Януарчето расте, лудее- а мама ... хубавее - Тема 6

  • 21 282
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 561
Britt- какви са ти я прегледи 100лв. егати кожодерите  Crazy
За съжаление е така, но пък си заслужава. Знам че Марков е най-добрия в БГ. Аз ходих при него на ФМ в 12 седмица и много подробно обяснява всичко!  Flutter

За фолиевата киселина - на мен доки ми я спря и ми предписа Центрум Матерна, та от 2 седмици си пия витаминките.

# 46
  • Мнения: 411
Jorjianaaa, в ИСУЛ видях, че има спешен УНГ кабинет. Там да ида, а не в самата болница, нали?

# 47
  • Мнения: 493
Лелееееее верно е трябваше да се пусне нова тема  ooooh! Покрай изложбата не мога да влизам и не съм забелязала е свършва.... Благодаря на тоничка  Hug

# 48
  • Мнения: 1 424
Jorjianaaa, в ИСУЛ видях, че има спешен УНГ кабинет. Там да ида, а не в самата болница, нали?

 newsm78 ми да ти кажа май не си за спешния, ама пробвай - ако кажеш, че си бременна и те боли няма да те върнат, мисля  Peace

# 49
  • Мнения: 1 098
Ние утре тръгваме към морето, но предполагам, че от там пак ще ви чета Wink

# 50
  • Мнения: 333
Хайде цоп и от мен в новата тема  newsm74

# 51
  • Мнения: 119
Здравейте, момичета кокичета. Чета ви от безкрайно много време и все едно вече ви познавам, но нали съм си шубе и досега не смеех да се включа. Казвам се Пепи, на 31 год, първа бременност (много желана и чакана), термин за раждане 17 януари. Това накратко. Още не знаем какво ще е бебчето, но и двамата с  таткото сме убедени, че ще е момче. Не че има някакво значение, а и аз винаги съм искала момиченце... но странно усещане. Направо сме си убедени. И много се смеем с това, че ако ни кажат, че е момиченце, ние ще кажем:" А, не, ние си знаем..."
Относно фолиевата киселина - моят доктор ми каза, че не може да има предозиране и ми каза да продължавам да я пия до края на бременността. А аз пия и витамини,в които се съдържа и таблетки желязо, в които също има и отделно и сутрин и вечер по една таблетка - с една дума - много.

# 52
  • Мнения: 205
Jorjianaaa, на йога мисля да ходя в лозенец в някакво студио - нещо от сорта на " родители" или нещо такова. иначе йога бременни има и в студио 108 - мисля че така се казваше. а във фитнес младост има гимнастика за бременни
иначе на водна гимнастика мисля в клиниката на мазнейкови

# 53
  • Мнения: 57
Здравейте, едвам ви догоних. Hug
Благодаря за новата темичка   bouquet
Миналата седмица бях на серклаж. Всичко мина много добре, и се чувствам отлично.
Болницата беше като в хотел, надхвърли очакванията ми, и си заслужава всяка стотинка. Но най-хубаво си е в къщи Grinning
Трудно ми е да ви изчета за седмица назад, но се надявам всичко да е било наред с всички Hug
Добре дошли и на новите "пупи" Hug

# 54
  • Мнения: 12
Добро утро момичета и аз да се запиша в новата темичка.Мерси Toni4ka
Не можах да ви пиша по рано.
Процедурата мина успешно лекарите бяха много внимателни
Боряна за амниоцентезата се стигна след като ми излезе 2 резултат от БХС риск 1:32 за Даун,сега ще чакаме.На мен ми казаха,че резултата ще излезе след 20 дни.
Пола на бебето аз си го знам и не ме е интересувал.
Да ви кажа какво ми се случи. Всичко мина добре изписаха ме спряхме да си купя лекарствата от аптеката и аз припаднах,таткото се беше побъркал.Оказа се,че съм направила хипоглекимия.Та ме приеха отново в болницата и ми вляха 2 банки гликоза.Да си призная сладко не ям.
Та сега не само вода ами и сладко.
За ваксините ако всичко е наред с бебо мисля да си му ги сложа.
За килограмите съм качила доста с  толкова много хормонални лекарства които съм взимала,ама това да е важно момъка да ми е добре,после ще се свалят.
За годините аз съм на 37 може и от там да ми дава голям риск.
Стига толкова съм писала.
Лек ден прегръщам ви всички Hug

# 55
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Запис и от мен Peace, че без това не мога да Ви изчета Crazy

# 56
  • Мнения: 65
Момичета,да ви питам нещо ,когато отида на БХС предварително трябва да съм минала ехограф ли ? Не мога да разбера,защо  newsm78

# 57
  • Мнения: 2 590
Момичета,да ви питам нещо ,когато отида на БХС предварително трябва да съм минала ехограф ли ? Не мога да разбера,защо  newsm78
Защото там му измерват на бебчето разни неща и се вписват в едно картонче.  нухалната гънка, мисля беше изключително важна  Thinking
Докторката ми каза "Сега ще потърсим и измерим една много важна гънка"

# 58
  • Мнения: 205
да, тази гънка е много важна, защото точно по нея се преценява какъв е риска от синдром на даун, както и по няколко други показателя. както ми обясни моя доктор ФМ дори дава по-точна и ясна представа и според неговата теория БХС може след години да отпадне- напр. при сидром на Даун тази гънка май ми каза, че е над 3 см/ мойта мисля че беше 1.4/ , диаметъра на главичката е по-малък или по-голям, не помня вече. А до този момент винаги съм мислела, че БХС е по-важното от двете изследвания.
БХС обаче дава представа за състоянието на плацентата и т.н абе интересни неща ми обясни


сега като чета заглавието на новата ни темичка си мисля, че в моя случай е : .......... а мама ........ дебелее вчера една позната ме пита - ама ти какво си яла тази зима та си се подредила така - не злобно де, ние с нея така си говорим
някой пък познават от раз- онзи ден в трамвая ми направиха място, а фризьорката ми от пръв поглед позна

вие как издържате да ходите на ехо веднъж в месеца, аз досега съм ходила всяка седмица, а сега лекаря ми е цял месец отпуск, даже месец и половина....... някъде ще трябва да ходя да ме гледат

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 103
Flower, честита ти рожденничка!!! Да расте здраво и щастливо дете, да е отговорна кака и много да ви слуша! Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт