Помощ! Взе ми детето...

  • 4 997
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Вчера му казах, че се разделяме. В нашите отношения все той си е тръгвал и е заплашвал и после аз съм го приемала... и пак психически тормоз... Преди време осъзнах, че не заслужавам такова отношение и след последния път, когато си тръгна бях убедена, че няма да го приема пак, но той с много разговори и номера успя да ме манипулира. Това беше преди 2 месеца. Докато беше вкъщи не ме обиждаше и се държеше добре, но всеки ден имахме дълги и мъчителни разговори. Все плачеше и се тръшкаше, че не го обичам и не го искам...
Вчера за първи път аз реших да кажа край. Имаше заплахи и злоба, обичам те и не мога без теб...
Детето беше от около седмица на вилата с родителите ми. Днес той отишъл и казал, че ще я води до съседен град при колега и детенцето му. Нашите естествено я дали, защото не са наясно какво се случва тук. После ми се обади и каза какво е направил, и че се е посъветвал с адвокат и за това ми звъни да знам, че детето е с него. От тук нататък сме щели в съда да се видим.
От тук нататък какво? Какво да правя? Какви са му шансовете да не ми я върне?
Вие имахте ли такива случаи с БНД? Как се справихте със ситуацията?

Бях ти писал много, ама тъкмо да го пратя и нета се скапа.
 "вземанки" на дете са някви отчаяни ходове. Аз съм пеживял къде повече глупости, но от същество, наречено "майка".
Точно след 3 дена и писна Simple Smile
Детето ми беше на годинка, сега ще направи 5, а не я е виждало от почти 4 години и се радвам, че не я и помни /нейде се запиля по света и незнамдали е и жива/!
Изпращяват хората понякога - случва се често.
Полиция не се меси в такива неща - няма на базата на какво. Никой няма да Ви вземе детето. Дори и при бащата да е. Аз съм драпал да си взема хлапето, зщото просто се оказа с един родител. Няма нормално мислещ мъж, който да отделя детето, оттам дето е свикнало, ако майката не прави мизерии и може да си го вижда и т.н.
ПОВЯРВАЙТЕ, ЧЕ ВИ ОЧАКВА СМОТАН ПЕРИОД! А догодина ще се чудите що сте се шашкали Simple Smile
Само гледайте след 1-2 години да не пишете - той не плаща издръжка и хич не ще  и да види детето - в голяма степен жените са виновни за това, в опита си за манипулация, чрез детето, а на мъжа кат му писне от това и тегли една майна.
Опитвам се да Ви кажа, да не праите резонните глупости. Развода е лесна работа.
Мъжа ви и роодителите му няма причинят лошо на детето - успокойте се! А нали и те ще бъдат част от живота на това дете, освен ако не пречите!
Като един "тъп БГ мъж" Ви давам следния съвет:
Развода и пререканията са ви довреме, но не позволявайте детето да търпи негативите!
И на мен ми е било трудно, много трудно / емоционално най- вече/. Идело ми е и да стрелям.
Но търпението се отплаща с една детска целувка Simple Smile
Всякакви идеи мога да ви дам, че на мен ми се наложи да прегазя някои хора /за съжаление/, но това не е проблем на детето.
Мога да Ви кажа и друго - мъката от това, другият родител да зачеркне детето от живите е мнооого по- голяма, от това да си мерите онея работи временно.
За детето най- вероятно, това си е почивкапри баба и дядо, Вие го правите драма.  И мога да Ви кажа, че когато едно дете среща обич и разбирателство му е добре навсякъде!
Станах прекалено многословен!
Мислете добре, преди всичко!
Успех! Не, не на Вас, а на детето!

# 16
  • Мнения: 1 931
sevus за много неща сте прав и не мога да го отрека. Това е  за децата и да не се използват като оръжие с което да се отмъщава на другият. А вие иначе си пишете погледнато от ваша страна и опит. Аз пък си имам мое мнение изградено от моя опит.
Само гледайте след 1-2 години да не пишете - той не плаща издръжка и хич не ще  и да види детето - в голяма степен жените са виновни за това, в опита си за манипулация, чрез детето, а на мъжа кат му писне от това и тегли една майна.
Опитвам се да Ви кажа, да не праите резонните глупости. Развода е лесна работа.
Това, че явно вие се интересувате от детето, неговият живот и бъдеще, не значи че всички бащи са такива. Нима мислите, че за без интереса от страна на бащата е виновна майката? Всеки случай е различен, но не може да се каже така. Как да накараш даден човек да се интересува от детето си, след като той не се е интересувало от него и когато е живял с това дете? Или и за това пак майката е била виновна. Как мога да накарам човек да дава пари и по някакъв начин да участва в живота на детето, след като и в периода когато са били пред него той не е участвал в живота му, не е пожелал да играе с него, винаги си е намирал по-интересни неща за правене от това да обърне внимание на детенцето си. Когато са били при него децата не е давал от своите пари за отглеждането им, а винаги е смятал, че някой друг е длъжен да му гледа децата, но не той и неговите родители.
Та някои неща във вашият пост ме подразниха.
Не гледайте само през своята си камбанария. Но да кажем и честно познавам и майки които не живеят с децата са, само защото бащите с лъжи и лъжливи свидетели са доказали, че майката не заслужава. Нашата система е такава, че ако семейството на бащата са с повече възможности ще направят всичко възможно да отнемат детето   и майката да не може да го види повече.
Има и още много неща по тази тема които може да се пишат, но става дълго и не знам до колко има смисъл.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 035
Честно казано съм абсолютно съгласна с Благовеста. Една лоша дума не е чула дъщеря ми от мен за баща си, никога не съм отказала да се виждат, дори да идва у нас да я вижда защото му е по-лесно, ако се обажда да се видят обикновено е от сега за сега без никакво предупреждение, както стана снощи, но аз отново си промених моментално всички планове и уговорки за следобеда и вечерта, защото не знам кога ще му е следващия порив.
И не знам каква ще е тая манипулация, за да може да накара истински заинтересуван и загрижен родител да тегли майна на взаимоотношинията с детето си...

# 18
  • Мнения: 1 931
Абе има си криви дърва. Е преди малко по телефона пак ще ми се обяснява, че даже ще се сили на баща ми. Всички са му виновни за това, че той никога не е поел отговорност. Баща ми му е крив защото той милият 3 пъти говори с бившият да преосмисли поведението си и 3 пъти аз си тръгвах, а баща ми ме разубеждава да остана да дам шанс. Накрая вече баща ми застана до мен и като му казах дойде да ни вземе с децата и сега му и виновен и крив. Писна ми. И после мъжете не разбрани и някой им е отнел вниманието и децата. Е такива идиоти въобще не трябва да стават бащи. Жалко е, че хора които заслужават и силно желаят нямат и не могат да имат  деца, а идиоти безотговорни се плодат и създават деца които другите са длъжни да им ги гледат. Жалко е. И ми писна.

# 19
  • Мнения: 80
За съжаление много им е лесно на мъжете и си мислят че като са силния пол и всичко може за тях.

# 20
  • Мнения: 552
Само гледайте след 1-2 години да не пишете - той не плаща издръжка и хич не ще  и да види детето - в голяма степен жените са виновни за това, в опита си за манипулация, чрез детето, а на мъжа кат му писне от това и тегли една майна.
Твоят случай е изключение, явно затова си така тенденциозен.
А какво ще кажеш за това как мъжете манипулират жените чрез децата? Толкова често се среща тази заплаха "ако ме напуснеш, ще ти взема детето", че вече е изтъркана до немай къде  Crazy
Самият ти казваш, че си взел детето, защото няма кой друг - изводите са ясни. Явно има природни причини за това бащите по-лесно да се отказват от децата (независимо от ситуацията), но това не ги оправдава  Close
Накратко, за съжаление повечето бащи постъпват точно така без никакви опити за манипулация от жената, и при най-миролюбиво поведение и безкрайни отстъпки от нейна страна...

# 21
  • Мнения: 316
Малко късно, но бяхме на море с малката Simple Smile

sevus наистина беше някакъв отчаян ход от негова страна, но с това ми причини отново много болка. Още същата вечер се обади да върне детето...  За малката това си беше една разходка и много се радвам, че не осъзна какво се случва. Никога не съм я ползвала за оръжие. Господин "аз съм най-добрия баща" при последната ни среща каза да не му звъня по никакъв повод, и че той дете нямал! Като си събирал багажа прибрал и прахта за пране, тоалетната хартия, кафето, прясното мляко и натуралния сок от хладилника, както и някакви салами, защото "той ги бил купил предния ден"... Поиска и ресивъра на булсаткома да му дам, а като го питах какво да кажа на дъщеря му като попита защо няма детски отново каза, че той нямал дете. Преди това ми се разкрещя по телефона, че той щял да "е*е" (това е цитат) някаква по-млада, по-хубава и по-успяла от мене, а аз не съм ставала за нищо.
Тоя "грижовен баща" вече 2 седмици не е звъннал нито веднъж да попита как е "малката принцеса", само защото е твърде огорчен от това, че аз не го искам. И кое е по-добре за малката? Да участва ежедневно в престрелките вкъщи или да вижда майка си усмихната и спокойна? Казах му, че няма да преча да я взима, да я вижда и да се грижи за нея, но той сам си избра да не я вижда. Сега трябва да се чувствам виновна всеки път като малката ме попита за него... За какво съм виновна? За обидите, униженията и манипулациите, които търпях ли?
Въпреки всичко това няма да го кажа на малката, защото той не е бил лош баща до сега, а какъв е за нея сама ще реши по-натам. В момента сме много зле материално, защото той изкарваше добри пари, а аз до броени дни ще остана без работа, но това не е нещо неочаквано и въпреки, че го знаех просто момента за раздялата беше дошъл. Ако бях останала с него щяхме финансово да сме много добре, но не заради това съм била с него 10 години.
Хвърлям се и започвам да се боря с живота. 2 седмици не съм го виждала и чувала и се чувствам добре. Спокойна съм въпреки финансовите затруднения, а малката е щастлива въпреки, че той и липсва, но не аз съм взела решението (баща й да изчезне от живота й.

# 22
  • Мнения: 552
до болка познато развитие на нещата  Crazy
направо не е за вярване колко типични и предвидими могат да са някои мъже...
алексче, далеч по-спокойно и нормално ще ти е без него (от опит)  Peace
сигурна съм, че и ти го усещаш още сега, а оттук нататък само по-добре ще става  Hug

# 23
  • Мнения: 1 931
Ще се оправят нещата, важното е, че си спокойна.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 035
Алексче, не трябва да се чувстваш  виновна, защото не си. С течение на времето сама ще усетиш кое е най-подходящото обяснение за дъщеря ти. Единствения ми съвет е да не се опитваш да я озлобиш или настроиш срещу него. Когато Ина ме пита за баща си, което почти никога не се е случвало, защото той така или иначе и докато бяхме заедно не участваше в живота й, аз винаги й казвам, че тати има много работа далече и затова сега не може да дойде, но я обича много и веднага щом може ще дойде да я види. Всъщност за повече от година това обснение съм го дала 2 или 3 пъти защото толкова ме е питала.
Но ако се опитваш да я настроиш против баща й сега може и да ти е по-лесно, но ако след време той реши да поднови контактите си с нея, не се знае как може да обърне думите ти срещу тебе и дъщеря ти да започне да те обвинява за това, че не са се виждали.
Децата са страшно умни и интуитивни, с течение на времето самичка ще си изгради представа и отноошение.
Успех и само се опитай да си спокойна Hug

# 25
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Съгласна съм с Бубчето15. Преско мине се не мине все ме пита тати, всеки път отговорът е "тати изкарва парички". Беше в болница с пневмония дойде един ден с ръце в джобовете, дори и банан не му беше взел. Обеща да дойде на другия, обади се след един ден да каже, че на благоверната му изникнал ангажимент и за това не дошъл. Когато се опитах да се свържа с него иска ли да види детето за Коледа отговорът беше, че ще комуникира с мен само с адвоката си. За рождения ден не му подари нищо за празниците няма смисъл да споменавам. На втория ден след тръгването ни любовницата му се бе настанила вече при него. Майка му идва всяка събота или неделя да го види, той дори не я е питал как е. А, да веднъж след рождения му ден. И това е човек който, твърдеше, че е отговорен и пр. В момента се съдим за издръжката, която той сам определи и сам реши, че не е нужно да плаща.
Но не съжалявам, че с детето ми се спасихме.
Пожелавам ти успех, всичко ще мине. И не забравяй,че и ти си важна.

Общи условия

Активация на акаунт