Отговори
# 525
  • Мнения: 58
Момичета, малко не по въпросите,които обсъждаме в момента, но има ли някоя от вас,която мисли да замразява стволови клетки, или вече е замразила? Мисля, че Тони барбарони е.
Аз не съм мислила, скъпо е, не че не можем да си го позволим, просто...бъдещия татко като още не е тук и много теми не сме обсъждали с него.
вие какво мислите?

# 526
  • Мнения: 6 443
Зачетох се и аз по-обстойно и не ми се струва да има много излишни неща.
Само ми направи впечетление шапката за след баня  newsm78 В къщи шапка никога не съм слагала.
И от там се сетих за прословутата тема из Клю-то Слагате ли шапчица в къщи?  Mr. Green
И се хиля като идиот, добре че няма клиенти  Laughing

Чопи, за стволовите клетки не го мисля, защото нямам финансовата възможност.Иначе мисля, че е една страхотна инвестиция.  Peace

# 527
  • Мнения: 4
Привет от мен  Hug- аз съм от февруарския форум, но предвид термина ми може и да съм Януари, така че ще ви навестявам.

LadyAngel - аз взимам Metamucil - незнам дали го има в аптеките в БГ, но това е 100% фибри на прах - разтварям 1 ч.л. в чаша вода и след това се изпива още 1 чаша вода. Безвредно е и много ефикасно - лекар ми го препоръча. Гледай да не е лекарство - а прах.

Аз определено искам да запазя клетки, но предполагам, че ще е доста скъпо, след някой и друг месец ще се обадя да видя каква е цената.

# 528
  • Мнения: 32
Сериозно мисля за запазването на стволови клетки, скъпо е, но мисля ,че си заслужава.Изчетох статията за стволовите клетки, някой я беше пуснал, но не я запазих, ако някой може пак да я пусне. Там имаше и цени, и болести ,които се лекуват.Или пък ,ако някой знае нещо повече по темата,да сподели.

# 529
  • Мнения: 180
LadyAngel ,Дуфалак и Активия за мен са слаби и досега не са и действали.
Сутрин кафенце с айрян по  действа като че ли...и динята също е диуретик Peace
За списъците и аз съм на мнение,че са много подробни.Мисля да се ограничим до минимум с второто бебе Peaceне само поради финансов дефицит.
Много се радвам ,че споделихте за лютото,сега вече съм по-спокойна

# 530
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Грозното Пате, аз не съм много наясно май с бодитата "прегърни ме" Дано не заблудя някой. Аз използвах този вид:
http://www.sears.ca/product/loven-cuddles-md-diaper-shirt/A00032 … 71314005Y5?ptag=1
и ми бяха най-удобни. Мислех, че те се казват "прегърни ме", щото не се обличат през главата, но може да греша в термина Simple Smile
Гащеризончета ползвах този вид:
http://www.sears.ca/product/baby-boots-md-velour-sleeper-intulip … nk/3140517?ptag=1
Пак не се обличат през главата.

Мила Иванова, може ли по-конкретно - кое е излишното в списъците? Ще помогнеш да се редуцираме Simple Smile Аз също не обичам да вземам излишни неща?

Lady Angel - И при мен сухи сини сливи работят сравнително добре.

За стволовите клетки - още не знам. Предния път много четох. Има хубави неща написани, но също и мнения, че технологията не е особено развита и си даваш парите на вятъра. Сега пак ще попрочета. Все пак минаха 3 години от предното ми проучване, а нещата се променят.

# 531
  • Мнения: 142
Момичета да ви питам случвало ли ви се е да усещате лека секундна болка през известно време, ту по на често ту през около час, доло ниско предимно от едната страна. Мен до сега никога не ме е боляло и малко като чели се уплаших

# 532
  • Мнения: 180
Момичета да ви питам случвало ли ви се е да усещате лека секундна болка през известно време, ту по на често ту през около час, доло ниско предимно от едната страна. Мен до сега никога не ме е боляло и малко като чели се уплаших
Случва се при колит,запек Tiredкогато червата се надуват,събират газове и притискат матката.Затова трябва много да се внимава.Голямата нужда трябва да е ежедневно събитие при бремената.
Мляко с киви на гладно сутрин също дейсва добре.
.....болка долу може да се получи и от високи ,неудобни обувки...дълго стоене прави...

# 533
  • Мнения: 142

Не е от токчетата- аз постоянно лежа, но запека ми звучи възможен и дори успокоителен, благодаря ти за бързия отговор

# 534
  • Мнения: 488
За стаята не съм наясно за какво ще ползвате тензухените и бархетните пелени  Rolling Eyes . На мен ми са излишни...също като стайния термометър и спалното чувалче.

За къпане от изброените съм ползвала само хавлията Simple Smile къпането беше на мивката в банята( голяма мивка), корито и стойка купихме на много късен етап, може би Ивайла беше на 6-7 месеца и ползвахме кратко време...в повечето случаи я къпех като я взимах на ръце(или баща и) под душа...А откакто си стои на краката стабилно се къпе като голям човек Simple Smile

Дрешки шапка за след баня, ръкавици...

Козметика аспиратор никога не съм ползвала, макар че ако се беше наложило, най-вероятно щях да купя, но предварително не виждам смисъл

Аптечка от изброените съм ползвала само Инфакол

За болницата за мама всичко ми е ок в списъка Simple Smile само да кажа, че ползвах превръзки за родилки, които са без крилца и по-големки от обикновените-на мен ми свършиха прекрасна работа  Peace

 За болницата за бебето
не знам...в болницата, в която раждах, не носих нищо, освен комплекта за изписване  Peace

За хранене- в моя случай единственото,което ми трябваше бяха силиконови зърна за кърмене до 3-4 месец, после и те станаха излишни  Peace

Пак ви казвам, не искам да обидя никого, просто си казвам мнението...
Не знам дали неща, които не съм купувала с Ивайла няма да се наложи да взимам сега...Но купувам само при нужда, а не да има...

# 535
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,

Някой има ли идея какво мога да пия при запек? Така съм от 2-3 дни и направо виждам звезди посред бял ден като ида до WC-to. Weary, толкова боли...чак до кръв се стига smile3514

Преди бременността пиех Senna на билкова основа, но сега не знам какво се препоръчва...


Помощ!!

Здравейте и от мен ,редовен читател съм но не съм от от най-пишещите и така за запека, на мен моя доктор ми изписа сиропа-FrutiLax.Набилкова основа е и е безвреден,ефикасен е гарантирам,струва около 9 лв и се намира в аптеките...А сега отивам на разходка ,че тая жега ме убива

# 536
  • Мнения: 493
За стаята не съм наясно за какво ще ползвате тензухените и бархетните пелени  Rolling Eyes . На мен ми са излишни...също като стайния термометър и спалното чувалче.
 Бархетни пелени аз ползвах за постилане, примерно на шезлонга, на дивана, където ми е нужно. Понякога съм ги ползвала и за попиване след къпане, попиват много добре  Peace Струват 6лв
Явор много се отвиваше , с каквото и да го завиех, единствено с увале бях сигурна е няма да му е студено.
Бебето се държи на определена температура - не по-висока от 26 градуса ако не се лъжа. У нас е топло-без термометър няма как да определя температурата  Crazy


За къпане от изброените съм ползвала само хавлията Simple Smile къпането беше на мивката в банята( голяма мивка), корито и стойка купихме на много късен етап, може би Ивайла беше на 6-7 месеца и ползвахме кратко време...в повечето случаи я къпех като я взимах на ръце(или баща и) под душа...А откакто си стои на краката стабилно се къпе като голям човек Simple Smile Най-големия кеф на Явор беше да се плацика в коритото, доста преди 6тия месец. А и така се мяташе като го държах, е абсурд да го мия на нашата мивка  Joy

Дрешки шапка за след баня, ръкавици... Ръкавиците се слагат за да не се драскат бебетата, първите няколко седмици...

Козметика аспиратор никога не съм ползвала, макар че ако се беше наложило, най-вероятно щях да купя, но предварително не виждам смисъл -  точно помпата, която съм посочила идва за 3-4 раб.дни. Не се продава в аптеката. Първата ни настинка беше още в болницата заради стара дограма... като се прибрахме се наложи да ползваме

За болницата за мама всичко ми е ок в списъка Simple Smile само да кажа, че ползвах превръзки за родилки, които са без крилца и по-големки от обикновените-на мен ми свършиха прекрасна работа  Peace

 За болницата за бебето
не знам...в болницата, в която раждах, не носих нищо, освен комплекта за изписване  Peace - да в скъпите болници е така, в държавните обае нямаме тоя късмет- както писах даже и завивки и аршаф за бебето не дават, камо ли дрешки, памперси и т.н.  Peace

# 537
  • Мнения: 1 424
Здравейте мамчета,

минавам само да споделя, че вътрешното ми усещане е било правилно- ще имаме момиче Simple Smile

За стволовите клетки на мен ми изглежда страхотна инвестиция, но няма да имаме възможност точно сега  Sad

Хубава вечер от мен  Peace

# 538
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
МилаИванова, никой не се обижда. Аз смятам всяко мнение за полезно. Моята баня е малка и на мен ми трябва коритце и кофа, твоята е удобна за къпане, което е супер. Момичетата дето имат широки бани ще си имат едно наум дали да купуват някои неща... Нали за това коментираме. Накрая всеки ще си направи списък според нуждите и желанията. (Когато трябваше да купувам за първо бебче, подобни дискусии ми бяха много полезни, за това сега пиша, щото ми се иска и аз да съм полезна с моя опит.)

Тензухени пеленки ползвах след баня - и все още ползвам. Слагам върху хавлиената кърпа - попива идеално. Също в горещините - като чаршафче за завиване (това по-нататък, като стане горещо).

Бархетни пеленки ползвах много - На масата за повиване, вместо чаршафче. В болницата когато ходехме на консултация - да си седи моето бебче на моя пеленка. По обществени места, ако трябва да я оставя някъде да седне/легне отдолу слагах пеленка. Като чаршафче в количката - под бебето, над бебето за завивка... (Когато е горещо да не седи директно в количката да не се изпотява - бархета работи идеално според мен.) Зимата ние държим топло. На дневните дрямки завивах също с пеленки и все още го правя... BebEshOnDeL също е обяснила, но няма да се редактирам.

Чувалче - все още ползваме. Джулия много се отвива. Не знам кога ще започне да спи с нормални завивки. (Това за през нощта. През деня я завивам с различни неща - зависи къде сме, пък и аз все се мотая наоколо и я завивам като се отвие.)

За ръкавичките моите съображения са същите като на BebEshOnDeL

Шапка за след баня
ползвах първите 1-2 месеца. Още в болницата като се роди бебчето и му сложиха една шапчица след като го позабърсаха. Казаха, че като е било на топло в корема, да не му е студено, да не му променят рязко температурата. Тук в болниците държат около 20 градуса.
Не съм ползвала шапка целодневно. Само след баня за малко. Попиваше добре. Моето бебче се роди с много коса.

За аптечката - аз обичам да имам неща от първа необходимост под ръка.

# 539
  • Мнения: 106
Момичета, благодаря на всички за поздравленията  Hug Hug Hug

Jorjianaaa, честито, усещането е страхотно, нали? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт