По градинки и поляни пишкат юлски калпазани(тема 142)

  • 31 010
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 946
Нинче, то и Дуци ме беше питала за зъболекаря, ама все нямам време да ви напиша. Оказа се, че Яна няма обратна захапка всъщност. За момента е само маниер. Който обаче ме предупредиха, че ако прекалено често го прави може да предизвика проблем. Челюстите на малките били халтави и можели да се повлияят от такива "игри", ако са непрекъснати. Каза ми да й правя забележка, без да прекалявам, че то пък като вземеш много да забраняваш нещо, изведнъж става супер интересно.  ooooh! Предупреди  ме, че преди време имала случай с познато дете, дето дядото му бил измислил някаква такава "игра" и все така го закачал и карал да прави  и въпреки предупрежденията й в крайна сметка детето си изкривило захапката.
Като изключим случаите на деформирана захапка от биберон и т.н., обратната захапка е също наследствена и понеже майка ми е имала такава като дете (за което разбрах наскоро като стана дума за яна) и съм леко разтревожена. Все пак щом преди 40 год са съумяли да го оправят, ще го оправят и сега, ако се наложи.
Зъболекарката ми каза, че като изникнат всичките млечни зъби няма да й е физически възможно да си прихлупва горните резци с долните. Ще може да си издава челюста напред, но няма да ги прихлупва. Обясни ми , че тогава е добре пак да се види детето за всеки случай.

Яна ми е със сополи. Направих й от вашите магически капки с лайка и сега чакам да видя ще има ли ефект. Много са й гадни и е голям зор да й капна. Стигат й до гърлото (сопола още е прозрачен) и се напъва да повръща...  ooooh! Давам си й и Енгистол. Мисля преди понеделник да не я пращам на яслата.

Да оздравяват всички дечица и честити зъбки в крокодилче на Пепи на Дуци!

# 721
  • Мнения: 690
Сакси, моля пиши в темата за националната среща, кое място предпочиташ. Виж моя дълъг пост на предпоследната страница със списъка и забележките Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 2 897
Еее, ДУЦИ, ама много голям този Пепи бе, чак зъби вадите  Hug честити ви зъбчета...държа да видя крокодила, много оригинално от твоя страна, задължително е да се открадне идеята  Mr. Green
И аз носих шини и още трябва да нося, ама ....... Whistling .Хич не ме е вълнувало дали съм грозна, бях много мъжко момиче  Laughing

Сакси, радвам се, че Яна е Ок ...не се притеснявай за шината, ако трябва ще носите, ей ни на с Дуцката какви гълъбици сме станали  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 175
Добро утро!
Аз карам безсънни нощи с пробиващите зъбки на синчето, вие вече ги вадите  Hug Крокодилчето наистина е оригинално като идея, но първите зъбки дали не трябва да се хвърлят на покрив? Моите така ги хвърляха върху покрива на къщата ни.

Пожелавам бързо оздравяване на болните!
Астарта дано да е временно положението и да отмине това напишкване! А има ли някакъв начин да смените градината? Много притеснително ми звучиш  Confused
Кети, мерси за отговора, честито дипломиране!
До после, лудницата почна  Hug

# 724
  • Мнения: 4 371
Кети, като дойдеш у нас ще ти го покажа Simple Smile От Orange е, преди година сигурно го взех. Трябва да набавя и на Анна, женският вариан е зайче, но нямаше.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 897
Кети, като дойдеш у нас ще ти го покажа Simple Smile От Orange е, преди година сигурно го взех. Трябва да набавя и на Анна, женският вариан е зайче, но нямаше.

Като дойда у вас ще си донеса и шината  Mr. Green, нЕмам очила обаче  Joy да си направим парти "грозната Бети" hahaha

# 726
  • Мнения: 1 584
За момента е само маниер. Който обаче ме предупредиха, че ако прекалено често го прави може да предизвика проблем. Челюстите на малките били халтави и можели да се повлияят от такива "игри", ако са непрекъснати.

Ноеми започна края на юни изведнъж така да стиска зъби (злобно) и имаше леко разминаване към обратна захапка. Сега вече отминава обаче Simple Smile Явно доста деца го правят това Crazy

# 727
  • Мнения: 4 371
Като дойда у вас ще си донеса и шината  Mr. Green, нЕмам очила обаче  Joy да си направим парти "грозната Бети" hahaha
Мое да се правим, ама няма кой да заблудим, убавици сме си, пу пу Mr. Green

# 728
  • Мнения: 219
Дуци, като ти гледам снимката....аз се запалих по "Стъклен дом". Сега гледам старите серии, преди не съм ги гледала и по две на вечер минавам. Ще очаквам новия сезон. Не е лош.

# 729
  • Мнения: 479
Катето вчера се разсополиви и до края на седмицата ще си е вкъщи след само 2 дни ходене на ясла. Но мисля, че се простуди просто, защото няма температура или други симптоми. Но пък не може да спи спокойно.

Почнала е много да говори и съвсем на място. Така ме радва  Grinning Като се возим в колата пита "къде отиваме сега"  Simple Smile прави й впечатление какви бижута нося, защото редовно отбелязва "много красив гердан имаш"  Simple Smile и е в период на всичко обичане, включително ъгълчето на възглавницата и гъзеца й  Laughing

Не знам от яслата или на друго се дължи, обаче веднага се усети известно нормализиране на апетита й. Тази вечер, например, изяде съвсем сама почти цяла пъстърва  Shocked
Силно се надявам до понеделник да спрат сополите, че да тръгне пак.

# 730
  • София
  • Мнения: 334
Може би Императрицата обича да похапва в присъствието на повече придворни, затова й идва апетит на детската градина  hahaha Пак ще я водиш там, явно дисциплиниращо й действа  Joy

Моите млечни зъбки ги вадеше майка ми - връзваше ги с конец и дръпваше рязко. И не болеше, но аз не знам дали изобщо бих могла така да вадя зъбките на Дарина някой ден  Crazy Между другото, Дари също често си издава напред долната челюст, понякога е от раздразнение ("злобно", както писа Майра  Mr. Green), понякога - от глезотия.

(...) но първите зъбки дали не трябва да се хвърлят на покрив? Моите така ги хвърляха върху покрива на къщата ни (...)
Еее, ако си имате къща... може. Но ако си в блок ще ти е трудно да мяташ до 14тия етаж примерно  Laughing Традициите не са това, което бяха  hahaha Аз бях позабравила това поверие даже Simple Smile

Дарина напоследък си ляга самичка след обяда и си заспива все така сама, но спи само по 1 час. Направо не й издържам на темпото, няма умора това дете  Crazy Heart Eyes Постоянно търчи нанякъде, вече трябва наистина да тичам, за да я настигна. Просто си наумява къде иска да отиде и хуква нататък, без да я интересува къде съм. Отива и не се оглежда назад - не бяга, за да си играе с мен, а просто поема към желаното място, спира там и чак тогава може и да се сети да се огледа и за мен. Става дума за разстояния от дори 200-300 метра  Crazy

Астарта, много неприятна новина. Тъкмо и аз се бях зарадвала, че сте решили проблема с напикаването и сега пак  Cry Дано Стоименова помогне  Praynig

# 731
  • София
  • Мнения: 2 897
Гнидке, вие поне нещо положително имате от детската  Hug

Моите пък нали са в една детска и като излизат са на съседни площадки , дели ги пътекта само. И днес Маги като видяла батко и и реве и на него му станало мъчно че реве и си реват през пътеката и двамата  Joy Утре ще ходя да ги дебна да ги снимам  Joy
После батко и отишъл при нея, тя го хванала за ръка и го помъкнала да си ходят  hahaha
Така реве и така не и се ходи, ще кажеш, че я бият там  ooooh! къса ми се сърцето  Cry 

# 732
  • Мнения: 142
Ох, голяма драма с тия детски градини. Как ми домъчнява за дечицата  Confused Дано бързо се адаптират  Praynig
Дуци, много добра идея за зъбчетата. Още не мога да си представя Пепи без Жъби Laughing Щърбьо  tooth
Астарта, явно стреса му причинява този проблем на Алекс. И в градината сега се възобновява. Дано го преодолеете скоро  Praynig

Гледах че обсъждахте анцузи и дрешки. Аз  накупих на Сами от Штъркел, много съм доволна. Анцузите са на цени между 22 и 30лв и са чудесни. Пижамки по 12лв, блузки по 9-11лв.

# 733
  • Мнения: 4 371
Аелия, аз също не мога да свикна и постоянно го гледам в устата като говори Joy

Дени, филмът е много добър, нали? Обожавам такива романтични любови, като на Боряна и Камен Heart Eyes

Не помня сподлих ли ви, че мъжът ми, Анна и Пепи са болни. Пепи уж беше по-добре, но снощи се оплака, че го облят краката, топъл ми се стори и днес само аз съм на работа, те си се гледат у дома.
И сега мъжът ми ми се обади да ми каже, че Кари е захапал Анна, която й е ровила в паницата(това не е нещо ново) и мъжът ми е изхъврлил кучето на двора Rolling Eyes Изпитвам смесени чувства, не знам колко сериозно е било ухапването Confused Може би, ако се беше случило при мен, Кари щеше да яде бой на поразия, но не знам дали бих я изхвърлила Rolling Eyes

# 734
  • Мнения: 479
Астарта, дано трайно преодолеете проблема на Алекс. Спомням си, че аз до късна възраст се напикавах (примерно до 6г.), а сестра ми ме скъсваше от подигравки  Rolling Eyes

Дуци, нямам претенции да съм наясно с кучешката психология, но подозирам, че е като с мъжете, щом веднъж те е ударил, ще има и втори път. Така че, аз лично не бих размишлявала сериозно ли е ухапването, щото следващото може да бъде всякакво.

Катето ръси бисери на кг  Simple Smile Вчера изръси "гадост", а днес "глупава идея" и все по мой адрес  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт