Проблем...

  • 4 962
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Rachelle, така представени нещата звучат по съвсем различен начин.
Тоест заплатите, които получавате са една част от постъпленията ви....но щом баща и си позволява да купува споменатите "машини", които не знам точно какви са...
Толкова ли са му необходими? Не може ли да се откаже от една от тях (цитираните 2000лв), и с тези пари дъщеря ви ще живее в другият град половин година.
Едно е наистина да нямате възможност и пари да я издържате, друго е да имате някакви пари, но те да отиват за други неща...
Аз лично бих поставила образованието на детето си на първо място, пред задоволяване на някакви други мои капризи, мераци и хобита...
Решил е да произвежда мебели. Предпочете това пред охранител. Колкото до парите - водят се негови и нямам никакъв достъп до тях.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 890
Леле мале.
Направо не смея да напиша какво мисля за дъщеря ти.
Ще напиша какво мисля за теб - зле си я възпитала, зле , оправдания много.

# 32
  • Мнения: 29
От описанието ти за мен мога да предположа "Малка разглезена пикла?"

# 33
  • София
  • Мнения: 16 175
Не ми е ясно какво е това дете - от сега държи сметка на родителите как си харчат парите.
Добре, тя искала пари за учене. Но наясно ли е, че готовите пари бързо свършват. Докато се обърне ще стане време за университет, но тати за да не и харчи парите ще е само охранител.
А готовите пари се топят от инфлацията.
Какво лошо има човека да купува машини за производство, да се мъчи да направи нещо хубаво и да спечели повече пари. Нали те пак са за детето му.
Флаш е права - много лошо сте я научили да ви прави сметка на средствата.
А картинката на десктопа, нежеланието за вечеря - за мене не са от значение. постановки на разглезено себично дете.

# 34
  • Мнения: 29
Aisha, няма да крия, че аз съм против, това че той е решил това с мебелите. И на него  съм го казвала и на теб ще го напиша: предпочитам да си купя мебели от производител, който се е наложил на пазара, от много години е в бизнеса, хората имат мнение за тях. Бих ги предпочела пред новоизлюпен производител, дори това да е мъжа ми.

А дъщеря ми си загуби доверието към баща си, защото в един момент казва "За нас образованието ти е най - важно, затова слагаме парите в сметка, която никой няма да пипа" и в следващия момент го вижда как й отказва следното образование, за което тя вярва, че зависи голяма част от висшето, после как баща й плаща хиляди за машини от 'неприкосновената' сметка. Детето е разочаровано и не мога да го виня.

# 35
  • Мнения: 503
Тези неща, както споменаха горе, се коренят във възпитанието. Когато родителите се притесняват да се противопоставят на детето от малко и да го възпитават на уважение, то пораства и започва да нахалства, все едно е сред връстниците си, а не с родителите си. Не е "малка разглезена пикла", но все пак има нужда да й се обясни, че не всичко, което иска, ще се получава с магическа пръчица. Когато детето започне да изкарва пари, само ще се разпорежда с тях, но засега мама и тати решават кои пари за какво ще отидат и коя инвестиция си заслужава. Образованието на детето няма да пострада. Ако е толкова навита да учи, сяда и започва да учи, без значение в кое училище е. Освен ако въпросното училище не е "професионална гимназия" (техникум) и в града ви няма друго, в което се учат същите неща, както в другия град (механика, електроника, готварство, строителство, текстил), няма причина за инатене.

# 36
  • Мнения: 29
Ако е толкова навита да учи, сяда и започва да учи, без значение в кое училище е..
Тук не мога да се съглася. За мен детето не трябва да ходи като робот на училище: отваря учебник, пише, затваря учебник, пише домашни, учи и така отново и отново. Ако едно дете  чувства, че средата му е гадна, ако не може да се приобщи към гимназията, ако го бият или тормозят/ дано не става никога/, ако сградата се руши..? Мислиш ли, че едно дете би успяло да изкарва добри оценки, ако в един момент е в стаята по математика, а в другия момент пода пропада и то се озовава на първия етаж? Или ако го преследват и го бият? Как едно дете, което живее в страх, че може на другия ден да е пребито ще отива на училище, ще учи, живее, расте, общува нормално? И да ти кажа, чувствам се ужасно, че не мога да осигуря училище с прилична сграда на детето ми и че съм му отнела възможността да ходи на училище с желание, че го осъзнавам и не мога да променя нищо. Не е от най приятните чувства, повярвай ми.  

# 37
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Боже-ама и аз не разбирам ......пари, пари -сметки за висшето и .....малеееее
и аз мисля, че много се бърка-всеки трябва да си знае мястото, а и какво от това като БАЩА и е взел от парите И .................. Tired
не го разбирам това-ми то излиза ,че нейното училище е най-важното -да бе да ...........нещо объркано има тука..............
стига си изпитвала вина и подкрепи мъжа си, защото от сега като и внушите, че сте длъжни да и осигурявате всичко не ви виждам.................

# 38
  • Мнения: 3 161
Извинявай, не изчетох всичко; но бих те посъветвала, вместо да събираш мнения от непознати хора, да разкзваш семейната си история пред всички и да се оставяш да ви съдят, отиди ти на психолог, сподели проблема с него и виж къде е причината. Колкото и да не ти се иска да признаеш, ще намериш част от причината и в себе си, а това е хубаво, защото над тази част поне имаш контрол и можеш да я промениш.

# 39
  • Мнения: 29
мадам тиква, точно за това, че търси сметка на баща си я оправдавам, може да ме наречете лоша майка. В такава ситуация и аз бих постъпила като дъщеря си.
Емем, писах тук, за да си изясня ситуацията за себе си. Имам приятелка психолог и след като й разказах цялата ситуация м/у мен и мъжа ми /до дъщеря ми не бях стигнала/, тя чисто приятелски ме попита как може още да сме женени.

# 40
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
значи нещата са съвсем различни...да беше започнала с това
ами каквото и да е ,виждаш колко хора ти казваме, че дъщеря ти прекалява- все пак кой е родителя ти и баща и или тя

# 41
  • София
  • Мнения: 272
Още щом разбра, че баща й се е прибрал, дойде и го пита "Моя живот колко машини струва?" и после взеха да си крещят
"Нали имаш телефон, какво се оплакваш?"
"Не смей да намесваш телефона, не съм взела от твоите пари, а от спестяванията си. Така, че ти имаш най - малко право да намесваш телефона" "ти ми провали висшето, за да си купуваш глупости!"
"Ти като си купуваш книги, аз ще си купувам машини!"
"Нямам право да чета, за да не ми пипаш парите за университета, така ли?!"
Отиде си в стаята, а мъжа ми започна да мърмори. пробвах да се намеся, но  се опитват да се надвикат взаимно.

Victory, в този случай я оправдавам до някаква степен, защото ако баща й не "парадираше" с машините си, тя може би нямаше да се усъмни в него. Казах му го.


мадам тиква, точно за това, че търси сметка на баща си я оправдавам, може да ме наречете лоша майка. В такава ситуация и аз бих постъпила като дъщеря си.
Емем, писах тук, за да си изясня ситуацията за себе си. Имам приятелка психолог и след като й разказах цялата ситуация м/у мен и мъжа ми /до дъщеря ми не бях стигнала/, тя чисто приятелски ме попита как може още да сме женени.

      Мила Rachelle , не търси вина във въпросното училище.Проблемът според мен е друг и не е в училището а в къщи. Извинявай, че се намесвам, няма да описвам личен опит, но си струва да помислиш над-това. Погледни на нещата от друг ъгъл.

Последна редакция: сб, 07 авг 2010, 10:17 от nadia.76

# 42
  • Мнения: 1 792
Мисля, че проблемът с детето ви е сериозен. Според мен причината не е в някакъв училищен тормоз, а в попарването на амбициите и за по-добро образование. Вероятно училището, в което е искала да учи е в по-голям град и е по-добро. Освен чувствително, предполагам детето ви е способно и амбициозно, затова изживява тази невъзможност да и осигурите образованието към което се стреми. Говорете с нея, че има възможност, ако не се чувства добре в новото училище, да се премести след 9 клас. Може би тогава финансовото ви състояние ще го позволи. Не си мислете, че е някаква детска драма, защото на тази възраст кризите могат да бъдат много сериозни. Вероятно като отказва да се храни иска да ви вмени чувство за вина, т.е. един вид емоционално изнудване. Покажете се съпричастна към разочарованието и и следете за промените в настроенията и.
 И още нещо -  нека темата не се превръща в обсъждане на семейните отношения със съпруга ви. Гледам тук има някои безгрешни майки, които си позволяват да търсят причините във възпитанието на дъщеря ви. ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 508
Rachelle, май имаш доста изкривена представа за живота. С правене на мебели мъжа ти може да ви осигури много по-добър живот, отколкото с охрана на няколко места (защото само една такава работа категорично не е достатъчна) - цените на материалите не са високи, една готова мебел от магазин струва поне 2-3 пъти повече, отколкото сам да я правиш, а ако мъжа ти може да прави качествени мебели на конкурентни цени, ще се намерят и достатъчно клиенти. Така че машините са едно много добро капиталовложение.

Мисля, че ти с нагласата и настроението си настройваш детето против баща му, вместо да го подкрепиш. И ако продължаваш така, психоложката ви наистина ще се окаже права.

# 44
  • Мнения: 22 520
Jarrita, явно не си съвсем запозната с цените на мебел от завод и мебел, произведена от 1-2-3ма човека. Различават се, но по-ниски са винаги цените на заводите.

Относно проблема на авторката, аз написах и по-нагоре, седнете тримата в къщи и обсъдете нещата. Това е най-добрият вариант.

Общи условия

Активация на акаунт