Отговори
# 60
  • Мнения: 737
barbaroska, значи сме 2  Peace. Мен не ми се работи много, но съм при едни условия, при които до 7 месец на бремеността трябва да си търся работа.

QueenBee ,
нухалната гънка е 1.1 мм,
при мен на 10 с и 6 ден беше 1.09 мм.

За вагиналния ехограф - не вярвам да предизвика чак аборт, но ако доктора е идиот може да има неприятностти (казвам го от лош опит).

Да се похваля - тръгнах да си търся дънки за бременни, а си купих чанта за интервюто.  Simple Smile

jarebi4ka, кажи на доктора, че Правец 8 са история и никой не работи с тях.  Simple Smile
Излъчване има от старите монитори е ел. лъчева тръба, но плоските не са опасни.

# 61
  • Мнения: 991
QueenBee ,
нухалната гънка е 1.1 мм,
при мен на 10 с и 6 ден беше 1.09 мм.

Какво искаш да кажеш? Нещо не мога да зацепа?  newsm78

# 62
  • Мнения: 737
QueenBee ,
нухалната гънка е 1.1 мм,
при мен на 10 с и 6 ден беше 1.09 мм.

Какво искаш да кажеш? Нещо не мога да зацепа?  newsm78

че сме горе долу с еднакви показатели,
понеже обсъждаха преди в темите колко трябва да бъде,
мисля, че сме в нормата

# 63
  • Мнения: 991
Аааааа, аз викам, че нещо не ми е наред.... Joy
Оф, много съм изперкала, ще ме извинявате  Heart Eyes

Между другото и аз имам секцио преди година почти, но съм забременяла девет месеца след това, щото вече не издържах. Честно да си кажа умирам от страх и от най - малката болчица, ама като съм луда си е за мен. Самият белег ми е по - чувствителен, не знам при вас как е.

# 64
  • София
  • Мнения: 406
Леле какъв спор се е заформил за вагиналния ехограф  ooooh!.

Така, върнах се. Всичко е наред при мен, мога да пътувам. И на ЖК се записах, малко ошашках хората като си разказах фамилната история, но... това си е история, оптимист съм, че усложнения няма да имам, да видим дали ще позная  Joy. За протокола - пак на вагинален ехограф ме гледаха, както по-рано споменах не ми е проблем, просто ми е по-неприятен, ама... това си е преглед не става дума за удобство. Според лекаря беше по-добре да е с него, за да се вижда по-добре и се съгласих. В крайна сметка важното е детето да е добре. Прегледаха ми и шийката на матката. За тези, които ги притеснява бъркането - и този преглед го изисква, но пък е нужен, защото ако нещо се пропусне може много проблеми да възникнат.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аааааа, аз викам, че нещо не ми е наред.... Joy
Оф, много съм изперкала, ще ме извинявате  Heart Eyes
Съвсем си си наред  Joy Joy Joy. Нормата за вратната гънка или т.нар. нухална транслуценция е 3мм.

elena_e, ами хайде стягай куфарите тогава и приятно изкарване  Sunglasses.

# 66
  • Мнения: 178
Хмммм,чета и виждам доста различни неща при различните доктори.Аз се записах тазис едмица на ЖК и нито ме разпитваха каква съм що съм,работа семейство,род,мерки,таз...нищо/странно че дори тази гънка не ми казаха как е/Видяха ме на видеозона ,казаха колко е голямо бебчето и ,че е в норми и това е.Извикаха ме на БХС и ФМ СЛЕД 3 СЕДЕМИЦИ в частния кабинет,а уж я търсих много  тази докторка да ми води консултациите. ThinkingПусна ми първите изследвания,които днес пуснах/ПКК,Урина кр.гр /ОК са ми.Други момичета от Варна да са при др.Станева?

# 67
  • Мнения: 737
пчеличките, аз това за гънката го написах, понеже и аз се шашнах.
Повода - една мацка беше написала, че доктора й казал, че е добре, когато е под 1 мм. Е, ние сме малко отгоре, но мисля, че е ОК. Имаше и случай тук на 2 мм и й казаха, че е много.
И на мен никой не ми е казвал, но видях на снимката на УЗ NT 1.09 mm.

# 68
  • Мнения: 2 590
Tedi az kazah, 4e mi e pod 1mm. gunkata, da buda po-to4na 0.8mm. Oba4e kazah, 4e doktorkata spomena za normata do 3mm 4e e dobre.
Ognena stihiq be6e s 2 mm gunka I sama se o6a6ka, nie q uspokoqvahme, 4e e dobre, nikoi ne I e kazval, 4e e mnogo.

# 69
  • Мнения: 991
Моята лекарка обясняваше днес на някаква жена как се работи с апарата /изследването се оказа ултразвуков скрининг, който чувам за първи път/ и ѝ казваше как някои лекари били неграмотни и не мерели гънката както трябва.
Каза, че е в норма и няма от какво да се притеснявам.

Цитат
една мацка беше написала, че доктора й казал, че е добре, когато е под 1 мм

Що пък да е под 1 мм, нали не трябвало да е повече от 3?  newsm78
Съвсем се обърках!

Tedi az kazah, 4e mi e pod 1mm. gunkata, da buda po-to4na 0.8mm. Oba4e kazah, 4e doktorkata spomena za normata do 3mm 4e e dobre.
Ognena stihiq be6e s 2 mm gunka I sama se o6a6ka, nie q uspokoqvahme, 4e e dobre, nikoi ne I e kazval, 4e e mnogo.


Аааааааа, телефона се оказал развален.  Joy

# 70
  • Мнения: 737
Бенджи, аз тебе те "знам". Не си ти. Друг го беше написал, че е било добре да е под 1 мм.

Що пък да е под 1 мм, нали не трябвало да е повече от 3?  newsm78
Съвсем се обърках!


И аз така.

# 71
  • Мнения: 727
Здравейте,
Много ми е странно за това как знаещите и челите нападат момичето което е споделило че не знае и че се страхува ooooh!
Успокойте хормоните си и се отдайте на по-градивна дейност
Например: обяснете а не се правете на ах как може с грешки да пише, ама прочети де..ама как правиш секс
Пъстър свят хора всякакви....

Цвети насреща съм ако имаш въпроси Peace,чудесно е че майка ти застава зад теб и ти помага и с обяснения Simple Smile,нормално е да се страхуваш  и да има малка вероятност от аборт при шреглед с вагинален но само ако не споделиш с мед.лице че имаш някакъв проблем(както аз имам)

Подробностите можеш да научиш преди преглед,няма лекар който да откаже да ти даде разяснения и доводи защо единия ехограф е за предпочитане пред другия.

Нападащите и подкрепящите ги - браво че сте усведомени с толкова детайли и боравите с терминология но моля да пестите нерви или просто не се вкл. ако нещо Ви подразни..простичко е

Лека вечер

# 72
  • Мнения: 17
Anilevi- подкрепям те! Тук сме, за да споделяме и понякога не е възможно всеки да е узнал веднага всичко. На мене ми е трета бременност, но все научавам по нещо ново, въпреки че непрекъснато чета книги всякакви. Peace

Тодорка, стискам ти палци да те вземат на работа. Все още има и такива, които вземат и ще ти е приятно, сигурно, да смениш обстановката за малко.

За споделянето с мама - ами аз предпочитам да чета, майка ми си е с по-стари разбирания и от нея мога да чуя по-скоро някоя весела история.

А пък за компютрите - сетих се една весела история -  когато колегите разбраха за първата ми бременност, една колежка, която уж се имаше за голям капацитет, ми каза, че задължително трябва да спра да работя на компютър, а и по възможност да работя в залата за срещи, където няма компютър, защото на " една нейна позната бебето и се родило увредено от компютъра", същото важеше и за мобилния телефон - мноооого вреден! Та свят шарен, познайте дали спрях да работя на копютър, то и сега ако не съм на лаптопа, съм на телефона..
На мамите във Варна- поздрави, пийте по едно и за нас!
Мами в София, ще трябва есента да оформим и ние една ...

# 73
  • Мнения: 2 590
Здравейте,
Много ми е странно за това как знаещите и челите нападат момичето което е споделило че не знае и че се страхува ooooh!
Успокойте хормоните си и се отдайте на по-градивна дейност
Например: обяснете а не се правете на ах как може с грешки да пише, ама прочети де..ама как правиш секс
Пъстър свят хора всякакви....

А аз може ли да кажа, че първо много нормално се обясни, че не може да предизвика аборт , но тя не пожела да го приеме.
Каза "А не мерси" - та от там мисля се получи цялата дандания. Peace

# 74
  • Мнения: 43
Днес цял ден ми е лошо  Confused Дали нещо от яденето или има някакви изригвания и подобни...някой да се чувства кофти като мен?!?

Общи условия

Активация на акаунт