Да похвалим стоматолога си, или Бял списък на лекарите по дентална медицина

  • 513 576
  • 962
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте,
търся добър стоматолог-хирург, който работи и ортопедия в София.
Прочетох за д-р Джоров, но аз го познавам като лицево-челюстен хирург и не съм сигурна, че прави ортопедия.
Знам, че стоматологът е или хирург или се занимава с ортопедия, но все пак.... ако някой познава такав, ще се радвам да науча и аз.

# 601
  • Мнения: 156
Дайте препоръки за добър стоматолог за зъбни коронки, все пак е важно с кой зъботехник работи. Нуждая се от смяна на коронка, поставена преди две години от д-р Десислава Илиева, но периодично получавам болки в зъба и усещам нещо остро по самата коронка. Чудя се дали пак да ходя при д-р Десислава Илиева или да търся нов зъболекар newsm78

Виж дали нямаш апикален периодонтит /счупен инструмент, пробит корен.../. Пих Родожил и ми мина. Във всеки следващ начален момент на начеваща болка /чувстваш зъба висок / моментално варя смрадллика или ползвам САНДРИН и ми минава. Така съм от 2 години насам и се закрепих, да чукна на дърво.

# 602
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Здравейте,
търся добър стоматолог-хирург, който работи и ортопедия в София.
Прочетох за д-р Джоров, но аз го познавам като лицево-челюстен хирург и не съм сигурна, че прави ортопедия.
Знам, че стоматологът е или хирург или се занимава с ортопедия, но все пак.... ако някой познава такав, ще се радвам да науча и аз.

Доцент Джоров не е ортопед ,а лицево челюстен хирург и стоматолог .

# 603
  • София
  • Мнения: 224

Доцент Джоров не е ортопед ,а лицево челюстен хирург и стоматолог .

Да разбирам, че би могъл да ми излекува зъба, евентуално венците, но не би могъл да ми постави коронка?  Rolling Eyes
Познавам е силно казано, но имам представа от д-р Джоров, и по мое мнение се занимава с далеч по-различни неща, в качеството именно на лицево-челюстен хирург.

# 604
  • София
  • Мнения: 3 167
Би могъл да излекува зъба, да ви постави и коронка, но тази работа не му е приоритет. Има много пациенти за лицево -челюстна хирургия. Останалите неща се поемат от другите зъболекари в клиниката. За съжаление мнението ми за д-р Джорова не е много добро. Не я препоръчвам! За другите нямам наблюдения.

# 605
  • Мнения: 156
Хора, има ли ефект от носене на трейнъри?
/Силиконов сдвоен препарат за изправяне на захапка./

# 606
  • София
  • Мнения: 4 035
Зависи от възрастта, племенникът ми е на 4г, носи го стриктно от 4 месеца и има видимо и осезаемо подобрение на обратната захапка.

# 607
  • Мнения: 156
Зависи от възрастта, племенникът ми е на 4г, носи го стриктно от 4 месеца и има видимо и осезаемо подобрение на обратната захапка.

Мерси, Bub4eto15,  девойката ми е на 18, дали ще проработи? И това не иска да носи.
А кой ортодонт го е препоръчал на детето? /евентуално да се консултирам и с него/

# 608
  • Мнения: 73
Зависи от възрастта, племенникът ми е на 4г, носи го стриктно от 4 месеца и има видимо и осезаемо подобрение на обратната захапка.

Мерси, Bub4eto15,  девойката ми е на 18, дали ще проработи? И това не иска да носи.
А кой ортодонт го е препоръчал на детето? /евентуално да се консултирам и с него/
За голямо дете категорично не ,мъчение  и загуба на много пари.Моето 2год. две шини и нищо ,докато ги носи има подобрение като спре след месец ефекта се е загубил.

# 609
  • София
  • Мнения: 4 035
С две ръце препоръчвам доц. Петрунов, при него лекуваме племенника за обратната захапка и дъщеря ми за разширяване на челюстта, изключително иновативен, адекватен, спокоен и разбран човек. За 18г и моето мнение е, че силиконовите трейнъри няма да свършат работа.

# 610
  • Мнения: 156
С две ръце препоръчвам доц. Петрунов, при него лекуваме племенника за обратната захапка и дъщеря ми за разширяване на челюстта, изключително иновативен, адекватен, спокоен и разбран човек. За 18г и моето мнение е, че силиконовите трейнъри няма да свършат работа.

Благодаря ти! Ще го пробвам, знаех му името, но така и не стигнах дотам.

# 611
  • Мнения: 16
  хората със сериозно дентални трвми не ги чака нищо добро
[/quote]

Здравейте!
Бихте ли споделили какво лечение ви препоръча за парестезия - имам такъв проблем след хирургическа интервенция. Предстои ми консулт и с невролог, но подобна информация ще ми бъде много полезна.
Благодаря ви много предварително!
[/quote]

Здравейте,
Съжалявам за късния отговор. Огряване на мястото на екстракцията с нискоенергиен лазер за около 4-6 мин в точки около мястото на екстракцията - т.н. алвеола. Целта е достигането на топлина до травмата, което ускорява заздравяването на разскъсани тъкани от нерва и стената на мандибуларния канал. Принципът е същия както слунцето действа на повърхностни рани по кожата на човек с тази разлика че до мястото където достига нискоенергийния лазер (края на долната челюст в устната ви кухина, където е изваде зъба) не достига такава енергия от светлина по естествен път и затова се използва нискоенергиен лазер.

