Бременни майки в чужбина - 28 тема

  • 25 596
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 686
Добро утро  Simple Smile След последните оплакали се, че не могат да спят, направо ме е срам да кажа, че сега ставам  Embarassed Чак се ядосах, че е толкова късно, че ми се излиза, а имам и разни неща да свърша. Пак сънувах кошмари де, вече взе да ми става нещо навик  Sad И къде си нямах работа вчера до посред нощите гледах тука едно реалити за раждане - one born every minute - и цяла нощ скачах насън. Иначе има го в youtube, интересно ми е много на мен, че да съм в час със системата. Вчера гледах как се слага точно епидурална и секцио и една роди за 3 мин - дай боже всекиму  Mr. Green  Благодаря на всички родили, който споделят за кърменето и други неща де  Hug
Синьо добре ли си? Какво става  Sad
jenny28 виж това http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourandbirth/labour/membranesweepexpert/ аз доколкото разбрах, бъркат ти долу и натискат северикса или както и да се казва на БГ за да се задейства хормона и често се предизвиква раждане така. Ако искаш ще ти намеря епизода на one born every minute да видиш какво е точно. Да знаеш, че боли, просто си завира почти цялата ръка вътре и понатисква, дават ти райски газ да дишаш.
bebolinka82 тук в книжката ми от болницата пише, че нормално бебе се ражда 38-42, а в БГ се води 36-40. Така, че преди 42 никой няма да предизвика нищо. Даже пишеше, че 80 процента се раждали в 42  Shocked , но според мен не може да е вярно, чак толкова много. Може нещо да не съм разбрала. Та не сте закъснели още, виж кви бузки е направило бебето на лентичката ти  Laughing

# 676
  • Мнения: X
madame, Честито момиченце!   bouquet Много хубави мигове заедно. Simple Smile

Siiu, Честита годишнина! Още много такива ви пожелавам. Simple Smile

booboo's mama, добре дошла!

Сега да ви разкажа за моите премеждия. В петък сутринта на редовния преглед стреснах лекарката (моята е отпуска, тази заместваше) с моите контракции. Или по-скоро я стресна това, че шийката на матката се е скъсила малко. За по-сигурно реши да ме препрати в болницата да видят и там положението. И хайде пак ехографи, тонове, прегледи ... и решиха да ме оставят до началото на 35 седмица. От 34+0 не правели нищо за спиране на започнало раждане. Никой не ми ловеше вяра като обяснявах, че контракции усещам от повече от 20 седмици. Simple Smile Сега естествено по-интензивно, защото матката е много по-голяма. И така ... полежах си 4 дни в болницата. За малко да не ме изпишат вчера. Първо ми бяха сбъркали точната седмица, водеха ме с 5 дни назад и като нищо щях да си стоя до петък/събота. Второ вчера чаках цял ден да стигнат до мен да ме прегледат и като мина вече 18:00 часа нададох "вой". Simple Smile Имали хората много спешни случаи и не стигнали до мен. Сега ще си кротувам вкъщи и се надявам Дребосъчко да изчака още 2 седмици поне, за да се доближи до 3-те кг. В петък го измериха и 2-та пъти около 2500, т.е. имаме шанс. Simple Smile
Говорите си тук за разни 40-42 седмици ..., на мен в момента и 38-ма ми изглежда химера. Simple Smile

# 677
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Джени, ти в коя седмица си, че искат да ти предизвикват раждането? Аз не бих молила за това, при нас е популярно като стрипинг, но става дума за същото... Стискам палци, всичко ще е наред  thumbsup

Мимкис, Джени е дала линк към ланолина, който се води номер едно и който също продават в България  Peace
Като съм започнала, да си допиша...  Blush  Whistling Проверете къде в близост (до вас или до болницата) има Яд Сара, те дават помпи за кърма безплатно. Нашата консултантка по кърмене (викнахме една от Диада - много сме доволни от нея, но е скъпа услуга... обаче си заслужаваше, според мен) препоръча да си вземем Спектра 2, Ментов обиколи - 4-5 клона на Яд Сара, докато намери конкретно този модел (двойката), но и да не вземете точно същата, няма значение, пак може да се възползвате. Само стерилните части се купуват, но те струват стотинки  Peace Това, ако в началото ти се налага изцеждане, а на ръка ти е трудно (аз на ръка не успявах). А и, ако ти се падне някое сънливо бебче, което задремва при засукване, пак по-добре е да му давате изцедена кърма вместо АМ, поне в началото.
Млъквам  Mr. Green
Само да знаеш - ще ти скъсам ушите, ако се притесняваш да си поискаш помощ с нещо  Mr. Green Мога да се заема с издирването на сниф, в който имат Спектра 2 например, минали сме по този път  Wink А сигурно и с много, много други неща, за които не мога конкретно да се сетя  Hug За ушите беше шега   bouquet

# 678
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Синьо, и аз бях в 33 г.с. в болница по същия повод - и шийката ми беше май 70% (между другото - при първо раждане шийката започва да се скъсява доста преди да започне разкритието). Родих в 41 г.с.  Wink Боби и Марита и те преживяха сходни неща, а на финала бебетата не бързаха хич да излязат. Мисълта ми да не се стряскаш, случва се  Grinning, но още нищо не е окончателно. Нужно е само спокойствие и силна храна, както се казва  Hug

Спирам да ви досаждам, но поне да знаете, че е с добри чувства  Hug

# 679
  • Мнения: 293
Благодаря на всички за милите пожелания  Hug
Синьо, хич да не се притесняваш и на Боби 40г.с. и се струваше химера, ама я виж малката как се запъна  Mr. Green
Mentha, много добре си го обяснила за гърдите и зърната, аз добре че не слушам сестра ми какви ги говори, а се доверявам на акушерката. Та сестра ми все ми повтаряше, да съм си миела гърдите едва ли не всеки половин час, от хигиенна гледна точка  Crazy
bebolinka82, как така всички в августинската са родили вече, че то е едва 10 август  Shocked аз на твое място не бих се доверявала повече на българската система  Peace
mimkis, има прекрасни кремове специално за кърмачки, аз бих избегнала други такива  Peace

# 680
  • FRANCE
  • Мнения: 2 250


Благодаря за пожеланията Simple Smile ето една снимка на госпожица Емили Мари и гордата кака Simple Smile

# 681
  • Мнения: 176
jenny28 на мен в четвъртак ще ми правят такъв sweep, за да предизвикат разкритие. Знам, че е малко неприятно, защото се прави с пръст, но казват, че имало ефект в повечето случаи.
tsvelichkova и аз четох подобна статистика.., голям ужас, по-неприятни дни не съм имала досега през бремеността. Ходя прегърбена вече от тежест. А и акушерката ми каза, че бебето вече било много голямо и трябвало до другата седмица да отида в болницата за индукция ако суип-а не помогне. Ужас, май ще раждам бебе - гигант... Crazy Crazy Crazy

# 682
  • Мнения: 63
Bebolinka82 и в САЩ до 42 седмица се води нормална бременност и не те индуцират. Моя син се роди 11 дни след термин, почти 4 килограма. Родих го съвсем нормално, без разкъсвания. Имам 1 повърхностен шеф, който никога не ме е притеснявал. Така че не се шашкай, Бебчо сам си знае кога му е времето. Знам, че накрая адски тежи и най-вече чакането е много изнервящо, но ако Бебчето е добре и се движи, и всичко е нормално, бъди търпелива и не бързай, дай му още малко време. Стискам палци всичко да е наред!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Мadame много са сладки твоите две принцеси! Пу-пу както казват бабите  Wink

# 683
  • Мнения: 1 436
Аз ползвам кремчето, което е показала джени. За вазелин не знаех, че става, но той не е ли с отмиване? Апропо, аз и ланолина отмивам ако не е попил до следващото кърмене, че моята лакомница изпуска зърното ако е намазано и започва едно ръмжене и ядосване Crazy

Синьо, другите са ти казали за случаите в нашата тема, които влизаха в болница предварително и после изкараха до след термин  Hug. Спокойно и  пази дребосъка на топло - ей ги де са трите кг.

мадам, много са ти хубави девойките   bouquet

# 684
  • Мнения: X
Момичета, благодаря ви за окуражителните думи.  bouquet Ще стискам кълки, няма къде да ходя. За момент даже се бях изплашила, че няма да стана истински бременна. Crazy

madame, момиченцата ти са прекрасни. Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 1 190
jenny28 недей да молиш за такова чудо, при първото ми ръждане го прилагаха - доста е гадничко бррр и боли Naughty, но пък ако се налага знам ли Confused

# 686
  • Мнения: 96
Здравейте на всички! Моя син май си му е много добре да сме си 2в1 и май скоро няма да се появи! Днес бяхме при сестрата и тъй като отново небеше сигурна дали сме с главата надоло, а и аз имах някакви леки съмнения за изтичане на малко води ме прати в родилното! Там акушерките ги втрещихме голямо мачкане и пипане беше и чудене какво това дете прави с майка си! Накрая с ултразвук отсекоха, че си е с главата надоло и с голямо дупе(нямаме такива уж в рода  Joy ) също така не се стигна до т.н. membrane sweep , но пък за сметка на това си ме бъркаха със шпатулката като за smear test(сажелявам ама не ги знам как се казват на бг), че резултата беше леко прокървяване, но наистина много леко и установяване, че бебчо си е доста нагоре и съм си много добре затворена без никакви наченки за разкритие! Ето на това му вокам аз късмет! Няма да разйдам ще си се носим така доживот с моя син ама какво да го правя вече незням! Пия чая от малинови листа, катеря стълбите на блока като коза по цял ден, едвам поемам дъх, секса се опитвам да изнасиля мъжа си, имам си контракции не много редовни но пък постоянно от петък насам и нищо не го е накарало това дете да тръгне да излиза! Ще полудея ви казвам!

# 687
  • Мнения: 686
Eто ме и на вечерен отчет  Mr. Green Помотках се малко с едно приятелка и айде пак на дивана. И на мен ми препоръчаха този крем за зърната, който Джени беше пуснала и направо него ще взимам май, а не на Авент. А някой да знае на английски как е бяло течение. Нещо ми се появи тези дни и да питам акушерката другата седмица, а не ми се рови сега да търся.
jenny28 тъкмо бях написала, че те няма и сигурно раждаш  Mr. Green Но мъника е на друго мнение. smear test май си е цитонамазка, поне аз така си мисля, това за гъбички ли ти го правиха, че и аз имам леки съмнения да не съм хванала. Почивай сега, че скоро ще стане весело и хапвай вътрешността на ананаси.
bebolinka82 абе май не е с пръст, ами с ръка направо  Crazy Toni4ka да каже ако е усетила точно. Че мен като ме бъркаха и аз незнам какво вкара точно, ама малко остана да счупя на мъжо ръката от болка. Но е за добро, ще изтърпиме, като знам какво трябва да излезе от там, една ръка ли ще ме сепне  Joy  Да се надяваме бебока да тръгне и да не се налага да стигате и до това.
Синьо подозирам те за следващата преносила  Hug Спокойно, всичко ще е наред, почивай повече, още малко и ще си в деветия.
madame невероятна е малката и по-голямата   bouquet Чакаме и разказчеее
Mentha винаги си добре дошла, особедно с толкова полезна информация, пък и ние ви следиме бебешката, поне аз де  Whistling Целувки за Ментичко  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 96
tsvelichkova на мен ми го правиха само за да жидят дали имам изтичане на води и тъй като и аз си имам бяло течение от бременността да знаеш, че е напълно нормално почти при всяка бремнна се получава и днес ми го каза пак и аз им казах, че това го знам ама да казват как да го вадим това дете, че това не ми я исно!

# 689
  • Мнения: 628
Джени,
Не полудявай! Ще излезе детето, ти не му припирай, че виж аз от вайкане - карах и 10-ти месец бременност! ПРедизвикването накрая не е шега работа, но се преживява. Леа се роди 17 дни след БГ термин, демек 3 дни след завършени 42 седмици (като ин-витро - знаеше се с точност до час кога е зачената).
И не се товарете с притеснения,, щом бебоците са добре - не ги напъвайте насила Wink
За кремовете - мазах чист ланолин,без да се отмива- супер е, едно вълшебство. Другия ще ви го напиша утре, също е супер , като магически (цедя се в хола, а крема ми е до леглото Joy а народа спииии, аз като кравка , че не будя бебка нощем - спи от 10/11 до към 5/6 и е герой, иначе денем - особено следобед и вечер - песни и танци на народите)
Успех на всички мами!!!

Общи условия

Активация на акаунт