Аман от интриги

  • 5 820
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.
Не директно.Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?"
Аз сигурно така бих направила.Дори с риск да ме изгонят....ама това съм си аз!    Mr. Green
Няма начин да живея на нокти,ако мога да го избегна.
Еле пък да се чудя ,хареса ли ме шефа или не....

# 31
  • Мнения: 62
Цитат
Мразя тъпите хора. Охолството ме е разглезило.
Невежеството ме ужасява.

Важното е ти да си вярваш!   Laughing   другите нямат значение...
Предполагам ,знаеш вица за лудия,дето скача в празен басейн...   
Честно казано, не видях злоба в изказванията на Kirk Hammett .
Дори и най-гениалният да е, ако ми разваля работата на колектива, ще го натиря.

Значи не си го чела достатъчно...

Авторката никъде не споменава,че мъжът й разстройва работата на колектива!   Peace




Другите винаги имат значение, въпросът е че от форумни анализи нищо в мен не потрепва - нещо, което не може да се каже за всички тук.
Ти си свободно да мислиш и изказваш каквото пожелаеш за мен. Простено е невежеството ти, ако се прояви такова, разбира се, понеже далече не всичко за мене знаеш Simple Smile
Вицът не го знам, ако се чувстваш готова, разкажи го, обичам качествения хумор Simple Smile

# 32
  • Мнения: 62
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?"  Simple Smile Аз ако съм му шеф ще го изгоня с мотива, че слуховете в колектива не ме касаят. Според мен нищо не трябва да прави, защото казус за решаване реално липсва. Когато се появи, тогава ще му мисли.
Не директно.Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?"
Аз сигурно така бих направила.Дори с риск да ме изгонят....ама това съм си аз!    Mr. Green
Няма начин да живея на нокти,ако мога да го избегна.
Еле пък да се чудя ,хареса ли ме шефа или не....


Така би постъпила ти сред нормална делова обстановка. Виж че там драмата е в кухня с келнери кой знае какви още слабо културни хора. Виж че те са още на ниво ИНТРИГА  ooooh!

# 33
  • Мнения: 17 415
 Очертават се две категории  на работното място- плетачи и анализатори на интриги/ т.нар гадатели/. Шефът да си върши сам работата, ама- ха!

# 34
  • Мнения: X
Kirk Hammett ,отстъпление ли усещам?  Grinning

Абе,не би трябвало да имат значение другите,особено мнението на тук присъстващите.
Вярно е,че не знам нищо за теб,но мога да чета...И колкото и да се опитва човек да не издава нищо от себе си,не винаги се получава.
А пък да си чак толкова добър актьор?    newsm78
Знам ли!

А на тия ,дето са на ниво ИНТРИГА с мен,бързо им спретвам и аз една...    Mr. Green   очи в очи!

# 35
  • Мнения: 62
Kirk Hammett ,отстъпление ли усещам?  Grinning

Абе,не би трябвало да имат значение другите,особено мнението на тук присъстващите.
Вярно е,че не знам нищо за теб,но мога да чета...И колкото и да се опитва човек да не издава нищо от себе си,не винаги се получава.
А пък да си чак толкова добър актьор?    newsm78
Знам ли!

А на тия ,дето са на ниво ИНТРИГА с мен,бързо им спретвам и аз една...    Mr. Green   очи в очи!


По-скоро примирение, че никога няма да заговорим на един и същ език...
Тълкувай го като отстъпление, ако ти носи повече радост...
И тъкмо да ти напиша, че ми ставаш симпатична по някакъв нелеп начин, и ти да не напишеш вица...

# 36
  • София
  • Мнения: 515
Не по темата, "женска баня, мъжки търкач", т.е. теляк. И извинете за отклонението.

# 37
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?" ...
... Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?" ...

Доста си го напарфюмирала, обаче!  Laughing
"Казусът" далеч не е такъв.  Naughty

# 38
  • Мнения: X
И какво да попита шефа? "Здрасти, чух, че нещо не ме харесваш и ще ме уволняваш. Вярно ли е?" ...
... Но аз бих оценила смелостта на служител,който дойде и ми каже:"Вижте, носят се слухове за съкращения и това внася доста напрежение в работата ни!Възможно ли е да сме наясно със ситуацията,за да не гадаем?" ...

Доста си го напарфюмирала, обаче!  Laughing
"Казусът" далеч не е такъв.  Naughty
Ами не вярвам някой да отиде при шефа си и директно да каже  "Казват ми,че не ме харесвате и ще ме гоните!"
Аз просто дадох начален тласък на разговора...ако шефа е шеф на място,и действително няма намерение да уволнява никого,би казал "Няма подобно нещо.Гледай си работата и не се притеснявай!"
Или:"Да,работата намаля и наистина предстоят съкращения.В най-скоро време ще ви уведомя!"

Така работника ще си има едно наум...а няма да хвърля боб,за да гадае.


Защо дипломатичността да е лошо нещо?

# 39
  • Мнения: 62
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.

# 40
  • Мнения: 12 690
Всъщност, не е толкава лесно да си шеф. Че да трябва и да бъдеш  и другарката в детската градина.  Моля другарко, Пешо не ме харесва, а аз съм  толкова готин.  Пък имаш и други грижи.

# 41
  • Мнения: 4 916
...
Работата е там, че той в конфликти не е влизал. ...

Това няма голямо значение. Никой не е казал, че светът е справедлив и че добрите хора ще бъдат наградени. Шефовете гледат да не се занимават много-много с драмите на колектива, а най-лесното е да бъде отстранен точно човекът, който не се вписва, пък било то и в интригантски колектив. Рядкост е началник да остави аутсайдера и да изгони интригант, понеже най-вероятно първият ще продължи да бъде обект на проблеми от останалите в колектива. Гледа се дали работата върви, а това, че хората ги тегли към интриги не е проблем докато не се отрази на качеството на продукцията каквато и да е тя.
Иначе ситуацията ми прилича по-скоро на стремеж от колегите му да го изнервят и да го подхлъзнат да си изпусне нервите или да напусне сам. Често се случва.

# 42
  • Мнения: 15 619
Авторката,от хвърляне на боб смисъл няма. Разговор с началството ще внесе яснота.
Дипломатичността е чудесно качество, само че не е за тия прослойки, които носят дробчета в кухнята.
Не се изказвай неподготвен за качества, от които Господ очеизвадно те е лишил!

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 16:06 от luna

# 43
  • Мнения: X
...ако шефа е шеф на място,и действително няма намерение да уволнява никого,би казал "Няма подобно нещо.Гледай си работата и не се притеснявай!"
Или:"Да,работата намаля и наистина предстоят съкращения.В най-скоро време ще ви уведомя!"

Така работника ще си има едно наум...а няма да хвърля боб,за да гадае.
newsm10
"Щади ближния си" е правилото с колеги и подчинени

# 44
  • София
  • Мнения: 399
 Няма смисъл, да се тормозите, без да му е казано нищо от ръководството. Слухове всеки може да пуска, особено в голям колектив и не е нужно мъжът сам да се набутва между шамарите, като ги раздуха още повече. Ако слуховете станат реалност, му кажи нищо да не разписва. Обикновено подготвят молба по взаимно съгласие и след това не може да ги осъди. А за дисциплинарно уволнение си трябва много сериозна /доказана!/причина или поне три нарушения, придружени от предупреждения.

Общи условия

Активация на акаунт