Как да предпазим децата си?

  • 5 210
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Това, че детето ни не е пило, не значи, че е държано изкъсо. Напротив имаше свободата за всичко. Имаше и приятелки и приятели. Има ги и сега...

# 46
  • Мнения: 2 898
Риана, чудесно е това, което искаш. Всяка майка го иска. Тук спорим, че не е необходимо да пробват всички гадости, за да се отвратят от тях. Ами ако им хареса? Да, прекалената строгост не винаги е добро нещо, но и свободията не е. Трябва да им се говори много, ако имат нещо в главата, ще проумеят. За съжаление, много заразителен е примерът на обкръжението.  Вместо да ги учим как да пият, по-добре да ги учим как да избират приятелите си и как да се пазят / то това е и темата /. Тук рецепта няма. Животът понякога е много гаден. Често се осланяме просто на късмета.

# 47
  • Мнения: 1 340
Ама много ясно, че нито една крайност не е добра. Човек трябва да търси някаква среда и да си познава детето; в пубертета е важно децата да споделят с родителите си, а за да е склонно едно дете да споделя то трябва да се чувства спокойно и добре и да знае, че родителя няма да го съди прекалено строго. Това, което аз продължавам да твърдя е , че пияния тийн е нещо нормално, не е голяма драма и не означава, че става или е станал пропадък.

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не е нещо нормално. И точно първо в семейството му трябва да ми стане категорично ясно, че алкохолът, цигарите и дрогата не са на почит, че увреждат и не е нормално да се опитва в тази възраст.
Аз имам наблюдения не само върху моите деца и себе си. Имам наблюдения върху сегашните тинейджъри и си личи там, където семейството е с ясна позиция по този въпрос. Не да се действа със забрани и лишения, но да е ясно кое за кога и колко вреди. Да, случва се да бъдат увлечени в един момент, но зад гърба им ако стоят ясни принципи у родителите, шансът за подхлъзване е минимален.
Аз продължавам да съм на мнението, че повечето неща идват и трябва да бъдат ръководени първо в семейството.

# 49
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ама много ясно, че нито една крайност не е добра. Човек трябва да търси някаква среда и да си познава детето; в пубертета е важно децата да споделят с родителите си, а за да е склонно едно дете да споделя то трябва да се чувства спокойно и добре и да знае, че родителя няма да го съди прекалено строго. Това, което аз продължавам да твърдя е , че пияния тийн е нещо нормално, не е голяма драма и не означава, че става или е станал пропадък.

Ето това е много важно в цялата тази дискусия, която водим. Връзката с родителите, това децата да споделят. Независимо дали страховете си от нещо или контактите, които имат. Когато я има късата връзка - дете - родител, нещата се опростяват до разбиране от страна на родителите. Тогава и едните и другите са доволни, а резултата е добър...

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Риана,
Не, не е нормално пиян тийн! Явно на теб границата ти на търпимост към алкохола е изместена. Ти май ме разбираш какво означава това! Има тенденция! Ти си на 25, което означава, че си завършила преди няма и десет години. За твоето поколение е станало нормално в училище да се пие до степен на редовност и повръщане! Приемаш го за част от ученическите си години. Май не си даваш сметка, че с тези темпове, докато твоето дете порасне, наистина ще започнат да пият от 8-годишни!
Тук не става въпрос за студентски купони, Риана! Става въпрос за деца на по 13 години! Не студенти на по 19!

# 51
  • Мнения: 2 556
Мен не са ме държали изобщо строго. Напротив, имам по-голяма сестра и някак докато за нея беше имало повече ограничения,  на мен после ми разрешаваха кажи - речи всичко. Оставала съм на купони с преспиване у приятелка от 8 клас нататък без проблеми, не е имало някъде да съм искала да ида и да са ме спряли. Баща ми ме е прибирал в колкото кажа часа от дискотеки, ако се наложи, само казвам в колко и той е там. В интерес на истината всички ми завиждаха за родителите  Laughing Това не ме е довело нито до напиване, нито до пушене, та даже и гадже не съм имала в училище. Разберете, има деца, които наистина не се влекат от тези неща в тийн годините си. Не виждам смисъл да си мисля отсега как ще ми пият децата в 7 клас и аз с блага усмивка ще си казвам: "Ех, сега са други времена, как си пийват миличките, ама то всички са така". Нормално е в семейство, в което алкохола не е на особена почит, и децата да не е метнат на него от раз. Може да опитат алкохол някога, някъде, но ако преди това са наясно какво всъщност е алкохола и до какво води, едва ли ще пият ежедневно.

Наистина са ми малки децата още, но пиенето и пушенето не са ми от основните притеснения за бъдещото им развитие определено.

# 52
  • Мнения: 2 898
Връзката с родителите, това децата да споделят. Независимо дали страховете си от нещо или контактите, които имат. Когато я има късата връзка - дете - родител, нещата се опростяват до разбиране от страна на родителите.

 Има разлика между споделянето и пробването.

# 53
  • Мнения: 1 340
Не става въпрос за ежедневно наливане, никой не твърди, че това е нормално. Но това, че 2 или 5 пъти се е напило детето на 15 години не е голяма драма. Както казах и за мен на 13 е рано, аз тогава още с кукли си играех. На 15-16 ми се вижда нормална възраст за купони, за гаджета... и това че се е одрайфал веднъж не е трагедия. Да не говорим, че едно нормално разумно дете, което стигне до повръщане от алкохол едва ли скоро ще повтори. Помня ясно като съм повръщала после колко ми е било до пиене... а и ученическите купони не са всеки ден.
Аз продължавам да съм на мнението, че повечето неща идват и трябва да бъдат ръководени първо в семейството.

С това съм напълно съгласна. Както казах по-рано трябва да се говори и обяснява, не да се поощрява пиенето и пушенето, НО не и да се приема това, че веднъж щом се е одрайфал от пиене и "край - пропадна, стана пияница".

# 54
  • Мнения: 5 819

Освен семейната среда много важна е и средата с която общуват децата в училище и извън училището т.е. приятелите им.В тази възраст лесно се подвеждат и винаги има :"аз не исках,ама  всички като го правят .......".
За това аз много държа  моя син да си споделя с мен повечето неща,да познавам приятелите му и да го предупреждавам за последствията от неразумните прояви.И въпреки това знам,че не мога да съм абсолютно сигурна,че ще го предпазя.За това казвам :Господ да ги пази и закриля децата!

# 55
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001

Освен семейната среда много важна е и средата с която общуват децата в училище и извън училището т.е. приятелите им.В тази възраст лесно се подвеждат и винаги има :"аз не исках,ама  всички като го правят .......".
За това аз много държа  моя син да си споделя с мен повечето неща,да познавам приятелите му и да го предупреждавам за последствията от неразумните прояви.И въпреки това знам,че не мога да съм абсолютно сигурна,че ще го предпазя.За това казвам :Господ да ги пази и закриля децата!

Напълно съгласна съм...

# 56
  • Мнения: 2 898
Да, за съжаление в един момент всички разбираме, че това ни остава.

# 57
  • зад кестените
  • Мнения: 798

Освен семейната среда много важна е и средата с която общуват децата в училище и извън училището т.е. приятелите им.В тази възраст лесно се подвеждат и винаги има :"аз не исках,ама  всички като го правят .......".
За това аз много държа  моя син да си споделя с мен повечето неща,да познавам приятелите му и да го предупреждавам за последствията от неразумните прояви.И въпреки това знам,че не мога да съм абсолютно сигурна,че ще го предпазя.За това казвам :Господ да ги пази и закриля децата!

Напълно съгласна съм...

 PeaceАз също!Но да споделя какво видях  преди  броени дни.В обща компания сме детето на приятелка 14 год. поглежда жално към цигарите на майка си, и какво става :,,Аиде взимаи знам че ти се пуши ".Е втора покана не му бе нужна. Та на наивния ме въпрос защо го прави ми бе отговрено ,,Ами да  не се налага да иска от други, и без това вече си ги пуши."И аз вече не знам задръстена ли съм че не черпя моето с цигарки.

# 58
  • Мнения: 1 568
Мисля че е въпрос до голяма степен на възпитание   Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 16 175
Съгласна съм с всичко, изписано до тук от вас.
Ако може някой да ми отговори на въпроса - как бихте реагирали вие.
Момиче, сладка кукличка, отличничка, добро дете в къщи пред родителите. Учителите винаги във възторг от нея/бяха съученички с Ани/. Изобщо дете без може би никакви проблеми. Родителите - умни, с добри позиции в службите и с достатъчно пари.
В един момент вървим с дъщерята и я виждаме седнала на тротоара пред София ленд/отдавна беше/, видимо пияна, мърлява, пребледняла. Хващаме я двете и я водим у тях. Майката се хвана за главата - какво е станало с детето и. Ани обясни, че всеки петък класа се насвинва яко в свободните часове. Но какво прави тя толкова далече от у-ще - няма представа.  Аз само я посъветвах да я остави да се наспи и утре да и дава много течности и витамини.
Как бихте постъпили вие в подобна случка?

Общи условия

Активация на акаунт