? към младите шофьори(КИ) - 6

  • 38 940
  • 715
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 743
Имам голяма дилема. Какво според вас е по-удачно да си взема - Mercedes A class от 2001 или например Citroen C2 2005?
Проблемът е, че искам естествено Mercedes-а, но пък от друга страна не знам колко често ще ми се налага да я ремонтирам и като поддръжка кое ще ми излезе по-скъпо. Едната е по-нова, но пък другата е по-здрава. Знам, че е въпрос на късмет на каква кола ще попадне човек, но все пак. Кой е по-удачният вариант за млад начинаещ шофьор (бъдещ  Blush )


Що не се пробваш за една TOYOTA? Избери си модел и му виж техн. характеристики Peace

# 46
  • Мнения: 101
Айго:) Много ми е симпатично, като картинг:)

# 47
  • Варна
  • Мнения: 340
Rain, не мога да ти препоръчам каква марка кола да вземеш, но гледай да е с хидравлика, че аз се прецаках по този параграф.. като паркирам и на мъжете много им е забавно как скачам на волана и започвам да го въртя  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 3 835
Имам голяма дилема. Какво според вас е по-удачно да си взема - Mercedes A class от 2001 или например Citroen C2 2005?

Citroen разбира се!  Wink
МАкар че брат ми е много доволен от А класата на дълъг път.

Включвам се с надеждата, че в края на темата ще се похваля с успешно перпендикулярно паркиране (за успоредно ще се пробвам в следваща тема).

# 49
  • Мнения: 101
Абе я си вземи комби. Това съвсем сериозно. По-практичен автомобил нЕма.

# 50
  • Мнения: 101
Rain, не мога да ти препоръчам каква марка кола да вземеш, но гледай да е с хидравлика, че аз се прецаках по този параграф.. като паркирам и на мъжете много им е забавно как скачам на волана и започвам да го въртя  Mr. Green
Хеленка, едно време дядо ми ме учеше да карам на неговата жигулка:) Те там каква бе хидравликата Laughing Laughing Laughing

# 51
  • Мнения: 22 543
Rain, честно казано не бих взела нито една от двете. )
Или поне А класата на Мерцедес бих я пропуснала.

# 52
  • Мнения: 262
Здравейте , отдавна не съм влизала в темата , но имам един много спешен въпрос.

Преди 10 дена си купихме нов автомобил , направихме договор за покупко-продажба и само извадихме нов талон без да се сменят номерата.

Гражданската отговорност и зелената карта на колата важат до края на годината.

Проблемът е там , че ни се налага да заминем в неделя за страна извън ЕС за 2-3 месеца и тази вечер ни казаха , че може да имаме проблеми на границата извън ЕС понеже ГО и зелената карта са на името на стария собственик.

Има ли нещо вярно ? Ровя се из нета , но по този въпрос нищо не намирам , а ако трябва да правим нова ГО трябва да действаме бързо   Confused

Мерси предварително.

# 53
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте , отдавна не съм влизала в темата , но имам един много спешен въпрос.

Преди 10 дена си купихме нов автомобил , направихме договор за покупко-продажба и само извадихме нов талон без да се сменят номерата.

Гражданската отговорност и зелената карта на колата важат до края на годината.

Проблемът е там , че ни се налага да заминем в неделя за страна извън ЕС за 2-3 месеца и тази вечер ни казаха , че може да имаме проблеми на границата извън ЕС понеже ГО и зелената карта са на името на стария собственик.

Има ли нещо вярно ? Ровя се из нета , но по този въпрос нищо не намирам , а ако трябва да правим нова ГО трябва да действаме бързо   Confused

Мерси предварително.
Застраховките трябва задължително да се прехвърлят на името на новия собственик, за да са валидни - както в България, така и в чужбина. Срокът беше десет дена от сключването на сделката, ако правилно помня. Търсете спешно офис на застрахователите си или брокери, които работят с тях. Успех!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 555
Rain - A класата, ако си мислиш, че е здрава хич не е така.  Rolling Eyes Аз карам А класа и от опит казвам, а майсторите как я оплюват.  Laughing Освен това долу е много ниска и хич не е за каране по нашите дупки от начинаещ шофьор. Иначе си я харесвам много, супер удобна ми е и е колата с най-голям багажник от такъв клас - аз нали мъкна колички, играчки и какво ли не за децата и ми върши много добра работа. 

# 55
  • Мнения: 101
И аз го имах този проблем с ГО, наистина отиди да ти направят дори и един анекс към старата. При мен така направиха и го защракаха.
Айде и нещо положително - книжките ще се получават в РПУ-тата

# 56
  • Мнения: 22 543
The_Sunrise, гражданската също трябва да се прехвърли на името на новият собственик, или както казва Heltah с един анекс към нея.

# 57
  • Мнения: 25

Хеленка, едно време дядо ми ме учеше да карам на неговата жигулка:) Те там каква бе хидравликата Laughing Laughing Laughing
[/quote]
Жигулката си е супер  Mr. Green Няма хидравлика, но зима лято нямат отказ руските машини  Laughing

# 58
  • Мнения: 101
На жигулка и ладичка най-добре се учи:)

# 59
  • Мнения: 183
Срам не срам записче  Hug Обичам да си ви чета.Голяма сте ми опора  Hug

Общи условия

Активация на акаунт