За децата, приспиването и секса, вероятно и малко заядлива.

  • 21 730
  • 517
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 066
Ами не знам ,но съм отгледала поне още 9 други бебета и няма такова ,което не се е научило на режим от 40ият ден нататък,а камо ли пък голямо ,проходило дете! всичко е въпрос на организация ,и не е нрав или характер на детето! Нима не виждам през лятото как деца на по 1 или 2 годинки масово се разхождат навън до късни доби за да спят с майките си после до 11 на обед и как след това ще се налага режим и час на лягане и почивка?Ням,а как!И моето дете е плакало ,ставала съм по нощите и винаги съм ходила до стаята й без проблем !
Да са живи и здрави всичките които са ти минали през ръцете, но все пак недей да обобщаваш.  PeaceИ аз се пробвах да го науча на режим да ляга рано, но независимо в колко го сложим в кревата преди 22,30 няма заспиване. Аз да правя каквото си искам, и кълбета да въртя все тая. Стигахме и до крути мерки, но ефект никакъв. За това сега мирно и кротко, цялата нощ е пред нас с тати. Laughing
[/quote]Да ви е живо и здраво детето! Има много литература за създаването на рецим ,и от практиката знам,че колкото е по-малко детето става по-лесно,но не е невъзможно! успех!

# 481
  • Мнения: 3 066
tanyatais, не всеки лекар би дал препоръка за такова отглеждане. Не и на всеки родител му допада. Правим го, защото точно, както ти намираш твоят начин за правилен, така и ние виждаме правилното в другия. Не е нужно взаимно да се убеждаваме, на мен не ми е тежало и знам, че за моето дете това беше перфектния режим, тя си го създаде и си го следваше. Нито съм имала проблеми с хванене, нито със спане, единственото е, че ядеше нощем - ами гладна е, ще яде. За няколко секунди никой не се разсънваше Peace

А по въпроса дали всички се поддават, не, не помня писах ли в тази тема за приятелка, с която родихме заедно, но тя още от родилния дом си го започна на режим, подобен на този, който съм чела, че препоръчваш и детето й започна да спи нормално чак след 2 г., иначе то си ревеше по цяла нощ, тя си тъпчеше с водица и така никой не спеше. Но всичко - хранене, разходка, спане беше под час, само дето хич не пасваше на детето. Но това си е неин избор и нейното дете, щом смята, че то се чувства добре, значи е така ...

И ние ставахме, защото тя спеше в отделна стая тогава и какво като съм сновала нощем и че до 2 г. си е спала в стаята? Никакъв резултат не виждам  newsm78
Разбирам,и не обобщавам,не ми е присъщо! Това което казвам, е че децата са податливи и са много по-спокойни с режим ,но това до 2 години да се плаче всяка вечер е престъпление! До седмица и плакането е спряло! Успех с децата ви ,всеки знае най-добре !

# 482
  • Мнения: 46 645
Аз не говоря за рев, рев имаше, когато я хранех и слагах да спи, когато на мен ми е кеф, от момента, в който я оставих да си следва режима, нейния, рев не съм чула, но ни викаше като е гладна, пък дали ще стана заради рев или че ни вика, пак е ходене до другата стая  Laughing да не говорим, че децата 1-3 г. имат и много кошмари, не съм минала през това лично, но искам да кажа, че причините са много.

# 483
  • Мнения: 3 066
Аз не говоря за рев, рев имаше, когато я хранех и слагах да спи, когато на мен ми е кеф, от момента, в който я оставих да си следва режима, нейния, рев не съм чула, но ни викаше като е гладна, пък дали ще стана заради рев или че ни вика, пак е ходене до другата стая  Laughing да не говорим, че децата 1-3 г. имат и много кошмари, не съм минала през това лично, но искам да кажа, че причините са много.
Ок,но спомена за приятелката си  на чието дете се е опитвала да създаде режим и е плакало до 2 год.възраст!  иначе приспиването е проблем когато границите между ваканция,делничен ден и почивен ден се размиват и не се придържаме към същият ритъм на живот,почивка ,сън,бодърстване и занятия!

# 484
  • Мнения: 46 645
Детето плачеше от глад.
Ако беше преглътнала гордостта и принципите си и му беше давала в първото будене към 2 ч., второ няма и да има.

За границите - когато беше вкъщи, всичко беше ваканция, след 3 г. като тръгна на градина, нямаме никакъв проблем с различававато на делник и празник.

# 485
  • Мнения: 90
Трябва да има някакъв принципен режим, но не съм на мнение че трябва да се следва под час и на всяка цена, все пак не винаги на човек му се спи, ходи до тоалетна, яде или бодърствува под определен час, така е и с децата.

# 486
  • Мнения: 46 645
Аз си смисля, че вместо да се приспиват по 100 часа и детето да не ще да заспи, щото не му се спи и накрая заспиват като пребити и родителите, по-добре да се остави на неговия си режим, заспива за 1 сек. и после кеф ти гушкане, кеф ти др. работи. Дори да има някакъв период като малко, когато е с по-плитък сън и се буди често, минава бързо, все ще го преживеят Laughing а желание има ли, място ще се намери, ако ще и на терасата да е  Joy

# 487
  • Мнения: 9 990
Принципно непринципно за всеки е различно и е кой както си го направи със и без дете в леглото, спящо или не.

