Аман от интриги

  • 5 805
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Мъжът ми работи като готвач. Живеем в малко градче. Работните места са ограничени, в кризата още повече. Много интриги на работното място. В един момент колега му изръсва,че шефката не го харесвала и искали да го махнат от работа. Върши си добре работата, не се занимава с интриги. Имаме 3 деца и ми се е запалила главата, много нерви и притеснения изкарах. Мисля да не им се даваме, ако се налага ще се съдим. Тези дела май са безплатни, само хонорар на адвоката. Все още директно нищо не е казала, но очакваме "включване". Приемам всякакви съвети. Ще са ми от полза.

# 1
  • Мнения: 129
А шефката наистина ли не го харесва????
Ако е така-все ще намери начин да го махне,
но дано всичко е само интрига и скоро отшуми.

# 2
  • Мнения: 182
А шефката наистина ли не го харесва????
Ако е така-все ще намери начин да го махне,
но дано всичко е само интрига и скоро отшуми.

Откъде да знам харесва ли го или не? И задължително ли е пък да те харесва шефа, щом си вършиш работата...няма проблем. Предполагаме,че са доноси, тя няма с него работа, не се виждат почти. Той работи в кухнята, а тя си е горе. Доносите не са от колегите му в кухнята, а от сервитьори предполагаме и от салонния управител.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Делата са безплатни, но се точат с години - мъж ми съди бивш работодател, хем държавен, вече трета година - най-накрая делото мина всички възможни инстанции и има изпълнителен лист - познай кога ще си получи парите - най-рано догодина, ако ги заложат в бюджета - общо взето не може да се разчита на тези пари в кратък период от време. Другия начин е да ги съди за възстановяване на работа, но делата пак се точат с години (преди година го спечелихме това дело), а и да го възстановят пак ще му намерят цаката... така че стискай палци колегата да го настройва срещу шефката, за да сгафи и да го уволнят него, а не колегата  Peace

# 4
  • Мнения: 182
Направо ме отчайвате! Sad
На предишната му работа, работодателя не му плати 1200 лв. Познайте- не можем и да го съдим. Някой го е научил да казва- ами дължа им пари, ама нямам. И добре...ще го осъдим, ама пари -ЙОК. В малките градове е направо кошмарно. И какво да правим при това положение - всички да се изнесем към София ли?

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 09:47 от anedi

# 5
  • Мнения: 62
Не разбирам какво искаш да кажеш?
Знаеш ли изобщо както значи интрига и че извън малките селца не е най-страшната прокоба на света?
Хем било "интрига", хем се чудиш кво да правиш като го уволнят заради нея??!?? Хем той най-безгрешен, разбира се.
Ако действително е такъв, не се тревожи. Ако не е , престанете са обвинявате хората за недостатъците си.

Винаги има магия или интрига срещу вас бе, пък и обезателно ви завиждат.

# 6
  • Мнения: 182
Не разбирам какво искаш да кажеш?
Знаеш ли изобщо както значи интрига и че извън малките селца не е най-страшната прокоба на света?
Хем било "интрига", хем се чудиш кво да правиш като го уволнят заради нея??!?? Хем той най-безгрешен, разбира се.
Ако действително е такъв, не се тревожи. Ако не е , престанете са обвинявате хората за недостатъците си.

Винаги има магия или интрига срещу вас бе, пък и обезателно ви завиждат.

Какво значи безгрешен човек? Ти безгрешна ли си? Според мен, ако нарочиш някого и започнеш да го следиш все ще намериш грешки или пропуски. Няма безгрешни хора. Въпросът е съвсем различен. Не заради нея, а тя е решила да го махне. И съвсем не говоря за прокоба на малките места, а за ограниченост и липса на кой знае какъв избор. Огледайте се...фалираха толкова производства, затвориха фабрики...И си задайте въпроса защо София е толкова пренаселена. Просто хората от нужда ходят там, не че им харесва особено....от безизходица...това е...

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 10:55 от anedi

# 7
  • Мнения: 7
Интрига или не,ако решат да го махнат ще го махнат.И няма да успеете да направите кой знае какво.
Да се оглежда за друга работа междувременно,това е моят съвет.
И успех !   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 965
Впрягаш каруцата пред коня.
Хем смяташ, че е просто интрига, хем вече си го представяш уволнен, че и как да съдите шефката. Може да са просто слухове или подмятания от зле настроен колега. Или нещо друго...
А в София положението не е много по-различно - не знам защо хората в малките градове си мислят, че всичко е цветя и рози и продължават да прииждат. Всъщност, заради това упование, че София е решението на проблема, проблемът в София с работните места е далеч по-сериозен от другите градове - за едно работно място се борят много повече хора, следователно интригите и "подливането на вода" е увеличено правопропорционално на увеличеното население. И животът е в пъти по-скъп. Ако можеш, направи си изводи относно "панацеята".

И да, ако наистина го уволни, но не си изпипа документално нещата (т.е. не посочи неопровержимо основание за причината и не се обоснове със съответния член по КТ), може да я съдите. Ако намери причина, дори и фалшива, но точно обоснована, ще стане доста трудно...

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 11:22 от azaf

# 9
  • Мнения: 182
Впрягаш каруцата пред коня.
Хем смяташ, че е просто интрига, хем вече си го представяш уволнен, че и как да съдите шефката. Може да са просто слухове или подмятания от зле настроен колега. Или нещо друго...
А в София положението не е много по-различно - не знам защо хората в малките градове си мислят, че всичко е цветя и рози и продължават да прииждат. Всъщност, заради това упование, че София е решението на проблема, проблемът в София с работните места е далеч по-сериозен от другите градове - за едно работно място се борят много повече хора, следователно интригите и "подливането на вода" е увеличено правопропорционално на увеличеното население. И животът е в пъти по-скъп. Ако можеш, направи си изводи относно "панацеята".




Да, и ти си права. В случая споменах София, защото това е тенденцията. Не че ние ще се запътим натам...Подмятането е от доброжелателен колега. Но...както и да е, ще изчакаме да видим как ще се развият нещата...Пуснах темата, за да чуя мнения и да съм подготвена донякъде за предстоящото.

# 10
  • Мнения: 62
Вопълът "Амам от интриги" по принцип издава само провинциално мислене.

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него. Негово право е да не харесва мъжа ти. Или работата му.
Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Сори. Това мисля аз.

# 11
  • Мнения: 182
Вопълът "Амам от интриги" по принцип издава само провинциално мислене.

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него. Негово право е да не харесва мъжа ти. Или работата му.
Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Сори. Това мисля аз.

Аз лично смятам,че ако има недоволни от работата му, то това трябва да са първо хората с които работи директно. Обясних ,че е кухня и не си ли върши работата няма кой да го търпи. Но всичко това не идва от тези му колеги.... И хайде да не оприличаваме мисленето като "провинциално" и "столично"- глупаво е самото изказване.

Сори, така мисля аз.

# 12
  • Мнения: 12 676
Да си наляга парцалите и да се разбира и с шефката и с колегите. Защото колкото и гениален готвач да е, това е работа в колектив.
И няма да повярваш, но и в София има интриги и уволнения.

# 13
  • Мнения: 62
Вопълът "Амам от интриги" по принцип издава само провинциално мислене.

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него. Негово право е да не харесва мъжа ти. Или работата му.
Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Сори. Това мисля аз.

Аз лично смятам,че ако има недоволни от работата му, то това трябва да са първо хората с които работи директно. Обясних ,че е кухня и не си ли върши работата няма кой да го търпи. Но всичко това не идва от тези му колеги.... И хайде да не оприличаваме мисленето като "провинциално" и "столично"- глупаво е самото изказване.

Сори, така мисля аз.

Хайде пък да си оприличаваме мисленето както искаме, а? Защо не? Защото ти си с неприятната диагноза? Вместно да се плашиш от интриги, помисли какво не е наред при теб. Под провинциално нямах предвид като локация, ами като послание - лъха ми на ограниченост. Ако се нанесеш в столицата с толкова умствен капацитет, пак ще се остане провинциално.

# 14
  • Мнения: 15 619
Аз не разбирам, защо съпругът ти не отиде и директно да разбере от шефа си, какво не е наред, ако въобще има нещо такова?
Другото са глупости за мен.  Peace

# 15
  • Мнения: X

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него.

Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Колкото повече те чета,толкова повече ми лъхаш на беднотия.Предполагам ,в реалността режеш домата на две-половин за обед,половин за вечеря.
Сори,ама така звучиш вече.Иначе не си обяснявам тая злоба към всички .....обикновено недоимъка озлобява.
Та спри да се правиш на ....какво ли?!
Тук всички сте велики,знаем!    Mr. Green  

По темата:luna е дала най-добро предложение досега.   Peace


# 16
  • Мнения: 182
Да си наляга парцалите и да се разбира и с шефката и с колегите. Защото колкото и гениален готвач да е, това е работа в колектив.
И няма да повярваш, но и в София има интриги и уволнения.

Работата е там, че той в конфликти не е влизал. Но хайде...нека видим първо какво ще се случи нататък. Все още са само слухове. Нека видим как ще подходят и тогава. Бях притеснена, затова реших да пусна темата. Да видя какво бихме могли да правим....
Естествено, че интриги ги има навсякъде, не съм казала друго. В малките градове работодателите много притискат работниците/пак ще кажете,че и в СФ е така/. Е, има известна разлика...
Да не забравяме, че и обратното- добри кадри трудно се намират. А според мен чисто субективните причини не са причина за уволнение. Той е нает, за да си върши работата, а не да се харесва...Щом го прави, не би трябвало да имат причина за уволнение.
Но...както казах, времето ще покаже...
Благодаря на всички, които се включиха.

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 13:55 от anedi

# 17
  • Мнения: 182

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него.

Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Колкото повече те чета,толкова повече ми лъхаш на беднотия.Предполагам ,в реалността режеш домата на две-половин за обед,половин за вечеря.
Сори,ама така звучиш вече.Иначе не си обяснявам тая злоба към всички .....обикновено недоимъка озлобява.
Та спри да се правиш на ....какво ли?!
Тук всички сте велики,знаем!    Mr. Green  

По темата:luna е дала най-добро предложение досега.   Peace




Тази злоба и аз не я разбирам....

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.

Къркчо, богаташче златничко с непровинциално мислене, не те знам какво работиш, но и твоят капацитет не е от най- големите. Ще ме прощаваш за откровението. Викаш в столицата и на определени позиции, интриги няма, а? Излиза, че според теб те са запазена марка само на плебса. Заможните са извисени и одухотворени и не се занимават с такива дейности.
Що за ораничени разсъждения имаш? Лъха ми на посредственост.

# 19
  • Мнения: 62

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него.

Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Колкото повече те чета,толкова повече ми лъхаш на беднотия.Предполагам ,в реалността режеш домата на две-половин за обед,половин за вечеря.
Сори,ама така звучиш вече.Иначе не си обяснявам тая злоба към всички .....обикновено недоимъка озлобява.
Та спри да се правиш на ....какво ли?!
Тук всички сте велики,знаем!    Mr. Green  

По темата:luna е дала най-добро предложение досега.   Peace




 Joy
Всъщност по четвъртинка от домат на хранене! По празниците взимам и по марулка-две.  ooooh!
Мразя тъпите хора. Охолството ме е разглезило.
Невежеството ме ужасява.
Виждам го навсякъде, не само тук. Но само тук се засичам с лелки като вас. Затова и посещавам сайта, никъде в бедното ми мизерно ежедневие не мога да срещна такива драми.
Джъст фън  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 62

В крайна сметка шефът за това е шеф - да си избира кой да работи за него.

Това че ти го окачествяваш като интрига вече казах какво ми говори. Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Колкото повече те чета,толкова повече ми лъхаш на беднотия.Предполагам ,в реалността режеш домата на две-половин за обед,половин за вечеря.
Сори,ама така звучиш вече.Иначе не си обяснявам тая злоба към всички .....обикновено недоимъка озлобява.
Та спри да се правиш на ....какво ли?!
Тук всички сте велики,знаем!    Mr. Green  

По темата:luna е дала най-добро предложение досега.   Peace




Тази злоба и аз не я разбирам....
Вероятно ти завиждам Wink  hahaha

# 21
  • Мнения: 182
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.

Къркчо, богаташче златничко с непровинциално мислене, не те знам какво работиш, но и твоят капацитет не е от най- големите. Ще ме прощаваш за откровението. Викаш в столицата и на определени позиции, интриги няма, а? Излиза, че според теб те са запазена марка само на плебса. Заможните са извисени и одухотворени и не се занимават с такива дейности.
Що за ораничени разсъждения имаш? Лъха ми на посредственост.

Точно това ще направим, ще изчакаме. Да видим как ще подходят и кога....И според мен това е най-разумното, макар,че с 3 деца не ми осигурява спокойствие. Но...няма как...каквото дойде...

# 22
  • Мнения: 12 676
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

# 23
  • Мнения: 182
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

Някъде да съм казала, че разваля работата на колектива? Нито пък съм казала, че е гениален. Върши си работата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Доколкото разбрах се предполага, че има интрига, защото се очаква да бъде уволнен от шефа с обяснение, че не го харесва. Интригата е в това, че някой е споделил нещо за него пред шефа, тъй като шефа е малко вероятно да има лични впечатления от работата му. Оттам- ако един колега е недоволен от теб, не е ли по- етично да дойде и да ти сподели, отколкото да се жалва директно? Виж, ако вече веднъж е опитал и няма резултат разбирам, но тук случая е друг.

# 25
  • Мнения: X
Едно от най-смотаните неща в живота с хора  е един определен тип действително интригантски настроени хора да те приближат и да ти кажат "еди-кой-си май не те харесва" - има хора, дето им се отдава да вметнат точно тая фраза, която ще те държи нервен няколко дни. Гледат сеир, знаят, че еди-какво-си ще те притесни, уцелват къде да сложат доза истина... но такова е интригантското поведение.

Анеди, не се притеснявай, чакай крайния резултат и не анализирай интригантите.

# 26
  • Мнения: 182
Доколкото разбрах се предполага, че има интрига, защото се очаква да бъде уволнен от шефа с обяснение, че не го харесва. Интригата е в това, че някой е споделил нещо за него пред шефа, тъй като шефа е малко вероятно да има лични впечатления от работата му. Оттам- ако един колега е недоволен от теб, не е ли по- етично да дойде и да ти сподели, отколкото да се жалва директно? Виж, ако вече веднъж е опитал и няма резултат разбирам, но тук случая е друг.

Разбира се,че е по-етично, но тук си нямаме работа с етични хора.

# 27
  • Мнения: 17 409
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

Мдаа.
 Ох, винаги най- съвестните служители са застрашени- покъртително!

# 28
  • Мнения: X
Цитат
Мразя тъпите хора. Охолството ме е разглезило.
Невежеството ме ужасява.

Важното е ти да си вярваш!   Laughing   другите нямат значение...
Предполагам ,знаеш вица за лудия,дето скача в празен басейн...   
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

Значи не си го чела достатъчно...

Авторката никъде не споменава,че мъжът й разстройва работата на колектива!   Peace


# 29
  • Мнения: 12 676
Много бих се учудила на обратното.

# 30
  • Мнения: X
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.
Не директно.Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?"
Аз сигурно така бих направила.Дори с риск да ме изгонят....ама това съм си аз!    Mr. Green
Няма начин да живея на нокти,ако мога да го избегна.
Еле пък да се чудя ,хареса ли ме шефа или не....

# 31
  • Мнения: 62
Цитат
Мразя тъпите хора. Охолството ме е разглезило.
Невежеството ме ужасява.

Важното е ти да си вярваш!   Laughing   другите нямат значение...
Предполагам ,знаеш вица за лудия,дето скача в празен басейн...   
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

Значи не си го чела достатъчно...

Авторката никъде не споменава,че мъжът й разстройва работата на колектива!   Peace




Другите винаги имат значение, въпросът е че от форумни анализи нищо в мен не потрепва - нещо, което не може да се каже за всички тук.
Ти си свободно да мислиш и изказваш каквото пожелаеш за мен. Простено е невежеството ти, ако се прояви такова, разбира се, понеже далече не всичко за мене знаеш Simple Smile
Вицът не го знам, ако се чувстваш готова, разкажи го, обичам качествения хумор Simple Smile

# 32
  • Мнения: 62
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.
Не директно.Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?"
Аз сигурно така бих направила.Дори с риск да ме изгонят....ама това съм си аз!    Mr. Green
Няма начин да живея на нокти,ако мога да го избегна.
Еле пък да се чудя ,хареса ли ме шефа или не....


Така би постъпила ти сред нормална делова обстановка. Виж че там драмата е в кухня с келнери кой знае какви още слабо културни хора. Виж че те са още на ниво ИНТРИГА  ooooh!

# 33
  • Мнения: 17 409
 Очертават се две категории  на работното място- плетачи и анализатори на интриги/ т.нар гадатели/. Шефът да си върши сам работата, ама- ха!

# 34
  • Мнения: X
Kirk Hammett ,отстъпление ли усещам?  Grinning

Абе,не би трябвало да имат значение другите,особено мнението на тук присъстващите.
Вярно е,че не знам нищо за теб,но мога да чета...И колкото и да се опитва човек да не издава нищо от себе си,не винаги се получава.
А пък да си чак толкова добър актьор?    newsm78
Знам ли!

А на тия ,дето са на ниво ИНТРИГА с мен,бързо им спретвам и аз една...    Mr. Green   очи в очи!

# 35
  • Мнения: 62
Kirk Hammett ,отстъпление ли усещам?  Grinning

Абе,не би трябвало да имат значение другите,особено мнението на тук присъстващите.
Вярно е,че не знам нищо за теб,но мога да чета...И колкото и да се опитва човек да не издава нищо от себе си,не винаги се получава.
А пък да си чак толкова добър актьор?    newsm78
Знам ли!

А на тия ,дето са на ниво ИНТРИГА с мен,бързо им спретвам и аз една...    Mr. Green   очи в очи!


По-скоро примирение, че никога няма да заговорим на един и същ език...
Тълкувай го като отстъпление, ако ти носи повече радост...
И тъкмо да ти напиша, че ми ставаш симпатична по някакъв нелеп начин, и ти да не напишеш вица...

# 36
  • София
  • Мнения: 508
Не по темата, "женска баня, мъжки търкач", т.е. теляк. И извинете за отклонението.

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?" ...
... Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?" ...

Доста си го напарфюмирала, обаче!  Laughing
"Казусът" далеч не е такъв.  Naughty

# 38
  • Мнения: X
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?" ...
... Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?" ...

Доста си го напарфюмирала, обаче!  Laughing
"Казусът" далеч не е такъв.  Naughty
Ами не вярвам някой да отиде при шефа си и директно да каже  "Казват ми,че не ме харесвате и ще ме гоните!"
Аз просто дадох начален тласък на разговора...ако шефа е шеф на място,и действително няма намерение да уволнява никого,би казал "Няма подобно нещо.Гледай си работата и не се притеснявай!"
Или:"Да,работата намаля и наистина предстоят съкращения.В най-скоро време ще ви уведомя!"

Така работника ще си има едно наум...а няма да хвърля боб,за да гадае.


Защо дипломатичността да е лошо нещо?

# 39
  • Мнения: 62
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.

# 40
  • Мнения: 12 676
Всъщност, не е толкава лесно да си шеф. Че да трябва и да бъдеш  и другарката в детската градина.  Моля другарко, Пешо не ме харесва, а аз съм  толкова готин.  Пък имаш и други грижи.

# 41
  • Мнения: 4 916
...
Работата е там, че той в конфликти не е влизал. ...

Това няма голямо значение. Никой не е казал, че светът е справедлив и че добрите хора ще бъдат наградени. Шефовете гледат да не се занимават много-много с драмите на колектива, а най-лесното е да бъде отстранен точно човекът, който не се вписва, пък било то и в интригантски колектив. Рядкост е началник да остави аутсайдера и да изгони интригант, понеже най-вероятно първият ще продължи да бъде обект на проблеми от останалите в колектива. Гледа се дали работата върви, а това, че хората ги тегли към интриги не е проблем докато не се отрази на качеството на продукцията каквато и да е тя.
Иначе ситуацията ми прилича по-скоро на стремеж от колегите му да го изнервят и да го подхлъзнат да си изпусне нервите или да напусне сам. Често се случва.

# 42
  • Мнения: 15 619
Авторката,от хвърляне на боб смисъл няма. Разговор с началството ще внесе яснота.
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.
Не се изказвай неподготвен за качества, от които Господ очеизвадно те е лишил!

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 16:06 от luna

# 43
  • Мнения: X
...ако шефа е шеф на място,и действително няма намерение да уволнява никого,би казал "Няма подобно нещо.Гледай си работата и не се притеснявай!"
Или:"Да,работата намаля и наистина предстоят съкращения.В най-скоро време ще ви уведомя!"

Така работника ще си има едно наум...а няма да хвърля боб,за да гадае.
newsm10
"Щади ближния си" е правилото с колеги и подчинени

# 44
  • София
  • Мнения: 399
 Няма смисъл, да се тормозите, без да му е казано нищо от ръководството. Слухове всеки може да пуска, особено в голям колектив и не е нужно мъжът сам да се набутва между шамарите, като ги раздуха още повече. Ако слуховете станат реалност, му кажи нищо да не разписва. Обикновено подготвят молба по взаимно съгласие и след това не може да ги осъди. А за дисциплинарно уволнение си трябва много сериозна /доказана!/причина или поне три нарушения, придружени от предупреждения.

# 45
  • Мнения: 73
Не разбрах за какви интриги става дума, но едно знам-  в тази криза готвачите са май една от най-търсените професии. Във всеки случай сайтовете за работа са пълни с обяви и въобще не разбирам какво се притесняяваш.

# 46
  • София
  • Мнения: 23 112
Аз също смятам, че ако мъжът ти е добър в професията си, то не би следвало да има проблем да си намери работа на друго място.
А вместо да се тръшкаш и отсега да обмисляш дела и съдилища, защо просто мъжът ти не отиде при шефката си и съвсем кротко и спокойно да попита има ли риск да го отстранят от работа и че е крайно изнервящо да работи в атмосферата, която се създава от "доброжелателни" колеги. Така поне със сигурност ще разберете накъде духа вятърът и терзанията ще приключат.

# 47
  • на майната си
  • Мнения: 425
Интриги има навсякъде, но аз съм на мнение, че ако някой не е харесван от повечето хора - грешката е в него.
При подобна ситуация бих отишла при прекия си ръководител с молба да се съберем колектива и всеки право куме в очи, защото в напрегната обстановка страда и работата, освен личността.

# 48
  • Мнения: 1 518
Ако работната атмосфера е непоносима, само напускането е решение.

От друга страна обаче, не може след всяка пусната 'муха' от недоброжелателен колега, да казваш че напускаш.
Да речем, мъжът ти напусне тази работа и си намери нова - каква е гаранцията, че на новото работно място ще попадне на по-свестен колектив и че никой няма да създава интриги по негов адрес, както преди?


# 49
  • София
  • Мнения: 23 112
Всъщност ситуацията, доколкото разбрах, е такава, че мъжът на авторката, е чул от някой си, че щели да го махат и това опъва нервите до краен предел. Напълно влизам в положение. Само разговор с шефката му е майката  Peace

# 50
  • Мнения: 127
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.
Очевидно не е и за кастата на пишещите фактологически неточни грубости по разни форуми, без да познават онзи отсреща.
Всяка жаба да си знае гьола, всяко дробче - чинията. Така, де.
Не на всеки е дадено да е най-отгоре, това не трябва да ни комплексира. Някои толкова си могат  Hug

# 51
  • Мнения: 1 668
Аз не разбрах - авторката работи с мъжа си в кухнята или не? Ако не работи там доста малко вероятно е да знае какво се случва в този ресторант, защото съм сигурна, че който от колектива да пита - никой не плете интриги и всички са отлични работници. Много малко вероятно е мъжа и да се прибере в къщи и да и разкаже как се е изплюл в чинията на кмета или как не си е измил ръцете преди да нареже салатата за детето на шефката и как е сплел страхотна интрига за сервитьорката  newsm78. Не вярвам аз във тезата за лошата шефка, която ще се освободи от съвестен работник, който не се меси в интригите на колектива. Не вярвам и в тезата, че един шеф/ собственик на ресторант няма преки наблюдения от всеки един от хората, които работят за него. Или човекът си е супер съвестен и няма причини да се притеснява или ако има причини да се притеснява трябва сериозно да се замисли дали някоя "малка и незначителна подробност" (като например да не си мие ръцете след тоалетна или да не мие ножа следкато е рязал риба) няма да е причината да остане без работа. Със сигурност наличието на интриги ми говори само едно - ресторанта,  в който работи мъжа ти няма достатъчно работа щом имат време да се занимават с интриги и наистина ще уволнят някого... А и ще е редно...
С най-добри чувства...

# 52
  • Мнения: 5 370
Не разбирам, за какво е темата?
За нероден Петко малко ми идва на ума.
Ако за всички "слухове" досега се бяхме тръшкали с мъжа ми, ей Богу, той нямаше да стои 8 години на работното си място.

Бе вие на колко години сте, прощавайте? Че да се връзвате на " Аз знам една тайна и ще ти я кажа, ма да не ме издадеш".

# 53
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз пък, ако съм на мястото на мъжа ти, бачкам си здраво, гледам си съвестно работата, и не надавам ухо за клюки, честно да ти кажа, през незнам-си-кое би ми било за това кой какво ми донася на уше.  Whistling

# 54
  • София
  • Мнения: 16 120
Не разбирам, за какво е темата?
За нероден Петко малко ми идва на ума.
простотийки в  село от градски тип. Явно работата в заведението е намаляла, персонала чувства, че ще има уволнени  и сега всеки се чуди как да изпържи другарчето.
А авторката се тръшка предварително. Може би е наясно, че мъжа не е чак толкова отличен готвач, може би знае нещо друго, може би си е обикновена паника.
Като реши шефа да го  маха - нищо няма да помогне. И след като го махне, тогава ще търсят друга работа.
Поне читавите готвачи винаги са се търсели.

# 55
  • Мнения: 289

не разбирам, шеф няма ли право да съкращава, уволнява и тн.  че ще го и съдят от къде на къде, той си преценява кой да изгони 

# 56
  • Мнения: 1 788
Като Ви чете човек, остава с чувството за една "ограниченост"...
Не съм живяла в малък град, но имам роднини, които по желание отидоха да живеят в такъв и много добре знам за какво говориш.
И ако в София, Варна, Бургас, Пловдив и т.н., те уволнят и имаш реален шанс да почнеш още утре на друго място, то в малкия град хората се познават, раб. места са малко, а клюките/интригите са целия живот за някои хора...
Какви са тези съвети - "да си траел"!
Та това ако не е робско мислене - здраве му кажи!
Разбира се, че всеки трябва да си прави сметка на думите/действията, но това не означава, че трябва да се остави да се гаврят с него.
Стига сте говорили на изуст...
Към авторката - не се навивайте излишно, пък каквото стане.
Понякога се случва така, че точно този, който прави интригите изхвърча, но понякога интригантите са много почитани от шефовете, защото са големи подлизурковци и мазници...
В крайна сметка, ако интригите се окажат истина - може би ще е по-добре мъжът Ви да не работи в такава гнусна среда.

# 57
  • Мнения: 636
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.

ама точно ...

# 58
  • Мнения: 5 622
Бедни и отрудени, вечно недооценени и прецаквани...животът е труден, ах, тежко е да си бачкатор.

Сори. Това мисля аз.

Баси комплексарското изказване, честно  Stop Колкото е по-прост човек, толкова повече обича да се прави на велик....в очите на слепите, разбира се..  Peace

Стискам палци на авторката и съпругът и, защото предполагам на какъв огън се пече семейството и....  Hug

# 59
  • Мнения: 5 622
... но понякога интригантите са много почитани от шефовете, защото са големи подлизурковци и мазници...


Мен ми се струва, че не е само "понякога", а това си е живата истина..за съжаление. Моят опит показва, че шефовете обичат тия интриганти, подлизурковци и мазници. Заради това вероятно никога няма да стана шеф, защото аз ги ненавиждам  Sick

# 60
  • Мнения: 17 409
Ай, БУБЕ, много смело с това никога Grinning

# 61
  • Мнения: 12 676

Какви са тези съвети - "да си траел"!
Та това ако не е робско мислене - здраве му кажи!


Аз не видях срещу него да е извършени беззаконие или гавра. Освен ако интригите са забранени вече със закон. А дали има интрига....

# 62
  • Мнения: 5 370
Като Ви чете човек, остава с чувството за една "ограниченост"...
Не съм живяла в малък град, но имам роднини, които по желание отидоха да живеят в такъв и много добре знам за какво говориш.
Ха ха! Laughing
Преди да се запозная с мъжа ми, представи си, съм живяла точно в такова градче, 30 години, от които 7-трудови.
И какво, че то тогава там свестен човек трябва да не остава по работните места, ако само от тая гл.точка изхождаме?
Плюс че 90-те години далеч не бяха цветущи откъм възможности за работа ВЪОБЩЕ , не беше както стана последните години, когато служителят се назландисваше да работи, с шефовете се молеха за кадри.

# 63
  • Мнения: 1 788
Момент, Жозефина!
Аз не казвам, че в малките градове всички са интриганти...
Казвам, че интригите в едно такова по-малко общество се усещат и са доста повече...
Но понеже имаше мнение, че и в голям град е абсолютно същото, с това не съм съгласна. В малкия град, за да се впишеш в обстановката трябва да се съобразяваш с доста повече неща, което може да е хубаво, но може и да е лошо...
Не е същото и никога няма и да бъде.
Просто любопитството от рода на "какво прави съседа" там, е много по-силно развито като качество на характера, отколкото в един голям град, където едва ли е възможно да знаеш какво прави колежката от офиса в Драгалевци, при положение, че ти работиш в офиса в Подуяне, примерно...
Няма какво да се лъжем, но големият град, от където и да го погледнем, предлага повече възможности...

П.П. А мнението ми е базирано на "ако, все пак, има интрига".
А дали има или не - това само мъжът на авторката ще разбере първи...
Да не говорим за случаите, когато има интрига, но ти разбираш чак след години, след като са те уволнили и някой стар колега те среща и ти "обажда" подробностите край твоето уволнение...  Joy

# 64
  • Мнения: 5 370
Аз знам едно, Серви.
Винаги има начин ДА ИМА начин.
Казвам го като човек, който е работил и там, и тук.
И продължавам да мисля, че темата е "нероден Петко".

Защо, не разбирам, предварително трябва да се късат нерви? Ами ако, добре, допуснем, че го уволнят, после може да излезе много по-добра възможност?
Че вече дори се подготвя и за съд. Tired

# 65
  • Мнения: 1 788
Е, че със сигурност може да се измисли "начин" винаги, така е...  Peace
Макар че - различните хора, действат различно. Някои се амбицират, други се свиват в черупките си...
За съда и т.н. - хората са набрали скорост в яда си, нерви и искат да са подготвени по някакъв начин, питат, разпитват, вярно е твърде рано за това, но знам ли...

# 66
  • Мнения: 17 409
Щото и там ще е същата, Жозе.

# 67
  • Мнения: 12 676
Познавам един такъв тип хора - Навсякъде гонени, никъде не дооценени.

# 68
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .

Това е и моето мнение....Твърдиш,че е интрига,тогава не се връзвайте.Що се отнася да съдите работодателя,нямам обяснение за вашите мотиви!?Работодателя е този който си избира с кой да работи.
В София не било така,колко време си работила в столицата и изобщо какъв професионален опит имаш за да си толкова категорична?

# 69
  • Мнения: 9
Благородството винаги помага!

Общи условия

Активация на акаунт