Деца с увреден слух - 9

  • 183 297
  • 608
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Здравейте! Може и да е писано някъде из темата, но бих искала да попитам деца с увреден слух какъв процент от ТЕЛК получават?

# 136
  • Мнения: 206
Здрасти, даритт,
Никой не може да ти даде точен отговор на този в-с.
Мисля че процента е в зависимост от загубата на слуха /а може да зависи и от комисията на която ще попаднеш/
Моята дъщеря е с 100% двустранна загуба на слуха, т.е. и на двете уши не чува до 100dB и получи 80%!
Може би, ако дадеш повече инфо и си близка до някой от форума със степен на увреждане на слуха, каквато те интересува, ще получиш по-подробна информация. Мисля че във нашия форум има деца и с 60%...
Мисля че това е най-ниския процент за който съм чувала.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Здрасти, даритт,
Никой не може да ти даде точен отговор на този в-с.
Мисля че процента е в зависимост от загубата на слуха /а може да зависи и от комисията на която ще попаднеш/
Моята дъщеря е с 100% двустранна загуба на слуха, т.е. и на двете уши не чува до 100dB и получи 80%!
Може би, ако дадеш повече инфо и си близка до някой от форума със степен на увреждане на слуха, каквато те интересува, ще получиш по-подробна информация. Мисля че във нашия форум има деца и с 60%...
Мисля че това е най-ниския процент за който съм чувала.
Информацията която имам е : двустранен неврит на слуховите нерви - 50 на 60 dB. /детето е приятелка на дъщеря ми и повече подробности  не знам/, ако трябват някаква по детайлна информация ще разпитам, не съм и запозната с това заболяване и дори нямам представа до колко съм изчерпателна с това.
Дали са и 15 % само от Телк, мисля че не е нормално защото е със слухови апарати отскоро.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 19:45 от daritt

# 138
  • в моя свят
  • Мнения: 849
http://www.homeopathybg.org/members/DeJure/naredbi/TELK.html

Това е линк към отправните точки за оценка в проценти от които се водят Телк комисиите.Има си раздел за слухови увреждания и таблица по която според загубата в децибели определят процента.Ако обаче детето е слухопротезирано намалят процентите.
И все пак тези отправни точки са ориентировъчни и всичко зависи от комисията.
Успех   bouquet

# 139
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Честита нова година!(изв за закъснението.. Confused
Лони Praynig, съжалявам за загубата на майка ти..силно те прегръщам. Cry
Във всеки град ТЕЛК комисиите дават различни проценти на децата ни...като тенденцията е намаляваща Twisted Evil..ние почнахме от 90% сега сме с 70% с придружител. а другата година кой знае....може да паднем и по - надолу Confused(дават го ту за две, ту за три години, чувала съм и за една година) Лошото е, че падне ли под 50% спират помощите..

# 140
  • Мнения: 1
Здравейте,скоро четох мисля че беше в този форум не помня името на потребителката която  е правила операция на сина си в Германия.Моля ви ако някой има информация за нея да ми пише.Благодаря ви предварително.Мисля че ника и е dacia или нещо подобно.

# 141
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Здравей, ivanka74! Аз нямам спомен за операция в Германия, а само за консултация там. Сигурно съм забравила. Желая ти успех!

# 142
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Аз съм водила дъщеря ми на консултация (два пъти, преди и след операцията) в Германия? Но операцията е направена тук. Питай.. Wink

# 143
  • Мнения: 2 531
Здравейте,скоро четох мисля че беше в този форум не помня името на потребителката която  е правила операция на сина си в Германия.Моля ви ако някой има информация за нея да ми пише.Благодаря ви предварително.Мисля че ника и е dacia или нещо подобно.
На сина ми лятото правиха операция в Германия-Берлин и възстановиха слуха на едното ухо, предстои и на другото ухо същата! Проблема му е изцяло в средното ухо!
Здравейте! Може и да е писано някъде из темата, но бих искала да попитам деца с увреден слух какъв процент от ТЕЛК получават?
Зависи много , при слухопротезиране наистина е 15% , но зависи дали е увреден говора или не!Лошото е че никой не отчита има ли ефект от апаратите, давати ти ги , носи ги детето, ама дали и колко чува не е ясно! Моя син така и не свикна с никакви апарати! Добре че му оправиха ухото, разликата е голяма!Така че за мен слухопротезирането може и да помага на възрастните които се чували вече, но при вродено намален слух не е същия ефекта!
Лошото е, че падне ли под 50% спират помощите..
под 50% или под 70% е за децата Thinking че не открих точно

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 16:48 от veni-b

# 144
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Под 70%.
За да съм на сто процента сигурна, утре ще питам, и ще пиша пак. Peace

