има ли тук мами с термин април

  • 19 416
  • 241
  •   1
Отговори
# 60
Ей, вие май заспахте...майки на овнета?!

Кажете какви изследвания са ви правили до сега. Кръв, урина, СПИН и т.н ? Какви са ви резултатите? На мен ми казаха ниска кръвна захар и повече левкоцити, ама още не съм чула становището на д-ра, а само на лаборантката.

Емили

# 61
  • Мнения: 2 489
Моите изследвания ги направих, в деня в който научих радостната новина. Тази седмица отново ще ходя за някои от тях отново. Досега съм била 3 пъти на ехограф.
Изследванията са следните:
-токсоплазмоза
-рубеола /за съжаление отрицателна и трябва много да внимавам/
-австралийски антиген
-C.M.V  /някакво имунологично/
-цитологично изследване
-пълна кръвна картина /wbc, hb, rbc, ht,mcv/
-глюкоза
-ESR
-кръвна група
-васерман
-урина /spec.gr., ph, prot., glu, bili, ket, urob,blood/

Мале колко станах досадна!!!

# 62
Цитат на: sunny_zt
Моите изследвания ги направих, в деня в който научих радостната новина. Тази седмица отново ще ходя за някои от тях отново. Досега съм била 3 пъти на ехограф.
Изследванията са следните:
-токсоплазмоза
-рубеола /за съжаление отрицателна и трябва много да внимавам/
-австралийски антиген
-C.M.V  /някакво имунологично/
-цитологично изследване
-пълна кръвна картина /wbc, hb, rbc, ht,mcv/
-глюкоза
-ESR
-кръвна група
-васерман
-урина /spec.gr., ph, prot., glu, bili, ket, urob,blood/

Мале колко станах досадна!!!

Въобще не си досадна! На мен май не са ми направили всичко, и незнам как да разбера, особено тези за токсоплазмоза, СПИН, рубеола и васерман сигурно са на отделни листове ? На мен ми дадоха един лист на принтер и ходи разбирай кое какво е?

# 63
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте,
ама вярно е че нещо сме заспали.

Аз този път няма да се оплаквам - вече се чувствам значително по-добре. Е някой път съм безпричинно ядосана и лоша, но вече почнах да се усещам кога съм непоносима и гледам да не си го изкарвам на другите. Вкъщи приятелят ми ме понасяме такава - с различните настроения -  и чака търпиливо да ми мине обзелата ме лошотия.
Все още не съм си направила никакви изследвания - чакам да се върне колежката ми от отпуск, за да може някой да ме замести. Иначе съм записана в ЖК, но само един видеозон ми направиха и ми казаха да реша как ще се наблюдавам - по здравна каса или с абонамент /става дума за 1-ва АГ "Света София"/.
Вече коремчето ми почна да расте - е хапвам нормално, но явно всичко ми се лепи там. Замислям се вече и за по-широки дрехи, панталоните ми стават все още, но ми трябват малко по-дълги блузи, защото все още коремът ми прилича по-скоро на бирено коремче, отколкото на корем на бременна жена.
Е за сега друго интересно няма.
Поздрави на всички!!!

# 64
  • София
  • Мнения: 2 040
На мен пък освен ехограф, урина, пълна кръвна картина и кръвна група - нищо друго!!  Rolling Eyes Ужас! Лекарката спомена за Васерман само -  за по-нататъка....а то колко неща още....
Мен ме притеснява главоболие и се чудя с какво да го облекчавам. Главоболието ми е от напрежение и притреснения на работата. Преди се оправях с ацефеин, но сега не може Sad
Чудно ми е как ли е при вас бъдещи майчета, на работното място, как се чувствате и промени ли се отношението на шефа ви и колегите? а как си вършите работата?
Аз много бързо се изморявам и определено гледам да се поизмъкна от ангажименти (сега пиша във форум Wink например вместо да си пиша офертата!?! ).Често ми се налага да пътувам, което адски ме скапва, но най-мразя, когато попадам в задимени коли и офиси -задължително после главата боли ooooh!

# 65
  • Мнения: 2 489
Да ти кажа честно, не ги правят тези изследвания всички бременни.
За СПИН знам, че е задължително, мен пък него не ми го направиха.
Ако си женена васерман доколкото знам се прави преди сватбата.
За рубеолата беше изненадващо, че е отрицателна. Ако знаех, че нямам изграден имунитет щях да се ваксинирам. Но просто сега дано да не ме достига.

Аз просто настоях за абсолютно всичко, защото моето бебе е много дълго чакано и исках да съм спокойна.
Тази седмица ще повторя урина и ПКК /пълна кръвна картина/.
Токсоплазмоза може да имаш без да знаеш и то не се хваща само от котки, а и от месо.
За твое успокоение е добре да се направи.

На мен всички изследвания ми бяха в нормата, дано и другите да са такива. Разбира се и вашите също!

# 66
Цитат на: emi_jamie
На мен пък освен ехограф, урина, пълна кръвна картина и кръвна група - нищо друго!!  Rolling Eyes Ужас! Лекарката спомена за Васерман само -  за по-нататъка....а то колко неща още....
Мен ме притеснява главоболие и се чудя с какво да го облекчавам. Главоболието ми е от напрежение и притреснения на работата. Преди се оправях с ацефеин, но сега не може Sad
Чудно ми е как ли е при вас бъдещи майчета, на работното място, как се чувствате и промени ли се отношението на шефа ви и колегите? а как си вършите работата?
Аз много бързо се изморявам и определено гледам да се поизмъкна от ангажименти (сега пиша във форум Wink например вместо да си пиша офертата!?! ).Често ми се налага да пътувам, което адски ме скапва, но най-мразя, когато попадам в задимени коли и офиси -задължително после главата боли ooooh!



Еми_Джейми и на мен при правиха кръвна картина и урина и нищо друго, незнам може би само това се плаща от здравната каса?!! Но въпреки това, не трябва ли доктора да ти предложи и другите изследвания???

Емили

# 67
# 68
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз съм същата поспалана. Днес дори ме скъсаха на изпита - не бях учила. Иначе моя лекар ме гледа на ултразвук 6та седмица и ме викна пак чак след месец - на 27ми септември. Тогава сме щяли да правим изследвания. Каза ми, че касата поемала май само едни изследвания и два прегледа на ултразвук. Мисля, че не ми направи изследвания, защото 2 дена преди това бях в Тина Киркова и там ми правиха изследвания. Отказаха да ми ги дадат (подписах се, че си тръгвам на своя отговорност и бяха много ядосани ли, що ли), но и нищо не ми казаха, така че предполагам не е имало нищо притеснително.

# 69
  • Мнения: 2 489
Как така? Защо не са ти ги дали?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз не мога да си го обясня защо не ми дадоха резултатите. Повечето там бяха мнооого дръпнати, мноооого важни и много високомерни. Предполагам, че не са в правото си да не ми дадат да си ги преснимам, но тогава дори ми казаха, даже ми се скараха, че няма как да изляза оттам по собствено желание, което е най-малкото смешно - това да не е затвор? Отношението към пациентите го коментирах в отделна тема и нямам думи за него.

# 71
  • Мнения: 2 489
И аз нямам думи. Те са длъжни да ти ги дадат!!!
Е, поне ще знаеш къде да не ходиш или поне много да внимаваш!

# 72
Цитат на: sunny_zt
Моите изследвания ги направих, в деня в който научих радостната новина. Тази седмица отново ще ходя за някои от тях отново. Досега съм била 3 пъти на ехограф.
Изследванията са следните:
-токсоплазмоза
-рубеола
/за съжаление отрицателна и трябва много да внимавам/
-австралийски антиген
-C.M.V  /някакво имунологично/
-цитологично изследване
-пълна кръвна картина /wbc, hb, rbc, ht,mcv/
-глюкоза
-ESR
-кръвна група
-васерман
-урина /spec.gr., ph, prot., glu, bili, ket, urob,blood/

Мале колко станах досадна!!!





Здравейте всички !

Вчера разбрах, че който иска по желание може да си направи изследвания за рубеола и токсоплазмоза - само да поиска от ЖК направление. Тези изследвания се заплащат.

Емили

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
здравейте, темата с изследванията е много полезна. Аз от тук научавам за някои от тях. Досега никой лекар не е отварял дума за тези изслевания. Ходила съм на 4 платени консултации и никой не се сети да ми каже за тях, а можех да като давах кръв да направя всички изследвания

# 74
Цитат на: alegra
здравейте, темата с изследванията е много полезна. Аз от тук научавам за някои от тях. Досега никой лекар не е отварял дума за тези изслевания. Ходила съм на 4 платени консултации и никой не се сети да ми каже за тях, а можех да като давах кръв да направя всички изследвания


Ти къде ходиш на ЖК?

Емили

Общи условия

Активация на акаунт