Как преживявате раздяла?

  • 6 396
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 10:48 от Lady_of_the_roses

# 1
  • София
  • Мнения: 2 846
Ами звучи клиширано, но времето лекува. Ето така се преживява, чакаш да ти мине. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?

Наревах се едно хубаво.
Няколко месеца по-късно срещнах съпруга ми.

# 3
  • Мнения: 2 723
Наревах се едно хубаво.
Няколко месеца по-късно срещнах съпруга ми.

Мда, и аз така Peace

# 4
  • Мнения: 48
при мен се случи преди 3,6 год - дъщеря ни беше тогава на година и половина - първо се затворих в къщи не се хранех само ревях и не ми се правеше нищо после се чалнах, че няма на къде трябва да се стегна и започнах да се виждам с всички приятели, които бях игнорирала през годините заради бившият ми - не се спирахме с малката от ходене насам натам и за щастие имам ужасно много и добри приятели, които ми отвлякоха вниманието и ми запълниха всяка свободна минута - за мен лека е да не остава човек сам в такива моменти да се вижда с колкото може повече хора да вижда нови неща и тн. Ще отмине повярвай ми, разбирам те и ти пожелавам бързо да си стъпиш на краката.

# 5
  • Мнения: 7
Трагично.
До степен - да се разболея физически.
Горе главата и по-леко с ,,изживяванията,, ... !!!

# 6
  • Мнения: 0
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?

много ... ама много здрав с....  Peace амнезията - гарантирана !!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?
За предателство от приятел не мога да те посъветвам,, не съм го изживяла.
За раздялата - това, което трябва да те крепи като мисъл е, че взе правилно решение и спаси живота си от затъване в порочен кръг. Направи го бързо, а не агонизиращо. Мойта раздяла трая 2 години, 2 години потъвах все повече, осъзнавайки, че няма бъдеще, но ненамирайки куража да сложа край. Ти избегна това и се радвай.
Излизай, разсейвай се, не си стой в къщи сама, поне сезона го позволява.
Ако искаш даже опитай да го намразиш заради лъжата.
С времето всичко избледнява, само не си позволявай да се депресираш. Млада си, не е станало нищо непоправимо Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 846
Добре де, наистина ли мислиш, че има един единствен ефикасен модел за преодоляване на депресията от раздялата. Някои предпочитат да постоят сами вкъщи като ранени животни, други - да излизат сред хора, за да нямат време да мислят за проблема си. Ти знаеш ли за себе си от кои си?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
И аз си задавам същият въпрос като авторката. Когато си допуснал някого толкова дълбото в себе си, когато е станал част от теб, когато всички мечти са свързани с него и в един момент всичко край. Аз напълно те разбирам, а и почти всеки човек е преживял нещо подобно. Едни по-леко го изживяват, други като мен по-тежно. Най-трудната борба е тази със самия себе си. Дано по-бързо успеем да се преборим.

# 10
  • Мнения: 22
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?

много ... ама много здрав с....  Peace амнезията - гарантирана !!

Мерси...винаги ме развеселяваш с отговорите си. Simple Smile
Жалко, че си  на 43г. Mr. Green

Публикувано на: Петък, 30 Юли 2010, 11:47Публикувана от: Клер 
Вмъкни Цитат
Добре де, наистина ли мислиш, че има един единствен ефикасен модел за преодоляване на депресията от раздялата. Някои предпочитат да постоят сами вкъщи като ранени животни, други - да излизат сред хора, за да нямат време да мислят за проблема си. Ти знаеш ли за себе си от кои си?


Аз предпочитам да си седя у нас и да се самосъжалявам ама май не ми помага, по скоро обратно.

# 11
  • Мнения: 73
много ... ама много здрав с....  Peace амнезията - гарантирана !!

Не помага. Точно обратното- затвърждава ти мнението че нищо по-добро от него няма.

И никакви приятели също не помагат. Никой не те разбира в такъв момент, най-много да ти повтарят как времето лекувало и да викат "абе я стегни се!". А по-често им ставаш досаден с мрънкане и разговор само за своя проблем.

Имам два варианта на реакция в такива случаи.

1- получавам истинско удоволствие от болката си. Както се казва в един мой любим роман, никой не трябва да ти пречи когато плачеш ако искаш да получиш радост от това.

2- действам по магически начини за изстиване към обекта или обратното- за връщането му. Или пък за отмъщение ако съм му набрала.

# 12
  • Мнения: 615
Преди няколко дни се разделих с човека който много обичам. От друга страна се оказа, че един приятел ме е предал. За една седмица двете неща ми идват ужасно много. Знам, че връщане назад няма, но ми е трудно. Не ми се прави нищо, не ми се говори с никой.
Посъветвайте ме, споделете вашия опит. Как вие сте преживявали раздялата и разочарованието от любим човек и приятел?

Връщане назад има винаги просто единият трябва да отстъпи а другия да призне вината си и да се извини, най малко  Naughty

# 13
  • Мнения: 0

хич не е жалко .... ко знаеш какъв бетон изливам ....  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 765
Lady of the roses, следях предишната ти тема. Значи все пак се оказа, че приятелят, който те е запознал с бившето ти гадже е знаел, че е женен, но си е мълчал. Е на това му се вика гаден номер - много си била доверчива и онзи човек не ти бил никакъв приятел.
Аз преживявям разочарованията много трудно - такава съм била на млади години, такава съм и сега. Просто зациклям на дадена ситуация и я преживявам отново и отново и отново. За щастие имам приятелки, които са страхотни. Дори и сега съм в един такъв период на черна дупка. Кофтито е, че когато съм тъжна не правя нищо за да премахна тъгата - изолирам се, страдам си, а и когато съм с други хора пак мога да си мисля за моите си неща. Но ти си млада, лятото е период на купони, просто трябва да се научиш да бъдеш малко по-предпазлива в отношенията си с мъжете.

Общи условия

Активация на акаунт