Декоративното ми зайче е болно. Помогнете!

  • 6 982
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз също имам зайче, не мога да ти помогна със съвет, но имах сериозен проблем с кучето ни -каракачанец, който лекуваха разни ветеринари, но едва когато го заведох в централната ветеринарна клиника, има резултат.
Клиниката е на европейско ниво, ценита са нормални и най-ценното е,че са много и млади лекари, които си разбират от работата.
Ако не се справиш с проблема- ето ти координати- ул. Чавдар Мутафов 25, тел.02/ 4219965- това е до Зоологическата градина.
Успех и пиши какво е станало. Peace

# 16
  • Мнения: 121
Благодаря на всички. Снощи го заведох в друга ветеринарна клиника и там доктора ми се видя по-надежден. Оказа се, че Зайко си е инфектирал очето с лапичка и то се е възпалило и гноясало, изкочило е от орбитата и е изсъхнало - ужасна гледка и сигурно го боли ужасно, тръпки ме побиват. Лекарствата, които му бяха предписани не са успели да помогнат и за съжаление прогнозите не са много добри. Доктора каза, че ако очето не се премахне гнойта ще стигне до мозъчето му и Зайко ще умре в мъки и адски болки, то и сега го боли страшно много. Утре му насрочих час за операция - ще му ампотираме очето и ще му се зашият клепачетата, за съжаление очето не може да се спаси, но нищо не пречи да живее с едно оче. Проблемът е, че е твърде отслабнал и не знам дали ще издържи упойката, а след това е опасно и да не си замърси раничката с лапа, как да му обясня, че не трябва да се пипа.... Притеснява ме и това дали ще започне отново да се храни... много е отслабнал....  Cry Моля Ви стискайте палци за утре и дано Господ да ни помага утре да оживеем  Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 19:00 от Annalia

# 17
  • Мнения: 65
Няма да се притесняваш. Моето кученце е с едно оче и се справя много добре. Когато я взех  от приюта, беше кожа и кости, много слаба, но трябваше да я кастрират и издържа упойката без проблем. Можеш да питаш докторите дали не могат да използват газ, той не натоварва толкова сърцето. И пазете другото оче.

# 18
  • Мнения: 146
Миличкото животинче..  Sad Ще стискам силно палци операцията да мине успешно и зайчето да се възстанови!

# 19
  • Мнения: 25 633
Стискам палци. Успех!

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
И аз, и аз. Много се разстроих. Ще се моля и вече стискам палци. Може и да е от постелката, ако слагате стърготини. Нашият доктор ми препоръча да ги препичам във фурната, но ми се видя неприложимо. Нека прегледа и зъбите дали не са нарастнали щом не е гризкал толкова време. Мамина душица, ще издържи,  зайците са юнаци. Нямаш ли някакви капки против гнойта, поне това да овладееш?  smile3518 Видя се, че тези, които имаш, не работят.

# 21
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Стискам палци да мине успешно процедурата, а пък това, че ще е с едно оченце няма да му пречи пак да си живее добре, да си подскача - нали има кой да го обича и да се грижи за него.
Чакам да пишеш как е дребосъка.
А между другото сега се сетих, че и моят имаше подобно възпаление, но под брадичката. Казаха, че много често се случват подобни неща от храната или от постелката. Ние нашия много късно го разбрахме, защото е много космат и не си личеше да му има нещо. Ама с антибиотици се оправи. Сега обаче много го наблюдавам да не се случи пак, че голям страх брах тогава.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Анна, ?

# 23
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Какво стана?Надявам се зайчето да се е подобрило  fingerscrossed

# 24
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Какво стана със зайко?

Общи условия

Активация на акаунт