АВГУСТинчета 2006 -тема 4, годинки 4

  • 29 703
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.София
  • Мнения: 4 175

Ч Р Д на Миташки ! Здраве,радост и мно-ого приятелчета!  Пух,весел празник!

 Кайли,дано ни се разминат чревните.
 Мама Марго- wavey

 Нана, честит празник. Все такъв екип да сте с Митко!

# 61
  • Мнения: 330
  Честит рожден ден на Миташки!много здраве и усмивки!
                                 
   
  Честита годишнина на всички празнували и празнуващи днес! Много любов!!!
                 

# 62
  • София
  • Мнения: 545
Честит рожден ден на Стефи със закъснение   bouquet Тортата е страхотна  Peace
Честит рожден ден на Миташки!  Hug
Честити годишнини, да сте живи и здрави и много да се обичате  Hug

Марго, страхотно изглежда, после да покажеш снимки.

Ние оставихме дребните с майка ми на вилата и сега ми е едно странно, тихо, мъчно ми е за тях, но им е добре там, тичат на воля, играят, дано времето да им е хубаво.

# 63
  • Мнения: 634
Честит празник на сладурите Стефи (със закъснение) и Миташки! Да растат много здрави и палави и много да радват мама и тате! Hug Hug Hug

Марги, много се радвам, че се появи и че нещата се развиват добре при вас! Hug

Днес си взехме Гого за няколко дни, много ми е хубаво и вече не бързам да раждам... Mr. Green Иначе бебето е с голяма глава като батко си и излиза 3600 кг, но и за Гого твърдяха, че ще е толкова, пък се роди 3300 кг. Според лекарката ми не само ще изкарам до термина, че и след това, за което искрено се надявам да греши. Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 5 795
Анди, тук ли си още?  Simple Smile Имах някакви предчувствия за днес, но явно бъркам  Laughing другата дата, която обмислям е нашата - на 8ми   Mr. Green

# 65
  • Мнения: 743
Честит празник на сладурите Стефи (със закъснение) и Миташки! Да растат много здрави и палави и много да радват мама и тате! Hug Hug Hug

Марги, много се радвам, че се появи и че нещата се развиват добре при вас! Hug

Днес си взехме Гого за няколко дни, много ми е хубаво и вече не бързам да раждам... Mr. Green Иначе бебето е с голяма глава като батко си и излиза 3600 кг, но и за Гого твърдяха, че ще е толкова, пък се роди 3300 кг. Според лекарката ми не само ще изкарам до термина, че и след това, за което искрено се надявам да греши. Wink

Ако се появи на 7 ми ще имам една дата по малко за помнене  Mr. Green


# 66
  • гр.София
  • Мнения: 4 175
 Честит Рожден ден на Боян на Цветенце!

 

# 67
  • София
  • Мнения: 5 795
Честит рожден ден на Боян и тук!      bouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Мнения: 574
Честит рожден ден на Боян  bouquet

Бубче, кажи за дъската за рисуване, че още на никой не съм я поръчала. А хамстер и Деница ще получи, но май били голяма зарибявка, понеже къщичката им се сглобява до безкрай /по-точно до към 200 лв/ Crazy

# 69
  • София
  • Мнения: 755
Мили момичета, благодаря ви за пожеланията.
Миташки изкара двоен рд. Един в неделя в къщи - градината беше пълна с деца и падна голям купон. Вчера пък празнува в детската градина, където госпожите ни организираха празника, въпреки, че август месец му беше писан ваканция. Върна се с пълни торби с подаръци и беше много щастлив, а от следобеда замина при баба си, така че ние също сме вече във ваканция.

ЧРД на Стефи на патерици. Марулка много да те радва и слуша.   bouquet

ЧРД и на тези дечица, които съм пропуснала.  bouquet

Пепеджинс - моят професионален съвет е- До 3 годишна възраст на детето  имаш специална защита по Кодекса и без разрешение от инспекцията по труда не могат да ти прекратят договора, дори и дисциплинарно. В противен случай ще ги осъдиш и ще трябва да платят повече. С две думи ако не искаш да си тръгваш, трудно ще те освободят. Мястото ти се пази и имаш право да се върнеш на същата позиция, а не да ти предлагат друга, на която най-вероятно ще започнеш с изпитателен срок и в тогава няма да се ползваш от защитата, докато той не изтече.
Ако си решила да напуснеш -защото обикновено ако те нарочат все ще се опитват да те освободят, най-добре със споразумение, това не е взаимно съгласие, а се нарича прекратяване по инициатива на работодателя, като е длъжен да ти заплати поне 4 брутни трудови възнаграждения, в размер на това, което си получила последния месец – като заплата обаче, т.е. преди да започне на тече майчинството. Така че не говорим за никакви минимални заплати. Ако обаче по договор получаваш минималното, а „под масата” ти плащат останалото, ще ти плати това по договор. Можеш обаче да се заядеш с него и да му кажеш, че ще пуснеш сигнал до инспекцията по труда и НОИ и тогава е възможно да ти изплати реално това, което си получавала, настоявай затова. Моят съвет е да направиш точно това. И му кажи, че си се съветвала с адвокат, това винаги работи и доста посплашва некоректните работодатели. Ако те освободят по този начин също може да се запишеш в бюрото по труда ( трябва към споразумението да има и една заповед за прекратяване) и да си получаваш обезщетение за безработица. Изборът е твой, а не на работодателя ти в случая. Ако имаш нужда от повече разяснение – пиши ми.   Това което е писала Бубчето е вярно, но не те ползва в същата степен, ще получиш по-малко пари

# 70
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте момичета, честити рожденници от тези дни  bouquet
Албенче, дъската е адски готина. Свети по 4 различни начина, рисуваш върху нея на принципа н онези магнитните, но е много красиво, като я пуснеш да свети и нарисуваш нещо, то се очертава с плътна линия в цвета, в който си пуснала да севти дъската, а ако смениш цвета и рисунката си променя цвета. Много е ефектно.
Пух, не съм много сигурна за това ще питам - Пепеджинс писа, че ще се регистрира на борсата. Прекратяването по инициатива на работодателя става само с изришното съгласие на работника, а доколкото знам при дадено съгласие от работника за прекратяване на договор от борсата после не изплащат максималния размер за максимален период. По тази причина й предложих другия вариант, ще вземе една заплата по-малко реално, но по-дълго време ще има помощи и осигуровки от борсата.

Ние изкарахме един много хубав и уморителен рожден ден, надявам се и на гостите да им е било забавно Mr. Green Една дама заслужава безкрайни адмиации от моя страна и й благодаря от все сърце  bouquet
Ето и "малко" снимки от двете части на рожденния ден на Инка, макар че доста от вас вече са ги видяли Simple Smile :

http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=31428004&id=1419274070&ref=album

# 71
  • София
  • Мнения: 755
Бубче  до миналата година със сигурност това работеше - само, че искаха не споразумението за прекратяване, а отделна заповед за прекратяване, каквато по принцип в този случай от КТ не е нужна. Ще проверя дали има някакви промени от тогава.

Сетих се и още нещо - Павел още няма годинка, в момента се ползва платено майчинство до навършване на 1 година. След това има право на обезщетение за платен отпуск до новършване на 2 години в размер на минималната раб. заплата и се зачита за трудов стаж.
При вариантите, които й се предлагат и в двата случая ще трябва да се върне на работа за един ден дори, да не се ползва от този отпуск, и да прекрати трудовия договор (независимо как). Няма да има повече право на обезщетението до 2-те години - т.е още 12 м. ще получава минималната, което е повече отколкото ще й дадат като време на борсата в зависимост от трудовия стаж. Примерот 3  до 5 г. трудов стаж - 6 м., до 10 години -8м. Така, че по-добре - да си пусне направо молбата за отпуск за отглеждане на дете до 2 години, когато стане Павел на 2 години, ще му мисли - отново ще има  тези възможности, тъй като защитата от КТ е до навършване на 3 години на детето. Работодателят ти няма какво да каже, освен че ще трябва да ти покрива здравните осигуровки.
Всичко е въпрос на сметки - ако обаче Пепеджинс се е осигурявала на минималната - най-добре е варианта - да ползва и 2-та година майчинство, а после - един от вариантите, които предложихме. Аз ще проверя дали може да се регистрира в БТ при споразумение. 

# 72
  • София
  • Мнения: 12 291
  Здравейте,
ЧРД на всички които съм пропуснала. Ние се прибрахме най-накрая от Добрич и морето, отново болни, но оздравяващи и сега се занимавам с подготовката на рожденият ден. Както винаги при мен в последният момент...

# 73
  • София
  • Мнения: 4 035
Пух, наскоро се бях заровила в това, че се опивах да съкратя един работник по възможно най-изгодния за него начин, че е възрастен и целта ни беше да му дадем възможно най-много и тогава от борсата ни казаха, че работник, чийто трудов договор е прекратен, по негова инициатива или с негово съгласие получава минималното за 4 месеца и не можело да го съкратя по чл.331. Верно, че не става въпрос за София, ама все си мисля, че би трябвало да е еднакво навсякъде newsm78 Ама то само с ровене и много питане и ръчкане става напоследък, всеки свива рамене и се оправдава с неприетите още изменения и с незнам си какво Tired

Аз на едната рожденничка й честитих вече във фейсбук, но и тук да пожелая на Лори да е много здрава и щастлива  bouquet
А на другия рожденник, макар и майка му да не се разписва често, и макар, че ще му честитя след малко лично, на Виктор на Росето искам да му пожелая да е все така чаровен, много здрав и голям късметлия Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 574
Бубче, благодаря за разясненията за дъската Hug Аз току-що казах на майка ми да си избира - уникален начин за рисуване /дъската/ или лилава тротинетка Peace това са желанията на Деница, до 10-ти желаещите могат да й ги изпълнят.

Аз пък чакам на чаровната рожденичка майката да се включи с  разказ и картинки, тук или във ФБ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт