Декоративното ми зайче е болно. Помогнете!

  • 6 982
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте! Искам да ви помоля за помощ. Моят декоративен заек е на 5 години и е новозеландски - бял с червени очи. Преди около две седмици спря да се храни нормално започна да яде съвсем по малко, а преди около 5 дни когато го погледнах изпаднах в ужас едното му око беше станало огромно направо изкочило навън цялото е бяло и долният клепач е силно възпален.  Cry  Заведох го на ветеринар и той ми каза, че най-вероятно си е набол окото на някаква клечка от храната и му се е възпалило. Предписа му крем за очи, който е за кучета и котки и каза да му се промива окото с лайка сутрин и вечер. Първите дни окото поспадна, но сега си стои все още голямо не виждам никакво подобрение, зайчето се храни много оскъдно и е станал кожа и кости. Окото беше розово а сега не се вижда роговицата, а има някаква бяла ципа. Моля ви посъветвайте ме какво да правя, не искам да го загубя.  Cry Cry Cry На някой случвало ли му се е подобно нещо? Помогнете!  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
заведи го на друг ветеринар  Peace

# 2
  • Мнения: 6 365
Това:

http://www.petmd.com/rabbit/conditions/eyes/c_rb_epiphora

изглежда ли като случая на твоето зайче? Заведи го на друг ветеринар, може да се наложи по-сериозно лечение...

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Аз имах морско свинче,преди това хамстери.Винаги така се случваше с тях преди...краят им,но дано при вас не е това.Заведи го пи друг ветеринар все пак.

# 4
  • Мнения: 23
Аз имах морско свинче,преди това хамстери.Винаги така се случваше с тях преди...краят им,но дано при вас не е това.Заведи го пи друг ветеринар все пак.
Ужас. Ти за да я успокоиш или да я депресираш го написа това ?

# 5
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Аз имах морско свинче,преди това хамстери.Винаги така се случваше с тях преди...краят им,но дано при вас не е това.Заведи го пи друг ветеринар все пак.
Ужас. Ти за да я успокоиш или да я депресираш го написа това ?


Просто казвам като информация,и наистина се надявам да не е при тях това  Praynig

# 6
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Ох, миличкото! И аз имам зайче и направо ми се сви сърцето. Аз веднага бих отишла при друг ветеринар.
Много се надявам да се оправи, ама те са толкова нежни животинки, много малко им трябва.

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 430
Аз също имам зайче и много ти съчувствам. Веднага го заведи на ветеринар, попитай и как да го храниш, да ти даде нещо, трябва да яде, за да има сили да се бори с болестта. Стискам ти палци.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 992
Заведи го на ветеринарен офталмолог. Ако си от София, пиши ми и ще ти дам координати на такъв.

# 9
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 587
По колко години горе-долу живеят декоративните зайци?

# 10
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
По колко години горе-долу живеят декоративните зайци?
Чувала съм, че ако се хранят правилно, могат да живеят до 14-15 години. Но малко преувеличено ми се вижда.

# 11
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 587
По колко години горе-долу живеят декоративните зайци?
Чувала съм, че ако се хранят правилно, могат да живеят до 14-15 години. Но малко преувеличено ми се вижда.

На мен също  Thinking Но явно има още доста, дано да се оправи зайчето.

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Кажи ми името на зайчето, предишните му навици. Моето боледува през зимата и го вдигнах на крака с ТЕС. Преди месец клатеше глава като улав, ТЕС-нах го и  сега тича здрав. Ако искаш мога да ти дам линкове към тази техника и сама да му ги правиш. Ще се оправи Зайко, спокойно. Декоративните живеят  около 8 години. Гледай да не се обезводни.

# 13
  • Мнения: 6 365
Абе я не си губи времето с шаманизъм. Ето ти го ТЕС (Техника за Емоционална Свобода).

http://www.emozdrave.info/

И после като не стане нищо, ще се окаже, че зайчето е имало лоша карма от предишен живот.

А това вече е престъпно:

http://www.emozdrave.info/garant.html

Дано да не се бъркат в хуманната медицина...

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Мама Бандида, задръж реакциите за себе си. Аз практикувам ТЕС за себе си и домашните си любимци. Тук не популяризирам  техниката, а само се опитвам да помогна на една притеснена девойка, защото си спомням в каква паника изпаднах, когато моето зайче беше болно. Не се бъркат в хуманната медицина. От хуманната медицина аз добро не съм видяла. Нека не нагорещяваме страстите, защото може да се избием с думи и полза никаква. Който вярва на докторите - моля, да ги посещава. Който иска да се лекува по алтернативен начин - моля, да го направи.
Всъщност, понеже ме провокира, ще ти пусна един линк към форумите Емоции и здраве. Там са мненията на реални хора с реални резултати. Който има очи - да чете, който има желание да мисли - да го направи.

http://www.emozdrave.info/forum

Общи условия

Активация на акаунт