Витекс....моля споделете

  • 157 553
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 178
А защо само до овулацията да се приема вечерната иглика  newsm78 ? И още един въпрос - ако разковничета е в гама-линоленовата киселина защо не се препоръчва маслото от пореч ? Доколкото знам то съдържа повече от тази киселина от маслото от вечерна иглика.
Stitch, много благодаря за изчерпателната информация.
Обаче, при мен май не е подходящо да го използвам, защото в голяма част от случаите не мога да си засека овулацията за съжаление.
За витекса - аз го пия без прекъсване (по същата причина, защото не знам кога овулирам). Та дали е безопасно според вас?

# 61
  • Мнения: 1 775
За витекса - аз го пия без прекъсване (по същата причина, защото не знам кога овулирам). Та дали е безопасно според вас?
Според мен не е проблем да взимаш Витекса до положителен тест, поне до този извод съм стигнала аз, след това, което съм изчела. Ще се радвам и Денис да си каже мнението.

Аз си мисля от следващия цикъл да започна маслото от вечерна иглика преди ову, а след това ленено масло, като Витекса и витамин Б6 ще си ги пия през цялото време на цикъла.

# 62
  • София
  • Мнения: 36 121
За витекса - аз го пия без прекъсване (по същата причина, защото не знам кога овулирам). Та дали е безопасно според вас?
Според мен не е проблем да взимаш Витекса до положителен тест, поне до този извод съм стигнала аз, след това, което съм изчела. Ще се радвам и Денис да си каже мнението.

Аз си мисля от следващия цикъл да започна маслото от вечерна иглика преди ову, а след това ленено масло, като Витекса и витамин Б6 ще си ги пия през цялото време на цикъла.

 Peace и аз съм на това мнение Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 775
Докладвам за Витекса - вече за втори път менструацията ми продължава само 4 дни, като последният е съвсем, съвсем слабо, само няколко капки. Някой наблюдавал ли е такъв траен ефект? Този месец за мое голямо щастие минах без аулин, само с аналгин и спазмалгон, а това си е голямо подобрение Simple Smile

Денис, маслото от вчерна иглика в каква доза се приема?

И още нещо се чудя. Да кажем, че взимам известно време Витекс, витамини, ЕМК и се наблюдава регулиране на хормоните, удължаване на ЛФ и прочее хубави работи. Какво би се случило, ако ги спра след това добавките, пак ли всичко ще се обърка? Замислих се, че до момента са минали повече от 2 години и половина целенасочени опити без успех и е твърде вероятно да почакам още доста. Колко време мога да продължа с добавките? Месеци, години?

# 64
  • Мнения: 572
На мен пък ми пуснаха линк с това: http://www.testcountry.org/how-to-increase-progesterone-levels-n … htm#ixzz0uIK2Wgx6  което окончателно ме втрещи, защото навсякъде пише че на Витекс се дължи покачването на прогестерона   newsm78  
 И изведнъж:  5. Avoid These: Avoid blue cohosh, vitex, saw palmetto berry, lavender, tea tree oil, licorice, hops, rhodiola rose root, black cohosh, dong quai, red clover blossom and motherwort leaf as they all increase levels of estrogen further lowering progesterone.   #Crazy
Нека по-компетентните коментират ако може.
Иначе и на мен ми е изписан без прекъсване всеки ден.
Stitch, мисля че с повечето от добавките може да продължиш с месеци. Маслата и витамините - със сигурност. Аз пия рибено масло вече година, както и детето. Интересно е това намаляване на дните на самия цикъл. На какво ли се дължи?

# 65
  • София
  • Мнения: 36 121
Докладвам за Витекса - вече за втори път менструацията ми продължава само 4 дни, като последният е съвсем, съвсем слабо, само няколко капки. Някой наблюдавал ли е такъв траен ефект? Този месец за мое голямо щастие минах без аулин, само с аналгин и спазмалгон, а това си е голямо подобрение Simple Smile

Денис, маслото от вчерна иглика в каква доза се приема?

И още нещо се чудя. Да кажем, че взимам известно време Витекс, витамини, ЕМК и се наблюдава регулиране на хормоните, удължаване на ЛФ и прочее хубави работи. Какво би се случило, ако ги спра след това добавките, пак ли всичко ще се обърка? Замислих се, че до момента са минали повече от 2 години и половина целенасочени опити без успех и е твърде вероятно да почакам още доста. Колко време мога да продължа с добавките? Месеци, години?

Масло от Вечерна иглика 1300мг - от 1 до 2 капс. дневно.

Витекса се пие 3 месеца и после дозата се намалява - ако  положението се е подобрило.
ЕМК, витамините - може да ги пиеш постоянно - докато забременееш

# 66
  • София
  • Мнения: 36 121
На мен пък ми пуснаха линк с това: http://www.testcountry.org/how-to-increase-progesterone-levels-n … htm#ixzz0uIK2Wgx6  което окончателно ме втрещи, защото навсякъде пише че на Витекс се дължи покачването на прогестерона   newsm78  
 И изведнъж:  5. Avoid These: Avoid blue cohosh, vitex, saw palmetto berry, lavender, tea tree oil, licorice, hops, rhodiola rose root, black cohosh, dong quai, red clover blossom and motherwort leaf as they all increase levels of estrogen further lowering progesterone.   #Crazy
Нека по-компетентните коментират ако може.
Иначе и на мен ми е изписан без прекъсване всеки ден.
Stitch, мисля че с повечето от добавките може да продължиш с месеци. Маслата и витамините - със сигурност. Аз пия рибено масло вече година, както и детето. Интересно е това намаляване на дните на самия цикъл. На какво ли се дължи?

Това е доста общо и не е точно така - Витекса действа на хипоталамуса и хипофизата чрез увеличаване на ЛХ и леко инхибиране на ФСХ - което води до хормонален баланс и от там - има О. - има прогестерон. ЛХ действа и на ЖТ , като подобрява неговата функция и от там повишава нивата на прогестерона.. Получва се баланс м/у Естрогените и прогестерона. / когато няма О. Естрогените са високи - прогестерона е на минимум / почти го няма Simple Smile/
Витекса действа косвено на прогестерона.

Витекса дейстра и на Пролактина, а Прогестерона и пролактина са обратно пропорционални - ако се повишава единия другия намалява

# 67
  • Мнения: 269
Според Вас има ли смисъл да го взимам, при условие, че имам доказана О, сравнително регулиран и лек цикъл от около 31-32 дни, без болки, с леко изразен ПМС и добри стойности на всички хормони? Всъщност искам да го взема за леко завишения Пролактин (на горна граница), но се притеснявам дали няма да стане обратен ефект.
Лекарите казаха, че няма нужда да взимам нищо и затова се чудя дали ако го взема ще се пооправи Пролактина или е по-добре да го оставя от само себе си да падне. Прогестеронът също ми е добре: 53 (л.ф.:8-81).
Благодаря  Blush

# 68
  • София
  • Мнения: 36 121
Според Вас има ли смисъл да го взимам, при условие, че имам доказана О, сравнително регулиран и лек цикъл от около 31-32 дни, без болки, с леко изразен ПМС и добри стойности на всички хормони? Всъщност искам да го взема за леко завишения Пролактин (на горна граница), но се притеснявам дали няма да стане обратен ефект.
Лекарите казаха, че няма нужда да взимам нищо и затова се чудя дали ако го взема ще се пооправи Пролактина или е по-добре да го оставя от само себе си да падне. Прогестеронът също ми е добре: 53 (л.ф.:8-81).
Благодаря  Blush



Според мен е добре да го пиеш - за да се понижи Пролактина.
Прогестерона може да е още по-висок - сега си посредата, а е добре да е на горна граница.
Добре е да приемаш и др. неща за по-добра дейност на ЖТ

