Деца с увреден слух - 9

  • 184 599
  • 608
  •   1
Отговори
# 270
  • Враца
  • Мнения: 871
И аз имам  питане...Сега тече кампания по силанизиране /запечатване/ напостоянните зъбки..А дали е безопасно като сме  с импланти.За ренген знам ,че може но и това са си вълни..  newsm78 Правили ли сте?

# 271
  • Плевен/София
  • Мнения: 546

     Аз не се сещам, съжалявам...

# 272
  • Мнения: 15
Моля за помощ. Има ли пишеща тук майка на детенце с увреден слух, което е втори клас в момента и миналата година е учило в 48 ОУ “Йосиф Ковачев“. ...

Здравей,
Познавам момиче с увреден слух, което учи в това училище, но е 6-ти клас. Не съм чувала да има друго дете в училището, но ако искаш бих могла да дам координати на майка й.


И аз имам  питане...Сега тече кампания по силанизиране /запечатване/ напостоянните зъбки..А дали е безопасно като сме  с импланти.За ренген знам ,че може но и това са си вълни..  newsm78 Правили ли сте?
Аз съм правила на сина ми  преди време, няма никакъв проблем Simple Smile

# 273
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Няма проблем за поставянето на силантите. Голямата вече е голяма... Wink за силанизиране, но слагах на малката. Нищо опасно няма, зпечатването е с тази лампа, с която се изпичат пломбите. По тази логика цял живот не могат да ходят на зъболекар за поставяне на  пломба.... Peace
Води го спокойно на зъболекар. Simple Smile

# 274
  • София
  • Мнения: 166
Привет!
Влизам да споделя, въпреки че няма много активност в темичката, та да я побутна  Simple Smile
В понеделник включихме процесора. Успяхме да закупим последният модел - Nucleus CP810. Реакция имаше на момента, започна да се оглежда и да търси откъде мяука котето,  което Таня беше скрила. Не я занимавахме много, защото вече беше доста отегчена, тъй като ни се наложи да почакаме да се освободи д-р Дончев и докато ни дойде ред, вече й се спеше и едвам се удържаше. Утре ще ходим при Таня и на спокойствие ще се позанимаваме. Притеснявам се, че непрекъснато си маха процесора, може би още не е свикнала и я дразни шума или пък й тежи на ушето, незнам, дано го преодолеем. Днес излизахме навън и беше много спокойна, не показваше никакви реакции, докато едно куче не ни залая и тя веднага се обърна, проучи го и  започна да се смее  Simple Smile
Това е за сега, отивам да чета ръководствата за използване и управление на процесора, че си е бая материал  Simple Smile
Отворена съм за всякакви съвети и акъл  Peace

# 275
  • Мнения: 206
Дани мама, страхотни новини!

# 276
  • Враца
  • Мнения: 871
Имаме си бебчееее.. Галя..3600кг и 50 см.. Мира, да ви радва многооо..   bouquet

# 277
  • Мнения: 239
Честито бебе на Мира да ви е жива и здрава. bouquet

# 278
  • Враца
  • Мнения: 871
Дани Мама..как сте..носите ли си вече импланта...свикна ли с него.

# 279
  • София
  • Мнения: 166
margi_vr , какво да ти кажа...., тези дни имаме някакъв напредък с носенето. В началото го сваляше почти непрекъснато, после го носехме по 2-3 часа на ден и тези дни значително ги увеличихме. Маха го, когато иска да ме ядоса или да ми привлече вниманието, защото знае, че веднага ще "долетя" при нея и се възползва доста успешно от това мое притеснение, понеже аз изтръпвам всеки път, когато видя процесора в малките ръчички Crazy Относно чуването, не мога да кажа, че дава някакви ясни признаци или реакции, че чува нещо. Тя е много артистична, върти очета непрекъснато и само ме дебне, та ми е много трудно да я разгадая. Същото каза и Таня, като ходим на рехабилитация, все още не виждаме спонтанната реакция при по-отчетлив шум. Днес правихме нови настройки, та ще видим, дано са по-добре нещата.

# 280
  • Мнения: 424
Здравейте! Преди 3-4 години бях писала в темата и сигурно не ме помните, та да се представя. Аз съм Диди на 28 години от Пловдив, от малка съм със слухов апарат, добре се справям с него. Завърших в масово училище образованието си, след това висше - бакалавър и магистратура. Сега отново уча втора магистратура и сега ми предстои да поддам молба в социалните за нов слухов апарат и въпросът ми е от социалните каква сума отпускат за два слухови апарата? Благодаря предварително

# 281
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Здравей, Диди! На въпроса ти не мога да отговоря, но искам да те поздравя за всичко, което си постигнала!

      Дани мама, в началото е така. Пробвай с лента, аз я сложих буквално в първия ден и оттогава не я свалям. Въоръжи се с търпение, трябва да бъдеш желязна и да наложиш дисциплина. Много е важно да бъдеш последователна и да не се поддаваш. Звучи ужасно, но това е начина да положиш добра основа. Желая ти успех!

# 282
  • Мнения: 1 630
Здравейте момичета.
Имам момиченце на 2.10 години, което не говори. Засега опити да повтаря думи. Насочиха ме, че нужно да се провери слуха. Ние сме от малък град и честно казано нямам доверие на тукашните специалисти, при условие и че е малка. Сега сме даже със възпалени ушички и ми се иска да ме насочите към специалист в София. Януари месец ще ходим за контролно ЕЕГ в Токуда. Ако там има специалист или и да не е там. Да ми препоръчате специалисти и как протича този преглед.
Благодаря ви за отделеното време  bouquet

# 283
  • Мнения: 2 743
 
eli82eli  Hug

 Здравейте,  и аз като eli82eli съм майка не 3.5 г неговорещо дете. Бъбри си, но нищо смислено. Използва около 10 смислени думи и то в правилните ситуации. От известно време ходим на логопед и тя ни посъветва да си направим аудиограма. Тя, че чува-чува, но не се знае доколко...
 
 Доста четох и звънях напред назад ( аз също съм от малък град ) и разбрах, че има два начина за извършването на тази аудиограма. Единия е- да се поупражняваме в къщи да местим кубче ( или някакво подобно занимание под формата на игра) като чуе звук.Другия е с приспиване в някоя клиника в София.

 Една докторка с която разговарях по телефона предложи да се опитам в къщи да я науча на тази "игра" , да идем единя ден в кабинета й детето да свикне с обстановката и да поиграем на "играта" и на другия ден да идем пак да направим вече истинското изследване.
 Другия вариант е направо в София и да се приспиваме.
 Доколкото четох има възможност за направа на тази аудиограма и да изчакат естествения нощен сън на детето и тогава да я направят. Аз естествено предпочитам този вариант! Имате ли информация къде може да се направи това?

 Въобще всякакво инфо ще е мтого полезно! Аз почвам да чета първата ви страничка!

 Благодаря предварително   bouquet
 

# 284
  • Мнения: 1 630
Ох вие ме отчаяхте с тези упойки  Sad. Ние на Хриси слагахме мин година юни месец за ЯМР. Ако се прави така  Sad не знам. ...
simpatiuh4e вас логопеда ли ви насочи. При мен една комшийка ми каза, а после докторка се изказа, че това било първото нещо. Тя чува, но колко не се знае ...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт