Отговори
# 15
  • Мнения: 3 317
леща Изи , а боб от село  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 26
Вече 2 год.купувам по  20 кг боб,от едни младежи от Толбухин,дошли при нас и със страхотни дини, пак ще ги чакаме.Сега вече нямаме,много готвя на салата и с пушено месце. LaughingОриза е винаги на Арива,едрозърнест,става много хубав,не се разварява и   мек,за сърми и не само.

# 17
  • Мнения: 2 821
Вече 2 год.купувам по  20 кг боб,от едни младежи от Толбухин,дошли при нас и със страхотни дини, пак ще ги чакаме.Сега вече нямаме,много готвя на салата и с пушено месце. LaughingОриза е винаги на Арива,едрозърнест,става много хубав,не се разварява и   мек,за сърми и не само.
?!?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Вече 2 год.купувам по  20 кг боб,от едни младежи от Толбухин,дошли при нас и със страхотни дини, пак ще ги чакаме.Сега вече нямаме,много готвя на салата и с пушено месце. LaughingОриза е винаги на Арива,едрозърнест,става много хубав,не се разварява и   мек,за сърми и не само.
?!?

Не съм Мария, но предполагам има предвид Добрич!

# 19
  • София
  • Мнения: 816
Да кажа,че каквото и да купувам поглеждам какво пише на етикета,защото ми се е случвало да пише ,,български боб,леща,,а производителя Канада #Crazy

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Пазарувам основно на Крина ризон. Леща взимам каквота имам, а боб не купувам и не готвя вече поради стомашни проблеми. Фирмата, която категорично избягвам е Изи.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ECO, купувам задължително боба на ECO който е готов за 40мин. За лещата сменям марките. Първо купувах на ИЗИ, но съм много недоволна последните няколко пакета лещата, увираше за 2-3ч., кошмар направо. От тогава спрях да купувам от тази марка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 208
А сега вече на въпроса. Когато правя някоя по-засукана гарнитура използвам Басмати на Крина или Арборио на Ризо Скоти в кутии, а за готвене най-много ми харесва Бисерен Екстра на Фамилекс.
За боба в момента гледам произхода, харесва ми Аржентинския (то е ясно, че български няма). Напоследък взимам синия пакет пак на Фамилекс. Китайския нещо не ми се сварява.
За лещата рядко купувам и не знам. Гледам да е едричка и чистичка.

# 23
  • Мнения: 0
А откъде най-често купувате ориз, боб и леща - от близкото квартално магазинче или от голям супермаркет /хипермаркет/, когато правите седмичните си покупки? Аз например преди купувах основно от магазинчето под блока, но напоследък забелязвам, че ги включвам към списъка с покупки, които правя събота или неделя. Проверявам шкафовете кое е на свършване и така. При мен специално се получи някакво пренасочване на покупките към по-големите магазини. Общо взето май само хляб купувам от магазинчето до вкъщи.

# 24
  • Мнения: 2 821
Не разбрах това проучване на марките леща и боб ли е, или проучване на кои големи вериги магазини сме клиенти?!?

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Основно купувам Крина и Панино.

# 26
  • Мнения: 0
Мамиблю, анкетата е за марките - да. Но ми е интересно откъде основно се купуват този тип продукти, защото и по себе си съм забелязала, че навиците ни на потребление се променят, провокирани от различни неща - отваряне на нови по-големи магазини, все по-голямото разнообразие от продукти, цени и т.н.
Благодаря на тези, които решат да споделят!   bouquet

# 27
  • Мнения: 1
Аз пък като си харесам някой вид и не го сменям докато нещо не ме разочарова. Сега в момента готвя добруджански боб и ризон на Фамилекс. Леща в къщи не ядем. Идея си нямам каква се продава. Ама много ми е интересна тази оранжевата като се сготви каква става и какъв вкус има. Трябва за идеята да пробвам, не че някой ще ми я яде. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 46
Не запомням много-много марките, гледам да е на добра цена и да изглежда добре (през прозрачната част на опаковката). Затова, според мен, е добре да има някаква площ на опаковката, през която да се вижда качеството на продукта. Продукти в промоция също привличат вниманието ми. Когато се колебая между дадени марки, гледам да купя това, което е произведено в България, макар че почти всичко е внос  Sad.

# 29
  • Мнения: 0
Значи промоциите играят не малка роля. Като гледам напоследък в големите магазини, където има голям избор от марки, разфасовки и разновидности на този тип продукти, има и немалка разлика в цените, а поне на външен вид няма почти никаква разлика в качеството.

Общи условия

Активация на акаунт