Ще посещавате д-р Узунова за една или две седмици в зависимост от протокола който избере за вас (начина на лечение- колко дни, за колко време, коя част от раната или алвеоларния нерв да се огрява и за колко време).

Използването на добавки от т.н Б група е напълно безполезно. Те са синтетични и имат само няколкодневен ефект ако въобще усетите такъв. Това което ви трябва е сокоизтисквачка с която да си правите 4 сока на ден от целина, моркови, грейпфрут , цвекло, краставици. Това ще помогна з абързото възстановяване на съединителна тъкан и ставни връзки ако има такива проблеми след екстракцията. След 2 месеца нивото ви на Б12 ще е максимално както никога не сте предполагали!
За възстановяването на алвеоларния нерв използвайте сокове от лимон и грозде. Пийте поне 4 чаши на ден по половин литър и винаги прясно изцедени плодове и зеленчуци.  Веднага спрете месото, бялото брашно и всички животински продукти. Ако нервът ве не е напълно разсечен ще си имате здрав нерв след само 2-3 месеца. Ако 2/3 от него са откъснати ще отнеме доста повече време.

Не губете време в срещи със нерволози или нервохирурзи. Те работят на принципа "да изпишен лекрства" , които да маскират проблема ви (ако имате болка) , но не и да го лекуват. Имунната ви система ще се справи сама ако започнете консумацията на посочениет сокове! Не използвайте блендери!

Успех ви желая!

# 612
  • Мнения: 16
Невероятен човек и изключителен професионалист. Ако имате сериозно дентално заболяване тук трябва да е първата ви спирка. Д-р Грозданова владее английски език което и позволява да чете в оригинал най-новата научна литература в нейната област. Веднага бих ч препоръчал за лечение на т.н. парестезия - увреждане на алвеоларен нерв след екстракция на мъдрец или дръг зъб/интервенция. Много е търпелива, излушва внимателно и най-странните ви симтоми. Веднага прави връзка с нещата които е чела в литературата , което и позволява още в зародиш да започне да лекува проблема преди да е станал хроничен или да доведе и до други проблеми. Винаги отговаря на въпросите ви и обяснява какво ви има, защо се е случило, какво се прави в момента за подобрението ви и какви резултати се чакат. Никога няма да Ви подведе за излишно лечение или да извърши погрешни или вредни манипулации, както други стоматолози. Дано не реши да замине в чужбина, че хората със сериозно дентални трвми не ги чака нищо добро

Здравейте!
Бихте ли споделили какво лечение ви препоръча за парестезия - имам такъв проблем след хирургическа интервенция. Предстои ми консулт и с невролог, но подобна информация ще ми бъде много полезна.
Благодаря ви много предварително!
Здравейте,
Съжалявам за късния отговор. Огряване на мястото на екстракцията с нискоенергиен лазер за около 4-6 мин в точки около мястото на екстракцията - т.н. алвеола. Целта е достигането на топлина до травмата, което ускорява заздравяването на разскъсани тъкани от нерва и стената на мандибуларния канал. Принципът е същия както слунцето действа на повърхностни рани по кожата на човек с тази разлика че до мястото където достига нискоенергийния лазер (края на долната челюст в устната ви кухина, където е изваде зъба) не достига такава енергия от светлина по естествен път и затова се използва нискоенергиен лазер.

Ще посещавате д-р Узунова за една или две седмици в зависимост от протокола който избере за вас (начина на лечение- колко дни, за колко време, коя част от раната или алвеоларния нерв да се огрява и за колко време).

Използването на добавки от т.н Б група е напълно безполезно. Те са синтетични и имат само няколкодневен ефект ако въобще усетите такъв. Това което ви трябва е сокоизтисквачка с която да си правите 4 сока на ден от целина, моркови, грейпфрут , цвекло, краставици. Това ще помогна з абързото възстановяване на съединителна тъкан и ставни връзки ако има такива проблеми след екстракцията. След 2 месеца нивото ви на Б12 ще е максимално както никога не сте предполагали!
За възстановяването на алвеоларния нерв използвайте сокове от лимон и грозде. Пийте поне 4 чаши на ден по половин литър и винаги прясно изцедени плодове и зеленчуци.  Веднага спрете месото, бялото брашно и всички животински продукти. Ако нервът ве не е напълно разсечен ще си имате здрав нерв след само 2-3 месеца. Ако 2/3 от него са откъснати ще отнеме доста повече време.

Не губете време в срещи със нерволози или нервохирурзи. Те работят на принципа "да изпишен лекрства" , които да маскират проблема ви (ако имате болка) , но не и да го лекуват. Имунната ви система ще се справи сама ако започнете консумацията на посочениет сокове! Не използвайте блендери!

Успех ви желая!

# 613
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Да си похваля и аз стоматолога.
Д-р Елена Захариева-Йованова в гр. ВАРНА.  С такова удоволствие ходя на зъболекар все едно отивам на кафе с приятелки.
Професионалист, който постоянно се грижи за развитието си, уникален човек, индивидуален подход и адекватност към всеки, приятна среда с всички в кабинета. Обгрижван и доволен пациент съм, което ме прави удовлетворена от избора ми. Доверявам се на всичко казано, т.к. е дълго и достоверно обосновано. Работи с невероятни ортодонти, които правят и невъзможното. Препоръчвам с две ръце, т.к. нямам повече Simple Smile

# 614
  • Мнения: 2 744
Здравейте, искам да си сменя зъболекаря.
При кого бихте ме посъветвали да отида в Пловдив, от който сте доволни и който работи със здравната каса? 
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт