? към младите шофьори(КИ) - 6

  • 38 941
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 947
A това има ли го написано някъде? Защото много познати карат с изтекли книжки и никой не им е искал медицинско.

# 31
  • Мнения: 48 240
В закона пише само това § 21б. (Нов - ДВ, бр. 102 от 2009 г.) Срокът на валидност на свидетелствата за управление на моторно превозно средство с изтичащ срок на валидност през 2010 г. се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването свидетелството за управление на моторно превозно средство е валиден индивидуален удостоверителен документ за правоспособност за управление на моторно превозно средство само на територията на Република България. По искане на лицето ново свидетелство за управление на моторно превозно средство може да се издаде и преди изтичане на удължения 6-месечен срок.
http://lex.bg/laws/ldoc/2134424576
Но катаджиите го искат  newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 8 947
В закона пише само това § 21б. (Нов - ДВ, бр. 102 от 2009 г.) Срокът на валидност на свидетелствата за управление на моторно превозно средство с изтичащ срок на валидност през 2010 г. се удължава с 6 месеца. За срока на удължаването свидетелството за управление на моторно превозно средство е валиден индивидуален удостоверителен документ за правоспособност за управление на моторно превозно средство само на територията на Република България. По искане на лицето ново свидетелство за управление на моторно превозно средство може да се издаде и преди изтичане на удължения 6-месечен срок.
http://lex.bg/laws/ldoc/2134424576
Но катаджиите го искат  newsm78
Искат на който се хване, нали трябва да изкарат пари за почивката. Peace

# 33
  • Мнения: 746
и аз запис от мен и да се оплача, че си одрах таса  Tired не че е кой знае какво, обаче по отношение на колата съм перфекционист и много ме дразни този одран тас - тасът е оригинален, но пластмасов. Сега се чудя дали да си купя нов или да карам с този, щото те тасовете май постоянно се дерат Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 101
Ти пък, одран:) Нищо работа:) Аз на кучемобила ги връзвам със свински опашки:)

# 35
  • Мнения: 22
fiona, съгласна съм с това, което си написала, има си чисто и ясно проявление в живота. А явно и на карането се отразява. Simple Smile

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 361
 Hug  bouquet Grinning

# 37
  • Мнения: 746
Ти пък, одран:) Нищо работа:) Аз на кучемобила ги връзвам със свински опашки:)

и аз на моите съм им подготвила да им сложа свински опашчици  Grinning
а още от сега се тормозя къде ще си държа летните гуми като си купя зимни  ooooh! вие какво мислите за сезонните гуми?

# 38
  • Мнения: 4 785
За сезонните? Или за все-сезонните? За вторите нищо добро, по-добре скъпи летни и...зимата колата в гаража  Laughing Много са зле - лятото на дъжд са пързалка, зимата на сняг същото... добре се държат само на сухо лятно време и що-годе на сухо зимно. Летните ми Дънлоп са около 10 пъти по-добре зимата от всесезонни  Peace За зимни и евтини гуми с две ръце заставам зад Тигър - по лиценз на Мишелин са, тая зима влизах на лед с тях, на дълбок сняг аз издрапах, зад мен приятели със скъпи гуми на Goodyear забуксуваха... На киша, на киша + лед, абе как ли не ги карах - за тия пари се държаха идеално, а бях ужасена как ще карам с тях. Имам и една приятелка и тя се оказа с тях и моите настроения и тя е предоволна от зимните на Тигър.

# 39
  • Мнения: 22 543
Шанс, намираш някой познат с гараж и там. ) Или ако имаш маза...)
И аз не ти схванах баш питането, но аз съм за сезонни гуми - лятото, летни, а зимата, зимни.

# 40
  • Мнения: 1 798
КОй ревеше за тасовете си...Шанс?Аз що тасове затрих,и то вързани с по 5-6  свински опашки. Mr. Green
МНОГО внимавайте по малките кръстовища в кварталите, там си важи-десностоящия с предимство,а не-тоя от по-широката улица. Вчера станах свидетел на  2 катастрофи за има няма 2 часа, вторите  се биха  кой крив,кой прав.

# 41
  • Мнения: 746
Mirama, имах предвид все-сезонните, както Трейси по-нагоре е казала  Blush
Трейси, мерси за съвета за Тигъра, ще го имам предвид като му дойде времето  Peace  мазе имам, но е пълно, препълно, даже на съседите мазето вече се ползва, защото това не побира повече  Mr. Green ще търся алтернативи
minie mouse , аз не мислих, че ще съм такава по отношение на колата, обаче се оказва, че направо съм по-зле и от мъжете, дето все си гледат колите - постоянно я прибърсвам, тупам стелки, чистя.. за най-малка драскотина издивявам, а за таса онзи ден направо  ooooh! сигурно щото ми е нова, дано не ми е перманентно така, че почвам да се притеснявам - за едната кола, така да се старая Tired

# 42
  • Мнения: 2 653
Сега се чудя дали да си купя нов или да карам с този, щото те тасовете май постоянно се дерат Crossing Arms
От собственик на Пежо знам, че е по-добре с оригинални и надрани тасове, отколкото с нови не-оригинални.Оригиналните си издържали и не падали, пък другите постоянно се губели.
А за гумите-попитай там, където си ги сменяваш - може да предлагат съхранение.

# 43
  • Over the rainbow
  • Мнения: 127
Имам голяма дилема. Какво според вас е по-удачно да си взема - Mercedes A class от 2001 или например Citroen C2 2005?
Проблемът е, че искам естествено Mercedes-а, но пък от друга страна не знам колко често ще ми се налага да я ремонтирам и като поддръжка кое ще ми излезе по-скъпо. Едната е по-нова, но пък другата е по-здрава. Знам, че е въпрос на късмет на каква кола ще попадне човек, но все пак. Кой е по-удачният вариант за млад начинаещ шофьор (бъдещ  Blush )

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 278
И аз искам да се запиша в темичката, от известно време я попрочитам, и ми е много интересна  Grinning
Книжка имам от 4 години, като карам интензивно от 1 - всеки ден до работа и обратно, междувременно оставяне и вземане на децата, и каквото друго изскочи. В града не усещам неувереност, единствено с успоредното паркиране имам известни проблеми, но не ми се налага често да паркирам така.
За мое съжаление, количката ни е старичка вече, малко Рено Клио, но засега си оставаме с нея. Бавно ускорява, което ми прави проблеми в някои ситуации.
Най-много се ядосвам на шофьори, които не използват мигачи, и на пешеходци които пресичат 5 метра преди светофара, точно на моето зелено  Mr. Green
По повод на гумите, ние държим нашите в мазата.

Общи условия

Активация на акаунт