Деца с увреден слух - 9

  • 183 969
  • 608
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 16
Здравейте,бихте ли ми казали в кои болници в чужбина са си водили децата някои майчета за изследвания? Доколкото изчетох,в София се правят в ИСУЛ аудиограми и във ВМА,но нямат подход към децата.А моят син определено има нужда да му се обясни добре и да се подходи внимателно за да съдейства.Не мисля,че се справя добре с аудиограмите,за това ако не успеем с тях,ще правим БЕРА.Питам за чужбина,понеже имаме познати в Германия,а прочетох,че там ходят някои,но къде,в кои градове?Благодаря за отговорите Simple Smile

# 316
  • Мнения: 16
Здравейте:)Записах час за преглед и изследвания във ВМА София при док.Златанов.Моля да споделите мнения за него,ако имате.Ако има мнения за други доктори УНГ във ВМА ще ми бъде полезно много.Благодаря:)

# 317
  • Мнения: 656
Наталия, току-що се върнахме от преглед при Златанов - много хубаво предразположи детето, никакъв проблем нямахме за самия преглед. Не знам с какво повече мога да съм ти полезна, защото това ни е опитът с него. Каза си мнението за състоянието на сина ми, ще видим как ще процедираме сега... Така де - по отношение на професионализъм не мога да коментирам още.....

# 318
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
NataliaE, водила ли си детето тук на аудиограма? Ще се справят и тук, няма проблем ...а и кой знае какъв подход не очаквай в чужбина. Детето ти говори ли немски, че да усети предимствата? Направи си тук аудиограмата, и след това реши има ли смисъл? Няма лошо да имаш още едно лекарско мнение, но повярвай ми - няма да е по- различно.Зависи от диагнозата.
Водила съм моето дете в Германия, преди години...пари хвърлени на  вятъра...рехабилитацията не е ли там, няма смисъл...Впоследствие осъзнах, че беше излишно, но пак повтарям, просто при нас така се стекоха обстоятелствата..тук четях после , че има доволни, но доколко след това има полза - не знам Simple Smile
Ние ходихме в клиника в Мюнстер, по късно мога да ти дам координати.

# 319
  • Мнения: 16
Водила съм го и пак ще го водя,този път във ВМА при д-р Дончев или Златанов.Надявам се да се справи добре.Благодаря за отговорите:)

# 320
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 4
Моля ви кажете ми за този кохлеарен имплант нещо повече. Как се чувстват след 3-4 години децата и има ли ефект?

# 321
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
dome3m, писах ти лс. За кохлеарните имплантации има страшно много информация в и-нет, какво по-точно те интересува? А колкото до ползата, разбира се, че има полза, при пълна загуба на слуха, това си е единствената алтернатива... С две думи, съвсем лаишко обяснение - кохлеарният имплант е от две части, вътрешната се имплантира операционно и външен процесор. Процесорът улавя звуковите вълни, пренася ги към импланта, който ги превръща в електрически вълни и ги препраща към слуховия нерв, тоест имитира се донякъде "нормалното"чуване. Самото "чуване" с имплант, не е като естественото, първоначално звучи "механично", трудно е да се направи разлика между аналогично звучащи думи, различни гласове и т.н., но с течение на времето, добри настройки на процесора и със слухови рехабилитации това се изчиства, тоест мозъкът трябва да се адаптира към този начин на "чуване".
Мисълта ми е, че кохл.имплантация не е панацея, имплантираните деца не почват да чуват и говорят от раз - всъщност да, чуват при включването на импланта, чуват нещо, но трябва да се научат за разбират, тоест да свързват "чутото" с това, което означава. Нужна е постоянна слухово-говорна рехабилитация, удачни настройки на процесора и да - има ефект Simple Smile Но не трябва и да се забравя, че това си е едно електонно устройство и като го свалят, те пак не чуват...

