Събирам малко мнения относно детските лекарства....

  • 148 359
  • 335
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 383
Имаме често срещан бебешки проблем - зачервено по брадичката, от лигавене, като изсъхне става на бели люспи, като лишей. Днес ходихме на кожен - препоръча АВС derm peri-oral за поддържане /това е от френска серия бебешка медицинска козметика/ и Певизон за лечение. Пиша го тук, защото и без доктора много добре знаех с какво трябва да мажа, но не бях сигурна дали е подходящо за бебе, и то по лицето. Дано спестя колебанията на някого. И парите.

# 76
  • Мнения: 2 082
 за хрема-тобрадех-те са за очи.но действат добре в носа











------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 11:38 от Аурелия

# 77
  • Мнения: 957
Един съвет
Не давайте да слагат на децата ви инжекции Гентамицин, съпругът ми е с много увреден слух, защото като малък са го лекували с Гентамицин, а той уврежда безвъзвратно слуховият нерв

# 78
Мами, случайно да сте гледали рекламата на Нурофен и да сте чули, че не се препоръчва за деца под 12 години. |Знам, че сигурно в голяма част от случайте лекар го е изписал, но ....... А за Панадола- съм категорично против. Аз лично ползвам Калпол- същия е.



Аз смятам, че има Нурофен за възрастни и за деца - разлочни. Иначе съм чувала, че Нурофена вреди на черния дроб. За предпочитане бил Панадола или Калпола.

# 79
  • Мнения: 219
Доколкото разбирам просто се събира информация,  а за лечение си се консултираме с личния педиатър.
Почвам :
1. Температуропонижаващи - Панадол бебе, Нурофен на сироп за бебета от 3м+, свещички Ефералган и Нифлурил, в аптека по поръчка могат да ви направят и течен Амидофен, но той се съхранява в хладилник само в рамките на 10 дена.... Сега да уточня нещо Нурофена е много бързо действащ за сваляне на температура за разлика от панадола, който по-скоро има обезболяващ ефект, при никнене на малки зъбки, примерно...
Друго средство е хладката вана, стига да не ви е страх да я прилагате.
2. Против кашлица, в зависимост от вида тя бива суха, при такава се дават капки Синекод, много ефикасни, при мокра, т.е. има съмнение за наличие на храчки, се пие Проспан или Стодал. За алергии Фенистил на капки.
3. За носле , което е запушено, почистване с тази морската вода Стеримар, разтвор от адреналин 1 към 10 или 1 към 8 във физиологичен р-р за нослета пак, капки Виброцил, но те са по лекарско предписание, в краен случай помпичка, внимателно.
4. При ранички върху кожата - крем Витамерфен, при ухапвания крем Фенистил, при разни по лоши ранички спрей Бивацин, сега за промиване не споменавам то си е ясно, прави се с Реванол , при нужда се почиства със спирт 70 градуса за дезинфекция и т.н.

В аптеките има всичко, е цените не са ми най-любими, но при нужда поне има какво да се вземе.
тези теми са ми любими ако се сетя още нещо пак ще пиша
Бъдете здрави!!!!!!!!!!!!!!!! Stop

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 13:00 от brazilkata

# 80
  • Мнения: 200
*.*.*Честита Нова 2006 Година *.*.*
Митака,аз и тати Росен ви пожелаваме много Здраве и по-рядко използване на изброените лекарства.Оставяйте децата при бабите,които хем ще им се радват ,хем ще ги държат далече от детските градини.Много е тежко при нас.Ходим 2 седмици, а после 1 месец се лекуваме.Не ,че съм против детската градина ,но много родители не се замислят .Случвало ми се е пред мен да оставят дене на антибоитици,щото нямало кой да го гледа.Затова ви пожелавам отново много здраве,весели слънчеви дни ,усмивки и любов!

