Защо и как изведнъж спира кърмата?

  • 6 596
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 334
Днес говорих с една приятелка, която кърми успешно 2-то си дете вече близо 6 мес. При първото "кърмата й спря". Тя признава, че тогава не била чела нищо по въпроса, докато сега се информира поне за най-важното. Тогава слушаше педиатъра си, на когото има огромно доверие. Съветите бяха:
- кърмене на 3 часа, не по-рано, за да има възможност да си почине коремчето, "иначе ставали страшни работи, ако преяждало редовно";
- без нощни кърмения - много опасни за стомаха, страхотии...
- ако бебето плаче след кърмене - дохранваш с АМ
- кърмене само от едната гърда, след 3 часа другата
и др. подобни простотии. Бебето й отслабна с 400 гр. първия месец, обаче нашата я слуша...
Темата днес беше кърменето при момиче,което е страстна пушачка и пушела "само" по 1 цигара веднага след кърмене, за да не е вредна кърмата. Бебето много плачело, а иначе имала много кърма. Веднъж решила ей тъй да пробва с АМ и то взело, че млъкнало. Тогава решила, че явно АМ е по-добрия избор, пък и то кърмата й като на пушачка нали била вредна, пила хапчета за спиране и сега у тях цари мир и любов.  ooooh!
Друга моя приятелка пи хапчетата предварително, защото и тя не можела да се откаже от цигарите. Повечето от моите познати спряха след първия мастит и пиха хапчета, защото кърмата им спряла.  Shocked
Не мога да повярвам що за индивиди има. Дано са по-малко майките, които вярват на подобни призраци като "кърмата ми спря", казвани от майки, нямащи достатъчно воля и упоритост да се справят със собствения си егоизъм. Все пак живеем в ерата на интернет и глобалните комуникации, не можеш да се допитваш само до кварталното АГ и от комшии.

Последна редакция: вт, 27 юли 2010, 22:59 от Epifania

# 46
  • Мнения: 9 814
 Epifania, мила, не се чуди. До преди няколко години беше престижно да храниш с АМ, кърменето беше работа за циганките.
Когато кърменето на голямата /преди 6 години/ продължи след третия! месец и педиатърката и роднините бяха повече от очудени.
Когато месеците станаха 6, бяха потресени, а когато станаха 12 сащисани.  Laughing
На всички около мен кърмата им спря около 3-тия месец. Аз бях с толкова промит мозък, че очаквах същото.

# 47
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А да, забравих да спомена сестра си. Слушаше педиатърката и акушерките от болницата. Класика - кърмене през 3 часа, водичка през нощта - там поне 6 часа пауза, че стомахът се товари...
Когато дойде и първата кърмаческа стачка стана страшно... Около 2-ия месец племенницата ми отказа да суче, а сестра ми се цеди до 4-ия, после АМ. Сега когато забременее (живот и здраве, молим се да стане бързо и безпроблемно, че доста чакаха...) ще й промия хубавичко мозъка  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт