Отговори
# 540
  • Мнения: 1 071
Lady Angel, на мен много ми помагат овесените трици сутрин с кисело мляко, понякога добавям и пшеничени. Хем са полезни, хем здравословни Simple Smile Откакто забременях им увеличих дозата, че някъде четох, че запекът е често срещано явление. Друго, което ми помага са многото супи и течности - като се замисля, ако не всеки ден, през ден хапвам супички.

Jorjianaaa, поздравления за интуицията Simple Smile
Ние сме на лекар в неделя, но аз нямам абсолютно никаква идея какъв ще е пола на бебето, както нямам и претенции. Е, таткото иска да е момче, естествено.

Относно стволовите клетки - ще следя темата с интерес. Признавам си, че съм абсолютен невежа в тази област, преди време само някакъв материал ми беше попадал и тогава си казах, че замразяването е разумно решение.

# 541
  • Свиленград
  • Мнения: 0
Оле момичета от час и половина се опитвам да ви изчета, страшни бабривки сте. Искам да ви благодаря за споделените списъци и мненията по тях. Ще са ми в страшно голяма полза тъй като ще ни е първо бебе в рода, ще се възползвам максимално от вашите препоръки.
Лека и спокойна нощ!

# 542
  • Мнения: 58
Честито на Jorjianaaa за момиченцето. Бях се притеснила, че преобладават момченцата.

Пак за стволовите клетки(нали аз повдигнах въпроса)- видях в клиника Вита и на Малинов- цените са еднакви 3000-3100лв, и  по 150 евро годишно за съхранение. С тях може да се лекуват около 45 заболявания и болести........и т.н. и т.н.
ОК, добре. но прочетох и следното :

Използване на стволовите клетки
 
 Така описаната процедура дава възможност за еднократна употреба. Разбира се, ние имаме възможност и да ги разделим на порции, но това изисква допълнително финансиране и подписване на допълнение към договора.

т.е. ако не дай си Боже се прибегне до използването им за лечение на...някой родител,брат сестра...,клетките се използват всичките,еднократно. и представи си че после дотрябват на детето ти(вече голям човек) и ...за него няма. Тогава какъв е смисъла? Май ако замразяваме, ще трябва да платим за разделянето им, иначе ....за мен си губи смисъла тази инвестиция.

И друг въпрос- каква е гаранцията, че въпросната клиника ще просъществува в следващите 20 и повече години? и че няма да се случи нещо с нея и тези клетки да....ги няма после? Пожар, земетресение, наводнение...


 

# 543
  • Мнения: 58
Добро утро, сънливки.
Отивам да потърся списането Моето дете с книжката подарък Бебето от глава до пети.
Май че вече са го пуснали на пазара,дано да не е свършило.
Хайде лек и прохладен ден на всички!

# 544
  • София
  • Мнения: 561

Отивам да потърся списането Моето дете с книжката подарък Бебето от глава до пети.
Май че вече са го пуснали на пазара,дано да не е свършило.


Да, пуснали са го, аз още вчера си го взех, много е интересна и полезна книжката  Flutter

# 545
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Относно стволовите клетки: http://www.cryo-save.com/bg/. Ние тук дадохме стволови клетки, струва 4000лв. и включва съхранението за 18 години.

Искам аз да кажа за един от най-важните ми уреди когато Ди беше бебе: http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960. Това е помпичка за нос, която се слага на прахосмукачката. Знаете, че бебетата, когато са новородени могат да дишат само през носа, не могат през устата и ако хванат хрема става страшно. Тази помпа звучи ужасяващо, но съвсем не е така, аз когато я сложа на носа си нищо не усещам. Тя спира силното всмукване и смуче леко. Моята прахосмукачка ако усети съпротивление на тръбата, се самоизключва, точно така става 20 сек. след като сложа помпичката отпред. Диана и до днес не може да си издуха носа, помпата замества издухването точно. Изкарат се неподозирани количества сополки Simple Smile
Сега предполагам какви дебати ще предизвикам с тази помпа, в юлската ми отчетна 1 месец я коментирахме, накрая всички си купиха  Joy

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 10:25 от Toni_baraboni

# 546
  • Мнения: 58
Относно стволовите клетки: http://www.cryo-save.com/bg/. Ние тук дадохме стволови клетки, струва 4000лв. и включва съхранението за 18 години.

Искам аз да кажа за един от най-важните ми уреди когато Ди беше бебе: http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960. Това е помпичка за нос, която се слага на прахосмукачката.
Тони, разгледах сайта.4000лв еднократно за 18 г включтелно съхранение? Звучи добре като сума.Както писах, при Малинов и Вита е 3000лв за първите 3год, и после по 300лв, за 18години сумата става двойна,отколкото в Cryo-save.

За помпичката за нос-тази ми се струва странно да я включвам в прахосмукачката.Ще си потърся някоя друга, но определено мисля да взема.

взех си списанието с книжката,не е това,което очаквах,но да имам.все ще прочета нещо полезно.

# 547
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ще пусна и аз скоро моя списък, но сега ще се изкажа по този на Нощни очи.
(Нощни очи, знам че няма да се сърдиш Simple Smile, щото ще кажа какво ми се струва излишно)

Ами повечето неща, които си изброила са ми от стария списък и отдавна са заминали в забвение и не съм използвала или няма да използвам. Аз съм отбелязала какво ми е останало от Божидар и ще използвам, това, което го няма в новия списък, въобще няма да бъде използвано.  Peace Иначе дрехите и завивките за които си споменала си ги използвах много активно.
Термометър не използваме. Използвахме го веднъж, Божидар го напика и до там беше с термометрите в къщата. Също лекарства "от първа необходимост" не съхраняваме. Но това си е мое разбиране за нещата.

Нарочно пуснах двата списъка за да си направите сами сравнение кое е нужно и кое не е (по моя си преценка разбира се). Може би трябва да оставя само този, който ми е актуалния, да не се бъркат хората.

Пате, направо завиждам! Аз чакам да се преместим и тогава да пазарувам. Иначе още от сега бих започнала, ама после колко багаж ще трябва да мъкнем...  Tired Аз също ще си взема такова, като твоето, ама съм си харесала в беличко.  Wink

Специално за помпата за кърмене реших последно да я купя след раждането, ако ми се наложи да я използвам. Не смятам, че е нещо от първа необходимост. Бебето е най-добрата помпа.

# 548
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте Simple Smile Ех, че прохладна неделя, много ми харесва.
Аз тези дни си четох от Маймунската тема. Много благодаря на мамата, която я пусна. Да си кажа честно успокой ме малко. Разбрах , че не е нужно постоянно да те гледат на видеозон ако всичко е наред. Явно, че природата си знае работата. Просто преживяното до сега ме кара да съм по-страхлива, което в никакъв случай не ми помага... Трябва когато се появи някакво притеснение или страх да се отдам на релаксация и медитация  Joy Твърдо вярвам, че човешкото тяло и дух са способни да се справят със свакакви ситуации, въпросът е, че не винаги успяваме да стигнем до състоянието в което можем да направим тази неща.
За стволовите клетки - аз още се чудя. Трябва да прочета още по въпроса, за сега знам прекалено малко за тези неща. Иска ми се и да прочета за случаи, в които тези клетки са помогнали успешно.
Аз след малко отивам на разходка, ще използвам прохладното време.
Желая ви прекрасна неделя!  Hug

# 549
  • Мнения: 0
Здравейте момичета едвам Ви изчетох Hug

Надявам се списъците да са полезни за мамите, които за първи път ще пазаруват. Така или иначе всеки ще прецени какво да си вземе според възможностите и разбиранията си. Само искам да кажа, че в България не дават да се внася нищо за бебето в болницата освен памперси и комплект за изписване. За мамата може всичко което сте описали.хладна

Приятна и прохладна вечер.

# 550
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ади, зависи от болницата. На някои места си носиш буквално ВСИЧКО за бебето. Peace

# 551
  • Мнения: 0
Извинявам се, в интерес на истината незнам как е в другите градове Embarassed Но е хубаво да се информирате, за да не носите излишен багаж. За София знам, че никъде не дават Peace

# 552
  • Мнения: 493
Относно стволовите клетки: http://www.cryo-save.com/bg/. Ние тук дадохме стволови клетки, струва 4000лв. и включва съхранението за 18 години.

Искам аз да кажа за един от най-важните ми уреди когато Ди беше бебе: http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960. Това е помпичка за нос, която се слага на прахосмукачката. Знаете, че бебетата, когато са новородени могат да дишат само през носа, не могат през устата и ако хванат хрема става страшно. Тази помпа звучи ужасяващо, но съвсем не е така, аз когато я сложа на носа си нищо не усещам. Тя спира силното всмукване и смуче леко. Моята прахосмукачка ако усети съпротивление на тръбата, се самоизключва, точно така става 20 сек. след като сложа помпичката отпред. Диана и до днес не може да си издуха носа, помпата замества издухването точно. Изкарат се неподозирани количества сополки Simple Smile
Сега предполагам какви дебати ще предизвикам с тази помпа, в юлската ми отчетна 1 месец я коментирахме, накрая всички си купиха  Joy

Точно тази помпичка бях пуснала като линк в списъка ми. Много работа ни свърши! За няколко секунди нослето на Явор се изчистваше... Peace

Здравейте момичета едвам Ви изчетох Hug

Надявам се списъците да са полезни за мамите, които за първи път ще пазаруват. Така или иначе всеки ще прецени какво да си вземе според възможностите и разбиранията си. Само искам да кажа, че в България не дават да се внася нищо за бебето в болницата освен памперси и комплект за изписване. За мамата може всичко което сте описали.хладна

Приятна и прохладна вечер.


И за коя точно болница говориш? аз мога да ти изброя 4 в които не дават нищо за бебето и се носи всичко...
Във Вранав АГ не ти дават БУКВАЛНО нищо за бебето!

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 17:39 от BebEshOnDeL

# 553
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Може да е полезна тая тема на някоя от вас: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=476927.0

# 554
  • Мнения: 36
Здравейте, чакам бебче края на януари, вероятно 27-ми. от Сф съм, ще ми е второ детенце. Ще се радвам да се включа към вашата компания Simple Smile
Виждам, че вече сте започнали да обсъждате покупките. Ще споделя само, че аспиратор за нос никога не ми е бил необходим, а все още ме е яд за 750-те лева, дадени за количка. За второто детенце смятам да ползвам от приятели или да си купя втора ръка Кенгуру Виктория. Още не знаем пола, на ранната ФМ не можа да се види още.

Общи условия

Активация на акаунт