# 145
  • Мнения: 1
Здрасти, даритт,
Никой не може да ти даде точен отговор на този в-с.
Мисля че процента е в зависимост от загубата на слуха /а може да зависи и от комисията на която ще попаднеш/
Моята дъщеря е с 100% двустранна загуба на слуха, т.е. и на двете уши не чува до 100dB и получи 80%!
Може би, ако дадеш повече инфо и си близка до някой от форума със степен на увреждане на слуха, каквато те интересува, ще получиш по-подробна информация. Мисля че във нашия форум има деца и с 60%...
Мисля че това е най-ниския процент за който съм чувала.
Информацията която имам е : двустранен неврит на слуховите нерви - 50 на 60 dB. /детето е приятелка на дъщеря ми и повече подробности  не знам/, ако трябват някаква по детайлна информация ще разпитам, не съм и запозната с това заболяване и дори нямам представа до колко съм изчерпателна с това.
Дали са и 15 % само от Телк, мисля че не е нормално защото е със слухови апарати отскоро.

Zdravei, pro4etoh za problema, ne sam iznenadana 4e sa dali 15%, tova e napravo smehotvorno, prosto ne im se zanimava na tia ot Telka, moiata da6teria Radi (5 i malko godini) 73 na 60 dB i sas trista zora i dadoha telk, daje vaob6te niamalo smisal da se probva, 4e moje i bez telk da si ostane, vapreki 4e nosi aparati.

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 628
Здрасти, даритт,
Никой не може да ти даде точен отговор на този в-с.
Мисля че процента е в зависимост от загубата на слуха /а може да зависи и от комисията на която ще попаднеш/
Моята дъщеря е с 100% двустранна загуба на слуха, т.е. и на двете уши не чува до 100dB и получи 80%!
Може би, ако дадеш повече инфо и си близка до някой от форума със степен на увреждане на слуха, каквато те интересува, ще получиш по-подробна информация. Мисля че във нашия форум има деца и с 60%...
Мисля че това е най-ниския процент за който съм чувала.
Информацията която имам е : двустранен неврит на слуховите нерви - 50 на 60 dB. /детето е приятелка на дъщеря ми и повече подробности  не знам/, ако трябват някаква по детайлна информация ще разпитам, не съм и запозната с това заболяване и дори нямам представа до колко съм изчерпателна с това.
Дали са и 15 % само от Телк, мисля че не е нормално защото е със слухови апарати отскоро.

Zdravei, pro4etoh za problema, ne sam iznenadana 4e sa dali 15%, tova e napravo smehotvorno, prosto ne im se zanimava na tia ot Telka, moiata da6teria Radi (5 i malko godini) 73 na 60 dB i sas trista zora i dadoha telk, daje vaob6te niamalo smisal da se probva, 4e moje i bez telk da si ostane, vapreki 4e nosi aparati.

Благодаря за отговорите. Посъветвах ги да обжалват, преди няколко дни подготвихме жалбата и сега ще чакаме резултата.

# 147
  • Мнения: 2 531
Под 70%.
За да съм на сто процента сигурна, утре ще питам, и ще пиша пак. Peace
Аз вече питах, за  децата над 50 % имат право на помощи!
Всъщност в ТЕЛК изобщо не се оценява увреждането а отражението което дава върху възможността за адаптация и работоспособнокт! Например ако си загубил слуха си при вече формиран говор и това не се отрази много върху качеството на живота ти - няма да те инвалидизират! Ако макар и при мо малко увреждане то е по рождение и детето съответно не говори , то това е съвсем различно! Обаче при деца няма как реално да се оцени и колко е ефективно слухопротезирането. Аз току-що погледнах в ТЕЛКА на сина ми- изобщо за слуха не са писали никакви проценти  Shocked , имаме други проблеми- за едното 60% ,за другото 80% и общо стават 92% , ако бяха писаи и 15% pd слух сигурно по малко щеше да станат общите, как ги смятат изобщо тия хора newsm78

Относно клиниката в каято сме оперирани - давам линк http://www.vivantes.de/kfh/hno/
но бях се консултирала и с доц.Цветков във ВМА , който също каза че може да го оперира, но има противопоказания, операцията ако се напарви сега ще е неуспешна! За разлика от него в Германия изобщо не се притесниха от другите ни проблеми и ни гарантираха 90 .% успеваемост, слава богу се оказаха прави и никак не съжалявам че я направихме там !

# 148
  • Мнения: 3 886
скъпо ли ви излиза операцията в чужбина, сигурно при тях пък кохлеарните импланти са по евтини

# 149
  • Мнения: 554
Здравейте!
Не знам каква е цената на споменатата операция от Вени, но и кохлеарната имплантация в чужбина не е евтина, защото се закупуват имплантите, които са доста скъпи.
Отделно се плаща за престой в болницата и на хирурга.

Относно "работата вкъщи" с децата , ние правим това, което Елина иска в момента или ако има нещо, което имаме да упражняваме след рахабилитацията-правим него. За съжаление след работа ни остава доста малко време.
А относно процентите - и на нас ни предстои подновяване на ТЕЛК и чета с интерес!

Общи условия

Активация на акаунт