година цяла отлетя, ОКТОМВРИйче на ЕДНА!!!

  • 32 537
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
Здравейте. момичета дрането и тръшкането не е период. Децата вече са достатъчно големи и разбират всичко. Просто пробват кое минава и кое не. Внимавайте много, защото аз си имам едно голямо почти 5 годишно дете, което още се тръшка и реве все едно го колят ако не стане на нейното. Просто много я изпуснахме. Сега малката я оставям да реве и колкото и да ми се къса сърцето няма да отстъпя. С годините нещата, за които реват стават все по-опасни, а продължителността на плача и тръшкането се увеличават.
Nikitali, не се притеснявай. Жужа само се изправя сама и то леглото си и от скоро става седнала от легнало положение. Вчера направи 3-4 крачки пълзейки, днес не ги повтори. Само заема поза за пълзене и се клати на пред на зад. Ходи за ръце, но само докато стигне до боклука, който си е набелязала и сяда. В паяка стои най-много 10 мин. На нейната възраст кака и пълзеше и ходеше сама. Децата са различни. не се притеснявай. Рано им е още за ходене, а може да пропълзят чак след като проходят. Не иска да стои в количката, но и не иска да ходи. Просто постилам дъждобрана и я слагам там. Стои седнала, гледа и се разправя с хората. мъчи се да стинге треви или нещо друго, но със суркане на дупето. В къще се търкаля по леглото и толкова. Не бързам за никъде.
DeiziL, редактирах се. Благодаря. Уж, чета внимателно, но явно пак съм съм разсеяна. Толкова ми се спи.
А Жужа, пропълзя снощи. А сега - пред и30 мин. доста добре си пълзеше в комшийката. Трябва и голям стимул -. к къщи само се клати. Но май ще е още малко. Laughing

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 17:18 от buba_katinka

# 31
  • Мнения: 399
buba_katinka, Ради си пълзи, а Nikitali има притеснения, но нищо  Peace

# 32
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Привет и от нас с Йоана Hug Heart Eyes
Гледам да се класирам, докато дребното спи,че после няма писане...Simple Smile/Надявам се, не сте ни забравили Embarassed/
Честита ни нова тема:)
Плами,много е хубава!!!
Първо, да пожелая бързо да оздравяват всички мами и дечица! Praynig
Ние за сега, все още ,не сме боледували/да не дърпам дявола, за опашката/.
Попрочетох,каквото можах набързо.
Да напиша нашите мерки и теглилки и да успокоя някои от мамите,че имат слаби деца-та ние сме 71 см и 7,600кг.Храним се, предимно като висим по циците на мама,насила се храним с пюрета и друга храна/не винаги,но понякога се налага/.
Вече сме с 8 зъба,по 4 отгоре и отдолу,но тези отгоре още пробиват и е ад,чак скърца със зъби,което определено ме притеснява..
А за двигателното развитие,пълзи ,сяда,изправя се сама,водим се за 1 ръка,опитва се да прави крачки, оставила съм я,когато иска да прохожда тогава,не бързам.
Никитали,какво те притеснява?
Колкото до налагането и аз мисля,че не е период,при нас е същото и аз отначало като ми ревне,гледах да и давам,каквото иска,но сега вече, не е познала:))и като види,че не става на нейното,вече е по умерена в исканията си:)
Ето малко снимки от нас:http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=765258&id=1613813107

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 15:38 от dani-puh

# 33
  • Мнения: 377
Благодаря за отговорите, момичета   bouquet
Според Педиатърката на Кати всичко си и е наред, но тя е една лекарка  ooooh!, аз съм по-добра от нея от прочетеното в Интернет.
Притесненията ми са, че не може да седне сама от легнало положение, но като аз я сложа да седи го прави продължително време без проблеми. Пълзи като кавалерист в окоп - влачи си тялото по земята, като се избутва с ръце и крака, а не по класическия начин - на колене и длани. Не се изправя сама още, а като я сложа аз да стои права в леглото го прави, но доста се олюлява като пиян морков. Прави стъпки като я държа под мишниците, но то е силно казано стъпки - като я наклоня на ляво тя си премества левия крак, а като я наклоня на дясно си мести съответно десния крак.
Нали ми е трето дете и я сравнявам с по-големите и върви доста назад в двигателно отношение. Но тя е много по-спокойно дете от кака си и батко си и може и от това да е. Иначе е много любопитно и будно дете и вече показва колко голяма ще стане, пляска с ръчички и маха за чао.
Ако не се поразмърда повече този месец ще искам направление за невролог и да видим той какво ще каже. Иначе сигурно сме най-дребните в Октомврийски ни отбор - 7,200 и 69 - не е качила нищо за месец, а е отслабнала и намалила обиколката на гърдите след това боледуване.
Спирам че стана доста дълго  Embarassed
Приятен и слънчев уикенд!

# 34
# 35
  • Мнения: 32
Момичета някой купувал ли е обувки за прохождане. Аз днес ходих да търся, понеже Ники все по усилено иска да ходи, но не натъкнах на следния проблем. Всички видове обувки за прохождане са много закрити - ама то краката на бебето ще се сварят вътре ... направо се разочаровах. Отделно са много грозни ... поне според мен. И така ...викам си моето дете явно ще ходи босо  Mr. Green

Онли, аз не мога да разгледам снимките.

# 36
  • Мнения: 203
Ееее домъчня ми бе dani-puh!Къде се загуби?

# 37
  • Мнения: 23 075
Не съм ви чела назад,само да се запиша.
Привет след няколко дни море.Ама то никак не беше почивка,бебето се влоши там,пак започнахме лечение.Днес бяхме на преглед,детето си развива  астма и това е.Вече почти месец е с бронхиален спазъм и не минава.Пак започваме инхалации на 4ч.+ кортикостероиди и сироп за кашлица.От понеделник новото лекарство.
Иначе малчо е веселяк,трудно диша и нощем се буди от това често,но ако не кашляше нямаше да се знае,,че нещо не е добре.Има вече 4 зъбчета,още две са напъпили.Лази,щъка навсякъде,смее се на всички и на морете взе,че прояде обща храна. Simple Smile Вече и плодовите пюренца му се услаждат много повече,та поне едно хубаво нещо около нас.Поздрави и утре ще пиша пак.Мислехме да пътуваме до роднини в провинцията,но педиатърката ме посъветва да си останем у дома,за да стабилизираме детето.
Лека нощ. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 399
Деси X3, хубаво е че поне е започналда се храни Сашко  Hug, дано да се оправи милото  Praynig
dani-puh Аз не мога да разгледам снимките  Thinking.
Nikitali  опитай да стимулираш двигателното развитие, правете гимнастики, раздвижвания, слагай по корем и подпирай крачетата да се оттласква, води за ръчички и всичко което се сетиш щом искаш да засилиш темпото, но аз си мисля, че щом Кати е по-дребничка може и за това да напредва по-бавно Peace
Лека нощ

# 39
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Еее,Силве  Hug и на мен за вас Simple Smile липсва ми, сутрешното ти кафе:)
Тео,как е?Надявам се,да е  по добре Praynig
Nikitali,ти най-добре знаеш,че всяко дете си е различно за себе си,но ако  те притеснява ,отиди на невролог.Сигурна съм,че всичко е наред с малка, сладка, бонбонка Peace
ДесиХ3,просто нямам думи,как не ви подмина нещо,стискам палци по бързо да се стабилизира Сашко и повече да нямате ,такива неприятни емоции Praynig!!!Много се радвам,че е започнал да хапва  обща храна.
Deizil,сега вече ще можеш Peace
Какво става със срещата?
Софиянки,някоя среща няма ли да спретнем?
Айде,стига толкова за сега:)
Хубав ден, ви желая и всички болнички да оздравяват!!!

# 40
  • Мнения: 203
dani-puh от както те няма не съм слагала кафета Wink А Тео днес ще го водя пак на доктор,защото все плаче явно нещо го боли.Снощи дори звънях на педиатърката му, че направо в чудо се видях.Не знаех какво да го правя и какво да му давам.Нямат минаване тея неща,каквито и да са те #2gunfire Дадох Панадол и Еспумизан и позаспа.
Деси то и при Вас положението никак не е розово,но поне ти е почнал да яде,а моя отказа всичко Sadедвам си отваря устата.
Айде оставям Ви сега,че после сме заформили една среща с едни съфорумки и дано да се осъществи Peace
П.П Дани снимките и аз не мога да ти ги видя Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 91
Момичета, нещо ми дойде отгоре ( Laughing) да направя летен колаж) та сега съм в процеса. Взех снимките на сладурковкци от снимка.бг, ама много бебета ги няма там, та ако някой иска да се присъедини- Hug айде де, Розе, Адри, Маги, Еди и други момичета, не искам да ви взимам снимките от фейсбука или др. источници без да го желаете - ще чакам до понеделник.
след малко изчезваме за Пловдив - разходчицаааа  sohappy

# 42
  • Мнения: 617
Гледам за обувките говорите - аз ще вземам маратончици.Никакви Капчици, К и К и тем подобни.
Деска, деца с бронхиални проблеми почти винаги се влошават на морето от влагата.Добре е да отидете на Сандански май и септември.А от кортекостероидите много ще яде, не се учудвай. Peace

# 43
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Никитали и Сами не е много от подвижните, в сравнение с батко му и кака му. Все още не се изправя сам, не иска да се напъне  Crazy Иначе като го сложим прав до холовата маса се държи за нея и се опитва да докопа каквото има на масата, но бързо му омаляват краката и сяда. Иначе децата сега имат мания да го слагат на гърне да ака в него и вчера се е изправил сам от гърнето и е паднал. От съвсем легнало положение не може да седне, само ако е на възглавница тогава. Не пълзи, защото мрази да е по корем, но за сметка на това се търкаля със скоростта на светлината и за секунда е минал от единия край на спалнята до другия, даже веднъж и падна оттам. Гледах снимки на Ники на неговата възраст, точно тогава го водих на първото му море, стои прав доста свободно. Прави ми впечатление, че Сами по -бавно ги прави нещата, но не се притеснявам, знам че ще ги израстне тези неща. Иначе новите номера са да пляска с ръце ( защото децата му пляскат като се изака в гърнето ) и да дава 5 и боц. Беден ни е репертуара, ама карай да върви.
Тази сутрин за първи път му дадох попара от сухар, масло и обезсолено сирене ( много ни е хубаво тук сиренето, от онова в зелените тенекии ) и много му хареса. То какво ли не му е харесало досега, де. Почнах да му давам и бисквитки на Юлкер Бебе, има ги по турските магазини, помня ги от баткото още. Ското ще опитам да му направя бисквити с кисело мляко за следобедна закуска, да разнообразим кашата. Киселото мляко сами си го правим с бактерията, така че ми е без консерванти.
Хайде приятен уикенд, че се олях от писане... Hug

# 44
  • Мнения: 432
Да се похваля -от 1 сед. и Бобо е християнче.Много хубаво беше.Баткото много щастлив,че е носил свещта в църквата и попа му подари книжка.
Иначе едно и също всеки ден,разходки,пазар и висене по градинки.Бобо в къщи лети с проходилка,навън се държим за ръцете,страх го е да се пусне.Иначе седи стабилно,изправя се щом се докопа за нещо,не пълзи,защото не му давам възможност.Обувките за прохождане са на Капчица,доволна съм .От гърнето пищи,нещо не му е фен сега.Явно му мина интереса,по-удобно е в пампите.Ще го пробвам пак другата седмица.
Вие се оплаквате от неядене,аз обратното.Уж щеше да минава на 4 хранения,от 3 нощи се буди през нощта гладен,та сега е много кофти.Един ден-4,друг-5.Незнам кога ще спре това нощно хранене.Увеличавам през деня,но пък не смея много.Правя схеми,чудеса.Колкото и да му направя всичко омита.
От понеделник бате пак е на градина,свършва му ваканцията.Аз ще съм по-свободна,че съм планувала много задачки.

Хубав ден,  и  всички болнички да оздравяват.Макар че това време ни шашва.

Общи условия

Активация на акаунт