Има ли каши за захранване на бебета на 3 месеца?

  • 3 554
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 251
Давам Нутрилон. По едно време се опитахме да минем на Аптамил, но тя не го иска и пак се върнахме на Нутрилона. Не смея да и давам Милумил, че той нали се води за недоносени или злояди бебета, а моята беба си се роди едричка и ме е страх да не я надуя с Милумила.

Аз нямам такива наблюдения, чесно да ти кажа  newsm78 Йоан си наддаваше нормално от него  Hug Опитай, но да ти кажа че и дръстично намали храненията от 6 мина на 4 и то за 2 седмици. А беше на 3 месеца някъде Wink На моя приятелка дъщеря и се роди 4.100 кг. и беше също на Милумил, сега е една прекрасна малка дама с нормални кг.  Peace

# 16
  • Мнения: 3 356
Исках да питам за  Плазмона.Сега ги гледах-за 4+ месеца.
Пеше-дозировка според нуждите на детето.
Боби яде по 4-5 пъти на ден по 120-150 мил. Омнео.
Колко трябва да му се сипе в  млякото?

# 17
  • Мнения: 5 370
Исках да питам за  Плазмона.Сега ги гледах-за 4+ месеца.
Пеше-дозировка според нуждите на детето.
Боби яде по 4-5 пъти на ден по 120-150 мил. Омнео.
Колко трябва да му се сипе в  млякото?
А каква е мерителната лъжичка?
Аз давам от глутеновите и от тях слагам по 2 в шише 230 мл.

# 18
  • Мнения: 3 698
Явно всичко си е до детенце, защото дъщеричката ми също яде Милумил, но си ядеше нощем докато не навърши 5 месеца. После самичка си се отказа от нощните хранения, а тогава ядеше по 90-100гр. Наскоро я захраних с каша, но пък от смяната на времето ли от що ли, сега пак се буди в 3.30 и иска да яде. Не става да й увелича, неиска, иска си в 3.30ч......деца Wink . Ренци, дано скоро всички сладко спите нощем, но на кашата не разчитай прекалено...

# 19
  • Мнения: 5 299
renci първо да те питам, какво мляко и даваш на малката  newsm78
Аз давах Милумил и вечер като нахранех Йоан в 20:30 , чак сутрин в 6:00 часа се будеше да яде.

А относно кашата тя е от 4 месец, както са ти казали мамите   Rolling Eyes

Млякото НЯМА никаква връзка! Викториа е на Милумил от 20-я си ден - започна да спи по цяла нощ чак към 4-я месец.
Давам Нутрилон. По едно време се опитахме да минем на Аптамил, но тя не го иска и пак се върнахме на Нутрилона. Не смея да и давам Милумил, че той нали се води за недоносени или злояди бебета, а моята беба си се роди едричка и ме е страх да не я надуя с Милумила.

Милумила НЕ надува! На 7 месеца (днес я теглиха) точно 8 кг/70 см. 

# 20
  • Мнения: 4 068
Аз просто така бях чувала за Милумила. Нямам никакви лични наблюдения. Нали уж бил с лек аромат на ванилия ли кво ли та децата много го харесвали и ясяли по повече. Но това са явно само приказки.

Сега да ви кажа снощи какво направих. Реших да я пробвам дали ще го пие пак Аптамила. Дадох и на вечерното хранене в 22 часа. Изпи 130 грама и се събуди чак в 7 сутринта. Нямам идея дали е от млякото. Тая вечер ще пробвам пак и ще видим. И без това имам една цяла кутия Аптамил.
Та така. Тая вечер се понаспах и съм свежа като репичка сега. Grinning

# 21
  • Мнения: X
Четох, четох и разбрах! Проблемът не е в бебето - проблемът е в мамата!  love001

Ренци, разбирам те - около третия месец безсънието вече тотално те завладява, еуфорията около раждането е минала и всичко е Reality show Flutter

Съветът ми е да се заредиш с търпение - вече повече от година ставам по 3-4 пъти на нощ, яде в 4 часа, пие вода, като камила, сънува кошмари, растат зъби ooooh! Няма наспиване. Радвам се поне, че се буди за секунди и пак заспива, но аз съм станала и после трудно заспивам. Мислех, че ще се побъркам, но наистина с всичко се свиква - е, не казвам, че и при вас ще е така, но все пак не мъчи детето с каши и пюрета още.

# 22
  • Мнения: 4 068
Няма няма. Досега четох като луда за захранването и оставам на позицията да я захраня на поне 4 навършени месеца. Само още не съм решила с какво, но и затова има време. Така като я гледам още не дава признаци да е готова за захранване та няма да я насилвам.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз като pandora вече мисля, че проблемът е в майката, не в бебето Simple Smile

Разбирам, че се буди на всеки 3 часа, но правенето на млякото +храненето трябва да ти отнема най-много 15-20 мин. защо тогава не се наспиваш?

Улеснила ли си си максимално процеса? Пример - сухото вещество в стерилизираните бутилки, топлата вода в термос и само смесваш и даваш. Идея - млеката на Милупа се разтварят най-добре в гореща вода. За това аз слагах първо половината вода много гореща и разклащах, после допълвах със студена вода и готово.

Не я "отучвай" от нощното ядене, по мои наблюдения така само я караш да стой будна с часове и да смуче вода, залъгалка и да мрънка, а ти будуваш за компания.

Памперса не се сменя през ноща, освен ако не е наакан, това разсънва и теб и бебето.

Друго? newsm78 Използвай всеки момент през деня да поспиш с нея - никой няма да ти пише червена точка ако къщата ти е излизана и имаш 3 манджи, нали? Бебешките дрехи може и да не се гладят също така Wink

Възстановяването на жената след раждане е изключително важно нещо, няма да е много добре ако се разболееш.

# 24
  • Мнения: 4 068
Да, проблема наистина е в мен и умората ми, а не в детето. Но лошото е, че аз хич не умея да спя по всяко време и веднъж като се събудя и после много трудно заспивам. Абе ще се справя бе, няма къде да ходя. И наистина няма да и спирам насила нощното хранене, защото така и двете будуваме повече отколкото ако и направя мляко.
Процеса съм го улеснила възможно най-много и той не ме притеснява. Просто аз съм си келява и не успявам да заспя бързо след като съм я нахранила. Това е.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
renci, май си се "пренавила".

Защо като я нахраниш вечер не се отпуснеш да спиш? Не си мисли кога и дали ще се събуди, колко ще спи и прочие... Просто се отпусни. Детето трябва да ти носи главно положителни емоции.

Бих те посъветвала още нещо, но се съмнявам, че ще го приемеш: Сложи Благородна да спи сама в стая. Да спиш с детето в една стая е голямо напрежение според мен. Дариа спи сама от първия ден, в редките случай, когато сме спали в една стая /като сме на гости/ по цяла нощ се ослушвам диша ли, не диша ли, върти ли се... ужас - не мога да се наспя никога. Забелязвам, че тя също спи доста по-зле.

Или пробвай ти да се отпуснеш в друга стая.

Пак ти казвам - важното е ти и бебка да сте щастливи Wink

# 26
  • Мнения: 4 068
Аз нямам против бебка да спи в друга стая, но проблема е, че сега зимата решихме да отопляваме само една стая и тримцата сме се навряли в нея. Та ще трябва да свикна така. Иначе и аз скачам като ожилена само да се закашля нещо. Все си мисля да не се задави. Предполагам, че с времето се свиква с тия работи, но аз съм още прясна дет се вика пък и доскоро имах баби да помагат, а сега съм сама. Явно ми трябва време да се нагодя към новите условия.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
И при нас съществуваше този проблем в началото но Вальо постепенно изместваше сам храненето си с по 1 час
Отначало като ядеше в 21.00 се будеше в 1,00.
Постепенно за 2 месеца стана : в 2,00 3,00 4,00 и сега се буди към 5,30ч.
Но това изобщо не му пречи после да иска да яде пак след около 3,5часа!!!
А през деня направо не ми се говори- ядем вече по 150гр. и едвам изтрайва 3,5часа!!!
Но докторката каза че това е добре стига да са 5 хранения на 24часа
Но и на мен ми се иска да заспи в 21,00 и да стане в 7,00- но уви успяваме да го приспим едва към 22,30ч и става в 5,30!!!
Така че искам да пробвам с тези бисквитки за шише - дали стават за него и как се използват- като добавка към лъжичките с адапте или само бисквитите- в аптеката не ми обясниха[/color]

# 28
  • Мнения: 3 356
И аз това не схванах-
+бишкатите към нормалното количество,или се слага по-малко АМ и бишкотата.

Общи условия

Активация на акаунт