Училище в кв. "Хаджи Димитър" - София

  • 35 428
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 57
Имах предвид, че един може да оценява постигнатите резултати като много добри, а друг да е недоволен от тези същите резултати, зависи кой какво гони и какво иска, и как гледа на нещата................

# 61
  • София
  • Мнения: 6 300
За тези 2 год. виждам много голям напредък в детето. Четат, сричат, смятат до 10, това за предучилищна си е супер. За нас е също от голямо значение г-жата да не дели децата и да сплотява екипа. Детето говори с любов за нея, което, за съжаление, не мога да кажа за г-жата на големия, въпреки че ние си я избрахме.
Въпрос на приоритети и гледна точка, наистина. Ние сме много доволни от нея и много се радваме, че детето ще продължи с нея до 4ти клас.

# 62
  • Мнения: 268
Ние сме в първи клас в 42-ро. Нашата госпожа е Бъкърджиева. Записах дъщеря си при нея, защото ми я похвалиха като изискваща и строга - освен това води клас с български език, който за мен е много важен. Всички я хвалеха много, и аз реших да сме при нея. За съжаление единствения човек, който ми каза, че не е доволен май ще се окаже прав. Дъщеря ми не я обича, позволява си да я обижда пред целия клас, прави й забележка за рисунки - където тя чисто по детски рисува, колко голямо трябвало да е слънцето, защо използвала един определен цвят повече и често и казва, че рисунките й са грозни - не очакваме все пак да са художници, нали?! Казва, че пишела най-грозно от целия клас /също пред всички ученици/ и дори се справяла по-зле от едно детенце, което има малки проблеми в развитието. На едно от последните контролни при едната от задачите трябва да разделят звуковете на гласни и съгласни и въпреки, че дъщеря ми го е направила, е отчела нула точки за задачата, защото не ги е разделила на срички - съвсем случайно видях теста на дете от друг клас, на което госпожата беше дала 3т. за същата задача написана по същия начин - звукове без срички. И така не съм много доволна, но събирам малко по-малко и скоро ще си имаме разговор с госпожата, защото не й прилича - все пак трябва да е педагог - не е първа младост - трябва да има опит и да знае как. Как да накарам детето си да ходи с удоволствие и да я обича?

# 63
  • Мнения: 2 156
Аня, искрено ти желая да останеш с такива впечатления и до края .
Какво не ти харесва в госпожата на голямия син ? Защо детето не я обича,харесва ?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 324
И така не съм много доволна, но събирам малко по-малко и скоро ще си имаме разговор с госпожата, защото не й прилича - все пак трябва да е педагог - не е първа младост - трябва да има опит и да знае как. Как да накарам детето си да ходи с удоволствие и да я обича?
Бакърджиева си е объркала професията. Идеална е за покер играч с това каменно лице. Аз съжалявам, че не преместих детето още в първи клас в друга паралелка, нооо свирено. Не се харесаха взаимно и така си остана до края. Изпитвах известни съмнения, дали проблемът не е изцяло в моето дете, но сега мисля, че не е, след като в пети клас няма никакви проблеми с учителите. Много родители останаха разочаровани от нея. В четвърти клас даже преместиха и най-голямата отличничка на класа в друго училище. В пети клас си се върна пак детето. За две години не можа да вдене, че едно детенце има проблем и е с дислекция и не спря да го унижава и обижда.

# 65
  • Мнения: 2 156
На мен също не ми симпатизира,не мога да си обясня това супер хвалене.
Винаги е скована.

# 66
  • Мнения: 268
Бакърджиева си е объркала професията. Идеална е за покер играч с това каменно лице. Аз съжалявам, че не преместих детето още в първи клас в друга паралелка, нооо свирено. Не се харесаха взаимно и така си остана до края. Изпитвах известни съмнения, дали проблемът не е изцяло в моето дете, но сега мисля, че не е, след като в пети клас няма никакви проблеми с учителите. Много родители останаха разочаровани от нея. В четвърти клас даже преместиха и най-голямата отличничка на класа в друго училище. В пети клас си се върна пак детето. За две години не можа да вдене, че едно детенце има проблем и е с дислекция и не спря да го унижава и обижда.
Да кльомба, и аз съм от разочарованите. Дъщеря ми няма проблеми като дислексия, чете доста добре, пише почти без грешки - е допуска и такива, но май е нормално, нали сега се учи, със смятането също се справя, но е много разсеяна и все блее из облаците. Не чула какво трябва да направят, не разбрала условието, не проследила текста и т.н. - не го отричам, но работата на учителя е да намери начин да им ангажира вниманието и щом  не успява - значи нещо не е както трябва. И аз си мислех да я преместя в друга паралелка, но тя не иска и ме е страх това да няма обратен ефект. В началото и аз си мислех, че проблема е изцяло в детето ми, но постепенно започнах да не обръщам много, много внимание.

Красива Белла
- все не можех да си обясня, какво в нея е странното и ето, че ти много добре си го уловила - скована е, това е за което не намирах точната дума.

# 67
  • Мнения: 2 156
Имах подобен проблем с голямия син, беше при Манчева -
и до сега съжалявам, че не го преместих в друга паралелка.
Сега, когато говорим за тези първи години на училище ми казва -
"Защо си слушала едно дете ?!!!"
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 324
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.

И аз.

# 69
  • Мнения: 1 196
Бих ти препоръчала г-жа Маджарова, но сега е с друга фамилия.
И аз.
Коя е новата фамилия  Laughing

# 70
  • Мнения: 2 156
Маджарова - Германова, но в сайта на училището виждам,че са две
с тази фамилия.Мисля, че е Детелина Германова, но трябва да се провери.
Другата г-жа е Велева, която е от по-старата школа, но има подход към децата
и те я обичат, дори беше поканена от бивши ученици в "Море от любов".
От Велева имам лични впечатления и мисля, че няма да сгрешите, ако се спрете на нея.
Каквото и да решите, детето не бива да бъде пренебрегвано,осмивано и потиснато.
Лятото ще се успокоят нещата, а от есента ......

# 71
  • Мнения: 1 196
http://www.42ou.com/PDF/2013_2014/OpenDoor42%202014.pdf
Тази седмица има отворени врати в 42-ро,мисля да отида.Днес обаче пропуснах. Peace

# 72
  • Мнения: 57
Някой ходил ли е на отворените врати, аз нямах възможност, но ако някой е ходил да сподели впечатления моля.

# 73
  • Мнения: 1 196
Не можах да отида  Sad
Звънях на телефоните от сайта на училището,за да питам дали ще има отворени врати,но никой не ми вдигна.Ако има други отворени врати,бих отишла  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 6 300
Само веднъж в годината са.

Общи условия

Активация на акаунт