NataliaE, сигурно вече сте минали на аудиограма, но ако случайно не сте още, няма от какво да се притесняваш и д-р Дончев и д-р Златанов са прекрасни специалисти и са мили, така, че ще предразположат детенцето.

# 322
  • Мнения: 1
Здравейте! Синът ми е на 1г. и 1м. и ни предстои двустранно слухопротезиране след направена БЕРА в ИСУЛ. При изследването установиха остатъчен слух в лявото и без реакция в дясното ухо(не казаха колко Db и изследването не показвало на 100%), а консултацията с рехабилитатор показа , че чува високите честоти. Изписаха ни слухови апарати Фонак Найда S 3, но цената в "Славина" се оказа много висока(2800лв. а социалните отпускат 1200лв ). Може ли някой да каже има ли друга лицензирана фирма, която да ги внася на по ниска цена и кои сл. а-ти са по - добри: Фонак или Отикон.
Предварително Благодаря!

# 323
  • Мнения: 2 531
Здравейте,бихте ли ми казали в кои болници в чужбина са си водили децата някои майчета за изследвания? Доколкото изчетох,в София се правят в ИСУЛ аудиограми и във ВМА,но нямат подход към децата.А моят син определено има нужда да му се обясни добре и да се подходи внимателно за да съдейства.Не мисля,че се справя добре с аудиограмите,за това ако не успеем с тях,ще правим БЕРА.Питам за чужбина,понеже имаме познати в Германия,а прочетох,че там ходят някои,но къде,в кои градове?Благодаря за отговорите Simple Smile
Аз ходих в Германия за прегледи аудиограма , а също и операция там правихме на сина ми преди 2 г. Давам ти линк към клиниката в която ние ходихме. Аудиограмите се правят много професионално- в напълно шумо-изолирана стая, но да ти кажа е доста скъпо. Първия път платихме 500 евро , втория ни искаха над 600. Но лекаря е много добър!
http://www.vivantes.de/kfh/hno/
мога да ти препоръчам и този лекар - също е оперирал сина ми / другото ухо/но дойде в Бг
Цените там не знам как са. http://www.dalchow.net/   http://www.uke.de/kliniken/hno/index_719.php
Лично аз смятам че детето изобщо не трябва да говори за аудиограма, така че по- важен е подхода и апаратурата!И сина ми не говори грам немски, както и тук първата аудиограам като му правиха не можеше да говори!

# 324
  • Мнения: 14
"pateto22" - миличка - не губи време и излишни финанси. Свържи с д-р Дончев час по скоро. Не губи време и не бързай да купуваш  апарати - съжалявам ,че трябва да ти го кажа  но може да се окажат съвършенно безполезни.
 Аз се лутах 6 месеца преди да приема идеята за кохлеарна инплантация - но като видях че апаратите не помагат никак и нямам "А" вариант ... сега съжалявам горко за изгубенато време и пръснатите пари. Купих Видекс Супер 220 за 1350 лева ... и стой напълно неизползваем. Исками се този ми пост да остане и за другите след нас който четат - НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ И НЕ ГУБЕТЕ ВРЕМЕ - горещо ви препоръчвам екипа на д-р Дончев и д-р Цветков от Военно Медецинска Академия.

Успех и късмет през новата 2013 година.

# 325
  • Мнения: 12
Здравейте и честита нова година!! Дано всички да имаме поводи само за усмивки Simple Smile
 
Поводът да ви пиша е моят малък син (8м и половина), който има по рождение малформация на едната страна на лицето и е засегнато дясното му ушенце. През първите дни от раждането не успяха да установят слух на това ушенце и след като навърши 6 месеца ни насочиха към проф. Попова в ИСУЛ. През декември му направиха слухови евокирани потенциали и при разговорът ни с професорката (която не беше особено словоохтлива), тя ни обесни че и на двете ушенца слухът е намален (не стана ясно с колко). След няколко допълнителни ходения до ИСУЛ заради забавяна и грешна епиркиза, се оказа че на нея пише, че е намален слухът само на едното ухо и са отбелязали грешното, т.е. лявото  Confused
Проф. Попова ни насочи към фирма Старки за апаратчета Contact mini.
Дали можете да споделите мнение за проф. Попова и дали някой е ползвал подобни апаратчета ...
Иначе на кратко - детето е контактно, обръща се на името си, нещо си бърбори (по-скоро гласни звуци, не редува още срички от сорта на та-та-та) Прочетох добри отзиви за др Дончев от ВМА и ще потърся и неговото мнение 

