Проблеми с ученето или какво знаем за дислексията! - 3 ДИСЛЕКСИЯ

  • 78 446
  • 759
  •   1
Отговори
# 465
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 pan-mar сега погледнах, че детето ти е 7 клас. Някак си слушай Росна китка, напомняш ми на нея, накрая детето се представи много добре.  Пък и да не ходи на това външно оценяване, има и такива паралелки в които не искат оценки от външно оценяване, а и има такива техникуми. Споко, няма да остане без образование.

# 466
  • Мнения: 3 715
Членовете на комисията в РИО за професионалисти и знаят как да предразположат детето, за да покаже какво може, не се притеснявай. Моят син освен, че има прогностични признаци за дислексия е и с хиперактивност и дефицит на вниманието и са успели да го увлекат, така че поне за малко да покаже какво може и какво не. А при него дефицитът на внимание е много силен и е много трудно да бъде накаран да се занимава с каквото и да е.

Това ми разказа свекър ми, аз да съжаление не можах да присъствам защото точно в деня на комисията почина моят дядо, но държахме връзка по телефона с председателката на комисията и съм с много добри впечатления.

# 467
  • София
  • Мнения: 1 942
pan-mar, не се колебай да го заведеш за комплексната оценка. И ние минахме по този път, имаме я оценката. Полезна ще ти бъде дотолкова, че ще си наясно в какво точно се състои проблемът на твоето дете, че като гледам колкото дислектици - толкова разновидности, всички са ми различни. Хубаво е да си наясно и да си имаш документ за това. Пък все за някаква помощ може да му послужи.
На нас лично оценката си ни отлежава в шкафа, че не се справяме с ресурсната помощ, но при вас може да проработи, от нищо не се отказвайте.

# 468
  • Мнения: 1
Здравейте, мили момичета!
Скоро разбрах че проблемите на вече почти 12 годишния ми син си имат име, а именно дислексия.
От това което прочетох разбирам че е в по-лека форма и може би затова досега никой учител не ми е обърнал внимание че има вероятност детето да страда от дислексия.
Вече мисля да се обърна към специалист. В интернет има посочени центрове в Русе, Варна, София, моля препоръчайте ми към кой  да се насоча  или ми препоръчайте специалист. Само за информация да спомена че съм от Бургас.

Благодаря предварително!

# 469
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
dori74 от Бургас е нашата съфорумка Блувелвет, тя е логопед в същото време, ако желаеш се обърни към нея ето и страницата и във ФБ http://www.facebook.com/pages/%D0%9B%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BF%D0% … 1/159858000748412

# 470
  • Мнения: 2
Здравейте
Искам да ви представя един проект, който разработвахме в училище и, който имаше голям успех сред нашите учители, най-вече тези, които работят с деца засегнати от състоянието на ДИСЛЕКСИЯ.

Проектът "Дислексия " е интернет приложение, което има за цел да подпомага и подкрепя деца със специфични образователни трудности, породени от състоянието дислексия, както и техните родители и учители.
В проекта е разработен подходящ тренинг за активна работа относно развиването на креативни умения и социализирането на всяко дете с дислексия в общността и подготовката му в училище. Също така и комуникирането между училищата и учители в тях.
Интегрирано обучение на деца със специални образователни потребности /СОП/ е такова обучение, при което детето независимо от вида на увреждането е включено в общата образователна среда. Това се осигурява чрез индивидуалните образователни програми, екипи от специалисти, дидактически материали и помагала
Дислексията е неспособност за четене и разбиране на прочетеното. Объркват се някои букви с други например „б“ с „д“ или „н“ с „п“. Понякога се разместват местата на буквите в думите или хората пишат, както говорят. Дислексията не е вид умствено изоставане и дори понякога при наличието й се наблюдават феноменални способности в други направления.

МОЛЯ ДАВАЙТЕ ОТЗИВИ И МНЕНИЯ С ЦЕЛ ПОДПОМАГАНЕТО НА САЙТА. БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВНИМАНИЕ.  Smile Smile Smile


ЛИНК:   www.sopbg.org

# 471
  • София
  • Мнения: 754
Здравейте мами,

Как сте? Ние сме добре. Много ми хареса бележника. Само по МАТ има 3, всичко друго е 4 и 5 има и няколко 6-ци Simple Smile
Не й се учи на калпазанката, но някак училището я дърпа и ще не ще - учи.

# 472
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
margaritavass в добри ръце сте, не я мисли.


 kingornet хареса ми сайта, интересен е.

# 473
  • varna
  • Мнения: 41
kingornet и на мен ми хареса сайта newsm10 Особено теста - повечето въпроси обрисуват много точно детето ми...Дори се регистрирах и дано има развитие този сайт, за да ни бъде полезен...Ще го препоръчам и на ресурсната...

# 474
  • Мнения: 113
Здравейте, Моля ви обяснете ми каква е целта на оценката в РИО и как протича. Също има ли нужда от нея, ако имам вече от две места диагноза?

# 475
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте, Моля ви обяснете ми каква е целта на оценката в РИО и как протича. Също има ли нужда от нея, ако имам вече от две места диагноза?

Mi6 нищо особено, отива се там, чака се, влиза се, отделни групи говорят  с  детето и теб и накрая пишат нещо от сорта, насочва се за ресурсно подпомагане. Разбира се гледат се документите. С новия закон май това отпада, а в център за личностно развитие ще се правят тези неща по райони, ама не съм сигурна.

# 476
  • Мнения: 1 252
В РИО не се ли ходи за да се назначи ресурсен учител? забравила съм вече.

margaritavass, браво на Елена. По мои наблюдения не им се учи на всичките.

сайта е много хубав , дано се доразвие.

С голямо удивление моя син установи , че Стив Джобс също е от отбора. Hug

# 477
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

С голямо удивление моя син установи , че Стив Джобс също е от отбора. Hug

Дори нямал висше  newsm78

# 478
  • Мнения: 1 252
Това за висшето , го знаех и не от значение оня ден ме кара да му превеждам това

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B … D1%81%D0%B8%D1%8F

# 479
  • София
  • Мнения: 1 942
Роси, като го преведеш защо не го качиш и тук? Че я виж колко постно е написано. То всяка от нас поотделно знае повече, отколкото българската Уикипедия по въпроса Laughing

А аз като видях сега в руската се сетих за някои известни люде, за някои сега разбрах. Но винаги ми е било интересно като имат затруднения с четенето как си учат ролите тези артисти. Как изобщо им идва желание. Моят син като става въпрос за учене, колкото и да му е интересно не ще и не ще.

Общи условия

Активация на акаунт