Училище в кв. "Хаджи Димитър" - София

  • 35 397
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
 От есента, заедно с цялото семейство се местим в квартал "Хаджи Димитър". И аз още не съм избрала категорично училище за по - големия ми син. Той ще бъде в четвърти клас и искам да учи по възможност в квартала, тъй като пътуването и с кола, и с градски транспорт, не му се отразява много добре, пък и е излишно, ако има наоколо свястно училище. Въпросът е, че нямам информация дали има такова в "Хаджи Димитър" или някъде наблизо. Чувам прилични неща за 42-о, но нищо по-конкретно не знам. Ще съм много благодарна за всякакви мнения и препоръки. Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 58
42 училище е най-старото в квартала. сградата е нова. в старата сграда откриха частно училище. 42 е много добро и е с традиции в образованието. начален курс е много силен.

# 2
  • Мнения: 494
42 училище е най-старото в квартала. сградата е нова. в старата сграда откриха частно училище. 42 е много добро и е с традиции в образованието. начален курс е много силен.
Благодаря много:)
 А нещо повече за начален курс? И най - вече за четвъртите класове? За силните паралелки, свестните класни? Възможности за занималня има ли и хубава ли е? Стават ли стола и бюфета, доволни ли са децата от извънкласни занимания и от кои точно? И т.н...Интересуват ме мнения, от опит най - вече, "по- вътрешни" , така да се каже, от официалната информация, която вече прочетох в нета. Благодаря предварително Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1
Доколкото знам, 49 ОУ в кв. Сухата река, зад Пожарната е 1 от най-добрите у-ща в квартала. Има училищен абвобус, носят униформи и има дисциплина. Там има наплив от желаещи да си запишат децата за първи клас. Запълнили са всички паралелки и има още доста резеви. Като сте в Хаджи Димитър, няма да ви е доста по - далече. То зависи и в коя част сте. Но Пожарната е до пазара на Герена. Също така знам, че и 143 ОУ е добро. Оттам може да се кандидатства и да се прехвърли в спортното училище на Хаджи Димитър, което е непосредствено до 49 ОУ . 143 ОУ е срещу магазин Била, зад автокъщата на Сузуки.

# 4
  • Мнения: 494
 Благодаря много:)
 А подробности някой знае ли? Наистина ми е важно да разбера, по възможност, неща "от кухнята". И по - специално за четвъртите класове.

# 5
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте! И аз се включвам  в темата. Живот и здраве 2011 година синът ми ще бъде в първи клас. Сега ще си изкара предучилищната в детската градина. И ние живеем в района. Ще се радвам на повече информация за тези училища - 42 ро, 143 то ... Монго ми похвалиха 42, но все пак, ако някой може да разкаже повече, за учителките на първите класове например. Мисля си, че поне в началото много по-важно е каква учителка ще поеме малчовците, защото колкото и елитно да е училището, ако преподавтелката не я бива ... резултатите ще са трагични.  Също така и за занималните. Добре ли подготвят децата, обръщат ли им достатъчно внимание. Въобще всяка една информация ще е полезна за нас майките.

# 6
  • Мнения: 95
49-то няма училищен автобус. 143-то има транспорт - външна фирма, която има договор с училището.

# 7
  • Мнения: 47
Здравейте!
В крайна сметка в кое училище записахте детото си? Ако е в 42-ро, при коя учителка е? Какви са впечатленията Ви от нея, а и от класните на другите паралелки?
Всичките ми въпроси са насочени към оформяне на избор на учителка за първокласничка за учебната 2011/2012 година.
Ще съм много благодарна на всякакви мнения!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 264
Искам да повдигна темата с въпрос за лични отзиви от у-щата в Х. Димитър.
Първоначално бяхме решили местоположението да не е особено решаващо при избора ни на у-ще, но нещо се разколебаваме дали все пак не е по-добре да си е в квартала детето.

# 9
  • Мнения: 2 152
Около кое у-ще сте най-близо в ХД ?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 264
На последната спирка на авт.85 сме. 95 СОУ ни е най-близо. По принцип идеята ни беше да търсим хубаво у-ще с транспорт, но нещо се замисляме - всеки ден детето да обикаля София...

# 11
  • Мнения: 2 152
Да,95 е най-удобно,но :
- стара материална база
- учи се на две смени,което зимата е сериозен проблем
-малък двор и салон
-пред училището висят постоянно тийнове ,понякога доста неадекватни
Това ,като негатив - хубавото винаги е ясно.

# 12
  • Мнения: 268
Здравейте мами! Аз също съм от Х. Димитър и през 2013г./2014г. ще трябва да запиша дъщеря си в първи клас. Живея в непосредствена близост до 42, но не  знам защо съм предубедена и не ми се иска да записвам детето си там. Иска ми се да не е много далече, но все пак да е добро. Прочетох, че много от вас са препоръчали 143 и ще ви помоля за отзиви и препоръки- не само за него, а и за всички останали училища. Предварително благодаря на отзовалите се  Simple Smile.

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 23:26 от lgdani

# 13
  • София
  • Мнения: 6 264
Нашите момчета и двамата са в 42 ОУ и сме много доволни!

# 14
  • Мнения: 268
Аня, много благодаря за бързия отговор. Умишлено изчаках и за други отговори, но явно няма да има такива. Би ли ми препоръчала учител, който води началните класове.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 264
Големият е първи клас при Ангелова, малкият предучилищна при Манчева. Доволни сме и от двете. Ако сте с момиче добър вариант е и Панчева (за първи клас сега), други не познавам, тепърва ще наблюдавам и разпитвам за по-другата година за първи клас за малкия.

# 16
  • Мнения: 151
Да,95 е най-удобно,но :
- стара материална база
- учи се на две смени,което зимата е сериозен проблем
-малък двор и салон
-пред училището висят постоянно тийнове ,понякога доста неадекватни
Това ,като негатив - хубавото винаги е ясно.


Синът ми учи в 95 СОУ-3ти клас.Паралелка математика и информатика при Г-жа Ковачева.Трябва да ви кажа,че е страхотен преподавател.Много съм доволна!..А за материалната база-нито дворът е малък,всъщност са 2.Нито физкултурният салон е малък-има 3 салона.Има занималня до 18.00ч.,стол,безплатна закуска и 2 лафки.Освен това,тази година дойдоха 2 дечица от 143 у-ще и се оказа,че са доста по-назад с материала....Така,че всеки да си преценява.

И се учи само първа смяна.

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 11:19 от magdalena70

# 17
  • Мнения: 2 152
Учи се само първа смяна в първи клас и материалната база не е обновена,
всяка година се събират пари от родителите за паркет,щори и пр.
Относно резултатите от външно оценяване  /4 клас 2012/- вижте къде е 95 в класацията !
Племеницата ми се прехвърли от 95 и успехът и падна ,така че не разчитайте
на стари лаври.
Относно дворът - съжалявам ,но сравнение с 42 е ,като детска площадка между блоково пространство. Нека да сме обективни.

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 10:50 от красива белла

# 18
  • Мнения: 151
Учи се само първа смяна в първи клас и материалната база не е обновена,
всяка година се събират пари от родителите за паркет,щори и пр.
Относно резултатите от външно оценяване  /4 клас 2012/- вижте къде е 95 в класацията !
Племеницата ми се прехвърли от 95 и успехът и падна ,така че не разчитайте
на стари лаври.
Относно дворът - съжалявам ,но сравнение с 42 е ,като детска площадка между блоково пространство. Нека да сме обективни.

Не мисля,че дворът е определящ при избора на у-ще....А най-вече си е до дете.Но ,на моя приятелка детето завърши 7 клас в 42 ОУ с пълна шестица и се премести в 22 у-ще,където първата година успехът и беше 3.А моята племенница завърши 95 у-ще и я приеха в Американския Колеж.Така,че всичко е относително....Освен това по разни състезания и олимпиади се явяват деца от 95,но от 42 не съм срещала.

# 19
  • Мнения: 2 152
Дворът не е определящ,но говорим за обективност ,
както за + и - при училищата ,а за мен двусменният график
в начален курс е /-/, примери много за приети в престижни
учебни заведения от всички училища и ДА  - до дете е и среда.
За олимпиадите - не съм се интересувала,но резултатите от
от външно оценяване на МОН може всеки да провери.
Явяването на олимпиада в повечето случай е за участие,
а не в смисъла ,в който е предназначението и.

# 20
  • Мнения: 151
Дворът не е определящ,но говорим за обективност ,
както за + и - при училищата ,а за мен двусменният график
в начален курс е /-/, примери много за приети в престижни
учебни заведения от всички училища и ДА  - до дете е и среда.
За олимпиадите - не съм се интересувала,но резултатите от
от външно оценяване на МОН може всеки да провери.
Явяването на олимпиада в повечето случай е за участие,
а не в смисъла ,в който е предназначението и.



До 4 клас(включително) е само първа смяна,а за горните класове не съм се интересувала.

# 21
  • Мнения: 2 152
И това от кога е ? До миналата година бяха на две смени.

# 22
  • Мнения: 151
И това от кога е ? До миналата година бяха на две смени.

Синът ми е 3ти клас-значи 3 години е така.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 264
На нас 95-то ни е на 5 минутки пеш, но все пак избрахме 42-ро, за което ги водим с колата или автобуса. Определящо беше, че 42-ро е основно, извеждат ги на двора дори и в по-студено време, няма пушещи тийнейджъри пред входа на у-щето, дворът се поддръжа и дете, с което беше в градината учи сега в неговия клас.
На 95-то същата жена ли е е директорката или се пенсионира?

# 24
  • Мнения: 151
На нас 95-то ни е на 5 минутки пеш, но все пак избрахме 42-ро, за което ги водим с колата или автобуса. Определящо беше, че 42-ро е основно, извеждат ги на двора дори и в по-студено време, няма пушещи тийнейджъри пред входа на у-щето, дворът се поддръжа и дете, с което беше в градината учи сега в неговия клас.
На 95-то същата жена ли е е директорката или се пенсионира?


Все още е същата директорка.

# 25
  • София
  • Мнения: 234
Моля, кажете пак за училищата в квартала.
А къде да видя резултати от външно оценяване?

# 26
  • Мнения: 165
Искам да побутна темата и моля родителите от Хаджи Димитър и Сухата река да споделят впечатления. Бихте ли препоръчали учител, който в момента е класен на 4-ти клас и предстои да вземе първокласници. Като че ли повече клоним към 49-то и 143-то в Сухата река, някой беше споменал, че предлагат и училищен транспорт - знаете ли дали все още е така?

# 27
  • Мнения: 57
Здравейте, включвам се и аз в темата, тъй като и на нас ни предстои записване в първи клас догодина, т.е. 2014 септември. Живеем близо до 95 -то, но дечицата от нашата група са се юрнали, т.е. родителите им, да ги записват в 42-ро, тъй като било по-добро. Ама аз така като чета мнения из нета, не съм сигурна, че е така. За мен най-важен е учителят в началните класове, а не толкова материалната база. Проучих кои са учителките в четвърти клас в момента - Ковачева, Симеонова, Миленова, но две от тях са пред пенсия и не е сигурно дали ще преподават. Не знам какво да правя. Пък това 42-ро много прехвалено, чак ми става съмнително. Дайте някакви по-пресни мнения и факти.

# 28
  • Мнения: 165
Не знам какво да кажа, нямам лични впечатления, но доколкото съм ориентирана в квартала 42-ро изглежда единственото приемливо училище. Другите варианти наблизо са в Сухата река, като съм чувала добри отзиви за 143-то, 130-то и 49-то, но транспортът е труден.

# 29
  • Мнения: 189
На нас също ни предстои записване тази година, решили сме в 42-ро и ще следя за информация за учителките, как да посоча учител като не ги познавам?

# 30
  • Мнения: 57
Ние вчера подадохме в 42-ро, като подаваш документите избираш в каква паралелка искаш да е детето ти, т.е. тази паралелка е обвързана с определен учител, мисля и в 95-то да подам, но вчера като се обадих да попитам дали приемат документи, жената отсреща едва ли не с лека насмешка ми каза, че няма да ме върнат ако отида, но още е прекалено рано, записването става с оригинален документ за подготвителна група, т.е. края на май те обявяват какви паралелки с кои учителки имат, и записваме детето ако искаме, нямало нужда предварително, имаме време да мислим дотогава

# 31
  • Мнения: 96
 mari2002 , Вие при коя госпожа се записахте? Някой има ли повече информация за учителките?

# 32
  • Мнения: 57
Таткото ходи да подава, доколкото разбрах само е избрал паралелка с информатика и английски, а госпожа не. Мисля, че госпожата ще бъде посочена когато обявят класирането на децата през май месец. От сайта им извадих имената на госпожите, които сега преподават на 4 клас, предполага се, че те ще поемат първокласниците през септември - имената им са Елза Василева, Антония Стойчовска, Валентина Станойкова и Цветанка Генадиева. Моля, ако някой е чул нещо за някоя от тях да сподели. Аз лично все още не съм чула нещо за тях.

# 33
  • софия
  • Мнения: 222
Хайде, няма ли мами от Хаджи Димитър, или празнувате...........
Само Миленова е пред пенсия,другите са млади.

# 34
  • софия
  • Мнения: 222
Учителките до 4 клас в  95 соу са много добри,но базата е под всякаква критика.

# 35
  • Мнения: 57
Аз знам, че и Ковачева е пред пенсия, и така остава само Симеонова, иначе за базата - да, важно е, но не най-важното, поне за мен, гледам, че дограмата е сменена, а от снимките ,които гледах в сайта, не изглежда чак толкова зле.

# 36
  • софия
  • Мнения: 222
Ковачева е около45 годишна.За мен до 4клас става,кабинетите са направени не без помоща на родителите,но след това?????

# 37
  • Мнения: 57
Явно ми е грешна информацията за Ковачева, за нея хубави отзиви има. Да, и аз така знам от една комшийка, че са им искали пари да боядисват стаята, да подменят това и онова. Имаме време до май месец да мислим.

# 38
  • Мнения: 2 152
Единственото,което се иска и то доброволно е 20лв. годишно,
за разлика от 95-то,където сменяват паркети,пердета и пр.
Училището е добро и след 4 клас.

# 39
  • Мнения: 57
красива белла, не си уточнила за кое училище става въпрос в поста ти

# 40
  • Мнения: 2 152
красива белла, не си уточнила за кое училище става въпрос в поста ти
За училището от темата - 42-ро

# 41
  • Мнения: 117
Таткото ходи да подава, доколкото разбрах само е избрал паралелка с информатика и английски, а госпожа не. Мисля, че госпожата ще бъде посочена когато обявят класирането на децата през май месец. От сайта им извадих имената на госпожите, които сега преподават на 4 клас, предполага се, че те ще поемат първокласниците през септември - имената им са Елза Василева, Антония Стойчовска, Валентина Станойкова и Цветанка Генадиева. Моля, ако някой е чул нещо за някоя от тях да сподели. Аз лично все още не съм чула нещо за тях.
Като гледам пишеш за 42 ОУ.
Елза Савова е учитлеката (Василева май е по мъж, но децата а и в училището я знаят като Савова)
Тя води сина ми от ПГ сега е в четвърти клас. Децата я обожават. Аз също много я харесвам като човек.
Благодарение на нея класа е много сплотен. Тя е много мила жена. Но ако искате строга учителка, която да всява страх в детето ви тя не е подходяща. Много е добричка, даже прекалено. 44 годишна е (68 набор), има 2 сина, които учат в същото училище, едното в момента е 5 другото 3 клас. Тя е математичка, и нейната паралелка е с математика и информатика.
За другите учителки нямам лични впечатления, но мога евентуално да попитам.
Ако мога да ви помогна с още информация за нея, питайте.

# 42
  • Мнения: 57
Благодаря много, най-накрая конкретна и полезна информация от първа ръка.....и се радвам, че е така положително мнението, ние сме подали за такава паралелка, дано се паднем при тази госпожа, а иначе заглавието на темата е Училище в кв. "Хаджи Димитър" - София, така че може да се споделя и за 95-то, 143-то, който за където има информация, за да може да се извадят някакви изводи, и ако някой се колебае да може да си помогне в избора чрез информацията, получена от тук

# 43
  • София
  • Мнения: 1 324
А някой знае ли какво се случва с 24 СОУ? Носеше се слух миналата година, че щяло да става спортно.

# 44
  • Мнения: 1 196
И ние ще сме първокласници Simple Smile
До тук от прочетеното съм раздвоена между 95-то и 42-ро като най-близки квартални училища.

Не познавам никой от преподавателите,но от сайта на 42-ро попаднах на график за Отворени врати:
http://www.42ou.com/PDF/2013_2014/OpenDoor42%202014.pdf
Мисля,че би било добре да се посетят часовете и на живо да се види какво се случва Simple Smile

Ако някой има график за отворени врати на 95-то,моля да сподели.

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 11:32 от SunshineMery

# 45
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля ако някой знае и има впечатления от преподавателите от 143 също да сподели.
В 42 хубавото е,че децата са само първа смяна. До колкото разбрах ще ма ремонт това лято.

# 46
  • Мнения: 117
Здравейте,
Моля ако някой знае и има впечатления от преподавателите от 143 също да сподели.
В 42 хубавото е,че децата са само първа смяна. До колкото разбрах ще ма ремонт това лято.
В 42 всяко лято правят ремонти, миналата година направиха на салона и етажа за първокласниците, стаите им станаха много хубави.
Тази година не знам какво са планирали, но ако се чуя с една от майките в настоятелството ще я питам дали вече е решено какво ще ремонтират това лято.

Редактирам се да допиша че директорката на 42 е много амбицирана да направи училището хубаво и приятно за учениците. След първата и година като директор мислех че ще се откаже и ще и намалее ентусиазма, но не, продължава.
На мен ми харесва основно за това че са само първа смяна и са основно, няма големи ученици.

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 12:28 от Баба Яка

# 47
  • Мнения: 1 196
На мен ми харесва основно за това че са само първа смяна и са основно, няма големи ученици.
Хубаво е,че в 42-ро няма по-големи ученици,като в 95-то.Това и за мен е плюс Peace
Браво и на директорката,така трябва  Peace

Някой може ли да сподели с каква насоченост са паралелките 1-4 клас,или са всичките общообразователни!?

# 48
  • Мнения: 57
Доклокото съм запозната - с математика и информатика и с рисуване, но не съм на 100 % сигурна

# 49
  • Мнения: 151
Синът ми учи в 95то-4ти клас при госпожа Ковачева.Мога да ви кажа,че е страхотен преподавател.
Паралелката е математика и информатика.Аз лично съм с много добри впечатления от нея.
До 4ти клас преподавателят е по-важен от материалната база.Мое мнение....

# 50
  • Мнения: 2 152
Синът ми учи в 95то-4ти клас при госпожа Ковачева.Мога да ви кажа,че е страхотен преподавател.
Паралелката е математика и информатика.Аз лично съм с много добри впечатления от нея.
До 4ти клас преподавателят е по-важен от материалната база.Мое мнение....
Преподавателят е важен ,както и близостта до дома.

# 51
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Още един "+" от мен за г-жа Ковачева, откакто се помня, всички я хвалят. Аз самата учих при нея (само в 4ти клас, преместих се от 42ро тогава) и съм доволна.

За пенсиониране - силно се съмнявам - дъщеря й е само година по-голяма от мен, трябва да е на 27-28 в зависимост от датата на раждане, съмнявам се тя да се пенсионира толкова скоро. Много обича децата, преподава добре и когато се налага, може да е строга. Поне преди, около 95то имаше много места за хапване, което е добре, щото лафката не ставаше, но това инфо е отпреди има-няма... 12 години  Joy, та вече сиг вс се е променило Simple Smile

За материалните бази нз, твърде отдавна беше, оттогава сиг 5 пъти са ремонтирали. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 152
Доклокото съм запозната - с математика и информатика и с рисуване, но не съм на 100 % сигурна

+ БЕЛ и АЕ

# 53
  • София
  • Мнения: 6 264
Преди 2г. ние бяхме пред тази дилема - 95-то или 42-ро. И двете ни деца са вече 2г. в 42-ро и сме много доволни, въпреки че ни е далеч, а сме на 3 мин. пеш от 95-то.

За мен минусите на 95-то:
- дикреторката е пред пенсия (поне преди 2г., когато ходих), личеше си, че не е много 'нахъсана', "аа, ами, даа, ние ученици не връщаме";
- на съседка детето е там и ми е разказвала напр. при големите студове по-миналата зима охраната ходел на работа към 10ч., че било много студено;
- у-щето е СОУ, т.е. има до 12клас ученици;
- постоянно като минаваме има големи ученици, които пушат пред входа;
- само веднъж или 2 пъти съм виждала деца да играят/спортуват в двора, което за нас е от огромно значение.
Плюсът беше, че ни е много близо, но на фона на останалото....
Също и добро впечатление ми направи, че края на уч. година ми се обадиха по тел. да попитат какво сме решили, т.к. бях подала молба.

Плюсовете за 42-ро:
- децата са само първа смяна и е основно у-ще - 8 клас са най-големите;
- директорката е много амбициозна, строга е с учителките, участват постоянно в разни проекти;
- мин. уч. година имаше голям наплив в предучилищната - 5 и 6 годишни и ето тази учебна са 2 предучилищни групи;
- всяко лято се ремонтира по нещо в у-щето;
- дори в студено време децата се извеждат навън да играят - когато може си карат физическото навън; сега пък дори в снега ги извеждат за малко след като се наобядват преди да започнат да учат в занималнята (моите не ходят на занималня, но ги виждам постоянно класовете);
- постоянно участват в състезания (може би и в другите е така, не знам).
Забележки имам към лафката и от време на време към държавната закуска. Но малките предпочитат да си носят домашен сандвич (щото са ми и ящни), т.к. докато се доредят на лафката междучасието свършило.

В 42-ро има вече записани над 100 деца за първи клас. Моят съвет е отидете на деня на отворените врати и ще си прецените сами коя г-жа допада най-много за вашето дете. Ние така направихме преди 2 год. за баткото.

При подаването на молбата може да посочите ЗИП или име на г-жа, в такъв случай ще знаете какъв ЗИП ви се е паднал наесен на първата родителска среща. Баткото е в паралелка с изобразително, не защото имаме такива амбиции, а държахме на г-жата.

Мога да препоръчам г-жа Манчва, не с 2 а с 10 ръце! 2-ра година малкият е предучилищна при нея (беше на 4г11м като тръгна, сега си срича и чете книжки, без да сме го занимавали в къщи). Страхотен човек, педагог по призвание! От есента ще води 1-4 клас и ест. целият й сегашен клас се записа при нея. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 57
Манчева е възпитател доколкото успях да видя от сайта на училището, но може и да бъркам, поправи ме, ако греша

# 55
  • Мнения: 2 152
Манчева отдавна е пенсиониран учител ,в момента възпитател
няма как да поеме първи клас.
Относно нейното обучение имам различно мнение ,малко като
прехвалената булка.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 264
Възпитател се води от сайта, защото досега се занимаваше само с най-малките (предучилищната), по нейно желание. Иначе е с нужните квалификации и съавтор на помагала по математика и за горен курс.
От идната есен поема първи клас. Със сигурност!
И да, пенсионирана е, работи след пенсия, човек, който прави нещата с любов към децата, в крак с новостите, единственият учител, който се 'осмели' да ползва мултимедията в у-ще.

# 57
  • Мнения: 2 152
Аня , г-жа Манчева предаваше на синът ми от 1-4 клас и мога да те уверя,
че нещата са различни от предучилищна подготовка и начална училищна.
Автор е на  помагала и буквар,по който само нейния клас учеше  и
така и не се наложи,защото и за възрастните беше неразбираем.
Мога много да пиша,но ако трябва да избирам учител - не бих си записала детето при нея.
Не мога да приема,че пенсиониран учител от няколко години ще поеме първи клас.

# 58
  • Мнения: 57
Последните постове доказват, че всичко е въпрос на гледна точка.......но е хубаво да се напишат и прочетат различни гледни точки......

# 59
  • Мнения: 2 152
В случая не е на гледна точка ,а на резултати от обучението
и както писах има разлика от предучилищна и начално обучение,
където вече се гонят резултати и ВО.
Както и въвеждането на "мултиимедията" е много различно от това,което се представя.

# 60
  • Мнения: 57
Имах предвид, че един може да оценява постигнатите резултати като много добри, а друг да е недоволен от тези същите резултати, зависи кой какво гони и какво иска, и как гледа на нещата................

# 61
  • София
  • Мнения: 6 264
За тези 2 год. виждам много голям напредък в детето. Четат, сричат, смятат до 10, това за предучилищна си е супер. За нас е също от голямо значение г-жата да не дели децата и да сплотява екипа. Детето говори с любов за нея, което, за съжаление, не мога да кажа за г-жата на големия, въпреки че ние си я избрахме.
Въпрос на приоритети и гледна точка, наистина. Ние сме много доволни от нея и много се радваме, че детето ще продължи с нея до 4ти клас.

# 62
  • Мнения: 268
Ние сме в първи клас в 42-ро. Нашата госпожа е Бъкърджиева. Записах дъщеря си при нея, защото ми я похвалиха като изискваща и строга - освен това води клас с български език, който за мен е много важен. Всички я хвалеха много, и аз реших да сме при нея. За съжаление единствения човек, който ми каза, че не е доволен май ще се окаже прав. Дъщеря ми не я обича, позволява си да я обижда пред целия клас, прави й забележка за рисунки - където тя чисто по детски рисува, колко голямо трябвало да е слънцето, защо използвала един определен цвят повече и често и казва, че рисунките й са грозни - не очакваме все пак да са художници, нали?! Казва, че пишела най-грозно от целия клас /също пред всички ученици/ и дори се справяла по-зле от едно детенце, което има малки проблеми в развитието. На едно от последните контролни при едната от задачите трябва да разделят звуковете на гласни и съгласни и въпреки, че дъщеря ми го е направила, е отчела нула точки за задачата, защото не ги е разделила на срички - съвсем случайно видях теста на дете от друг клас, на което госпожата беше дала 3т. за същата задача написана по същия начин - звукове без срички. И така не съм много доволна, но събирам малко по-малко и скоро ще си имаме разговор с госпожата, защото не й прилича - все пак трябва да е педагог - не е първа младост - трябва да има опит и да знае как. Как да накарам детето си да ходи с удоволствие и да я обича?

# 63
  • Мнения: 2 152
Аня, искрено ти желая да останеш с такива впечатления и до края .
Какво не ти харесва в госпожата на голямия син ? Защо детето не я обича,харесва ?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 324
И така не съм много доволна, но събирам малко по-малко и скоро ще си имаме разговор с госпожата, защото не й прилича - все пак трябва да е педагог - не е първа младост - трябва да има опит и да знае как. Как да накарам детето си да ходи с удоволствие и да я обича?
Бакърджиева си е объркала професията. Идеална е за покер играч с това каменно лице. Аз съжалявам, че не преместих детето още в първи клас в друга паралелка, нооо свирено. Не се харесаха взаимно и така си остана до края. Изпитвах известни съмнения, дали проблемът не е изцяло в моето дете, но сега мисля, че не е, след като в пети клас няма никакви проблеми с учителите. Много родители останаха разочаровани от нея. В четвърти клас даже преместиха и най-голямата отличничка на класа в друго училище. В пети клас си се върна пак детето. За две години не можа да вдене, че едно детенце има проблем и е с дислекция и не спря да го унижава и обижда.

# 65
  • Мнения: 2 152
На мен също не ми симпатизира,не мога да си обясня това супер хвалене.
Винаги е скована.

# 66
  • Мнения: 268
Бакърджиева си е объркала професията. Идеална е за покер играч с това каменно лице. Аз съжалявам, че не преместих детето още в първи клас в друга паралелка, нооо свирено. Не се харесаха взаимно и така си остана до края. Изпитвах известни съмнения, дали проблемът не е изцяло в моето дете, но сега мисля, че не е, след като в пети клас няма никакви проблеми с учителите. Много родители останаха разочаровани от нея. В четвърти клас даже преместиха и най-голямата отличничка на класа в друго училище. В пети клас си се върна пак детето. За две години не можа да вдене, че едно детенце има проблем и е с дислекция и не спря да го унижава и обижда.
Да кльомба, и аз съм от разочарованите. Дъщеря ми няма проблеми като дислексия, чете доста добре, пише почти без грешки - е допуска и такива, но май е нормално, нали сега се учи, със смятането също се справя, но е много разсеяна и все блее из облаците. Не чула какво трябва да направят, не разбрала условието, не проследила текста и т.н. - не го отричам, но работата на учителя е да намери начин да им ангажира вниманието и щом  не успява - значи нещо не е както трябва. И аз си мислех да я преместя в друга паралелка, но тя не иска и ме е страх това да няма обратен ефект. В началото и аз си мислех, че проблема е изцяло в детето ми, но постепенно започнах да не обръщам много, много внимание.

Красива Белла
- все не можех да си обясня, какво в нея е странното и ето, че ти много добре си го уловила - скована е, това е за което не намирах точната дума.

# 67
  • Мнения: 2 152
Имах подобен проблем с голямия син, беше при Манчева -
и до сега съжалявам, че не го преместих в друга паралелка.
Сега, когато говорим за тези първи години на училище ми казва -
"Защо си слушала едно дете ?!!!"
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 324
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.

И аз.

# 69
  • Мнения: 1 196
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.
И аз.
Коя е новата фамилия  Laughing

# 70
  • Мнения: 2 152
Маджарова - Германова, но в сайта на училището виждам,че са две
с тази фамилия.Мисля, че е Детелина Германова, но трябва да се провери.
Другата г-жа е Велева, която е от по-старата школа, но има подход към децата
и те я обичат, дори беше поканена от бивши ученици в "Море от любов".
От Велева имам лични впечатления и мисля, че няма да сгрешите, ако се спрете на нея.
Каквото и да решите, детето не бива да бъде пренебрегвано,осмивано и потиснато.
Лятото ще се успокоят нещата, а от есента ......

# 71
  • Мнения: 1 196
http://www.42ou.com/PDF/2013_2014/OpenDoor42%202014.pdf
Тази седмица има отворени врати в 42-ро,мисля да отида.Днес обаче пропуснах. Peace

# 72
  • Мнения: 57
Някой ходил ли е на отворените врати, аз нямах възможност, но ако някой е ходил да сподели впечатления моля.

# 73
  • Мнения: 1 196
Не можах да отида  Sad
Звънях на телефоните от сайта на училището,за да питам дали ще има отворени врати,но никой не ми вдигна.Ако има други отворени врати,бих отишла  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 6 264
Само веднъж в годината са.

# 75
  • Мнения: 165
От отворените врати останах с лоши впечатления от Генадиева - не беше наясно с нещата, които преподаваше, по български език определено преподаде грешно правило за множествено число, а в клас от 18 деца само Сашко получаваше думата. Имаше едно дете, което се опита да разсъждава и стигна само до един важен извод, но беше попарено, понеже не успя да формулира добре мисълта си. Страшно беше! Иначе останалите три госпожи мисля, че се справят добре. Битовите условия са под всякаква критика. Това са ми наблюденията от отворените врати.

# 76
  • Мнения: 57
Интересно, а казват че в сравнение с 95-то, битовите условия в 42-ро са много по-добри, представям си в 95-то какво е тогава.......не че това е най-важното, но не е и маловажно.

# 77
  • Мнения: 2 152
Не зная антена какво е очаквала, но но в сравнение
с 95 условията са по-добри.
Ако търсите битови условия - търсете ги при частните училища,
за общинско у-ще е ок.

# 78
  • Мнения: 268
Дори идея нямате каква мизерия видях в 95 - о, когато ходих да подавам документи лятото.  Не съм възхитена и от 42,  но все пак е по-добре.

# 79
  • Мнения: 165
Сигурна съм, че може да е и по-зле. Вероятно говорите за тоалетните, чувала съм, че в 95-то даже липсват, не знам колко е вярно. В 42-ро те са прилични.

Това, което ме възмути, са изкъртени мазилки, многогодишни прахоляци и боклуци по едни чупки по стълбищата, стърчащи изпочупени дъски, които уж трябва да покриват парното, тъмнина в стаите, ужасно стръмните стълби с високи парапети - опасни за първолаци, според мен.