# 326
  • Мнения: 2 531
 Mirski  аз съм взимала много апарати от Старки , но други. Не мога да кажа обаче че помогнаха в нашия случай! Все още имам за подаряване 2 бр. , ако ти върши работа някой от тези ми пиши: Simens infinity  Pro S  , Starkey A 312 strata , както и една костна диадема! Интересно би ми било да споделиш повече за малформацията на ухото - костичките ли са засегнати? При моя син беше така и беше нарушена проводимостта но не и кохлеата и нерва и проблема се реши оперативно! Повече от 2 г. не носи никакви апарати!

Последна редакция: вт, 08 яну 2013, 10:23 от veni-b

# 327
  • Мнения: 714
Здравейте,искам да попитам,но не знам дали точно тук трябва да пиша. Може ли някой да ми каже дали това изследване БЕРА е 100% с верен резултат.Защото  ние правихме такова  на 18.12.12г.  в ВМА при др.Дончев и се установи че детето има двустранно социален адекватен слух,но аз все още не знам дали да се доверя.Детето(1,2месеца) все още продължава да си е така не реагира на името си ,на звучи,на пляскане с ръце и въобще на нищо не се обръща.Та  вече незнам какво да правя дали пак да я водя на УНГ или да тъся някакъв друг специалист:(((

# 328
  • Мнения: 4
Здравейте мили момичета, прочетох почти всичко по темата и имам няколко въпроса.
Имам син на 3 год. който почти не говори/като изключим някои думички : мама, баба,кола,даи и т.н./от повече от половин година обикаляме логопеди невролози и какво ли още не, но незнайно защо никой не ни попита изследван ли е слуха на детето . Търсейки причина за липсата на говор попаднах на вашата тема и сутринта бяхме в ИСУЛ при проф Попова/направи ми много добро впечатление/ , но малкият не изтърпя слушалките а тя имам съмнение за минимална загуба на слух и за да я изключим в петък ще правим БЕРА. Въпроса ми към вас понеже съм много притеснена е за самото тестване и упойки/дълго ли трае , как се чувства после детенци и т.н./ който има опит моля да сподели . В момента всякаква информация ще ни е от полза
Благодаря
P.S. За съжаление установявам че тук човек понякога може да получи по адекватно отговори отколкото от някои "лекари"

# 329
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 4
Здравейте мами, днес за втори път правихме Бера на моята внучка Елица. Първият път беше в ИСУЛ.  Заключението на професор Попова- “НЕ ЧУВА“  не ми хареса и след разговор с мама PetiaK веднага потърсих доцент Цветков от ВМА. Доцента е в отпуск и бяхме при доктор Дончев. Отношението, вниманието, загрижеността на целия екип-сестри, анестезиолог и доктор бяха безгранични. Втора упойка за месец и половина на бебе на 6 месеца мина без проблеми. По време на упойката направиха БЕРА и скенер за да се види дали може да се постави кохлеарен имплант. Скенера се плаща -110 лв.  Днес 16.01.2013 год. във ВМА само БЕРА-та траеше към час и половина, скенера още час. След като я върнаха в стаята може би на всеки 10 минути минаваха доктора, сестрите и анестезиолога да я видят и прегледат. След 4-5 месеца ни престои поставянето на КИ. Надявам се и се моля всичко да мине успешно. Благодаря на мама  PetiaK и всички останали мами от форума.

Общи условия

Активация на акаунт