"АВГУСТ месец тук е вече,хайде всяка със човече!" 17

  • 23 777
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Честито на всички мами! Да са живи и здрави бебчетата, а на вас бързо възстановяване!

Може ли някой да ми даде съвет за кърменето? До вчера на всяко кърмене давах и от двете гърди. Сияна сучи по около 15 минути от всяка. Но последните дни започна да се буди след около час отново гладна. (До скоро си спеше по три часа след всяко кърмене).Не мисля че е от количеството на кърмата, защото като се изцеждам  винаги има  останала кърма и в двете гърди. Приятели ме посъветваха да давам само от едната гърда. Опитах снощи, но сутринта гърдите ужасно ме боляха и бяха ужасно твърди.
Кое е по-правилно- на всяко кърмене да давам и двете гърди или да ги редувам? 
Май стана много объркано, но дано да сте ме разбрали

# 706
  • Мнения: 60
Честито на всички нови бебчета и техните мами! Да са живи и здрави!!!  smile3525

Честит рожден ден на Деси и Лунен сън! Пожелавам ви много радости и всичко най-най!!!

 newsm67  ura Tada

# 707
  • Мнения: 24
Честито на рожденичките, да са живи и здрави, много щастливи и усмихнати!

Честито на новите мамчета - много да ги радват бебоците!

Все още тези, с термин 16-ти, сме в пълен комплект (поне аз със сигурност съм на линия). Днес Илиев ми "направи" разкритието 3,5 см, много гадни са тия прегледи, честна дума! Искаше да предизвикваме раждане, но аз не чувствам, че днес е денят, и отказах. Разбрахме се да чакаме до последно, пък после - ще му мисля.

Приятен ден от мен, отивам да търкалям шкембето из моловете, уж да помагам на младежа да излиза.

# 708
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 400
Честит рожден ден на Ади и Лунен сън! Пожелавам ви от всичко хубаво по много!!! Hug

 Честито на мами bonniem, Mozzi и stefkata!  bouquet

Mat, може и да стане. След като две седмици си ходих с 4-5см. разкритие и нямаше никакви признаци че ще раждам на 06.08 отидох на преглед в 16,00ч. Моята лекарка каза че ще натисне малко и можело да тръгне раждането. Не знам какво направи/не ме е боляло/, но след час започнаха контракции. Разходих се с приятелки, пихме по едно безалкохолно и аз бодро им заявих - прибирам се, изкъпвам се и отивам да раждам #Crazy. В 20,00ч. постъпих в болницата с контракции на 2 мин. и 7см. разкритие. В 21,50 ми пукнаха мехура и започнаха зверски контракции. До преди това се шегувах с акушерките, но в един момент чувството ми за хумор изчезна. Реших че трябва да отида до тоалетна, а те ми викат "не може! тук ще ти дадем подлога!" и докато я сложат усещам че бебето напъва. С притичване стигнахме до родилна зала и като напънах три пъти бебка се роди. Пожелавам на всички бременни такова бързо раждане. Имам няколко вътрешни и 2 външни шева, но това е песен в сравнение с епизиотомията от първия път.
 

# 709
  • Мнения: 38
Честит рожден ден на Ади и Лунен сън! Пожелавам ви от всичко хубаво по много!!! Hug

 Честито на мами bonniem, Mozzi и stefkata!  bouquet

Mat, може и да стане. След като две седмици си ходих с 4-5см. разкритие и нямаше никакви признаци че ще раждам на 06.08 отидох на преглед в 16,00ч. Моята лекарка каза че ще натисне малко и можело да тръгне раждането. Не знам какво направи/не ме е боляло/, но след час започнаха контракции. Разходих се с приятелки, пихме по едно безалкохолно и аз бодро им заявих - прибирам се, изкъпвам се и отивам да раждам #Crazy. В 20,00ч. постъпих в болницата с контракции на 2 мин. и 7см. разкритие. В 21,50 ми пукнаха мехура и започнаха зверски контракции. До преди това се шегувах с акушерките, но в един момент чувството ми за хумор изчезна. Реших че трябва да отида до тоалетна, а те ми викат "не може! тук ще ти дадем подлога!" и докато я сложат усещам че бебето напъва. С притичване стигнахме до родилна зала и като напънах три пъти бебка се роди. Пожелавам на всички бременни такова бързо раждане. Имам няколко вътрешни и 2 външни шева, но това е песен в сравнение с епизиотомията от първия път.
 
Ох,дано да е дошъл момента вече,но той бебо си знае.Иначе днес нищо не усещам.
Май red shoe и Билянка се загубиха от вчера.Стискам палци и на двете.Тя red shoe май каза,че ще я приемат в болница. Praynig

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 13:10 от Mat

# 710
  • Мнения: 55
Честит рожден ден на рожденничките!Да сте живи и здрави и много щастливи!!!!

paris_82, в понеделник като бях в Токуда на преглед докторката каза че бебето трябвало да суче по 15-20/като 20 е макс./от една гърда и на следващото от другата.Аз така го храня Крумчо и не ми се буди често. Доклокото знам след като кърмата тръгне се редуват гърдите, а преди това се дават и двете за да тръгне хубаво и да изсмуче коластрата.

# 711
  • София
  • Мнения: 533
Честито на всички мами! Да са живи и здрави бебчетата, а на вас бързо възстановяване!
Може ли някой да ми даде съвет за кърменето? До вчера на всяко кърмене давах и от двете гърди. Сияна сучи по около 15 минути от всяка. Но последните дни започна да се буди след около час отново гладна. (До скоро си спеше по три часа след всяко кърмене).Не мисля че е от количеството на кърмата, защото като се изцеждам  винаги има  останала кърма и в двете гърди. Приятели ме посъветваха да давам само от едната гърда. Опитах снощи, но сутринта гърдите ужасно ме боляха и бяха ужасно твърди.
Кое е по-правилно- на всяко кърмене да давам и двете гърди или да ги редувам? 
Май стана много объркано, но дано да сте ме разбрали
Аз не че съм кой знае какъв капацитет, но ние се кърмим от началото само от една гърда на хранене. Алекс е мнооооого поспалив и суче по 15 мин после заспива аз го оставям малко 5 мин примерно и после пак предлагам същата гърда и той пак си суче 10-15 мин. Нямам проблем с препълването на другата гърда, тъкмо до другото хранене се е напълнила добре. Ние сме на режим 3 часа.
Вие на какъв режим сте или сте на поискване? Пробвай да даваш само от едната гърда и ако са много подути я изцеждай малко преди да почнете да се храните, по някое време гърдите ще си влезнат в ритъм сами. Но все пак, пак казвам че не съм капацитет и може изобщо да не съм права, така че нека някоя по-опитна мама каже.

# 712
  • Мнения: 46
Наи- накрая след 2 седмици намерих време да вляза... Simple Smile Честито на всичките ни мами. Много бебета и колко са ни хубави.
И  аз качих снимки на синчето в моя албум
http://august2010.snimka.bg/other/ksanaidu.520096.20063536
Бебо е много добре, но майка му никак. Момичета получих страшен обрив по краката и от 4 дни нищо не помага. За съжаление започна да се качва на горе. Някаква копривна треска трябва да е. Моля ви ако някой е имал подобен проблем да препоръча лек или доктор. Благодаря ви!

# 713
  • Мнения: 49
Ето ме и мен след дълго отсъствие.
Честити бебчета на всички мами (няма да ги изброявам, че ще изтърва някой)! Да са им живи и здрави, много послушни и добри дечица!   bouquet Hug

Честит рожден ден Деси и Бори!  nbirthday Бъдете живи, здрави, много обичани и радвани от най-скъпите ви хора!

Гледам обсъждате коликите и газовете. Борко също вече се мъчи...мисля с колики. Не плаче силно а мрънка, къркорят му чревцата, понякога свива, понякога изпъва краченца, но като пръцне или се изака и прави една доволна физиономийка  Joy много е смешен. Но аз пък успешно ги боря с чай от анасон. Деска, бих ти препоръчала да го пробваш (ако решиш, пиши на лични да ти кажа как се пие  Naughty )

paris 82, най-вероятно на Сиянчето не й стига кърмата, защото практически тя не стига до най-ценната й част - а именно задното мляко. В началото и аз тръгнах да храня Борко и от двете гърди, но като ме видя една акушерка и ми обясни, че така те изцокват само предното мляко, което е по-сладичко и по-засищащо, но най-ценните съставки и най-питателната част от кърмата е т.нар. задно мляко, което твоята бебка явно не успява да достигне. Опитай да й даваш само едната гърда за няколко хранения подред и виж как ще й се отрази. В този случай наистина другата гърда стои твърда и пълна, но докато кърмиш, малка част си изтича (поне при мен) и ме облекчава.
Иначе ние се храним на поискване, без никакъв режим и е голяма лудница...снощи се хранихме 4 пъти между 11 и 6  #Crazy Но пък онзи ден - само веднъж. Явно на Борко не му стигат силите или  е поспалив, но веднъж яде само 5 мин., а друг път по 25?!?! Луда работа. Но явно и тези 5 мин. му стигат понякога, защото после си спинка спокойно поне 3 часа, а и накрая памперса е пълен до горе с чудеса  ooooh!
Аз ви оставям и отивам да подремна, че почти не спах снощи  Tired
 Hug за всички бебчовци в и извън коремчета

# 714
  • София
  • Мнения: 1 844
Привет и от мен! Вчера се прибрахме от болницата.
Честито на новите мамчета, а на все още очакващите - леко раждане!
Благодаря на всички за честитките и пожеланията
Раждането не мина, както го мислех, въпреки желанието ми се наложи секцио, защото бебка беше застанала косо на таза и не искаше да излезе. Но нищо, важен е резултата. След 8 часа контракции и никакво разкритие от 4см. доктора каза, че вече не можем да чакаме и отидохме на вариант секцио. Това, което е най-кофти на секциото е, че ти дават бебето чак след 48 часа. Дотогава само можеш да ходиш да го гледаш в акушерската стая. Да не говорим, че на самия ден на раждането го видях само за половин минута, после цяла нощ в реанимацията и чак на следващия ден можах да си го видя както трябва.Малко сме проклетички засега, ама ще видим сега вкъщи как ще се нагодим.
Много съм доволна от всички в Майчин дом - и от лекаря, който си избрах, и от акушерките и от педиатрите. Обясняваха всичко и бяха много отзивчиви  за всякакви въпроси.
Качвам и снимки - албумчето е Михаела. Тия дни ще понаваксам с четенето и ще се включа пак.

# 715
  • Мнения: 25
Ади, спокойно можеш да комбинираш Колийф с някои от другите капки, аз писах, че са на различан принцип. Дано да помогнат! И всичко най-хубаво - здраве, спокойствие и щастливи мигове само да типредстоят от тук нататък   bouquet Наздраве!

# 716
  • Мнения: 565
paris 82  правилно са те посъветвали да кърмиш само от едната гърда. В началото бебето изсуква по-рядката кърма, която е по-скоро за утоляване на жажадата.После идва по-гъстата и хранителна кърма.Като сменяш гърдите даваш на бебче да изсуче рядката кърма и от двете гърди.Затова огладнява по-бързо.Кърми от едната , а от другата изцеждай по малко колкото да облекчиш щом се налага.На следващото хранене сменяш. Така постепенно ще се регулират нещата и няма да се налага да изцеждаш.
bibi76 Да ти е жива и здрава дъщеричката. Само да отбележа ,че това че ти дават бебебто след 48 часа при секци о не навсякъде е така.На мен ми ги даваха след по-малко от 24 часа, а във Вита доколкото разбрах ти го дават веднага щом излезнеш от операция.Е, не може да го вдигаш и носиш веднага, но си е при теб.Аз дори мисля да го поискам веднага за закърмване , надявам се че ще има кой да ми помогне като ми го подаде и т.н.
Ади, честит рожден ден мила.Сигурна съм че тази година получи най-хубавият възможен подарък:)

# 717
  • Мнения: 202
ето ме и мен, направиха ми днес тестовете за упойките и малко изследвания, утре сутрин влизам за секцио. Да стискате палчета Simple Smile
Имам 2 въпроса- предимно към Файти ( че го е преживяла 2 пъти , ако иска и някой друг да ми отговаря  Hug ) : КОга след секциото да поискам да стана да направя няколко крачки, ако те сами не ме дигнат да ме раздвижват?? и ако не искат да ми дават течности след пълната упойка , ще накарам мъжа ми да ми донесе вода , но веднага като се събудя ли мога да почна да се наливам с течности??
друго засега не се сещам.. главата ми е мармалад и само за това мисля, което е и нормално- като за 1ви път Simple Smile
Ирина, вземам ти номера от едно писъмце, което ми беше писала на лични и когато мога ще ти пратя смс с добрата новина, живот и здраве.. нали нямаш нищо против?

# 718
  • Мнения: 565
Марина, не знам как стои положението с пълнат  упойка и течностите  newsm78 Нп предполагам че и при нея е хубаво да се изчистиш максимално бързо като поемаш доста течности. Знам ,че в някои болници не дават и единствената причина , която ми хрумва (макар да звучи ужасно , ако е така) е да не искат да ти сменят торбичката на катетъра често. При мен в Тина Киркова беше оратното- идваше санитарката и се караше ако не си напълнила торбичката:) Относно раздвижването- по принцип те карат да станеш 24 часа след секциото.Трябва да ти махната катетъра.Това обаче е ориентировъчно,защото аз бях оперирана към обяд, влязох в реанимация към 16ч.  и станах на другия ден сутринта веднага щом се събудих-към 7. Което прави доста по-малко. Но те ще те реаздвижат при всички случаи. Ставането се прави много внимателно.Първо сядаш. Може да ти приилошее малко.Седиш докато се почувстваш добре и после се изправяш.Някой те пази през цялото време. Като се изправиш пак постояваш за малко на място и като се почувстваш готова тръгваш.Това е само с първото ставане.След това зависи от теб и започваш сама колкото можеш по-често и по по-дълго да ходиш.Всеки път става все по-лесно и по-леко.
Още нещо за течностите- хубаво е да ти донесе мъжът ти едно шишенце от тези спортните води - с джвъджката и от него да пиеш ,защото в началото преди да се раздвижиш ще те боли и става голям екшън ако трябва да вдигаш голямя бутилка и да пиеш от нея  hahaha  Поливаш се, задавяш се Simple Smile
Аз както и да го мисля и смятам , сега както ми преместиха секциото ще съм влязла живот и здраве в 40та седмица на 17ти newsm78

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 16:20 от Fighty

# 719
  • София
  • Мнения: 1 844
Марина, на мен ми дадоха да пия вода шест часа след операцията, като в началото на малки глътки. Казаха, че е за да не повърнем като реакция от упойката. Упойката беше спинална обаче. Иначе ни раздвижиха също след шест часа - трябвше да станем и да се разходим малко, а на другия ден вече трябваше да станем поне десет пъти и да се поразходим по коридора.

Общи условия

Активация на акаунт