# 488
  • Мнения: 11
Ами не знам ,но съм отгледала поне още 9 други бебета и няма такова ,което не се е научило на режим от 40ият ден нататък,а камо ли пък голямо ,проходило дете! всичко е въпрос на организация ,и не е нрав или характер на детето! Нима не виждам през лятото как деца на по 1 или 2 годинки масово се разхождат навън до късни доби за да спят с майките си после до 11 на обед и как след това ще се налага режим и час на лягане и почивка?Ням,а как!И моето дете е плакало ,ставала съм по нощите и винаги съм ходила до стаята й без проблем !
Да са живи и здрави всичките които са ти минали през ръцете, но все пак недей да обобщаваш.  PeaceИ аз се пробвах да го науча на режим да ляга рано, но независимо в колко го сложим в кревата преди 22,30 няма заспиване. Аз да правя каквото си искам, и кълбета да въртя все тая. Стигахме и до крути мерки, но ефект никакъв. За това сега мирно и кротко, цялата нощ е пред нас с тати. Laughing
Да ви е живо и здраво детето! Има много литература за създаването на рецим ,и от практиката знам,че колкото е по-малко детето става по-лесно,но не е невъзможно! успех!
[/quote]

Нито една литература не направи детето ми щастливо и по- наспано, нито пък мен, а четох. Постигнахме пълна хармония /е почти де/ когато движим по негов режим. Правим това което на него му се иска - когато е гладен яде, когато му се спи спи. След като поотрасна сам си прави режим, които идеално пасва и на мен. Ама не бъркаме свободата и уважението със слободия и всеки да си прави каквото иска.
Това го писах повече, за да ти кажа, че не всяко дете иска да си ляга в 20,00 или пък това е най- здравословното за него.
Разни хора, разни мнения, разни режими.  Peace

# 489
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Винаги съм казвала, че най-голямата ми грешка е с второто ми дете, когато реших да му създам режим, мислейки за общото благо.

Подведох се точно по такива приказки "Ще пореве, ще пореве, пък ще му мине".  Създадох му режим и го спазвах стриктно.

Вярвайте ми, детето рева, рева, рева, но аз не отстъпвах.
В края на краищата толкова добре се научи да реве, че ще ми трябват години за да я отуча. Едва когато навърши 4 години, започна да се опитва да не реве за всяко нещо.

И като казвам рев, нямам предвид хленчене, мрънкане, плачене, а истинско, проглушаващо ушите и късащо нервите реване.

# 490
  • Мнения: 613
Детето плачеше от глад.
Ако беше преглътнала гордостта и принципите си и му беше давала в първото будене към 2 ч., второ няма и да има.



 newsm78 До 2 годишна възраст е плакало нощем от глад ...... Е, не, не мога да повярвам.

# 491
  • Мнения: 90
Отгледала съм децата си на "свободен" режим. Насила не стават нещата, единственият резултат е всеобщо изнервяне.

# 492
  • Мнения: 46 645
iren5, тя го слагаше в 21 ч. вечерта и искаше да спи до другия ден в 8 ч., вечеряше в 19 ч., а закуската му беше в 8,30 ч.
Моето дете на 2 г. правеше максимум 7-8 часа без хранене нощем, нямам представа точно колко е нормалното, но се съмнявам, че е 13 часа и половина.
Дали е глад се проверява лесно - ако вода и успокояване не помогнат, а след изпиването на млякото спи непробудно, значи е това.

# 493
  • Мнения: 613
iren5, тя го слагаше в 21 ч. вечерта и искаше да спи до другия ден в 8 ч., вечеряше в 19 ч., а закуската му беше в 8,30 ч.
Моето дете на 2 г. правеше максимум 7-8 часа без хранене нощем, нямам представа точно колко е нормалното, но се съмнявам, че е 13 часа и половина.
Дали е глад се проверява лесно - ако вода и успокояване не помогнат, а след изпиването на млякото спи непробудно, значи е това.
За мен това е нааправо "новина" #Crazy #Crazy. Детето ти нали вече не се храни нощем?

# 494
  • Мнения: 9 990
Всъщност моите две деца нощем са се хранили само през първия си месец, след това си спяха точно от 9 вечер до 8 сутрин и така една година.Докато не започнаха да се будят от други неща, съвсем различни от глад и просто да се намърдват сам сами между нас след прохождането си.Слизаха си сами от леглата и идват.Голямата отдавна не го прави, тя става до тоалетна, или вода да пие, но дребна си става точно с идеята да се мушне при нас или просто да се целунем пак и така. CrazyСпя си аз блажено и се стряскам от вперен в мен поглед.Очите на дъщеря ми леко светят като че ли на тъмно. Хаааааааахахаха.

Общи условия

Активация на акаунт