левичар в първи клас ?

  • 4 219
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 878
За мен единствените трудности бяха, че не мога да карам лодка с весла и да карам ски (учейски се). При лодката колкото и да се стараех все завивах надясно. При ските само надясно падах и бях цялата посинена отдясно Simple Smile
Но пък трудностите се преодоляват. А и вече има доста пригодени неща за левичари.

# 46
  • Мнения: 1 879
А и вече има доста пригодени неща за левичари.

Преди години една от големите тв мрежи в САЩ на 1 април съобщила най-сериозно, че Макдоналдс пускат специални бургери за левичари. Интересът към този продукт бил неочакван  Joy Сетих се за това, защото освен за ножици, които когато търсех за сина ми ме гледаха като объркала планетата, за друго не се сещам в БГ да има.

Иначе - по темата - в началото на първи клас помолих класната на сина ми да седи от лявата страна, но се оказа, че в класа има и друго дете левичар, та ги сложиха заедно.

# 47
  • София
  • Мнения: 39 878
В класа на щерката май само тя е левичарка. Ще е като Микеланджело Simple Smile
В интерес на истината не съм се разтърсила сериозно за приспособления за левичари. Но като гледам на запад как улесняват живота на тези хора...

# 48
  • Мнения: 16
моите деца са близначки и тази година завършиха първи клас.едната от тях пише с лявата ръка.не сме видели проблем. единствено госпожата ги сложи на чина така, че да не си пречат.мисля, че всичко зависи от конкретното дете и то само си намира най-удобния начин за писане.

# 49
  • Мнения: 156
Синът пише с дясната ръка, все едно с левия си крак. Дъщерята пише с лявата ръка, а за различни процеси ползва ту дясна, ту лява ръка. Накланя си тетрадката както й е удобно, но сама се оправя. Не й е идеален краснописа, но поне пише доста четливо. За мен това никога не е било проблем, над който много да се задълболавам. Мъжът ми е бил връзван в училище, за да пише с дясна ръка. Сега може да пише еднакво грозно с двете си ръце.
Ако не се задълбаете прекалено, писането с коя да е ръка не е проблем. Важното е детето да има желание да пише. Аз мисля, че и скоростта и краснописа са подвластни по-скоро на характера на детето. Желая Ви успешен старт в училище и много нови приятели.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 330
Благодарение на цитирания линк от Душко Добродушков научих, че 13 август е Световният ден на левичарите  Laughing И както се оказва, не са малко тези, които ще имат празник тогава.  newsm10

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми пише с лява ръка. Дори пише красиво. Не се тревожи, това не е най- важното. Peace
На 13 август ще празнуваме тогава. Не знаех, че е ден на левичарите.

# 52
  • София
  • Мнения: 39 878
И аз научих за деня на левичарите от линка на Душко. Ще се празнува. Аз ще празнувам само 1/2 ден Simple SmileSimple SmileSimple Smile

До авторката: Ще се справите, с малка помощ от твоя страна.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 330
Моята помощ се подразбира. Е, надявам се и госпожата да подхожда с търпение. Нашият много обича да рисува, но когато е с пастели, бая ги размазва  Sad

# 54
  • София
  • Мнения: 39 878
За рисуването не съм помагала. Не мога да хвана молив или четка в лявата ръка и да направя сносна рисунка. Всъщност ако внимавам става.
Важно е как се държи молива, четката, пастела, и т.н.
Дъщеря ми учи в паралелка с изобразително изкуство. Не се е оплаквала да има размазани рисунки, само от време на време се ядосва. Явно е намерила начина за държане на молива и положението на листа.
В ПУГ й подарих статив. Рядко го използва обаче. Според мен със статива е по-лесно, там няма опиране на ръцете по листа.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 572
В нашия род има много левичари (и по майчина, и по бащина линия) и съответно моите двама сина също го наследиха.  Simple Smile Големия беше научен от баба си точно лятото преди 1ви клас да пише с дясната ръка (тя е учителка..., от старата школа... и така самоинициативно го беше научила, без да сметне за необходимо да говори с мен по въпроса...) Както и да е. Той прави почти всичко с лявата ръка, рита по-добре с левия крак, храни се с лявата ръка... и т.н., пише с дясната. Малкия не е учен да пише с дясната, пък и той не би могъл да се научи така лесно, тъй като степента му на левичарсво е много по-засилена. Тази година завърши първи клас. Съвсем откровеното ми мнение е, че на левичарите им е по-трудно с писането. Особено когато се изисква краснопис (а това си е все пак едно от основните изисквания в първи клас). Но независимо от това той успя да се справи (дори има няколко награди за отличен краснописец в течение на учебната година). Важно е учителката да знае, че детето пише с лявата ръчичка, за да го слага да седи така, че да не си пречат с другарчето по чин. Не се притеснявай - това да им е проблема на децата!  Simple Smile

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Съвсем откровеното ми мнение е, че на левичарите им е по-трудно с писането. Особено когато се изисква краснопис (а това си е все пак едно от основните изисквания в първи клас).
Явно е строго индивидуално. Моята дъщеря не е имала проблеми с краснописа. Даже тя е детето с най- добър краснопис в класа.

# 57
  • Мнения: 819
Големият ми син е левичар и тази есен ще е в трети клас.Няма никакъв проблем с писането,дори пише много красиво.Единствено като проблем съм забелязала,че при писането работите му се зацапват,тъй като след като изпише буквите ръката му минава и обира мастилото на химикалката! Simple Smile

# 58
  • Мнения: 7 162
Единствено като проблем съм забелязала,че при писането работите му се зацапват,тъй като след като изпише буквите ръката му минава и обира мастилото на химикалката! Simple Smile
Това е поправимо. Купувайте химикалки със светло мастило или такива, които не зацапват.

Моята малка дъщеря също е левичарка. Синът ми, за сега също ползва предимно лявата си ръка.
Да ви кажа честно, не съм забелязала никакви проблеми при дъщеря ми. Нито в училище, нито вкъщи.

# 59
  • Мнения: 1
дъщеря ми е левичарка сега ще е 8 клас но никога това че пише с лявата ръка не и е пречело

Общи условия

Активация на акаунт