Ама наистина ли ни трябват съпрузи?

  • 16 000
  • 533
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 669
Ама ти луда ли си? Как може да питаш за какво са ни съпрузите???  Shocked
На кого ще си изкарваш лошото настроение, когато се прибереш вкъщи? Кой ще поеме вината за всичките твои грешки? Кого ще правиш на маймуна и чия банкова сметка ще източваш редовно?
От кого ще наследят децата ти всички лоши качества и навици, а?
Ами нали без съпруг няма да имаш нито свекърва, нито зълва, нито етърва... Нали като се съберете в женска компания, няма да имаш обща тема с другите жени? Няма да можеш да хленчиш и да се оплакваш от миуото и родата му, и никой няма да иска да си говори с теб. Ами така де, то не може само за дрехи, лакове и гримове... Трябва да има от кого да се оплаче човек, пък!  Crossing Arms
Пък и всички останали жени ще се спукат да ти завиждат, пак поради същата липса и изведнъж рязко ще останеш без приятелки. Не си заслужава жертвата, вярвай ми.
Абе, я марш в стадото, ама-ха! Ще ми се цепи от колектива тя...  Naughty

# 31
  • Мнения: X

Не става дума за брак, а за обвързване в широк смисъл.

Какво ви кара да се обвържете и стоите обвързани пред това да сте си сам/сама? Конкретни събития и причини по пътя. Как се обогатява себеусещането ви, че да си кажете, да бе, по двойки е по-добре.
Ей затова обичам ДиС,все ме кара да се замислям...
И какво измислих?
Като бях сингъл,но с гадже,което си живееше у тях ,май бях по-ограничавана.
Все чаках да се обади,или да се освободи да излезем...
Сега трябва само да кажа "Ходи ми се на кръчма,на гости ,на ...абе някъде !"  и тръгваме.
Не ми е скучно,дори напротив...съпругът ми има страхотно чувство за хумор ,че и мен научи...
Честно да си кажа,не си представям да се прибирам всяка вечер в празен дом ,да няма усмивки, целувки,прегръдки за "Здравей!"...
Допреди малко си пиехме заедно сутрешното кафе,бърборехме си за незначителни неща,сина гледаше детско ...за мен това си е направо идилия.
И вече ми липсва...

Според мен никога досега не си се влюбвала и не си изпитвала копнеж по друго същество.
Което е тъжно .
Дано не те подмине...защото някои така и не срещат любовта си.

# 32
  • Мнения: 924
Мъжо е най-доброто ми другарче, не мога без него  Laughing
 Как` Сийка
жестока си  Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 46 539
Естествено, че ми трябва. Като се събереш с човека, който искаш и споделяш и хубаво и лошо, всичко е по-леко.

# 34
  • Мнения: 4 300
Беки Б, голяма част от хората изпитват нужда да споделят и да имат живинка край себе си. Мъж, жена, куче, коте- рано или късно всеки си взема нещо да му се мотае в краката. Природа, какво да се прави.

# 35
  • Мнения: 7
Що е то Любов ?


Любов ли е ветреца във косите ми,
когато нищо няма смисъл,а очите ми
са пълно-празни без Любов ?
Любов ли е когато тих дъждец
се стича по перваза ми сред лятото,
а мислите ми-подивял щурец
се блъскат и пищят във непонятното...?
Любов ли е щом виждам във очите ти
незнаен блясък -пълен със надежди
и чувам изпод твоите гърди
несбъднати,но чакани копнежи?
Любов ли е когато сред съня ми
усещам устните ти на челото ми
на сън говоря ти.Усмихвам се,
,,обичам те,,-шептя ти...?
Любов ли е ? И що е Любовта?
Копнежа да сме нечии и нужни ли?
Дъга след дъжд или дъжда?
Или нестихващата болка,че сме чужди?



Съпруг не знам. Трябват ни сродни души. Необходимостта ни да се чувстваме значими,нечии,обичани,част от нещо.Според мен това е потребност.
Човек не е устроен да живеем сам.Човекът не е плът с духовни преживявания,а дух с плътски преживявания  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
За последно бях необвързана на 15 години. Ве4е дори не помня какво е Rolling Eyes Едва ли мога да дам реален отговор. Мисля си нещо, но доколко е вярно, като не си спомням как беше другото Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи кой как гледа на връзката. Според мен животът си знае работата, дето се вика, той е събирач.
Не съм се замислла сериозно по темата, защото нещата си станаха съвсем естествено. Като се замисля, дотук половиата ми живот е минал със съпруга ми, аз с родителите си не съм живяла под един покрив толкова дълго, колкото с него. Той ми е всичко - любовник, приятел, баща на децата. Та, май това е моят отговор.

# 38
  • Мнения: 4 841
Връзките не са задължителни. Който не чувства потребност от връзка - да не влиза в такава. Не виждам проблем, познавам такива хора. Много по-критично е, когато някой има връзка, или дори брак, "защото така трябва". Нищо не трябва. Всеки да си живее както намира за добре и както му харесва. Въпросът е обаче дали НАИСТИНА му харесва, или просто поза, прикриваща някакъв дълбок проблем в личностните отношения.

# 39
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Ама ти луда ли си? Как може да питаш за какво са ни съпрузите???  Shocked
На кого ще си изкарваш лошото настроение, когато се прибереш вкъщи? Кой ще поеме вината за всичките твои грешки? Кого ще правиш на маймуна и чия банкова сметка ще източваш редовно?
От кого ще наследят децата ти всички лоши качества и навици, а?
Ами нали без съпруг няма да имаш нито свекърва, нито зълва, нито етърва... Нали като се съберете в женска компания, няма да имаш обща тема с другите жени? Няма да можеш да хленчиш и да се оплакваш от миуото и родата му, и никой няма да иска да си говори с теб. Ами така де, то не може само за дрехи, лакове и гримове... Трябва да има от кого да се оплаче човек, пък!  Crossing Arms
Пък и всички останали жени ще се спукат да ти завиждат, пак поради същата липса и изведнъж рязко ще останеш без приятелки. Не си заслужава жертвата, вярвай ми.
Абе, я марш в стадото, ама-ха! Ще ми се цепи от колектива тя...  Naughty
Joy Joy Joy Mr. Green Mr. Green Mr. Green

  bouquet  bouquet  bouquet

# 40
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Някои се справяме достатъчно добре и сами.
Някои не се успокояваме, че сме намерили човека, пък било то и с компромиси.
Други се удовлетворяват от това, което имат, 'щото не можели сами.
Е те т'ва пък аз не го разбирам ...

Нъл' си ми слабост... Сега разбирам защо  Hug

Аз бих допълнила, че е противоестествено жената да е без мъж и мъжът без жена - от чисто еволюционна гледна точка. Природата за това е създала два пола. Иначе щеше да има само един пол, ако другият не беше нужен. Peace
Съгласна или не - моногамността от чиста еволюционна точка е изключение.
Беки Б, голяма част от хората изпитват нужда да споделят и да имат живинка край себе си. Мъж, жена, куче, коте- рано или късно всеки си взема нещо да му се мотае в краката. Природа, какво да се прави.
Рокси, една котка/куче има в пъти повече +: изслушва те, без да те прекъсва; никога не излиза без теб; гушка се, без значение, че навън са 40 градуса, не пие...

Како Сийке, ти ме караш да се замислям дали да не си взема един вкъщи, така като гледам си открила и положителни страни от присъствието му  Joy

# 41
  • Мнения: 4 965
Извинете, но бихте ли ми казали точно кое му е хубавото на това да имате съпрузи или изобщо да се обвързвате, защото аз по една или друга причина виждам само негативната страна. Нищо от живота ми с мъж под един покрив не е по-хубаво от живота ми без него...

Какво намирате вие, което явно аз или не намирам в мъжете, които срещам, или нямам очи да видя?

Аз виждам само ограничаване на свободата, заместване на времето за приятни неща с домакински и битови задачи, изисквания към мен, натиск за компромиси, скука и потисничество за духа. В замяна получавам мъжко телесно присъствие и уж подкрепа, ама тя е малко разтегливо понятие.

Толкова ли съм повредена?

Какви са вашите мъже, че предпочитате да живеете с тях, а не сами?


Донякъде си права, защото за сам човек е в пъти по-лесно да си вземе шапката и днес да е тук, а утре другаде, без да се замисля за отговорности и последици, но... на мен ми харесва да съм с човека до мен (като ми омръзне, го изгонвам на вилата и си почивам от него - сама или с приятелки Wink ).
Какво намирам в мъжете - не знам, но знам какво намирам в моя (въпреки всичките му кусури) - любим човек, приятел, партньор (дето се казва, имам с кого и да се посмея, и да се скарам - той е част от мен и от живота ми).
Аз виждам даване на свобода (никога не ме е ограничавал - по-скоро, понякога аз се ограничавам сама, заради нуждата да бъда с него и с децата ни), партньор във всички домакински и битови задачи (не ми се мисли какво би ми било, ако се налагаше с всичко да се справям сама), изисквания към мен (само положителни, както и аз имам изисквания към него - с цел да е добре на семейството ни, като цяло), взаимни и умерени компромиси, забавление и свобода на духа. Получавам мъжко телесно и духовно присъствие, приятелско рамо, подкрепа, любов, сигурност и т.н.
Не си повредена, нито чуждите мъже са по-различни - просто не си срещнала твоята половинка - този, заради когото да бързаш да се прибереш у дома и да ти достатъчно дори да си мълчите в общо помещение само двамата, вместо да търсиш шума на многолюдна компания).

Аз лично мога и сама, справям се с живота (понякога чак и учудващо за мен). Даже и децата си мога да отглеждам сама, но двама ми е по-приятно - заради неговите обаждания по телефона, за да разбере как съм; заради вечерите, когато нямаме нищо за правене и седим с питие във всекидневната един до друг; заради съня в прегръдките му...
И заради написаното от Как'Сийка също...

И е адски приятно да имаш мъж, за да може той да отиде на една дълга командировка, ти да си почиваш в това време, а накрая да ти домъчнее и като се прибере да ти е хубаво 2-3 ч., а после да започнеш да мрънкаш кога пак ще замине, че да те остави на мира.

# 42
  • София
  • Мнения: 690
И аз мисля,че просто не си намерила подходящия мъж... или просто не ти е дошло времето. До скоро си задавах същите въпроси, мислех, че съжителството само би ме ограничило, обичах да съм сама... После, обаче, започнах да усещам, че не ми харесва да съм сама. Т.е. прекарвам добре времето си, но все се питам как е, къде е, добре ли му е... И така след 5 години идеална връзка - всеки в собствен апартамент и въпроси от типа на "у нас или у вас?" - най-накрая се съгласих да заживеем заедно... И се изнанадах колко по-лесно и колко по-хубаво е всичко... Simple Smile Да знаеш, че дори тотално да се разминете през деня, вечер ще легнете в едно легло, а той дори в съня си ще те прегърне... и преди да се изниже сутрин за работа, ще те целуне и ще ти пожелае хубав ден... дори само заради тези няколко минути на ден си струва да живеем заедно... А битовизмите си ги делим, всъщност той върши повечето неща...
Свободата идва от вътре... мен той никога не ме е ограничавал, но в един момент сама започнах да се спирам... защото като знам какво ме чака вкъщи, дискотеката с приятелки ми се струва скучна работа, празните приказки, флиртове, и т.н., които преди ме забавляваха, започнаха да ме отегчават...

Но както вече писах, важно е ти да почувстваш, че това е твоят човек и сега е правилният (за теб) момент... Всичко, което правиш насила и чувстваш като компромис, за мен е грешно... Simple Smile

# 43
  • Мнения: 107
След две сериозни вризки с по едно дете от всяка Crazy осъзнах че вече не ми трябват-май си ги използвах като донори Twisted Evil...хич не ми е приятна тази констатация, но реално ми е по добре...всичко описано от авторката на темата съвпада с моето мнение..а си мислех че нещо на мен не ми е наред.
Много се радвам на щастливо омъжените, но започнах да забелязвам все повече жени на средна възраст, които изглеждат страхотно, чустват се страхотно , ..но всички те живеят сами-разведени, разделени, с деца, с професия...
В момента не изпитвам никаква нужда от мъж до себе си-имам страхотни приятели, страхотни деца, чудесна работа, родители, хоби, не страдам от липса на внимамние от мъжете..

# 44
  • Мнения: 463
не причина.

Какво ви кара да се обвържете и стоите обвързани пред това да сте си сам/сама? Конкретни събития и причини по пътя. Как се обогатява себеусещането ви, че да си кажете, да бе, по двойки е по-добре.




Не съм предпочитала никога да съм обвързана пред това да съм сама. Не смятам, че задължително по двойки е по-добре. Винаги съм си живяла прекрасно и сама. След това просто срещнах човека, който ми е другата половинка. И живеем заедно вече десет години и имаме и четиригодишно дете. Ако не го бях срещнала още щях да си живея сама. Винаги съм имала връзки, някои дори доста дълготрайни, но съжителството жестоко ми лазеше по нервите. А мъжът ми не ме дразни, каквото и да прави, само мъъничко понякога, и то за кратко.
Теоретично знам, че има хора, дето не могат да се търпят сами, но направо са ми странни.

Общи условия

Активация на акаунт