Неприятна миризма при бебе

  • 19 054
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Здравейте:)Има следния проблем с дъщеря си...когто се изпоти цялата започва да мирише мн странно.Не на пот,а на някаква задушаваща миризма..като спарено #Crazy.Преди не съм я усещала..знаете ли на какво може да се дължи?Къпя я по 2 пъти на ден със сапун и изплаквам много хубаво.Миризмата е по скоро по главичката и започвам да се притеснявам...защо до сега не я е имала?!Звънях на педито и ми каза,че е от времето,но това и е 2 лято и нз от какво може да е?Благодаря предварително Hug
п.с.в интерес на истината от около 1 седмица се усеща тази миризма при изпотяване,дори в момента я усещам Sad

# 1
  • Мнения: 1 310
Миризмата на тялото е свързана и с това какво ядем.  Peace
Виждам, че дъщеричката ти е над годинка, което означава, че е минала на обща храна. Не можеш да очакваш да мирише на бебе, като се изпоти. Peace
Синът ми също мирише на спарена кокошка, като се изпоти в жегите.  Crazy

# 2
  • Мнения: 6 441
Крустите също миришат доста неприятно, а може жегата да засилва миризмата.
Има ли крусти?

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
На година и половина едно дете не е вече бебе и съответно не може да мирише на бебе като се изпоти.
И на дъщеря ми главата като и се изпоти мирише на спарено.
Всеки ден душ, косата с шампоан 2 пъти седмично, а останалите дни само с вода.
Проблема се решава до следващото изпотяване Mr. Green

# 4
  • Мнения: 666
Крустите също миришат доста неприятно, а може жегата да засилва миризмата.
Има ли крусти?
Днес я гледах сутринта за крустички.Има на 1-2 места по 1 люспичка...дори не съм сигурна ,че е това защото от потта постоянно си чеши главата и може да са курички от ноктите й ooooh!Смятам да сменя сапуна с шампоан на био или А =дерма?

# 5
  • Мнения: 132
крустите по главаа наистина миришат лошо,ние имахме този проблем. те се появявят и намалиават или из4езват по някога периоди4но,огледаи дали не е това!!!

ама ако са само няколко крусти не мисля 4е е от тях миризмата.

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 11:28 от AnMary

# 6
  • Мнения: 94
Главичката на дъщеря ми също мирише на неприятно и спарено. Предното лято не беше така, но сега косата е много по гъста и дълга. Аз мислих, 4е е от един балсам, който й пръскам за лесно разресване, но май не е от него Wink
Просто си се потят повечко от нас и явно се спарват  Laughing

# 7
  • Мнения: 27 524
Нормално е, тя не е бебе вече  Simple Smile 2 пъти дневно сапун не е добра идея  Peace

Синът ми също мирише на спарена кокошка, като се изпоти в жегите.  Crazy

 Joy Joy Joy

# 8
  • Мнения: 453
И моя малчо мирише на спарено в жегите, дори му казвам, че мирише като стар дядо  Laughing
Аз ползвам козметиката на Веледа и от едно хубаво измиване на главичката с лосион за баня кън 70% от хрустите сами омекнаха и паднаха.
Той с неговите гънки под мишниците и под брадата много усилия полагам, за да стигна до източника на спарване и да го измия, но нека това ни е проблема  Peace

# 9
  • Мнения: 666
И моя малчо мирише на спарено в жегите, дори му казвам, че мирише като стар дядо  Laughing
Аз ползвам козметиката на Веледа и от едно хубаво измиване на главичката с лосион за баня кън 70% от хрустите сами омекнаха и паднаха.
Той с неговите гънки под мишниците и под брадата много усилия полагам, за да стигна до източника на спарване и да го измия, но нека това ни е проблема  Peace
Можеш ли да дадеш повече инфо за лосиона за измиване...марка,цена и само за главичката ли е?За всекидневна употреба ли е?Благодаря ти:)И аз почвам да се замислям дали нямаме крустички..макар,че не ги виждам newsm78

# 10
  • Мнения: 27 524
Щом не ги виждаш, значи нямате  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 658
Хора, смаяхте ме...
Според мен на таzи въzраст съвсем на бебе си миришат, все още. Съвсем. Дъщеря ми си мирише на бебе, освен, ако не се овъргаля хууубаво някъде, та да zамирише на прахоляк. Помня, че синът ми ми миришеше на бебе до към... абе да не каzвам голяма дума, ама поне 4 годишен.
Но ако се иzпоти главата, косицата.. може би да zамирисва малко на спарено, да. Ама само главата. И не се усеща, ако не zавреш нос в нея.
И да, крустите миришат лошо. Но авторката каzва, че детето почти няма  newsm78
Не zнам..
Иzведнъж ли се появи таzи силна мириzма? Да, пишеш, че е от около седмица.. А все пак е лято не от вчера... Свърzваш ли я с нещо, прлича ли ти на нещо? За мен е странно. Не каzвам страШно, но определено странно. Малко е детето....
Ако наистина ти се струва ненормално (все пак ти си майката и можеш да прецениш, ако нещо не е наред), консултирай се с лекар някакъв, ама какъв, след като педиатъра не ви е насочил...  Thinking

# 12
  • Мнения: 93
Сега в жегите и моя син се 'вмирисва откъм главата'  Laughing Къпя всяка вечер (тяло, коса) а на обед само тялото със сапун.  Тялото му не мирише като се изпоти, но косичката понамирисва точно на кокошчица,както се е изразила Пипи.  Laughing

# 13
  • Мнения: 666
Хора, смаяхте ме...
Според мен на таzи въzраст съвсем на бебе си миришат, все още. Съвсем. Дъщеря ми си мирише на бебе, освен, ако не се овъргаля хууубаво някъде, та да zамирише на прахоляк. Помня, че синът ми ми миришеше на бебе до към... абе да не каzвам голяма дума, ама поне 4 годишен.
Но ако се иzпоти главата, косицата.. може би да zамирисва малко на спарено, да. Ама само главата. И не се усеща, ако не zавреш нос в нея.
И да, крустите миришат лошо. Но авторката каzва, че детето почти няма  newsm78
Не zнам..
Иzведнъж ли се появи таzи силна мириzма? Да, пишеш, че е от около седмица.. А все пак е лято не от вчера... Свърzваш ли я с нещо, прлича ли ти на нещо? За мен е странно. Не каzвам страШно, но определено странно. Малко е детето....
Ако наистина ти се струва ненормално (все пак ти си майката и можеш да прецениш, ако нещо не е наред), консултирай се с лекар някакъв, ама какъв, след като педиатъра не ви е насочил...  Thinking

Точно това ме притесни,че лятото не е от преди 1 седмица,а тази миризма се появи тогава.Не се усеща отдалеко,но като я гушна и се усеща.Звънях на педито и тя ми каза,че е от топлото...дано е права,както и майките във форума  bouquetСмятам да  сменя козметиката за къпане.1 беше с Бюбхен,след това с Бочко/сапун противовъзпалителен,защото се чешеше много/..сега ще и взема малко по скъпа козметика,дано има резултат.Другото което се сещам е ,че покрай чесането на главичката започнах да и мия главата всеки ден със сапун,може ли да има връзка newsm78

# 14
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Крусти дъщеря ми не е имала, и не знам на какво и как миришат, но в най-топлото й се изпотява главата. Едва тогава мирише. На спарено.

Общи условия

Активация на акаунт