иска да ги търсим

  • 3 688
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Не се притеснявай, знаеш, че говоря спокойно за това! Hug

Мисля, че има доза истина, че илюзиите се увеличават с времето. Но има опасност в ранна възраст (не знам на колко е детето ти) да приеме второ отхвърляне (ако последва такова) доста болезнено. Както и да реши, че ти не си му нужна (не искам да те обидя или разстроя, прости ми за думите, но казвам конкретни неща, за да може да си съвсем наясно като, разбира се, това е моята преценка за нещата и тя не е задължителна за всяка подобна ситуация! Hug ), ако срещата в БР доведе до радостни емоции и за двете страни и да се отчужди от теб. Това за отношението към БМ се осъзнава с израстването. В ранна възраст представата за това, как и защо едно дете е родено от една жена, а нарича друга "мама" , е доста объркана в главицата на детето. Но то не знае какви въпроси да си зададе, за да получи някакви смислени отговори, които да му обяснят това. Има хора, които и в зрели години не могат да преодолеят изобщо тази своя житейска особеност (да го наречем така), че са изоставени по някаква причина и са осиновени от хора, с които нямат кръвна връзка. Не говоря за празнинката, която всички ние имаме и винаги ще носим в себе си, а за това, че не могат да приемат факта, че обстоятелствата довели до тяхното съществуване, и последвалата раздяла, за която никой не ги е питал и не е помислил ще им хареса ли, не ги правят непълноценни, и не-стойностни хора.

# 16
  • Мнения: 1 249
Здравейте всички!
Върнахме се от морето с въпроси. Винаги съм знаела, че малкият ще е този, който иска да си срещне БР (знаем и бащата), но си мислех, че имаме още поне няколко години...
..............................
Съвети приемам всякакви.
Маймунче,  Hug , съвет не мога да дам. Но е неизбежно. Освен това не мисля, че има специален или правилен момент за това. При всеки от нас е различно.
Мисля, че всяко едно дете като мен, по някакъв начин вътре някъде в душата си вярва, че БМ не е лоша, че нещо уникално, много невероятно и ужасно важно се е случило, за да сме били изоставени, и докато не получим второ отхвърляне, което да ни отрезви, винаги ще си мислим, че евентуална среща ще носи радост и на двете страни.
Трудно ми е да обясня...

Току що открих точен пример за това, което се опитвам да обясня. Ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514444.0

Бижу,
Сори, ама всеки ден все повече си мисля, че темата, която даваш за пример,  е инсценировка. Много моля да ми прости авторката (не Бижу, а другата) ако се лъжа, но нещо не ми се връзва по доста критерии. Споделих го още първия момент директно на ЛС с няколко човека, но добросъвестно отговарях.

А по поста на Бижу, който за мен си е реален, отговарям, че за мен никога не е била, мечта, само пълна неяснота МБ.
Но никакви украси, мечти и пр.
Нещо не ми се вярва малко дете да идеализира. Децата са по-умни, а и по-скоро са били свидетели на случките, а и по-скоро са били до хармонията на природата от нас.
От големите деца, с които общувам, никой не споделя за идеализиране и мечти. Може случайно такива да сме се събрали, но има гняв или безразличие, което нещо скрива, но не и идеализиране и мечти.

Мен второто отхвърляне не ме отрезви, а погнуси. Моята ми предлагаше за разни работи да ме уреди, ама ако се предствям за нейна позната с цел да си запази общесатвения авторитет.
Истината за това, какво се е случило, така и така няма да я разбера.

А за подобни срещи няма добро време, все е абсурдно, тези срещи са противни на природния цикъл и няма за тях подходящ период. Писала съм много и подробно защо и какво мисля за срещите, но няма смисъл да се повтарям. Който иска, намира и чете.

# 17
  • Мнения: 17 546
А по поста на Бижу, който за мен си е реален, отговарям, че за мен никога не е била, мечта, само пълна неяснота МБ.
Но никакви украси, мечти и пр.
...............
Истината за това, какво се е случило, така и така няма да я разбера.
Мира, не казвам, че е мечта. И за мен не е мечта, нито украса, нито нищо такова. А търся точно истината! Какво и защо се е случило. Всека като нас търси това и точно затова писах, че малко дете не знае какво точно иска да се случи научавайки за БМ. А всички ние искаме само това - истината - как и защо!? Но някои се впускат в много по-обширни размисли, които са далеч от реалните отношения между хора, свързани от съдбата по този начин.

# 18
  • Мнения: 1 418
моето мнение за срещата с БР е ако можете да отлагате колкото може повече.Знам как биха се стекли нещата при мен ако имах подкрепа от страна на майка ми и ги бяхме намерили преди да му дойде момента.Когато ме отхвърлиха за пореден път го понесох доста трудно а това се случи когато бях на 33 г.Достатъчно зряла възраст.Ако това се беше случило в детските ми години незнам дали изобщо щях да го понеса.

# 19
  • Мнения: 955
Както и да реши, че ти не си му нужна...

Точно от това пък никак не ме е страх. Не ми беше идвало и на ум даже. newsm78
За отлагането отлагаме засега.

# 20
  • Мнения: 17 546
За отлагането отлагаме засега.
Да, като че ли това е по-добре.  Hug
Аз винаги съм подкрепяла това осиновените да са наясно, че са такива от рано, но за виждането с БР въпросът стои по по различен начин.

# 21
  • Мнения: 1 568
Дано всичко е наред  Hug

# 22
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз си мисля да отлагате за сега!Дъщеря ми не е искала и като , че ли изобщо няма намерение да е любопитна да вижда жената, която я е родила и изоставила, та нямам този проблем /за сега/ Но пък Ваня е вече на почти 19г и да се случи може би по-трезво ще погледне на нещата, може би....а твоето детенце, маймунка, май е малко, не се знае как би реагирало.
Аз също съм ЗА казването на детето от малко за осиновяването!!!
 newsm78 много търсят ИСТИНАТА...само, че за мене ИСТИНАТА  е факта , че едно дете е изоставено....подхвърляно от съдбата по домовете и осиновено...така намерило своят дом и семейство, сигурност....и това е вече неговият живот и реалната истина.Истината е, че , ако не е било осиновено - всички знаем съдбите на на неосиновените  Sick Но , затова сме различни, и имаме различни виждания за живота и различни мечти.
Успех на всички сблъскващи се с пободно любопитство!

Общи условия

Активация на акаунт