Училище в кв. "Хаджи Димитър" - София

  • 35 422
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 300
Големият е първи клас при Ангелова, малкият предучилищна при Манчева. Доволни сме и от двете. Ако сте с момиче добър вариант е и Панчева (за първи клас сега), други не познавам, тепърва ще наблюдавам и разпитвам за по-другата година за първи клас за малкия.

# 16
  • Мнения: 151
Да,95 е най-удобно,но :
- стара материална база
- учи се на две смени,което зимата е сериозен проблем
-малък двор и салон
-пред училището висят постоянно тийнове ,понякога доста неадекватни
Това ,като негатив - хубавото винаги е ясно.


Синът ми учи в 95 СОУ-3ти клас.Паралелка математика и информатика при Г-жа Ковачева.Трябва да ви кажа,че е страхотен преподавател.Много съм доволна!..А за материалната база-нито дворът е малък,всъщност са 2.Нито физкултурният салон е малък-има 3 салона.Има занималня до 18.00ч.,стол,безплатна закуска и 2 лафки.Освен това,тази година дойдоха 2 дечица от 143 у-ще и се оказа,че са доста по-назад с материала....Така,че всеки да си преценява.

И се учи само първа смяна.

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 11:19 от magdalena70

# 17
  • Мнения: 2 156
Учи се само първа смяна в първи клас и материалната база не е обновена,
всяка година се събират пари от родителите за паркет,щори и пр.
Относно резултатите от външно оценяване  /4 клас 2012/- вижте къде е 95 в класацията !
Племеницата ми се прехвърли от 95 и успехът и падна ,така че не разчитайте
на стари лаври.
Относно дворът - съжалявам ,но сравнение с 42 е ,като детска площадка между блоково пространство. Нека да сме обективни.

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 10:50 от красива белла

# 18
  • Мнения: 151
Учи се само първа смяна в първи клас и материалната база не е обновена,
всяка година се събират пари от родителите за паркет,щори и пр.
Относно резултатите от външно оценяване  /4 клас 2012/- вижте къде е 95 в класацията !
Племеницата ми се прехвърли от 95 и успехът и падна ,така че не разчитайте
на стари лаври.
Относно дворът - съжалявам ,но сравнение с 42 е ,като детска площадка между блоково пространство. Нека да сме обективни.

Не мисля,че дворът е определящ при избора на у-ще....А най-вече си е до дете.Но ,на моя приятелка детето завърши 7 клас в 42 ОУ с пълна шестица и се премести в 22 у-ще,където първата година успехът и беше 3.А моята племенница завърши 95 у-ще и я приеха в Американския Колеж.Така,че всичко е относително....Освен това по разни състезания и олимпиади се явяват деца от 95,но от 42 не съм срещала.

# 19
  • Мнения: 2 156
Дворът не е определящ,но говорим за обективност ,
както за + и - при училищата ,а за мен двусменният график
в начален курс е /-/, примери много за приети в престижни
учебни заведения от всички училища и ДА  - до дете е и среда.
За олимпиадите - не съм се интересувала,но резултатите от
от външно оценяване на МОН може всеки да провери.
Явяването на олимпиада в повечето случай е за участие,
а не в смисъла ,в който е предназначението и.

# 20
  • Мнения: 151
Дворът не е определящ,но говорим за обективност ,
както за + и - при училищата ,а за мен двусменният график
в начален курс е /-/, примери много за приети в престижни
учебни заведения от всички училища и ДА  - до дете е и среда.
За олимпиадите - не съм се интересувала,но резултатите от
от външно оценяване на МОН може всеки да провери.
Явяването на олимпиада в повечето случай е за участие,
а не в смисъла ,в който е предназначението и.



До 4 клас(включително) е само първа смяна,а за горните класове не съм се интересувала.

# 21
  • Мнения: 2 156
И това от кога е ? До миналата година бяха на две смени.

# 22
  • Мнения: 151
И това от кога е ? До миналата година бяха на две смени.

Синът ми е 3ти клас-значи 3 години е така.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 300
На нас 95-то ни е на 5 минутки пеш, но все пак избрахме 42-ро, за което ги водим с колата или автобуса. Определящо беше, че 42-ро е основно, извеждат ги на двора дори и в по-студено време, няма пушещи тийнейджъри пред входа на у-щето, дворът се поддръжа и дете, с което беше в градината учи сега в неговия клас.
На 95-то същата жена ли е е директорката или се пенсионира?

# 24
  • Мнения: 151
На нас 95-то ни е на 5 минутки пеш, но все пак избрахме 42-ро, за което ги водим с колата или автобуса. Определящо беше, че 42-ро е основно, извеждат ги на двора дори и в по-студено време, няма пушещи тийнейджъри пред входа на у-щето, дворът се поддръжа и дете, с което беше в градината учи сега в неговия клас.
На 95-то същата жена ли е е директорката или се пенсионира?


Все още е същата директорка.

# 25
  • София
  • Мнения: 234
Моля, кажете пак за училищата в квартала.
А къде да видя резултати от външно оценяване?

# 26
  • Мнения: 165
Искам да побутна темата и моля родителите от Хаджи Димитър и Сухата река да споделят впечатления. Бихте ли препоръчали учител, който в момента е класен на 4-ти клас и предстои да вземе първокласници. Като че ли повече клоним към 49-то и 143-то в Сухата река, някой беше споменал, че предлагат и училищен транспорт - знаете ли дали все още е така?

# 27
  • Мнения: 57
Здравейте, включвам се и аз в темата, тъй като и на нас ни предстои записване в първи клас догодина, т.е. 2014 септември. Живеем близо до 95 -то, но дечицата от нашата група са се юрнали, т.е. родителите им, да ги записват в 42-ро, тъй като било по-добро. Ама аз така като чета мнения из нета, не съм сигурна, че е така. За мен най-важен е учителят в началните класове, а не толкова материалната база. Проучих кои са учителките в четвърти клас в момента - Ковачева, Симеонова, Миленова, но две от тях са пред пенсия и не е сигурно дали ще преподават. Не знам какво да правя. Пък това 42-ро много прехвалено, чак ми става съмнително. Дайте някакви по-пресни мнения и факти.

# 28
  • Мнения: 165
Не знам какво да кажа, нямам лични впечатления, но доколкото съм ориентирана в квартала 42-ро изглежда единственото приемливо училище. Другите варианти наблизо са в Сухата река, като съм чувала добри отзиви за 143-то, 130-то и 49-то, но транспортът е труден.

# 29
  • Мнения: 189
На нас също ни предстои записване тази година, решили сме в 42-ро и ще следя за информация за учителките, как да посоча учител като не ги познавам?

Общи условия

Активация на акаунт