# 69
  • Мнения: 269
Благодаря, Денис, ще те послушам тогава  Grinning Дано не се обърка нещо, защото състоянието на хормоните ми е такова от прием на ОК и сега като цяло ме е страх да взимам каквото и да било по разбираеми причини  Laughing
Масло от вечерна иглика ли препоръчваш за функцията на ЖТ?
Успех на всички желая  Hug

# 70
  • Мнения: 28
Здравейте дами, ако може и аз да се присъединя към вас  Wink Преди два месеца решихме, че искаме бебе и започнахме да правим. За съжаление сега съм с киста на яйчника. Голям карък съм... Прочетох коментарите за Витекс и искам да попитам дали да не започна да го пия? Имам още един въпрос, който не знам дали е за тук-има ли вероятност да съм бременна и да имам киста? После ще ви кажа защо питам...

# 71
  • София
  • Мнения: 36 121
Благодаря, Денис, ще те послушам тогава  Grinning Дано не се обърка нещо, защото състоянието на хормоните ми е такова от прием на ОК и сега като цяло ме е страх да взимам каквото и да било по разбираеми причини  Laughing
Масло от вечерна иглика ли препоръчваш за функцията на ЖТ?
Успех на всички желая  Hug

Да, Вечерната Иглика е много добра за половата функция , вкл. и на ЖТ.

# 72
  • София
  • Мнения: 36 121
Здравейте дами, ако може и аз да се присъединя към вас  Wink Преди два месеца решихме, че искаме бебе и започнахме да правим. За съжаление сега съм с киста на яйчника. Голям карък съм... Прочетох коментарите за Витекс и искам да попитам дали да не започна да го пия? Имам още един въпрос, който не знам дали е за тук-има ли вероятност да съм бременна и да имам киста? После ще ви кажа защо питам...
Да, може да си бременна и да имаш киста /кистите са най-различни/
Много често лекарите определят Жт при бременност като киста, защото ако Жт без бременност е до 20мм, то ако има бременност може да е и 30мм.
Ако правиш кисти, не е редно да се самолекуваш - Витекса може да ти помогне малко но няма да те излекува. Трябва да се открие причината за кистите, а тя може да е : Проблем с ЩЖ, Проблем с НбЖ, Висок пролактин или тестостерон, ИР и т.н.
Добре е да се консултираш с лекар - ендокринолог.


Simple Smile - кажи сега защо питаш

# 73
  • Мнения: 28
 Simple Smile Защото още не ми е дошло. Преди два дена ми свършиха лекарствата и сега чакам да ми дойде, да свърши и да отида на контролен преглед. Затова исках да попитам всеп дали е възможно. Мерси denis_d  Wink

# 74
  • Мнения: 1 775
Сънче, ако имаш закъснение, направи един тест, бе Peace

Аз тъкмо се похвалих, че откакто съм с Витекса, менструацията ми е 3-4 дни, и след един ден прекъсване, ми се появи зацапване, което продъжи още три дни Crazy На всичкото отгоре, днес ми е едва 8ми ден, а имам силни пробождания в левия яйчник, като при овулация. Мислех от утре да ги почна тестовете, но явно ще трябва да е от днес.

Сега като стана дума за кисти, се присетих нещо. В края на миналата година, при профилактичните прегледи от работа, които включваха и ехография на вътрешни органи, ми казаха, че имам 22мм киста на левия яйчник. Според графиката ми на БТ, бях на 5-7 ден май на лутеалната фаза с обичайното покачване и т.н. Възможно ли е това, което се е видяло на ехографа да е било жълтото тяло? newsm78 После вече я нямаше кистата, когато ходих на преглед при АГ при следващ цикъл.

Абе ще трябва да си направя изследванията за ИР. Обаче се чудя колко време преди това да спра Метфогамата, предполагам, че ще попречи. Денис, ти имаш ли представа? Извинявай, че те занимавам не по темата Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт