Августовското дете става на две и торта ще яде!

  • 43 746
  • 698
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Честит втори рожден ден на Алекс и Венци!Да са живи и здрави и много послушни!

Рождения ден мина добре,децата се забавляваха,Петьо отново не изпусна бибата и за миг,не искаше да го снимам въобще,не си обяснявам защо,тортата беше футболна топка при нас всички топки са на почит и съответно едвам я опазих да не бъде ритната,иначе много и се радваше Петьо.

Снимки обещавам утре да кача.

Ани  bouquet ,отново страхотна тема!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 338
Стелка, малко късно виждам поста ти, но и аз знам, че е нормално да се вдигне Т от ваксина. Дай Панадол и би трябвало да спадне. Да ти кажа не помня Мартин да е вдигал Т от ваксина, но знам ли newsm78 може и да се е случвало.. какво ли не ми се случи, че помня ли вече... пиши как е Дара Hug

# 17
  • Мнения: 1 093
Честит Рожден ден на Денис! Пожелавам ти много здраве, усмивки и щастливо детство!

Мамадона, Честит ти рожденник!

Благодаря на всички за пожеланията. Алекс получи много подаръци и сега се чуди с коя играчка да играе. Вчера не можах да се включа, че ме беше нападнал някакъв стомашен вирус и почти не съм ставала от леглото. Днес съм по - добре и се надявам да не заразя децата.

ВесиHug за Алекс! И аз много се радвам, че се запознахме! Hug

Ани, Алекс не се впечатли много от тортата. Искаше само да я яде и едва направихме няколко снимки. Той също харесва Мики Маус и всякакви трактори. Тортата му беше със снимка на Мики Маус, но не беше особено впечатлен.

# 18
  • Мнения: 174
Мама Дона, да ти е жив и здрав рожденикът! Желая ви да се радвате на хлапетата и на времето с тях!



Стеле, Емо не е вдигал температура след ваксина (всъщност досега само два пъти е бил с температура), но предполагам, че с Панадол, хладка вана и студени течности нещата ще се нормализират бързо. Искрено се надявам за утрешния ден да сте във форма!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 139
Привет и с днешна дата Laughing

Честит Рожден Ден на Денис!!!Да расте здраво,усмихнато и весело дете!!!


Дони,заповядай

Весел празник!!!

При нас всичко е нормално.
С кърменето нещата се подреждат лека по-лека.Останахме с едно кърмене на ден-само вечер за приспиване. От два дена нощем като се събуди не му давам да суче, само се гушкаме и също така си слага ръчичката върху гърдата. Изглежда това го успокоява, а и мен ме устройва  Simple Smile
Сутрин също като се събуди идва при мен, но пак си слага ръчичката на гърдата и така се разсънваме двамата Heart Eyes

Това е от мен.Хубав ден на всички Hug

# 20
  • Мнения: 52
Честит Втори Рожден Ден На Алекс,Венци и Денис!
Да Сте Живи И Здрави,Мили Ми Момченца!
Бъдете Радост За Мама И Гордост За Тати!


Честит Празник И На Вас Мили Мамчета! Имате Си Големи Съкровища!


Стели,не се притеснявай,повечето деца на реимунизацията вдигат температура. Алекс беше с 38,6 и с подуто около 2-3дни.Ако Дарето позволява можеш да и правиш компреси от реванол. Не се притеснявай за температурата по скоро я наблюдавай за други реакции,че върлуват много вирусни инфекции.
Ние сме добре,малкия заспа преди 10минути.
Днес Взех резултатите от стафилококи и стрептококи.Оказа се,че имаме бактерия стафилококи. Препоръчвам на всички ви да направите тези изследвания на децата.
Сега почваме лечение. Изписаха ни и Рибомунил,който ще пием до края на януари.
Дано това е началото на не боледуването,че вече не знам как да му помогна  Sad
Леля ходи от две седмици на лъче и химио терапия в Ст.Загора. Направиха и до момента 9лъче и 2химио терапии. Остават още доста   Cry Чувства се много изморена, особено след химиотерапия,много често за секунди се облива с пот и за секунди изсъхва. Помагаме и с каквото можем.
Аз се готвя за р-ден на Алекс, вече реши мястото,гостите,поканите и тортата и започвам да действам Simple Smile

Хубав ден ви пожелавам! Бъдете здрави

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 17:57 от VesitoAJ

# 21
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 582
Честит рожден ден на Денис! Да порасне здрав и силен като батко и татко! Да е жива и здрава и прекрасната му майка!

Веси, от къде сте ги лепнали тези стафилококи? Как се досетихте да направите такива изследвания? От гърлото ли взехте секрет или от другаде? Защо всички деца да им се направи не можах да разбера!? Доколкото разбрах вие сте слагали и ваксината Синфлорикси и продължавате да се разболявате често, така ли? Дай повече разяснения моля те  Praynig Дано Алекс скоро да се оправи. Стескам палци и се моля за леля ти също!

# 22
  • Мнения: 52
Веси, от къде сте ги лепнали тези стафилококи? Как се досетихте да направите такива изследвания? От гърлото ли взехте секрет или от другаде? Защо всички деца да им се направи не можах да разбера!? Доколкото разбрах вие сте слагали и ваксината Синфлорикси и продължавате да се разболявате често, така ли? Дай повече разяснения моля те  Praynig Дано Алекс скоро да се оправи. Стескам палци и се моля за леля ти също!
Aни,предполагам,че има от къде да сме ги лепнали щом излизат на резултата от изследванията и по категорично мисля,че е от очите,имахме проблеми като малки.Реално от тогава той започна да боледува толкова често. С майка,която има детенце с 2 месеца по малко,което боледува много често,но не е пиела никога антибиотик,а само Симетролим говорехме и решихме да се ровим,защото кръвните картини не показват нищо. Така се натъкнахме на тези бактерии,говорех с педиатърката и веднага ги направих,тя никога не го е предлагала,което е ... даже ми каза вие не боледувате често...забравят ,а не записват  голяма грешка,а аз винаги обяснявам на дълго и широко. Този път доста при сърце взе нещата та да видим до къде ще я докараме,но мисля да направя консултация и с д-р Михайлов,т.к прочетох,че с хомеопатия има ефекти.
Секретите за двете изследвания се вземат за стафилококи от нослето,а за стрептококи от устата. Ние имаме бактерия стафилококи в нослето.
Казах,че го препоръчвам ДА ,защото преди всеки изписан антибиотик трябва да се направи това изследване,което е много рядка практика.Особено при често боледуващите дечица. Тази бактерия си работи,лекува се за момент и после се израства.Хубавото е поне,че с антибиограма знаеш какво да даваш на детето,вече без резултатите няма да ходя на преглед.
За Синфлорикс,не знам защо си с впечатление,че като си я сложил ще се разболяваш по рядко или няма да се разболяваш. Тя както Пентаксима си е за отделни болести Дифтерия, Тетанус, Коклюш, Полиомиелит и Хемофилус. Синфлорикса е за Менингити,Пневмонии,Плеврити,Сепсис,Отити.

Не знам,до колко съм обяснила правилно,все пак не съм медицинско лице. Ще се радвам ако съм била полезна за някои майки.В и-нет има доста информация по този въпрос

Хубава вечер на всички.Бъдете здрави

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Честит рожден ден на сладурковците досега, които изпуснах. Много  здраве, щастие, радост и късмет им пожелавам.  bouquet

Чудесни снимки с готини модели на тях видях. Нещо нямам много време напоследък да се включвам, но ще гледам да се разпиша тези дни по- подробно. Просто ми се насъбра организация за рд, за море отново, Алекс на зъболекар, очен, ваксини, здравни книжки вадим и нямам време да се обърна, дето се казва. Максим е див до полуда и така.

Прегръдки от нас  Hug

# 24
  • Мнения: 52
Честит Втори Рожден Ден На Дарето И Емчо!
Да Сте Живи И Здрави,Мили Дечица!
Бъдете Радост За Мама И Гордост За Тати!

Честит Празник И На Вас Мили Мамчета! Имате Си Прекрасни Съкровища!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
Честит 2-ри Рожден Ден на Дара и Емо!!!Много усмивки и весели игри им пожелавам!!!


Специални поздравления Стеле

и Барабар

# 26
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 582
Честит Втори Рожден Ден На Дари и Емо!


Веси, много ти благодаря за разясненията и затова , че го написа толкова подробно, сега вече съм малко по-спокойна.   bouquet Аз реших, че се налагат изследвания дори и да няма никакви симптоми. Може би, защото Калоян не е пил антибиотик до сега, а Дария за 10г само 4-5 пъти се е налагало и затова никога не съм се замисляла за подобни изследвания. Наистина , когато започне много да се повтаря лечението с антибиотици, човек започва търси само причините за честите боледувания. Понякога явно лекарите не успяват да се справят, но пък е доста безотговорно да не познава  лекаря пациентите си - т.е. да твърди , че не боледувате често, което е точно обратното.
За ваксините винаги съм си мислела , че се слагат , за да могат децата да се разболяват по-малко или да карат болестите по-леко, но явно съм се заблудила. Още веднъж значи си потвърждавам сама за себе си моята теория за ваксините.

За хомеопатията БЯХ с много двустранно мнение, но въпреки това за първи път се доверих на това лечение, когато се роди Калоян. За сега при него върви успешно и се надявам така да продължи. При Дария не съм се възползвала от хомеопатия, защото не се е налагало последните години, да чукам на дърво.

Искам да ти споделя, че нашият хомеопат много препоръчва за деца, които много се разболяват да приемата добавки от типа на Зелената енергия и коластрата /аз за сега взимам на Аква сорс/. Можеш да попиташ и вашия да видиш какво ще ти каже.

Колкото до самото изписване на антибиотик, за съжаление в Б-я нямат практика лекарите да правят предварително антибиограма. Слава богу когато Дарито беше на 2г попаднахме на страхотен педиатър, /който за съжаление вече не е между живите, лека й пръст  Praynig/ Та тази лекарка никога не изписваше антибиотик без да е сигурна, че той ще действа. Тя казваше по-добре да забавим лечение с два дни за да излязат изследванията, отколкото да лекуваме с нещо , което може и да не действа. Та оттогава аз антибиотик без антибиограма не давам. Това ми коства адски много нерви и разправии с лекарите, но засега в малкото пъти които се е налагало съм успявала да се наложа.

Така, че мили момичета, недейте да отстъпвате на лекарите и да се съгласявате на всичко с тях, пациентите си имат права и те са длъжни да им ги спазват.

# 27
  • Мнения: 52
Aни,съгласна съм с всичко,което казваш,но за съжаление в Бг ситуацията е просто пълен отврат,не само при нас,а наявсякъде.За хомеопатията имам наблюдения,че има страхотни резултати,но и никакви,зависи си от детето. На братовчедка ми детето не се повлиява от тях ...
На морето имах контакти със семейство,което живее в Америка,детето е колкото нас и не е пиело никога АБ,вдигало е до 39,5 ,баба му обясни,че там трябва човек да е пред умиране,а децата ги щадяли още повече.
И аз вече няма да се съгласявам без антибиограма за АБ.
За коластра и водорасли,мога да споделя че ги давам от 1година и съм писала доста за тях в темата,явно си го пропуснала. При нас няма ефект за съжаление с голяма надежда бях за тях,има много добри отзиви,но при нас няма резултати  Cry

# 28
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 582
За хомеопатията имам наблюдения,че има страхотни резултати,но и никакви,зависи си от детето.
Това имах предивд и аз като казах че съм мнго раздвоена, защо организмите явно се влияят по различен начин.

За коластра и водорасли,мога да споделя че ги давам от 1година и съм писала доста за тях в темата,явно си го пропуснала. При нас няма ефект за съжаление с голяма надежда бях за тях,има много добри отзиви,но при нас няма резултати  Cry
Сигурна съм ,че ще успееш да намериш това , което ще влияе на Алекс и ще му повиши имунитета и детето ще се чувства добре. Когато Дария трягна на детска градина преди 7г още тези водорасли не бяха много познати и тогава на нея давах гел от Алоевера. Ето това http://www.aloeikrasota.com/product-aloe_vera_gel.html Давах го по два месеца есента и два месеца пролетта. На нея влияеше добре. На Калоян не съм го давала, но май догодина като тръгне на детска градина, може би и той ще има нужда.
Ти се интересуваш изключително много и съм сигурна , че ще намериш правилния път. Това , което аз съм разбрала за себе си ,че не всяка ангина се лекува с антибиотик и не винаги щом детето има 40градуса температура е за антибиотик. Много упреци съм отнесла ,особено от роднините, когато съм я оставяла по 3-4 дни с много висока температура и не съм й давала нищо, но да чукам на дърво господ винаги е бил с мен и тя се е оправяла. Не знам какво съм щяла да направя , ако се е стигало до усложнения, сигурно е щяло да се упреквам много , но слава богу никога не е е стигало до там.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 139
Весе, пробвала ли си засилване не имунитета с пчелно млечице и пчелен прашец.
Преди няколко дена се порових из нета за информация и мисля да започна да давам на Боян преди яслата Peace
Може да прочетеш, доста има изписано.

Общи условия

Активация на акаунт