Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 867 817
  • 3 925
  •   3
Отговори
# 3 255
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Може да ви прозвуча параноично, но имам въпрос....
Кое изследване отхвърля тумор в белия дроб.
Мислех за скенер, но едва ли.
Ако направя компютърен томограф, без контраст достатъчно ли ще е?
Има ли кръвни, които могат да се направят?
От известно време имам болки в областта на гърдите, които отиват и към мишницата.
Самите гърди са ок.
Знам, че едва ли ви е до моята параноя.
Загубих татко, в  момента близък се бори с чудовището....
А аз не си намирам място.

# 3 256
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Защо отхвърляш скенера? Аз само за него се сещам. Thinking
Аз съм в същата чуденка, но за гърдите. Боли ме едната гърда от доста време, ходила съм периодично на мамолог, последно декември миналата година, установи мастопатия, изписа ми Герикапс, пих, отшумяха болките. Да, ама отскоро пак се върнаха. Confused Пих пак Геритамин, само дето вместо по две на ден съм пила по четири Embarassed отначало, дано не е проблем, че сега и това си мисля. Но болката си я има, не минава. Мамография съм правила пак миналия декември, всичко беше чисто. Ще видя кога пак ще идва Гаврилов, явно ще трябва да го посещавам отново, но параноята яко ме е налегнала. Така че прекрасно те разбирам. Hug

Последна редакция: нд, 01 окт 2017, 19:36 от Merri_An

# 3 257
  • Варна
  • Мнения: 2 268

Мислех за скенер, но едва ли.


Направи си скенер за твое успокоение, достатъчно ще е. Обаче едва ли имаш тумор, поне не и с тези оплаквания. Така като те чета си мисля, че е нещо на нервна почва, стреса сигурно ти идва повечко.
И аз имах подобни оплаквания- стягаща болка в гърдите, отиваща към гърба съчетана с болка в слънчевия сплит и стомаха. Мислех, че е сърцето, обаче едно Джи пи ми предписа Деанксит, та рахатясах. Нервите могат да ти докарат какви ли не болежки, тръгни оттам, а чак след това си мисли за сериозните диагнози.

# 3 258
  • Мнения: 10 605
Wild rabbit, скенер ще свърши работа, но има и други методи за диагностика - сайта на Сити клиник може да ти даде инфо в тази насока.
Но ако нямаш други симтоми като сериозна кашлица, промяна на гласа и отпадналост, може да се успокоиш.

# 3 259
  • Мнения: X
Мери, споко, ракът не боли, не си въобразявай:-)

# 3 260
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Благодаря на всички. Ще пробвам със скенер първо.

# 3 261
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Мери, споко, ракът не боли, не си въобразявай:-)
Hug bouquet

# 3 262
  • София
  • Мнения: 3 860
Факт, ракът не боли.
И аз след смъртта на майка се бях параноясала така. Ама като качих 5 кила се успокоих, че нямам рак Wink

# 3 263
  • София
  • Мнения: 5 074
Пак ще го напиша, за кой ли път. Не може да прочетете всичко написано в темата.
Рака не боли, болят метастазите. Тогава, когато нещата вече не са под контрол, когато вече може и да е късно.
Затова е и превенцията. Но няма да ви изнасям лекции, защото и аз напоследък не се приемам на сериозно и не съм ходила на изследвания от три години. Просто реших, че съм добре  newsm78
Май ще направя сериозна ревизия на поведението си.

# 3 264
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Пожелавам ти да си все така добре.

# 3 265
  • София
  • Мнения: 3 860
Превенция, няма превенция за всеки рак. Майка ми почна да има симптоми при 6 см тумор с разсейки, превантивно никой не го пращат на скенер Sad

# 3 266
  • Мнения: 10 605
Искам да ви кажа, че организацията в Александровска за ПЕТ скенер е покъртително зле. Майка още не е влязла! Резултатът щял да е готов след седмица! В Панагюрище по това време не само, че всичко беше свършило, но имахме и разчитането!

# 3 267
  • Мнения: X
Мили момичета,

Дали ползват близките Ви Катрапс. Мнения от първа ръка имате ли?

# 3 268
  • Мнения: 534
Rosalinda, моята майка започна терапията с Катрапс малко  след назначената лъчетерапия в Токуда. Всеки месец слагахме ваксината и възлагахме големи надежди на тази терапия,но за съжаление тумора се върна и мама почина април тази година... това е нашия опит с Катрапс!

# 3 269
  • Мнения: 10 605
Значи имало и по-зле. Тя излезе вчера в 16.30, а след нея останаха още пет човека! Една госпожа каза, че първия път е дошла в 8 сутринта, а си е  тръгнала в 8 вечерта. Това е нечовешко! Болни хора да държиш цял ден в малка чакалня, гладни и наливащи се с вода... И това заради лоша организация и нехаен персонал.

Общи условия

Активация на акаунт