Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 юли 2010, 09:46 ч.

Деца с увреден слух - 9

• 153 853
  • 528
  •   1
Отговори
# 525
Здравейте, моля за съвет. Дъщеря ми е на 4 г и 5 м., казва отделни думи, няма изречения и след 1 година работа с логопед и психолог, няма кой знае какъв напредък. Сменихме логопеда и тя изказа съмнения че не чува средния регистър, тъй като има доста неизговорени звуци.
Преди година специалиста УНГ каза , че няма проблеми.
На игрова аудиометрия в ИСУЛ преди месец, ни казаха "остра загуба на слуха, пригответе се за изследване, и евентуално операция и импланти".
Трябва ли да направя БЕРА изследване и във ВМА и ИСУЛ и тогава да преценям?
А скенер или ЯМР , е по-добре да се направи докато правят БЕРА?
Имам много въпроси, но когато се допитам до интернета не мога да получа отговори, моля за миналите по тези пътища за помощ и съвет.
Благодаря предварително.

# 526
  • Варна
Здравейте, след аудиометрията, не се ли видяхте с доктор от ИСУЛ, да ви обясни по подробно състоянието на детето. Така подхвърлено "пригответе се за импланти". Според мен трябва да направят БЕРА, и с резултатите да се коментира. Дадоха ли ви дата за това изследване? За другите изследвания, не мога да коментирам, понякога се налага, друг път не. Относно това, къде да ги направите дали ИСУЛ или ВМА, и от двете места има доволни и недоволни. Моето дете точно, преди година я диагностицираха в ИСУЛ. След БЕРА, се оказа с невросензорна загуба на слуха, дясното ухо е тежко чуващо, лявото е в диапазона на глухотата. По същия начин изглеждаше и при нея отделни думи, но крайно недостатъчно за възрастта и. Сега е със слухови апарати и говора доста се разви, работи и с логопед.

# 527
Здравейте, в ИСУЛ и направиха 2 игрови аудиометрии през 10 минути, защото проф.Попова не одобри първия резултат. След втората , проф. Попова каза че трябва да се направи БЕРА, но да се подготвим психически за " остра загуба и операции и импланти". Аз се притесних платих, /защото бях на частен прием/, записах дата за БЕРА. И на следващия ден се сетих, че даже не ми дадоха никъкъв документ за изследването. Когато се опитах да прочета повече, видях доста мнения за изследване и във ВМА. Но през колко време може да се направи на такова малко дете? Не мога да коментирам с док., защото ще се обидят, че искам на двете места изследване. Затова търся съвети от вас трябва ли две изследвания и през какво време могат да се направят?
Разбирам, че може повече да се коментира след БЕРА, но искам да разбера повече какво се предприема след това. В повечето моменти имам комууникация с нея, но не иска да изпълнява заявки и в нас и в градината и това създава много проблеми. Затова и логопедката мисли, че има проблем със ниските и средния регистър, и това със слухов апарат при друго дете е помогнало. Приемам всякакви съвети, за да мога да взема решение.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 09:22 от jaki_

# 528
Здравейте, в ИСУЛ и направиха 2 игрови аудиометрии през 10 минути, защото проф.Попова не одобри първия резултат. След втората , проф. Попова каза че трябва да се направи БЕРА, но да се подготвим психически за " остра загуба и операции и импланти". Аз се притесних платих, /защото бях на частен прием/, записах дата за БЕРА. И на следващия ден се сетих, че даже не ми дадоха никъкъв документ за изследването. Когато се опитах да прочета повече, видях доста мнения за изследване и във ВМА. Но през колко време може да се направи на такова малко дете? Не мога да коментирам с док., защото ще се обидят, че искам на двете места изследване. Затова търся съвети от вас трябва ли две изследвания и през какво време могат да се направят?
Разбирам, че може повече да се коментира след БЕРА, но искам да разбера повече какво се предприема след това. В повечето моменти имам комууникация с нея, но не иска да изпълнява заявки и в нас и в градината и това създава много проблеми. Затова и логопедката мисли, че има проблем със ниските и средния регистър, и това със слухов апарат при друго дете е помогнало. Приемам всякакви съвети, за да мога да взема решение.
Здравей, Не, не е задължително да се правят на 2-3 места изследвания, но това би дало по-сигурен резултат, аз лично ви съветвам да посетите и ВМА.
БЕРА, предполагам, може да се прави и в по-кратък времеви диапазон, понеже единственото по-сериозно е, че детето се приспива. По-принцип БЕРА и скенер се правят едновременно (поне при по-малките деца).
След БЕРА, според резултатите, ще се наложи слухопротезиране. Възможно е както да ви предложа КИ, така и слуховите апарати да успеят да покрият загубата на слух.

Общи условия

Активация на акаунт