Сравнително приятно впечатление прави стремежът да се поддържат саксии с живи цветя, но те са горе-долу свежи само в коридора в близост да административните кабинети. Саксии има и в стаите, но те само допълнително подсилват впечатлението за мизерия, заедно с увисналите по стената таблици и материали за онагледяване на учебното съдържание. В соца нямаше такива мизерии, повярвайте ми! Това, че училището е общинско, не е оправдание. Никой не очаква лукс, а елементарни удобства.

# 80
  • Мнения: 2 152
Изобщо не намирам училището за мизерно,
а какво трябва да бъде бълг.у-ще е друга тема.
Стълби, като стълби, а първи клас е в отделно крило,
имат занимални, различни видове спорт, а някои и безплатни.

# 81
  • Мнения: 268
Изобщо не намирам училището за мизерно,
а какво трябва да бъде бълг.у-ще е друга тема.
Стълби, като стълби, а първи клас е в отделно крило,
имат занимални, различни видове спорт, а някои и безплатни.

И аз съм горе-долу на това мнение. Жалкото е, че помня какво беше училището в което аз съм учила до 8 клас и ми става жал за дъщеря ми. Мисля, че колко интересна, красива, цветна и колко уютна ще е една стая зависи от класния - за жалост нашия не е от тези, които мислят за това  Sad.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 324
Момичета, много ме тормози, случилото се с 24-то. Не мога да повярвам как го съсипаха пред погледите на МОН и Столичен инспекторат. Това е чиста подигравка с родителите и децата от района. Защо, с каква цел го превърнаха в жалка картинка? Родителите бягат от там като дявол от тамян, децата, които "учат" в така нареченото училище  от 1-ви до 12-ти клас са не повече от 100. Паралелка с първи клас няма от години (или поне така се говори, не съм проверявала лично). Децата от района пътуват с часове за да учат в други квартали, докато 24-то си стои празно... Привлича вниманието на журналистите от ден до пладне по повод ежедневните инциденти и десетките съдебни дела. Училището е на удобно място, на няма и 5 мин. от идеален център, имаше някога прекрасна база, но някой много успешно го разсипа.
В София няма средно училище за сценични и екранни изкуства, например, но има 24 СОУ „Пейо Крачолов Яворов".
Разнасяха се слухове, че щели да го правят спортно училище, че щели да го закриват...
Знаете ли нещо конкретно, дали се планира? Мислите ли, че нещо е възможно да се направи със сигнали, жалби, репортажи...



# 83
  • Мнения: 268
И аз чух тези слухове, но нищо от това не се случва. Още когато аз бях дете, на 24-о не му беше добра славата - там отиваха да учат тези, които никъде на друго място не ги приемаха. Може да стане и чудесно училище, но затова ще трябват много средства, енергия и най-вече желание, а май никой няма нито едно от трите. Жалко е за българското училище, но е факт.

# 84
  • Мнения: 1 196
antena,ти и при четирите госпожи ли ходи?
Стаите иначе как ти се видяха - слънчеви ли са,чисти,подредени...
По принцип за Генадиева чух добри отзиви... Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 57
Днес получих прясно мнение от едни комшия, чието дете е в първи клас в 95-то, първия срок като го питах все беше много доволен, сега не е вече, и по-конкретно от занималнята....все още се колебая между 95-то и 42-ро, имаме още малко време за мислене.........

# 86
  • Мнения: 1 196
Знаете ли от кога започват записванията за първокласниците? Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 1 324
1. На 03.06.2014 г. в 17.00 се обява списъка с класираните ученици.
2. Записване на класираните ученици се извършва на 04 и 05 юни 2014 само с оригинала на удостоверението за завършена подготвителна група в детска градина или в училище.
Свободните след първото класиране места се обявят на 06.06.2014 г. до 17.30 часа. За свободни се считат местата, необходими за достигане на максималния брой ученици в паралелка, обявен от училището, но не повече от 24 ученици в паралелка. Близнаци могат да се приемат над посочения за максимален брой ученици.
3. Попълването на свободните места се извърша на 09 и 10 юни 2014
4. На 11.06.2014 г. се обявят останалите свободни места, като попълването им се извършва в срок до 15.09.2014

# 88
  • Мнения: 1 196
кльомба ,благодаря   bouquet

# 89
  • Мнения: 21
И на нас ни предстои догодина да имаме първокласник - колебая се м/у 42-ро,95-то и 143-то училище .Като цяло смятам,че е по-важно преподавателя да е добър,отколкото базата.

# 90
  • Мнения: 1 196
Днес ли беше родителската среща за новоприетите първокласници в 42-ро?
18ч.  Rolling Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 6 264
Някой ходил ли е на срещата? Аз се сетих няколко дни след датата.

# 92
  • Мнения: 1 196
Нас ни нямаше и изпратих баща ми на срещата.
Каза,че са дали някакви списъци с необходимите неща за училище.
Ние ще сме при г-жа Генадиева  Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 6 264
От типа на блокче, фулмастри, колко тетрадки?

# 94
  • Мнения: 1 196
Започна учебната година.Честито на всички първолаци и на всички по-големи ученици  Hug
Доволни ли сте от класните ръководители и училището?
Ще се радвам да прочета отзиви.
За сега аз съм много доволна  Peace
Госпожите ни са много хубави,учтиви и внимателни.Стаята ни е светла,шарена,подредена.Децата всички са такива сладури  Heart Eyes
Детето ходи с удоволствие,пише със старание домашните си...
какво повече да искам  Grinning
От днес ще ходим и на стол,дано храната е хубава и се хареса на детето  Peace
Купоните са по 2.72лв. на ден

За протокола:
42-ро училище  Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 10:41 от SunshineMery

# 95
  • София
  • Мнения: 6 264
Купоните са по 2.72лв. на ден
Тъкмо си помислих (като видях цената, да я бяха закръглили  Laughing) да не е нашето у-ще и познах. И ние сме в 42 ОУ. Трета година сме там (малкият и той, беше 2г. в предучилищната) и сме много доволни, не съжаляваме за избора си, предвид че бяха в много хубава частна градина и 95 СОУ ни е много по-близо.
Менюто в стола го погледнах сутринта, хареса ми, манджи, които по принцип си ядем в къщи. Дано им стига количеството, че са ми ящни и двамата.

# 96
  • Мнения: 1 196
Аня,цената е къртач Joy Как точно такава сума определиха,незнам  Laughing
Важното е храната да се харесва на децата  Peace
Днес трябва да е имало и безплатна закуска сутринта.Ще разберем по-късно каква е  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 6 264
Преди малко ми звънна големият. Харесала му храната и най-важното му стигнала. Таратор, кюфтета, салата, хляб и чашка грозде. Сутринта закуската е геврек, като купувах купоните казаха, че утре ще е плод. Би трябвало, както мин. година, да ги редуват тестяна закуска един ден, плод - на следващия.

# 98
  • Мнения: 1 196
Този плод не ми се връзва за закуска,та май ще трябва да правим сандвичи в дните с плод за закуска. Rolling Eyes Вкъщи сутрин не иска нищо да хапне преди училище  Naughty
Иначе гледах,че в Бюфета имат за по левче хубави големи сандвичи,които съм сигурна,че моята девойка ще хареса  Laughing
Всъщност,на родителската среща споменаха нещо от сорта,че обяда ще включва първо,второ,десерт + плод...но в Менюто сутринта не видях нещо такова Mr. Green  Кой ще ти даде четири неща за тия пари  Blush

# 99
  • София
  • Мнения: 6 264
Този плод не ми се връзва за закуска,та май ще трябва да правим сандвичи в дните с плод за закуска. Rolling Eyes
Аз така правя, когато е закуска от у-ще им слагам плод, в другите дни - обратното.
А за менюто на обед - единия ден е десерт, другия плод за десерт и така ги редуват. На нас ни раздаваха едни листи А4 - нещо като правилник за стола. Laughing

А парите за купон хич не са малко, нали има държавна субсидия. Дано е хубава храната и им стига. Мин. година ги водих веднъж само (взимах ги на обед), беше вкусно, но врабчи порции. Laughing Беше май 1.80 купона, но без супа. Сега е друга фирмата.

# 100
  • Мнения: 1 196
Аня,не че детето ми е умряло от глад - и аз слагам допълнително храна,извън безплатната и купоните за обяд...но темата за храната ми е важна.Предполагам и за всички родители.
Нямаме избор за фирмата,която ще изхранва децата ни в стола,но ще отида някой обед да проверя относно порциите  Blush Аз снимах седмичното меню и питам какво има дават...В сряда вместо мляко с ориз за десерт са им дали компот с праскови,доколкото разбрах.А вчера зеленчуковата супа е била супа със зелен боб. Rolling Eyes  Днес обаче менюто доста ми се блъска...
Доматена супа,риба на фурна с гарнитура,кисело мляко за десерт Confused Като прибавим и плода за закуска,който ще им дадат...направо не ми се мисли дали няма да стои само във WC-то следобед Mr. Green

Аз така правя, когато е закуска от у-ще им слагам плод, в другите дни - обратното.
Така ще правя и аз  Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 6 264
Аз помолих (сигурно и други майки, де) да слагат пак менюто на таблото при главния вход и днес наобяд го видях - това за обяд и закуската.
На мен също ми е важно какво обядват, едно, че са ни ящни, второ, че държа на обяд да хапват готвено. То цял ден на сандвичи...
Вчера супата им се видяла странна, но била вкусна и я изяли. Но втори ден ги взимам и двамата гладни. Количеството е малко, отделно и закуските са много по-малки, сравнено с тези от предните 2 години. Т.к. големият не яде кифла с шоколад, си я хапнах аз  Mr. Green, ми то беше като някакъв мини-кроасан. Вярно вкусна, мека, с хубав шоколад, ама не им стига на децата, а все пак са начален курс, те затова масово големите ядат сандвичи и пици (и малките не могат да се доредят до лафката).

# 102
  • Мнения: 1 196
Здравейте,
Как върви училището?
Ние се паднахме в един клас с няколко много буйни деца и направо съм в шах Sad
Въпросните 3-4 момчета ежедневно развалят дисциплината,бият се,използват лоши и дори нецензурни думи.Положението е обезпокоително.Започвам да се замислям за разни варианти...
Имахме и родителска среща,но говорейки с още една майка на дете от класа,ситуацията може и да не бъде овладяна и въпросните деца ще продължават да нарушават нормалната обстановка в училище.
Има ли други родители с подобни проблеми?
Като гледах предишните дни останалите първи класове си вървят кротко по коридорите и на двора си играят нормално.А нашите само се бият и гонят...Sad

# 103
  • Мнения: 57
За кое училище говориш, в нашият клас също има, но слава богу само едно такова дете - хиперактивно, поне засега. Говори по време на час, блъска децата, беше се опитал да забие молив в ръката на сина ми. Става въпрос за 95-то СОУ.
Иначе като изключим това, съм доволна. Всъщност има и още нещо - ще се отписваме от стола, тъй като храната не е хубава. Даже вчера каза, че и коремчето го заболяло след като се е наобядвал, но не от преяждане, защото хапва много малко от яденето. Ще караме на сандвичи разнообразни и това е. Манджа не мога да му пращам в училище.

# 104
  • Мнения: 1 196
mari2002,за 42-ро става въпрос.Много трудно е,госпожите полагат големи усилия,но е трудно да се справиш с няколко хиперактивни деца в клас  Tired
И ние не ходим вече на обяд.В пластмасова кутия слагам храна или давам парички за сандвич,или каквото иска.

# 105
  • Мнения: 267
Привет на всички! Честита Нова Година !!! нека бъде мирна , здрава и успешна за всички!!!
Записвам се с интерес в темата , защото тази година след дълга пауза Laughing съм "отново" в 1-ви клас ! Вълнуват ме училищата , които се коментират в темата и ще бъда благодарна , ако някой сподели лично мнение и впечатление за 49 СОУ "Бенито Хуарес" ????

# 106
  • Мнения: 1 196
Bennu Korel,
Тук споделяме за "Хаджи Димитър"....освен ако някой не сподели нещо Wink

По-надолу в търсачката има линкове към форума с теми:
https://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&am … 1%22+%3f%3f%3f%3f

Успех  Hug

# 107
  • Мнения: 267
Bennu Korel,
Тук споделяме за "Хаджи Димитър"....освен ако някой не сподели нещо Wink

По-надолу в търсачката има линкове към форума с теми:
https://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&am … 1%22+%3f%3f%3f%3f

Успех  Hug
Оставам с надеждата , че някой ще сподели и за 49 СОУ тъй като във форумите за него няма много инфо за за него! Успех на всички!

Благодаря!  bouquet

# 108
  • Мнения: 439
Здравейте,предстой ми първокласник през учебната 2015/2016г. в 42 ОУ,моля за отзиви и мнения за преподавателите,имам достъп само до имената им и нищо конкретно.
Ето и имената на преподавателите;
-Цветомир Иванов
-Снежана Стоянова,Веска Вълкова
-Димана Цветкова
-Руска Иванова
-Маргарита Рашева
Според мен важното е да сплоти класа,да привлече интересът и вниманието им,децата да ходят с желание и да има добро отношение към всички в класа,а не избирателно,защото малкият е прекалено добър и срамежлив за разлика от брат си.
За сега съм в чуденка при кой преподавател да го запиша
  bouquet

# 109
  • Мнения: 472
И моята щерка ще е първокласничка тази есен в  42 ОУ Simple Smile

Профилът,който сте посочили не е ли всъщност той важен,за това кой преподавател ще се падне?

# 110
  • Мнения: 439
Да,така е спрямо ЗИП който посочим,но ако имам някакви препоръки за преподавател  ще ми е от плюс

# 111
  • Мнения: 472
Досега опита ми показва,че препоръчаните неща не винаги са най-доброто...затова този път аз реших на късмет Simple Smile

# 112
  • Мнения: 267
Аз стигнах до извода, че колкото повече човек пита - толкова по-голяма е вероятността да сгреши в избора си .
Всички хора виждат и усещат нещата различно и индивидуално ....децата също са проницателни и искрени , но те също са много различни. Относителен е въпроса 'коя годпожа" ...Зависи кой какво дава и какво очаква да получи в замяна .  Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 6 264
Според мен отидете на деня на отворените врати и лично ще си прецените кой преподавател. Но, всъщност, май е минал вече, сякаш е февруари обикновено.

# 114
# 115
  • София
  • Мнения: 6 264
Я, тази година е май месец, променили са го, обикновено е през февруари.

# 116
  • Мнения: 165
Нямам впечатления от повечето учители, само знам, че Иванов го изгониха миналата година от 49 ОУ за цинично отношение към ученици, които не са му симпатични, постоянни неразбирателства с родители и др. подобни. Може промяната да го е променила, не знам.

# 117
  • Мнения: 57
Да кажа и аз мойто мнение след като почни мина първата ни ученическа година. За 95 СОУ. Доволна съм. От учителите, по-точно  г-жа Ковачева и г-жа Миленова. Добри, взискателни, точни. ОТ столът не сме доволни, не само ние, и много други. Като чувам и по-другите училища в района се отписват децата от стол. Носим си обяд всеки ден. Провеждат се всякакви състезания - по български език, по математика, има различни конкурси, турнири. Имах малко резерви в началото, но сега мога да кажа, че като цяло съм доволна.

# 118
  • Мнения: 23
А защо не 95? Удобно е от всяка гледна точка на градски трнаспорт...  автобуси 85, 285, 78, 79, 90. Тролей единица... ние сме от квартала и все пак!
Смениха дългогодишната директорка наскоро и много от нещата си вървят лека полека към хубава промяна!  Simple Smile
А за неадекватните тинове и те отдавна не са част от колектива на училището. Било то изключени или напуснали сами.  Wink

# 119
  • Мнения: 2
Здравейте , синът ми тази година ще бъде четвърти клас  в 95 СОУ много съм доволен.В началото се колебаех между 95 и 42 , но след държането на директорката на 42 решението само дойде.Искам да ви кажа и друго, чета тука из разните форуми много изписани глупости.Повечето от нещата които прочетох за 95 са пълна измислица.Тоалетните са нови, имат оборудвани компютърни кабинети, организират  се състезания и много екскурзии, работи се с иновативни програми.Изключително съм доволен , че не направих грешката да запиша детето си в 42.

# 120
  • Мнения: 1 196
Здравейте,
Предлагам на половин цена учебник по Английски език за 1 клас.
В отлично състояние,неразличим от нов!
Ако някой има интерес,да ми пише на лични.
Намирам се в квартала,може да се видим някъде наоколо  Wink


# 121
  • Мнения: 472
Търсим си народни танци за първокласничката Simple Smile Моля помагайте

# 122
  • Мнения: 2
Абе хора, как може да си записвате децата в това "училище". Пиша "училище" в кавички, защото е срамота да се нарича така такова нещо. Персонала е под всякаква критика. Охраната е пишман охрана. Вижте къде си пращате децата https://nova.bg/mynews/view/2015/8/27/24498/%D1%81%D0%B5%D0%BB%D … 1%84%D0%B8%D1%8F/. Да не говорим какво им е отношението към родители и децата. Само ще кажа, че за тях не са деца цитирам "добитък".

ВНИМАНИЕ: Въпросният "учител", който използва тази дума, ще е на първи клас випуск 2017!!!

Няма да разказвам за други случай във въпросното псевдо "у....ще"!

# 123
  • Мнения: 151
Да кажа и аз мойто мнение след като почни мина първата ни ученическа година. За 95 СОУ. Доволна съм. От учителите, по-точно  г-жа Ковачева и г-жа Миленова. Добри, взискателни, точни. ОТ столът не сме доволни, не само ние, и много други. Като чувам и по-другите училища в района се отписват децата от стол. Носим си обяд всеки ден. Провеждат се всякакви състезания - по български език, по математика, има различни конкурси, турнири. Имах малко резерви в началото, но сега мога да кажа, че като цяло съм доволна.

Синът ми беше до 4 клас (включително) при г-жа Ковачева - страхотен преподавател. Препоръчвам я с две ръце. И като отношение към децата, и като подготовка - на много сериозно ниво. От 5-ти до 7-ми клас е в 42ОУ - ще кажа само с две думи: слаба работа. Няма да изпадам в подробности, но няма да научи много.

# 124
  • Мнения: 6
Да събудим темата.  Предстои ни първолак тази година. Всичко за 42-то е изчетено. Предимството му е че е на 200м от вкъщи,  останалото - доста противоречиво. Дайте актуална информация за състоянието на училището в момента, както и кои преподаватели си струват.

# 125
  • София
  • Мнения: 2 723
Доволна съм от 42 ОУ. Сега в условията на пандемия трябва да се отчитат и други фактори. И миналата, и тази година бързо организираха дистанционното обучение, отделни входове за учениците, в класните стаи монтираха някакви пречистватели, диспенсър за дезинфектант, извеждат децата навън, прозорците са отворени. Същевременнно не се прекалява. Например при откриването на уч. година, родителите бяха допуснати на двора. За разлика от друго училище, където родителите стояха зад оградата и имаше деца плачат и протягат ръце към родителя.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 1 189
Здравейте, може ли малко по-актуална информация за училището, както и преподавателите, които ще поемат първолаците на есен.  Кои допълнителни занимания се водят добре и си заслужава детето да ги посещава и кои не.
Всичко, което споделите ще ми е от голяма полза.
Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт