Правилно ли отчете Вашият тест за бременност

  • 176 161
  • 656
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
a nqkoi pravil li e test,predi datata na cikala ? Az  mnogo iskam da si napravq,no 4ak sled 7 dni mi e datata,dali 6te pokaje vqrno ako go napravq sega ili da iz4akam? Imam nqkakvi simptomi i zatova...Sad

# 16
  • Мнения: 2 617
a nqkoi pravil li e test,predi datata na cikala ? Az  mnogo iskam da si napravq,no 4ak sled 7 dni mi e datata,dali 6te pokaje vqrno ako go napravq sega ili da iz4akam? Imam nqkakvi simptomi i zatova...Sad

Ако толкова не издържаш, направи си престо или каквото беше там за ранна диагностика. Обаче отчитай гадния реален факт, че може да ти отчете две черти, а после да ти дойде (оплождане и начало на имплантиране, но бременността да не се задържи). Или обратното - да не покаже бременност, защото още е  рано. И в двата случая ще си докараш доста неприятни емоции, така че е по-добре да изчакаш. Знам, че ако много ти се иска да припикаеш едни три лева, моето мнение няма да те спре, но просто бъди наясно.

П.П. Моля, пиши на кирилица.

# 17
  • Мнения: 588
Отчете на трети ден от закъснението.
Теста беше от онези, които вървят с тестовете за овулация. Тъй като втората чертичка се появи към 7-8 минута, направих и един Шуар Чек, който потвърди  Peace

# 18
  • област Варна
  • Мнения: 270
Mai4ka87 7 дена преди цикъл едва ли ще ти отчете който и да е тест, изчакай поне един, два дена преди цикъла.

# 19
  • Мнения: 18
Благодаря за бързите съвети,ще изчакам една седмица

# 20
  • Мнения: 2 153
Един ден преди закъснение ми отчете положителен резултат - Шуър чек  Peace

И на мен така, но аз съм с дълъг цикъл и го отдавам на това!

# 21
  • Мнения: 11 607
Един ден преди закъснение ми отчете положителен резултат - Шуър чек  Peace

Моят отговор също......

# 22
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Шуър чек - позна. Колко дни след датата обаче - трудно мога да кажа, защото не съм следила точно.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
Четох четох и стигам до извода че няам сигурен тест за ранна диагностика - повечето от вас пишат - един ден преди илии ден след предполагаемата дата за МЦ. Питам защото аз го направих няколко дни преди датат за МЦ и стигам до изводите че не мога да вярвам на резултата  newsm78 /аз и не искам да му повярвам де/

# 24
  • Варна
  • Мнения: 441
dioni, не можеш да му вярваш. На мен лично втория път, престо ми показа на 11 ден от засечена с тест овулация. Втората черта беше почти въображаема и се появи след времето за отчитане. Според мен си изчакай датата на МЦ и тогава направи тест.

# 25
  • област Варна
  • Мнения: 270
dioni домашните тестове за бременност отчитат след 14 ден от овулацията, да твърди някой, че преди това е отчел "вярно" не е научно издържано или процесите в неговото тяло се развиват прекалено бързо.
Та едно е да кажеш, че теста не отчита вярно, но правен преди срока на реалното му възможно действие, друго е да кажеш, че теста НАИСТИНА не отчита вярно.
23897824 пъти съм го писала, но пак да обясня.
Положителен тест за овулация-ден 1-ви. Овулацията настъпва от 12 до 24 часа след това - ден 2-ри. Оплодената яйцеклетка се придвижва и загнездва от 7 до 10 дни - ден 9-ти до ден 12-ти. Тогава почва да се синтезира ЧХГ-то. Казват, че бременността започва с ЧХГ 5 единици, за да се увеличи до 20 единици, т.е. да може да го засече един домашен тест за бременност му трябват две удвоявания, които траят от 2 до 3 дена на удвояване, значи общо от 4 до 6 дена - в най-добрия случай 13 дена след овулация, в най-лошия 18 дена след овулация.
Та няма как да кажеш, че си правила теста на 12 ден (примерно) след О и да кажеш, че ти е отчел грешно, ти просто си го направила твърде рано.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni домашните тестове за бременност отчитат след 14 ден от овулацията, да твърди някой, че преди това е отчел "вярно" не е научно издържано или процесите в неговото тяло се развиват прекалено бързо.
Та едно е да кажеш, че теста не отчита вярно, но правен преди срока на реалното му възможно действие, друго е да кажеш, че теста НАИСТИНА не отчита вярно.
23897824 пъти съм го писала, но пак да обясня.
Положителен тест за овулация-ден 1-ви. Овулацията настъпва от 12 до 24 часа след това - ден 2-ри. Оплодената яйцеклетка се придвижва и загнездва от 7 до 10 дни - ден 9-ти до ден 12-ти. Тогава почва да се синтезира ЧХГ-то. Казват, че бременността започва с ЧХГ 5 единици, за да се увеличи до 20 единици, т.е. да може да го засече един домашен тест за бременност му трябват две удвоявания, които траят от 2 до 3 дена на удвояване, значи общо от 4 до 6 дена - в най-добрия случай 13 дена след овулация, в най-лошия 18 дена след овулация.
Та няма как да кажеш, че си правила теста на 12 ден (примерно) след О и да кажеш, че ти е отчел грешно, ти просто си го направила твърде рано.

 Hug направих го на 12 ден защото четох че на 12 тия ден след Овуто можело вече да се разбере, още снощи ми стана ясно че нетрябваше да го правя - само си дадох повод да се изтезавам. Ще изчакам още няколко дни и на 18 след Овуто ще пробвам с вторият тест.
А интаресното беше че теста показа една ярка червена черта и там където трябваше да е втората черта цялото поле беше розовеникаво, все едно се е разтекла боя. Многооооо бледо розаво но все пак розовеникаво - но и на опаковката на Престото си пише че е възможно такова нещо в началото - а то така си остана. Проверих годността на теста - в срок си е.
dioni, не можеш да му вярваш. На мен лично втория път, престо ми показа на 11 ден от засечена с тест овулация. Втората черта беше почти въображаема и се появи след времето за отчитане. Според мен си изчакай датата на МЦ и тогава направи тест.
Е значи все пак на 12 тия ден от Овуто може да покаже резултат, така ли.

# 27
  • област Варна
  • Мнения: 270
Под срок имах предвид тея тринадесет дена след положителния овулационен тест, а не срока на годност на теста за бременност.   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 493
Под срок имах предвид тея тринадесет дена след положителния овулационен тест, а не срока на годност на теста за бременност.   bouquet

 Hug Разбрах те !!!   bouquet

Това за срока на годност го написах за да стане ясно , че е читав теста

# 29
  • Мнения: 235
Здравейте! На мен при първата бременност ми отчете на първия ден от закъснението, но теста го правех в чужбина (някакъв местен Wink ) сега вече минаха 10 дни от овулацията и си правя всеки ден (знам, че съм луда мазохистка, но едвам издържам!) всички досега са отрицателни - и Шиър Чек и един Престо преди два дни... Предишната ми бременност се сличи веднага и ми се иска и сега да е така. След 4 дни ще пиша пак.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт