Изненадах се, че и тя като класическите ортодонти планираше да ми вади премолари. За мой късмет, докато тя беше по майчинство, се консултирах и с други специалисти, които казаха, че ще се оправя и без вадене на зъби. За уточнение, моите зъби са непропорционално големи за лицето ми, и вадене на 4 зъба щеше да остави бая пространство + хлътване на горната устна като на бабичка, ефект състаряване

Здравейте, може ли да кажете какви цени са ви дали в Confident dental clinic? И съответно за колко шини?

# 506
  • Мнения: X
Ами ние така и не стигнахме до план на лечение, защото още ходих за зелен хайвер дали ще се наеме някой хирург да ми извади един мъдрец, който няма вадене. Така че колко шини, не знам, но като цена ми каза доколкото помня 6000лв, това беше 2019 година

# 507
  • Бургас
  • Мнения: 620
Привет дами,
 на трета шина съм утре ще ми слагат атачмънти незнам как ще е с тях купих си куки за сваляне дано нямам проблеми.

# 508
  • Мнения: 1 501
Май зависи колко атачмънти имаш. Аз имам 17. 10 горе и 7 долу. Само първите два три.дни ги свалях по-трудно само с куки. Вече мога и с пръсти.

# 509
  • В.Т.
  • Мнения: 149
Здравейте! Предстои лечение на дъщеря ми с алайнери.
В плана е включено "прибиране" на зъбите в костта. Не знам как да го обясня по-точно - в момента, тъй като долната редица зъби не контактува с горната /задна захапка/ тези зъби били слезли много надолу. При подреждането ще трябва да отидат нагоре.
Някой бил ли е с такава корекция и получило ли се е?  Някак не мога да си го представя как нещо влиза в костта

Общи условия

Активация на акаунт