Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 291
  • 335
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 585
...при леки настинки давам калций - от този в ампулите.
Даването на калциев глюконат от ампули е неприемливо и недопустимо. Може да бъде и опасно  Naughty

# 61
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
За температура давам Нурофен
За нос Коларгол
За кашлица Биокс Тими - българския вариант на Хустажила, но на нас лично този сироп повече ни действа и струва само 2,30 лв.
И Цитросепт за укрепване на имунната система!

# 62
  • Мнения: 3 164
Хустажил масажен крем за кшлица го ползвате така ли newsm78Гърдичките ли мажете?

Аз знам само във вид на сироп за пиене-за мазане нямам идея.

# 63
  • Мнения: 381
Ех скоро писах че не сме боледували и ето.От вчера с 38-37.5 Т и гъсти сополи.Давам Панодол през 4 часа и ни изписаха Коларгол за носито.Никога не съм му го капала ефикасен ли е?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 11 340

Хустажил масажен крем за кшлица го ползвате така ли newsm78Гърдичките ли мажете?

Да, мажа гърдичките и гръбчето.

# 65
  • Мнения: 1 214

Хустажил масажен крем за кшлица го ползвате така ли newsm78Гърдичките ли мажете?

Да, мажа гърдичките и гръбчето.

Аз мажа не само гръбчето и гърдичките,но и крачетата.Супер ефикасно при кашлица.Също помага и при отпушването на нослето поради съдържащото се в него евкалиптово масло.

...при леки настинки давам калций - от този в ампулите.
Даването на калциев глюконат от ампули е неприемливо и недопустимо. Може да бъде и опасно Naughty


Това е практика в БГ.Би ли обяснил  за по-невежите?

# 66
  • Мнения: 5 299
малката преди седмица беше болна и 3 дена поддържаше висока Т, и педито ми каза да редувам задължително Нурофен и Панадол(или свещички Ефералган), защото както е ясно Панадола съдържа парацетамол, а Нурофена - ибупрофен newsm78
 Пихме антибиотик и последния ден от приемам му - беба се обрина цялата(алергична реакция) Решихме, че е от антибиотика, но като прочетох тук за алергия от парацетамол - може ли да обясните как се проявява - дали не е било от Панадола newsm78?
 Дали трябва да я водя на някакви изследвания? newsm78

# 67
  • Мнения: 8 585
@PrincesaDundesa:

Не става въпрос за "невежи" и "умници".
Не се дават никакви йонни препарати пер ос, освен по специални показания. Още по-малко приемливо е, лекарство предназначено за венозна употреба да се пие. И не на последно място не виждам защо ще давате калций на дете, което не страда от липса на калций или хипокалциемия.
Относно връзката между алергии и калциев прием, това няма никаква разумна обосновка, за да се използва.

# 68
  • Мнения: 1 645
малката преди седмица беше болна и 3 дена поддържаше висока Т, и педито ми каза да редувам задължително Нурофен и Панадол(или свещички Ефералган), защото както е ясно Панадола съдържа парацетамол, а Нурофена - ибупрофен newsm78
 Пихме антибиотик и последния ден от приемам му - беба се обрина цялата(алергична реакция) Решихме, че е от антибиотика, но като прочетох тук за алергия от парацетамол - може ли да обясните как се проявява - дали не е било от Панадола newsm78?
 Дали трябва да я водя на някакви изследвания? newsm78

Дани получи алергия към панадола когато беше на 10 месеца.Обрина се целият.Заведахме го на лекар,и ми предписаха Дектакорт(каза че било от храна + температурата и т.н,и хубаво ни се накара,как можем да му даваме спанак когато има температура) - мазахме го няколко дни но резултат нямаше.
Тогава отидохме на кожен.Тя веднага ни каза че е аларгия от лекарство(а ние бяхме пили само Панадол)
Изписа ни Фенистил капки,и категорично забрани да го мажем с Дектакорта Naughty
Обривът изчезна след няколко дни.

# 69
  • Мнения: 306

Кои капки за очи, стават и за нос?

Maxitrol ползвахме ние няколко пъти и действа, дори по-добре от капките за нос
иначе за упорита хрема (гадна зелена  #2gunfire) са ни изписвали и Byvacin - спрейче, което принципно няма много общо с хремата май, но срази всичките ни бацили  Grinning
за съжаление, в него има някакво антибиотик-подобно вещество, към което нашите сополани привикнаха след 5-6 лечения  Sad

# 70
  • Мнения: 306

Кои капки за очи, стават и за нос?

Maxitrol ползвахме ние няколко пъти и действа, дори по-добре от капките за нос
иначе за упорита хрема (гадна зелена  #2gunfire) са ни изписвали и Byvacin - спрейче, което принципно няма много общо с хремата май, но срази всичките ни бацили  Grinning
за съжаление, в него има някакво антибиотик-подобно вещество, към което нашите сополани привикнаха след 5-6 лечения  Sad

# 71
  • Мнения: 306

спрейче друг път, гони ме куку-то вече  Crazy
бивацин-а е капки, разбира се  Blush
продават го като две шишенца-едното със сухо вещество, а другото с разтворител някакъв, смесваш и капеш в носа  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 379
Аз лично съм много против лекарствата, слава богу и педиатърката ни също (не джипи-то де). Гого, да чукна на дърво, не е боледувал сериозно, досега два пъти ми е вдигал температура, единият път с херпангина, и веднъж кашля малко повечко. Давала съм само Нурофен и Ефералган за Т и то само ако вдичгне над 39.2-39.3 градуса, а за кашлицата миналата зима давах Вентолин и Проспан. Иначе съм давала капки Зиртек заради мастоцитозата и когато кашляше.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 262
Момичета, без да искам да обидя някого,  искрено се надявам че не си лекувате децата, четейки и вземайки лекарствата от тук, освен безобидните и всеизвестните, както виждате стават и грешки, може някой грешно да си спомня и т.н. Така че по-добре контактувайте първо с някой лекар....Здраве за децата ви......

# 74
За силна хрема на нас ни предписаха Макситрол-много са ефикасни но се капят по-рядко а между тях давам соления разтвор.За кашлица сироп Стодал. Самолечение и аз не препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт