Училище в кв. "Хаджи Димитър" - София

  • 35 426
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля ако някой знае и има впечатления от преподавателите от 143 също да сподели.
В 42 хубавото е,че децата са само първа смяна. До колкото разбрах ще ма ремонт това лято.

# 46
  • Мнения: 117
Здравейте,
Моля ако някой знае и има впечатления от преподавателите от 143 също да сподели.
В 42 хубавото е,че децата са само първа смяна. До колкото разбрах ще ма ремонт това лято.
В 42 всяко лято правят ремонти, миналата година направиха на салона и етажа за първокласниците, стаите им станаха много хубави.
Тази година не знам какво са планирали, но ако се чуя с една от майките в настоятелството ще я питам дали вече е решено какво ще ремонтират това лято.

Редактирам се да допиша че директорката на 42 е много амбицирана да направи училището хубаво и приятно за учениците. След първата и година като директор мислех че ще се откаже и ще и намалее ентусиазма, но не, продължава.
На мен ми харесва основно за това че са само първа смяна и са основно, няма големи ученици.

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 12:28 от Баба Яка

# 47
  • Мнения: 1 196
На мен ми харесва основно за това че са само първа смяна и са основно, няма големи ученици.
Хубаво е,че в 42-ро няма по-големи ученици,като в 95-то.Това и за мен е плюс Peace
Браво и на директорката,така трябва  Peace

Някой може ли да сподели с каква насоченост са паралелките 1-4 клас,или са всичките общообразователни!?

# 48
  • Мнения: 57
Доклокото съм запозната - с математика и информатика и с рисуване, но не съм на 100 % сигурна

# 49
  • Мнения: 151
Синът ми учи в 95то-4ти клас при госпожа Ковачева.Мога да ви кажа,че е страхотен преподавател.
Паралелката е математика и информатика.Аз лично съм с много добри впечатления от нея.
До 4ти клас преподавателят е по-важен от материалната база.Мое мнение....

# 50
  • Мнения: 2 156
Синът ми учи в 95то-4ти клас при госпожа Ковачева.Мога да ви кажа,че е страхотен преподавател.
Паралелката е математика и информатика.Аз лично съм с много добри впечатления от нея.
До 4ти клас преподавателят е по-важен от материалната база.Мое мнение....
Преподавателят е важен ,както и близостта до дома.

# 51
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Още един "+" от мен за г-жа Ковачева, откакто се помня, всички я хвалят. Аз самата учих при нея (само в 4ти клас, преместих се от 42ро тогава) и съм доволна.

За пенсиониране - силно се съмнявам - дъщеря й е само година по-голяма от мен, трябва да е на 27-28 в зависимост от датата на раждане, съмнявам се тя да се пенсионира толкова скоро. Много обича децата, преподава добре и когато се налага, може да е строга. Поне преди, около 95то имаше много места за хапване, което е добре, щото лафката не ставаше, но това инфо е отпреди има-няма... 12 години  Joy, та вече сиг вс се е променило Simple Smile

За материалните бази нз, твърде отдавна беше, оттогава сиг 5 пъти са ремонтирали. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 156
Доклокото съм запозната - с математика и информатика и с рисуване, но не съм на 100 % сигурна

+ БЕЛ и АЕ

# 53
  • София
  • Мнения: 6 300
Преди 2г. ние бяхме пред тази дилема - 95-то или 42-ро. И двете ни деца са вече 2г. в 42-ро и сме много доволни, въпреки че ни е далеч, а сме на 3 мин. пеш от 95-то.

За мен минусите на 95-то:
- дикреторката е пред пенсия (поне преди 2г., когато ходих), личеше си, че не е много 'нахъсана', "аа, ами, даа, ние ученици не връщаме";
- на съседка детето е там и ми е разказвала напр. при големите студове по-миналата зима охраната ходел на работа към 10ч., че било много студено;
- у-щето е СОУ, т.е. има до 12клас ученици;
- постоянно като минаваме има големи ученици, които пушат пред входа;
- само веднъж или 2 пъти съм виждала деца да играят/спортуват в двора, което за нас е от огромно значение.
Плюсът беше, че ни е много близо, но на фона на останалото....
Също и добро впечатление ми направи, че края на уч. година ми се обадиха по тел. да попитат какво сме решили, т.к. бях подала молба.

Плюсовете за 42-ро:
- децата са само първа смяна и е основно у-ще - 8 клас са най-големите;
- директорката е много амбициозна, строга е с учителките, участват постоянно в разни проекти;
- мин. уч. година имаше голям наплив в предучилищната - 5 и 6 годишни и ето тази учебна са 2 предучилищни групи;
- всяко лято се ремонтира по нещо в у-щето;
- дори в студено време децата се извеждат навън да играят - когато може си карат физическото навън; сега пък дори в снега ги извеждат за малко след като се наобядват преди да започнат да учат в занималнята (моите не ходят на занималня, но ги виждам постоянно класовете);
- постоянно участват в състезания (може би и в другите е така, не знам).
Забележки имам към лафката и от време на време към държавната закуска. Но малките предпочитат да си носят домашен сандвич (щото са ми и ящни), т.к. докато се доредят на лафката междучасието свършило.

В 42-ро има вече записани над 100 деца за първи клас. Моят съвет е отидете на деня на отворените врати и ще си прецените сами коя г-жа допада най-много за вашето дете. Ние така направихме преди 2 год. за баткото.

При подаването на молбата може да посочите ЗИП или име на г-жа, в такъв случай ще знаете какъв ЗИП ви се е паднал наесен на първата родителска среща. Баткото е в паралелка с изобразително, не защото имаме такива амбиции, а държахме на г-жата.

Мога да препоръчам г-жа Манчва, не с 2 а с 10 ръце! 2-ра година малкият е предучилищна при нея (беше на 4г11м като тръгна, сега си срича и чете книжки, без да сме го занимавали в къщи). Страхотен човек, педагог по призвание! От есента ще води 1-4 клас и ест. целият й сегашен клас се записа при нея. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 57
Манчева е възпитател доколкото успях да видя от сайта на училището, но може и да бъркам, поправи ме, ако греша

# 55
  • Мнения: 2 156
Манчева отдавна е пенсиониран учител ,в момента възпитател
няма как да поеме първи клас.
Относно нейното обучение имам различно мнение ,малко като
прехвалената булка.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 300
Възпитател се води от сайта, защото досега се занимаваше само с най-малките (предучилищната), по нейно желание. Иначе е с нужните квалификации и съавтор на помагала по математика и за горен курс.
От идната есен поема първи клас. Със сигурност!
И да, пенсионирана е, работи след пенсия, човек, който прави нещата с любов към децата, в крак с новостите, единственият учител, който се 'осмели' да ползва мултимедията в у-ще.

# 57
  • Мнения: 2 156
Аня , г-жа Манчева предаваше на синът ми от 1-4 клас и мога да те уверя,
че нещата са различни от предучилищна подготовка и начална училищна.
Автор е на  помагала и буквар,по който само нейния клас учеше  и
така и не се наложи,защото и за възрастните беше неразбираем.
Мога много да пиша,но ако трябва да избирам учител - не бих си записала детето при нея.
Не мога да приема,че пенсиониран учител от няколко години ще поеме първи клас.

# 58
  • Мнения: 57
Последните постове доказват, че всичко е въпрос на гледна точка.......но е хубаво да се напишат и прочетат различни гледни точки......

# 59
  • Мнения: 2 156
В случая не е на гледна точка ,а на резултати от обучението
и както писах има разлика от предучилищна и начално обучение,
където вече се гонят резултати и ВО.
Както и въвеждането на "мултиимедията" е много различно от това,което се представя.

Общи условия

Активация на акаунт