Сироп за кашлица- Хустажил или Стодал

За хрема- Коларгол ,Вит.Ц ,Виброцил

За отпушване на нос- Хомеожен,Гранофорин

За температура- Редуваме Парацетамол ,Ефералган, Оцет, течен Аналгин(по капка на кг/тегло)

За гърло- Хомеовокс,чай

# 81
  • Мнения: 404
Относно НУРОФЕН имайте в предвид,че е експериментално лекарство.Аз лично не го давам.
Към Нурофена малката ми дъщеря прояви алергия/обриви/.Относно другите лекарства,които си изброила и аз им ги давам.

# 82
  • Мнения: 224

Кои капки за очи, стават и за нос?

Maxitrol ползвахме ние няколко пъти и действа, дори по-добре от капките за нос
на нас са ни изписвали и Гаразон, всъщност до сега сме слагали само капки за очи в нослето, като изключим останалите неща за промивки на нослето.
Сиропи за кашлица само по лекарско предписание, както и антибиотиците.
Не смея да рискувам, защото незнам каква точно е кашлицата.
 Като бебе само заради една невинна на вид кашлица, а се оказа нещо много сериозно след преглед, ни вкараха в болница винаги тичам при чичо доктор.

# 83
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат
За отпушване на нос- Хомеожен,Гранофорин


Доколкото знам Хомеожена е за гърло, а Коризалията на Боарон е за нос.

А как действаш с Гранофурина в носа #Crazy newsm78

# 84
а да сте чували и ползвали нещо за което не видях някой да е споделил- Фуситалмицк- крмче за очи с приложение и за нос. В момента от есента липсва в аптеките, за жалост.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 11:39 от Аурелия

# 85
  • Мнения: 29
Свекърва ми ми каза наскоро за кашлица и възпалено гърло инхалации по веднъж дневно от:
- 1 с.л. цвят от лайка
- 1 с.л. лавандулов спирт
- 1 с.л. хлебна сода(слага се след като заври водата по малко за да вдигне повече пара
помогна

# 86
  • София
  • Мнения: 2 708
Един съвет
Не давайте да слагат на децата ви инжекции Гентамицин, съпругът ми е с много увреден слух, защото като малък са го лекували с Гентамицин, а той уврежда безвъзвратно слуховият нерв

Да, имам познат, който след 1 серия антибиотици, които не помогняли прибегнали до инжекции и сега е напълно глух. Бил е на 1 - 2 годинки. Внимавайте с него

# 87
  • София
  • Мнения: 1 546
Голяма част от прочетеното го познаваме и ние. Друга част сме и употребявали. То не може да няма край групата от лекарства за малките деца. Но от личен опит мога да кажа, че голям ефект при хрема и запушено носле действат промивките с физиологичен разтвор преди слагането на самите капки. Така се поотваряли каналите за капките. А при разстройство, което за нас е мноооого болна тема..много добре му действа на HIPP ORS 2000. То е комбинация от оризова вода, моркови и ...соли май. При нас действаше безотказно, пък и го пиеше. Иначе оризова вода за нищо на света не мога да му дам.

И дано по-малко боледуват децата ни! Praynig

# 88
  • Мнения: 5 500
Цецо пие само хомеопатични, да казвам за коя болежка какви не е нужно, няма да ви свърши работа.
Всъщност той не се е разболявал кой знае колко често, до сега една кашлица на 5 месеца като вади зъбите, мисля че тогава давах Хамомила, един летен вирус с разтройство и повръщане, държа го цяла седмица, не си спомням какво му давах, обаче, беше преди година и половина. Една скарлатина, оф и там не помня какво давах, а щях да му правя домашен медицински картон  Rolling Eyes и преди два-три месеца една хрема, която лекувах само в Коластра, ЗЕлена Енергия и течна Афа в носа.
Почти всеки ден му давам сутрин в сока Коластра и по някое време един капкомер течна Афа.

# 89
  • България-София
  • Мнения: 573
Искам да попитам някой ползвал ли е DIMEX?
От всички иброени по-горе препарати само той ни успокоява кашлицата. Малко ме притеснява, че в листовката пише " само по лекарско предписание" и срещу рецепта. Нашата педиатърка казва, че няма проблем да се ползва, но....Ползвам го от как сме навършили 2 год.

Общи условия

Активация на акаунт