Как да предпазим децата си?

  • 5 205
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
 Притесни ме факта, че много от децата на неговата възраст пият, ама си мислех, че това е само по новините и край него няма такива-колко съм била заблудена, не е истина-пият като свини повечето хлапета на 13-15г.

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 08:26 от бухал

# 1
  • Мнения: 9 911
редактирам си и аз коментара, след като ти редактира темата. В този си вид тя няма нищо общо с началото.

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 15:12 от тити

# 2
  • Мнения: 6
Много се изненадах като разбрах от сина ми, че почти всички деца около него пият! На 13г. ми се вижда доста рано! Как да го предпазя от това, като те му обясняват колко готино било да си пиян, чувството било върховно т.н.


Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 18:33 от бухал

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А понякога нещата тръгват и от семейството.
Някои позволяват, дори настояват първо малкото бебе да близне, после може само глътка и после може и една чашка за компания. Виждала съм не еднократно как самите родители предлагат алкохол, дори са някак горди, че децата им пият.

# 4
  • Мнения: 6
А понякога нещата тръгват и от семейството.
Някои позволяват, дори настояват първо малкото бебе да близне, после може само глътка и после може и една чашка за компания. Виждала съм не еднократно как самите родители предлагат алкохол, дори са някак горди, че децата им пият.

Факт! Попарка с вино е оправяла работата едно време! Виждала съм родителите да дават и по малко ракийка на децата-щото обичали

# 5
  • Мнения: 1 340
Абе вие тийнове не сте ли били? Аз на 15 също пиех... правехме си купони след училище от 3 до 8 и всички се натрясквахме до драйфане.... а за себе си смятам, че бях от кротките. На 13 и на мен ми се виждат малки, но не ми е и странно.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, ние не сме се натрясквали до драйфане! Всъщност, за да бъда точна, едва в края на гимназията на последните бригади се пиеше, но по малко. ДОкато завърших училище съм виждала само два пъти някой да се напие. А и на нас не ни разрешаваха да пием алкохол, родителите бяха по-сериозни от сегашните, а и хванатите с алкохол ги чакаха неприятности на килимчето в директорския кабинет.

Сега на мен ми се плаши окото. Може и да преувеличавам, но на мен ми изглежда като епидемия сред учениците.

Риана,
За теб явно е нормално на 15 да пиеш до драйфане, но за мен не е! Интересно, така ли ще мислиш твоето дете като стане на 15!

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пият ,да! И е много жалко за това, че започват толкова отрано. Как да ги предпазим? Ами така както моето дете само се спаси навреме. Усети накъде отиват нещата и просто смени средата. Заряза"приятелите", намери нови и сега е един порядъчен млад мъж.Така, че ... самото дете трябва да има чувството за самосъхранение... Peace

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 12:07 от mimi135

# 8
  • Мнения: 2 898
Абе вие тийнове не сте ли били? Аз на 15 също пиех... правехме си купони след училище от 3 до 8 и всички се натрясквахме до драйфане.... а за себе си смятам, че бях от кротките. На 13 и на мен ми се виждат малки, но не ми е и странно.


 Били сме. И сме правили много неща, но не и това, което описваш. Това не е нормално. Независимо преди 20, 10, 5г. или сега. 
 Пият, псуват,  бият се жестоко и какво ли още не. Ходят пияни на училище,  предизвикателно облечени, без учебници, бележници и т.н. В тази връзка, къде са родителите? Не ми казвайте "на работа". Кой купува тия подобия на дрешки, които не покриват дори задните части? Кой трябва да изисква и да подписва бележника? Кой трябва да се интересува от "приятелите", с които детето е всяка вечер? Кой трябва да дава разрешение / и парите / за дискотеките и нощното скитане? Всичко започва от вкъщи.

# 9
  • Мнения: 1 340
Ами за мен не е ненормално, тия дето не пиеха на 15 почнаха да го правят на 20 и се излагаха много повече, като влезнаха и станаха като отвързани. Не е зле като родители да приемем факта, че децата ще опитат много неща през живота си и не всичките са хубави, но те сами трябва да се убедятв това. Аз пушех като комин от 15 до 25 годишна.... и нищо не можеше да ме убеди, че е лош и вредно. Докато сама не го разбрах, отказах цигарите преди да забременя и оттогава не съм палила. Не съм и пила откакто забременях... нямам и желание за алкохол.
Има една приказка - Всяко нещо с времето си! Да пиеш и да драйфаш, да пушиш по градинки и да се наливаш по градинки... ами това се прави в тийнейджърските години, не на 30 като имаш деца.
Много от колегите ми в университета се наливаха като не виждали по купони, просто защото не са го правили като ученици - имало е кой да ги контролира твърде из късо. Не казвам че това поведение трябва да се поощрява, просто да не се драматизира излишно. Моите родители не са пушили, не са и допускали че аз може да пуша... не са и толерирали такова поведение - но това не значеше, че аз не се бунтувах и бягах от училище и пиех и пушех.... и станах доста отговорен човек, въпреки тези ми прояви като ученичка Wink

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 12:54 от Rhiana

# 10
  • Мнения: 2 898
Ок, ти си спряла, но знаеш ли колко не могат да спрат? И тогава става страшно. Но въпреки това, не съм съгласна, че трябва да изживееш всички тия простащини. Никой не е умрял, че не е пил до припадък и не е драйфал.

# 11
  • Мнения: 1 340
Ок, ти си спряла, но знаеш ли колко не могат да спрат? И тогава става страшно. Но въпреки това, не съм съгласна, че трябва да изживееш всички тия простащини. Никой не е умрял, че не е пил до припадък и не е драйфал.
Хахах ок вярвай си, всички рано или късно минават през една или друга "простащина". Това е като с брака - първо трябва да се наживееш, защото после рано или късно те стяга шапката.
А знаеш ли колко има започнали да пият за пръв път на 23 и после не спират, именно защото са се отвързали късно от родителския контрол.
Пият, псуват,  бият се жестоко и какво ли още не. Ходят пияни на училище,  предизвикателно облечени, без учебници, бележници и т.н. В тази връзка, къде са родителите? Не ми казвайте "на работа". Кой купува тия подобия на дрешки, които не покриват дори задните части? Кой трябва да изисква и да подписва бележника? Кой трябва да се интересува от "приятелите", с които детето е всяка вечер? Кой трябва да дава разрешение / и парите / за дискотеките и нощното скитане? Всичко започва от вкъщи.
Така с това съм съгласна - трябва да има уважение към институция и на училище пияни не трябва да ходят... за това са виновни родителите, виновни са че у децата им липсва елементарно уважение към каквото и когото и да било; виновни са че децата по техен пример се държат просташки и с по-възрастните и не уважават ни учител, ни директор.
Но като се зачетеш из форума ще видиш и откъде идва - Мнение на различни майки е, че никой, освен тях няма право да прави забележка на техните деца, никой няма право да им се скара... ок и после ще се чудят ама те защо не подлежат на никакъв контрол като ги тресне пубертета. Всичко идва от първите 7 години... проблема с поведението на днешния тийн не идва от пиенето, а от възпитанието. Всички сме пили, всички сме пушили трева, НО аз учителите си съм уважавала и до ден днешен уважавам. И в унивеситета не съм влезнала с подкуп и не съм си купувала изпит... възптание.

Последна редакция: ср, 11 авг 2010, 13:01 от Rhiana

# 12
  • Мнения: X
Съгласна с Rhiana . Peace
Всичко е до възпитание и до дете, разбира се.
Не може вчерашен пикльо да държи тон на учител, направил му забележка.Не може да ходят на училище с бутилка бира в ръка, и ние да го мислим за нещо нормално. И не ми казвайте, че родителите дори не подозират за това. А когато някой учител им каже, да го обвиняват, че си измисля, лъже или мрази детето, чувала съм и това! Rolling Eyes

Нямат уважение към никого, а това идва от семейството! Много е страшно, когато детето не уважава собствените си родители, много...!!! Confused

# 13
  • Мнения: 420
 И аз пиех и пушех и още го правя, но не до драйфане и припадък. В началото /тийн възрастта/ естествено си беше щуро експериментиране колко мога да изпия. Просто намерих мярката и границата. Родителите ми не пушат и не пият- просто за протокола. Учител оплачеше ли се от мен обаче ставаше страшно. Обичам си и си уважавам всички мои вече бивши учители.
Как да ги предпазим? Чак пък хептен да не пият и пушат надали. Виж да им помогнем да намерят границата на почерпката и тази на наливането и оливането вече по-бива.

# 14
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Трябвало всичко да се изживее навреме.  Не съм съгласна. А може и да съм задръстена, кой знае? Но аз като не съм се напивала до припадък "когато е трябвало" и след това не се напивах и всъщност останах в живота си една жена, която пие умерено - да речем само, когато имам повод...това какво да означава...??? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт